Kajakarki z tarnobrzeskiego klubu znów najlepsze w Polsce!

Z dwoma złotymi medalami z regat Lotto XXXIV Mistrzostw Polski w kajakarskim maratonie ze Sztumu wróciła skromna 6 – osobowa reprezentacja Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg.

Już pierwszego dnia szans rywalkom nie dała Magdalena Szczęsna, która w rywalizacji w konkurencji K1 juniorek na dystansie 19,2 km sięgnęła po złoto zdobywając już 4 (!) w tym sezonie tytuł mistrza Polski.
W ślady klubowej koleżanki poszła dzień później Zuzanna Błażejczak w rywalizacji juniorek młodszych w K1 na dystansie 12,6 km stając na najwyższym podium i zdobywając swój tytuł mistrza kraju. W tej samej konkurencji startowała również Urszula Opałka, która z przyczyn technicznych (awaria sprzętu) nie ukończyła wyścigu, choć płynęła na dobrej trzeciej pozycji.

Z kolei najmłodsza w tarnobrzeskiej ekipie Otylia Błażejczak w zmaganiach młodziczek w K1 na dystansie 9,6 km na mecie zameldowała się na 5 miejsce. Nasza „dwójka” młodzików Antoni Kołodziej – Aleksy Krystek w rywalizacji K2 na dystansie 12,6 km uplasowała się na 6 pozycji.

– To nasz najlepszy sezon w historii klubu. Wracamy z kolejnymi 2 medalami mistrzostw Polski, a w tym roku uzbierało się ich już 12 – komentuje na gorąco uradowany trener Piotr Kwasek.

Łącznie w mistrzostwach Polski w maratonie wzięło udział 303 zawodników z 46 klubów.

– W tym sezonie czekają nas jeszcze 2 starty. Najpierw w Tarnobrzegu nasi zawodnicy popłyną w Mistrzostwach Podkarpacia, a następnie w Pucharze Polski w Katowicach – dodaje Małgorzata Kwasek – prezes klubu KK Jezioro Tarnobrzeg

foto&źródło: Kajakarze Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
to jest sukces i promocja miasta.
1 rok temu

Władze sobie nie radzą z promowaniem i odnoszeniem sukcesów to mieszkanki miasta -kajakarki pokazały ,że Tarnobrzeg jeszcze nie zarósł. Mieszkańcy to potencjał. Szkoda ,że warunki do rozwoju byle jakie przez włodarzy.

Gość
1 rok temu

Nie ma się co jarać. To dzieci. Zobaczymy co pokażą jako seniorzy.

art
1 rok temu

Serdeczne gratulacje. Może znajdzie sie sponsor

Derek
1 rok temu

Trzeba postawić na rozwój młodzieży tarnobrzeskiej w każdej szkole stworzyć sekcje miejskie i dawać kasę, bo likwidować łatwo a zbudować już trudniej. Na pochybel trutniom, którzy zlikwidowali koszykówkę i siatkówkę kobiet, niech was boruta kołysze.

olo
1 rok temu
Reply to  Derek

no psuj z tego kamila

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content