Tarnobrzeg: Uwaga, rozpoczął się remont ważnego skrzyżowania. Zmiana organizacji ruchu i kursów miejskich autobusów

Od poniedziałku 21 września br. w części Tarnobrzega obowiązuje czasowa zmiana organizacji ruchu kołowego i pieszego. Zmiany te zostały wprowadzone w związku z remontem i przebudową odcinka drogi wojewódzkiej nr 723 wraz z remontem skrzyżowania ulic  Sikorskiego-Wyszyńskiego-Zwierzyniecka w Tarnobrzegu. Nowe zasady obowiązywać będą do 30 listopada br. 

W związku z realizacją zadania pn. „Remont DW 723” w etapie pierwszym wykonywana będzie lewa strona DW 723 tj. ul. Sikorskiego w KM 1+709 – 2+118 wraz z wlotem ul. Wyszyńskiego. W trakcie realizacji ruch będzie odbywał się jednokierunkowo od skrzyżowania Sikorskiego – Sienkiewicza w kierunku Sandomierza, natomiast ruch od Sandomierza do skrzyżowania Sikorskiego-Sienkiewicza odbywał się będzie z ominięciem przebudowywanego odcinka drogi w sposób następujący:

– dla samochodów powyżej 3,5 tony przez ulicę K. Wielkiego do ronda Małkowskich, następnie przez ulicę Henryka Sienkiewicza do skrzyżowania ul. Sikorskiego-Sienkiewicza,

– dla samochodów osobowych do 3,5 tony przez ulicę Sandomierską, następnie przez ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania typu rondo z ul. Sienkiewicza i kolejno poprzez ul. Sienkiewicza do skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. Sienkiewicza.

Ruch pieszych będzie odbywał się chodnikiem po prawej stronie ul. Sikorskiego.

W trakcie realizacji tego etapu wloty od ulicy Zwierzynieckiej i Wyszyńskiego będą zamknięte dla ruchu kołowego natomiast ruch pieszy będzie wyłączony od ul. Wyszyńskiego.

W drugim etapie wykonywana będzie prawa strona DW 723 ul. Sikorskiego w KM 1+709 – 2+118 wraz z wlotem ul. Zwierzynieckiej. Ruch pojazdów od skrzyżowania Sikorskiego-Sienkiewicza w kierunku Sandomierza odbywał się będzie jednokierunkowo. Od Sandomierza do skrzyżowania Sikorskiego-Sienkiewicza odbywał się będzie jak dla etapu pierwszego.

Ruch pieszych będzie odbywał się chodnikiem po lewej stronie ul. Sikorskiego.

W trakcie realizacji tego etapu wloty od ulicy Zwierzynieckiej i Wyszyńskiego będą zamknięte dla ruchu kołowego natomiast ruch pieszy będzie wyłączony od ul. Zwierzynieckiej.

W przypadku blokowania ruchu i powstawania zatoru drogowego przez znaczny wzrost natężenia ruchu kołowego będzie zapewnione ręczne kierowanie ruchem drogowym w pierwszym i w drugim etapie robót na odcinku jednokierunkowym drogi wojewódzkiej nr 723 ul. Sikorskiego.

Uwaga – zmiana trasy autobusów miejskich!

Szanowni Pasażerowie !
 
Informujemy, że od 21 września 2020 r. (poniedziałek) od godziny 9:00 do odwołania, w związku z remontem skrzyżowania ul. Sikorskiego – Zwierzyniecka – Wyszyńskiego, ulegają zmianie trasy linii we wszystkie dni tygodnia:
 
• linia „B” od ul. Dąbrowskiej będzie zawracała na rondzie Kwiatkowskiego i ponownie wracała na ul. Dąbrowskiej (przystanek na ul. Zwierzynieckiej będzie wyłączony z ruchu dla linii „B”, będzie można wsiadać na przystanku dla wysiadających przy końcu ul. Dąbrowskiej) z ul. Dąbrowskiej ciąg dalszy trasy przez Sienkiewicza – Grota Roweckiego;
 
• linia „C” od ul. Zwierzynieckiej przez ul. Orzeszkowej do ul. Sikorskiego i koło muru do ul. Wyszyńskiego;
 
• linia „2” od ul. Kwiatkowskiego przez ul. Sikorskiego i koło muru do ul. Wyszyńskiego. Kursy od ul. Słomki z ul. Sikorskiego w ul. Kazimierza Wielkiego i powrót z ronda Kwiatkowskiego do ul. Sikorskiego i koło muru do ul. Wyszyńskiego;
 
• linia „4” w kierunku do Wielowsi bez zmian. Przy powrocie z ul. Sikorskiego koło muru do Wyszyńskiego, następnie ulicą Sienkiewicza do ul. Sikorskiego;
 
• linia „9BIS” rozpoczęcie kursu z przystanku Kwiatkowskiego 04, przez Kazimierza Wielkiego 02, koło muru do ul. Wyszyńskiego, następnie ul. Sienkiewicza;
 
• linia „10” przy powrocie z Dzikowa z ul. Sikorskiego koło muru do ul. Wyszyńskiego.
 
Za wszelkie utrudnienia i opóźnienia kursów bardzo przepraszamy.
 
Więcej informacji na stronie: http://mpk.tarnobrzeg.pl oraz po numerem telefonu 15 814 18 18

Całkowity koszt remontu odcinka DW723 wraz ze skrzyżowaniem wynosi nieco ponad 3 mln zł. Na realizację tego zadania Tarnobrzeg otrzymał prawie 1,4 mln zł dofinansowania.

– 7 lutego został złożony wniosek do Ministerstwa Infrastruktury pn. „Remont odcinka drogi wojewódzkiej nr 723 w km od 1+709 do 2+118 wraz ze skrzyżowaniem ul. Sikorskiego – Wyszyńskiego- Zwierzyniecka (obejmuje wloty drogi gminnej ulicy Wyszyńskiego i drogi powiatowej ul. Zwierzyniecka)” do dofinansowania ze środków rezerwy subwencji ogólnej na 2020 r. Decyzją Ministra Finansów w dniu 18 czerwca 2020 r. miasto Tarnobrzeg otrzymało na ww. zadanie kwotę dofinansowania w wysokości 1 387 579 zł (niemal 46 proc.) – informuje portal NadWisłą24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis.

– Całkowita wartość zadania to 3 030 190 zł. Wkład własny zostanie pokryty ze środków gminy – dodaje.

Zadanie to miało być realizowane w ubiegłym roku, zostało jednak zdjęte z budżetu przez władze miasta.

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sukces
1 rok temu

Prosżę zwrócić uwage na kwotę dofinansowania . Kwoty z KOP zdecydowanie wyższe. Nie wiemy nawet o jakie kwoty Prezydent wystąpił ze spóźnionym wnioskiem do KOP. Wobec spóźnienia rokowania na sukces marne.
Losy dofinansowania tego skzryżowania były trochę skomlikowane. Trudno ustalic ojca tego” sukcesu”. Ale kto by nie był to sukces bardzo wątpliwy .

MaXx
1 rok temu

Przecież Prezydent powiedział, w Radio Rzeszów, że to sukces wytężonej pracy urzędników magistratu

Zuzia
1 rok temu
Reply to  MaXx

Takie maja sukcesy to czekamy na wynik sporu z Energopolem.

Dformat
1 rok temu

oby tylko nic nie zmniejszali, mogli zrobić bezkolizyjne, ale poszli na łatwiźne

online k...
1 rok temu
Reply to  Dformat

jak skoncza to sie zobaczy jak sie bedzie jezdziło bo narazie to jest fatalnie…….

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Czy ktoś zauważył, że koparka demontuje chodnik wzdłuż ul. Sikorskiego, likwidując i ładując kostkę bruk. na ciężarówki ponad tymi krzaczkami za 1 mln zł? 😀

wasyl
1 rok temu

Mamy bogate miasto , stać go na nową kostkę brukową , przecież produkcja jej musi iść , a przedsiębiorcy już się cieszą ze zbytu . Mogli sprzedać jako gruz ludziom .

MaXx
1 rok temu

Może demontują żeby nie płacić podatku od deszczu :))

prawda
1 rok temu

fakt chodniki nie sa pierwszej klasy w tych terenach a moze tbg-u jako miasto dostanie zniszke lub jak miasto bedzie reklamowac firme to moze sie tak odwdziecza a nie zamkna tam drogi bo jest obiast jak z jedenj i drugiej strony wiec nie utrunjajcie kierowa a sa one duze

jan prawdomówny
1 rok temu

Uwaga do 😛 SUPERMÓZGÓW 😛 /decydentów/:
Spostrzeżenie z mego wieczornego, poniedziałkowego spaceru:
proponowałbym „zaporę” zamykającą ruch od strony Wielkiego Muru Chińskiego
zaopatrzyć w pulsujące światła by była lepiej i z daleka widoczna i powodowała wcześniejsze zdejmowanie nogi z gazu
bo chyba nie muszę mówić, z jaką prędkością niektóre debile potrafią jechać na tym odcinku od strony Sandomierza.
Nim dojdzie do jakiejś tragedii…

prawda
1 rok temu

czym sie przejmujesz skoro jestes wzorowym kierowca…….

Piotr
1 rok temu

Chyba wzorowym konfidentem

jan prawdomówny
1 rok temu
Reply to  Piotr

chyba źle mnie jednak zrozumiałeś
no nic;
czekajmy, aż ktoś się tam rozjebie

  • wtedy pójdziemy po rozum do głowy…
Daro
1 rok temu

Masakra !

Marek
1 rok temu

Jest jakaś mapka pokazująca dokad ten remont? Czy od orzeszkowej i Matejki da się wyjechać ta środkowa droga w lewo czy tylko na Sandomierz?

prawda
1 rok temu
Reply to  Marek

remont sie zaczyna od biedronki do zamku dzikowskiego tam gdzie jest kula swiata i od przystanku autobusowego a pod komis aut co sie z tego orientuje……

henryk tarnobrzeski
1 rok temu

niemoge uwierzyc ze to tarnobrzeg moje rodzinne miasteczko ostatni raz jak tu bylem to krowki siew nim paslaly

jan prawdomówny
1 rok temu

bez mylnej podniety:
wiocha była
wiocha jest
i wiocha będzie

Gość
1 rok temu

Zajebiście prorozwojowa inwestycja! A tak na marginesie to te stodoły ktore powstają nad jeziorem to na paszę dla tych którzy dorwali się do miejskiego koryta? Dorwali się i o zgrozo sukcesywnie ZAŻYNAJĄ to miasto swoją bezczynnością i bezradnością!!! To moje skromne zdanie w temacie tarnobrzeskich „inwestycji”

jan prawdomówny
1 rok temu
Reply to  Gość

100% racji

Mar
1 rok temu
Reply to  Gość

Modernizacja, która powinna być zrobiona lata temu. Nic spektakularnego.

mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Mar

Dawniej się nie dało bo inwestycja wyleciała z budzetu gdyz spłata nauczycielskich zaległości wobec ZUS była dla prezydenta-nauczyciela pilniejsza. Wpierw swoi a dopiero później reszta miasta, która na to wszystko płaci.Priorytety są aż nadto widoczne

Derektor MUF
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

Skandal, żeby spłacać zaległości, kosztem inwestycji zacofujac miasto. W normalnym mieście za łeb pociągnięta byłaby osoba, która nie dopełniła obowiązków nie płacąc zusów. Winnych lub winnego powinno pociągnąć się do odpowiedzialności cywilnej.

prawda
1 rok temu
Reply to  Derektor MUF

tylko kogo bo jest tragednia a moze byc jeszcze gorzej…..

prawda
1 rok temu
Reply to  Mar

co miało być zrobione nad jeziorem a nie jest to sami wiecie a jak nie to wrocie do zdjec archiwalnych nad jeziorem a altany powstały aby miały strazacy co gasic jak bedzie sezon grilowy…….

aab
1 rok temu

Remont jednego skrzyżowania powoduje paraliż komunikacyjny całej wioski. Żenada. Tiry i patelnie PBI skutecznie blokują miasto.

26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content