Jak przebiegają prace nad Jeziorem Tarnobrzeskim? Magistrat zachęca do obejrzenia filmu (video)

– Trwają zakrojone na szeroką skalę inwestycje budowlane nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Jak przebiegają prace? Zapraszamy do obejrzenia filmu – informuje rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis.

Przypomnijmy, trwające obecnie roboty nad Jeziorem Tarnobrzeskim to realizacja projektu pod nazwą „Budowa drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych miasta Tarnobrzega”, który zakłada budowę odcinka ul. Żeglarskiej o długości 1940 metrów oraz rozbudowę ul. Plażowej o długości 2655 metrów. Cały projekt opiewa na kwotę nieco ponad 15 mln złotych. Miasto pozyskało na tę inwestycję ponad 8,6 mln złotych dofinansowania z RPO WP.

W wyniku robót powstaje jezdnia dwupasmowa, jednokierunkowa, separacja ruchu pojazdów samochodowych i rowerów od pieszych poprzez wykonanie odrębnego pasa rowerowego i chodników oddzielonych pasem zieleni, odwodnienie liniowe drogi, kanał technologiczny, oświetlenie oraz oznakowanie. Ponadto, na skrzyżowaniu ulicy Żeglarskiej z ulicą Siarkową wybudowane zostanie rondo.

Dzięki uprzejmości wykonawcy tych robót – Grupa PBI – możemy podejrzeć, jak zmienia się nad naszym jeziorem. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Prócz dróg nad jeziorem powstaje też infrastruktura służąca zarówno wypoczywającym, jak obiekty gastronomiczne, park linowy, toalety, przebieralnie, ale też obiekty dla służb czuwających nad bezpieczeństwem – WOPR, Policja, Straż Miejska.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
1 rok temu

Dyzma

Gość
1 rok temu

Tylko napiszcie jeszcze ,że ludzie spłacają za to w jednych z najwyższych cenach za wodę.

wolf
1 rok temu
Reply to  Gość

I TO WSZYSTKO PO TO BY PARASOLE MIAŁY GDZIE JAJA MOCZYĆ ZA TARNOBRZESKIEJ BIEDOTY PIENIĄDZE,CHORE!

Ceased
1 rok temu

Nawet nie oglądam ,bo aż strach patrzeć. Co mądrego może zaprojektować ktoś ,kto nie umie sobie rozplanować prac na czas sezounu ,tak aby wszystko było poukładane? Po trupach wybudują coś wielkiego? Nie wierzę.Ja po nich niczego się już nie spodziewam za tej kadencji, byle przetrwać do 2023, następcy będą naprawiać błędy

Blondas
1 rok temu
Reply to  Ceased

Raczej spłacać zadłużenie.

wolf
1 rok temu
Reply to  Blondas

SPŁACAĆ TO BĘDĄ PODATNICY!

Gość
1 rok temu

Super panie Bożek. To teraz trzeba sobie ” wbić w dupsko kołek” na 9 miesięcy (bo jak tu żyć w takim mieście?) A jak się przeżyje to potem 3 miesiące opalania oczywiście z tym „kółkiem” bo po opłaceniu wody, śmieci i podatków to może zostanie na piwo z biedronki 🙁

Kreator
1 rok temu

Trzecie podejście do lansu na placu budowy. Tym razem kaski są, obuwie balowe zostało w depozycie co jest w takim razie jądrem lansu? Umudurowanie galowe Dariusza mieszkańca Krosna, idealnie komponuje się z kamizelką robociarską. A przecież nawet towarzysz Gierek ściągał krawat schodząc do robotników. Cóż nauczyciele wolno się uczą…

Mar
1 rok temu

Obejrzałem – praca wre. Przy okazji co w końcu z transakcją z PFR? Bo gdyby nie była jeszcze całkiem sfinalizowana, to może dałoby się z tego jeszcze wypisać bez konsekwencji dla miasta?

Dformat
1 rok temu
Reply to  Mar

Z pożyczka masz rację, ona zabije miasto, nikt tu nie będzie chciał mieszkać bo wszystko jest dużo droższe!!! Władza ją przeje, a my będziemy płakać i płacić .

Mar
1 rok temu
Reply to  Dformat

Przyjmijmy wkład własny na realizowany projekt (ul. Plażowa, ul. Żeglarska) w wysokości 6,4 mln. Powiedzmy, że po realizacji projektu chcielibyśmy zarabiać na Jeziorze rokrocznie min. 0,5 mln, co pozwoliłoby spłacić wspomniany wkład własny w 13 lat. W 2019 roku zysk z Jeziora wyniósł z tego co sprawdziłem 178.227, co stanowi ok. 36% zakładanego minimum. A nawet nie zacząłem o wzroście kosztów utrzymania itd. Przypuszczam, że biorąc wszystko pod uwagę wpływy z Jeziora musiałyby wzrosnąć o co najmniej 300 %, aby móc osiągnąć roczny zysk na poziomie 0,5 mln. A to tylko jeden projekt.

Dxf
1 rok temu
Reply to  Mar

Tam musi być monitoring i karanie za wjazd od Miechocina, bez oplaty wjeżdżają samochody na RTa, Rkl rst i rze

Mar
1 rok temu
Reply to  Dxf

Ok, ale i tak nie wyjdzie dzięki temu 0,5 mln zysku rocznie. Także czarno widzę odkupowanie zbytej części udziału w wodociągach za zyski z inwestycji zrealizowanych za pozyskane w ten sposób pieniądze.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Mar

Tych włożonych pieniędzy nie da się odzyskać – jezioro to będą tylko koszty dla miasta. A tak na marginesie – kto będzie ponosił koszty od 2021 roku w Piasecznie (Mastalerz z naruszeniem prawa też przyjął

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

Ale pożyczka już sama spłaca się w kilkunastoprocentowych podwyżkach dla mieszkańców za media.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Mar

Jaki zysk w 2019 roku – zapytaj się czy doliczono piasek na plaże do kosztów

  • nie róbcie durni z ludzi.

Za 2019 rok to każdy może sobie zrobić takie sprawozdanie finansowe
( zaliczymy co się nam podoba a co nie podoba to nie zaliczymy).
Brednie, brednie i brednie !

Mar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Przyjąłem dane, które zostały przedstawione opinii publicznej. Jeżeli te dane uznać za optymistyczne i przy nich nie ma widoków na zysk 0,5 mln rocznie, to co dopiero przy mniej korzystnych. Tak czy inaczej czarno widzę odkupowanie części udziału w wodociągach za zyski uzyskane dzięki inwestycjom.

prawda
1 rok temu
Reply to  Dformat

miasto zaczeło wymierac kiedy pdb została zaprzysiezony na prezydenta miasta bo za innych prezydentow miasto było zadłuzane ale ludzie mieli prace teraz za takie grosze nikt nie chce pracowac dlatego tbg-u sie wyludnia i tylko biedronki sie nowe buduja bo maja zyski a co było zaplanowane to włeb wzieło bo pdb chiał odłuzyc miasto a zrobił tylko z siebie pośmiewisko wiec za pomoca portali dowiedzcie sie co mieszkancy moga zroblic aby odwołac ludzi którzy nie powinni pracowac gdzie pracuja a nie tylko komentowac i sie powtarzac bo nic to dobrego nie powstanie…….

Mar
1 rok temu
Reply to  prawda

Są jakieś elity w tym mieście, niech pokaże się lider, który chce poprowadzić lud do dobrobytu i spokoju. Bo żeby oddolnie coś ruszyło, to jeszcze za wcześnie. Pojedyncze osoby niewiele mogą. Natomiast co do ogółu, to wzrost cen za śmieci, wodę i ścieki, najlepiej widoczny i najbardziej odczuwalny przez mieszkańców, nie zabolał, więc musiałoby wydarzyć się coś bardziej dotkliwego dla mieszkańców. Wolę nie myśleć co to mogłoby być.

prawda
1 rok temu
Reply to  Mar

lidera w tym miescie nie ma juz zadnego ale taki co ma poukładane w głowie ale narazie mieszkancy tego miasta to sami tchurze i nie umieja sie przyznac do błedu ze złego wyboru dokonali wiec niech reszta płaci za błedy tych co na niego głosowali bo nawet nie maja odwagi aby go…….

Gosc
1 rok temu

I elegancko Ci co korzystają intensywnie z jeziora mam nadziej iż na wiosnę się nie zawiodą ….

wolf
1 rok temu
Reply to  Gosc

W NAGRODĘ ZROBIĄ SIKU DO WODY

tacy to
1 rok temu
Reply to  wolf

to jest opinia jednego ćwoka ,wyżej w podobnym tonie reszta ćwoków

sdfghjkl;asdfghjjkl;lkjhgfrewqwerghjkl;lkjgfdsaASD
1 rok temu
Reply to  tacy to

się pan przedstwił

wolf
1 rok temu

tak to JA – parasole do sadu!

wolf
1 rok temu
Reply to  tacy to

parasole do sadu!

bmx
1 rok temu

Spodziewałem się filmu z postępu prac a nie spotu reklamowego Pbi

Maria
1 rok temu

Inwestycja XXXI wieku droga i parę kubki, dziękuję

Do Redakcji
1 rok temu

Czy można prosić o zajęcie się sprawą Pawilonów na Wyspiańskiego? To co tam się dzieje to jakaś zbrodnia! Pawilony są rozdzielane, estakada burzona, a docelowo budynki będą rozdzielone, z osobnymi wejściami! Kto wpadł na tak kretyński pomysł?! Wiele osób, które załatwiało za jednym razem kilka spraw na górze, przemieszczało się między pawilonami właśnie estakadą, z której jest nawet przyjemny widok. Teraz trzeba będzie wychodzić po schodach osobno do każdego pawilonu! Poza tym jest to zmiana architektury budynku, więc UM musiał to zatwierdzać! Czy nie można było po prostu wyremontować tych przejść, wzmacniając ich konstrukcję? Z góry dziękuję za zainteresowanie się tą sprawą.

Dformat
1 rok temu
Reply to  Do Redakcji

A kto jakiś głupek, kosztem mieszkańców bloków robi się remonty budynków pod sprzedaż. Powoływanie się na zły stan techniczny jest kpiną i robieniem z ludzi durni – estakada przeżyłaby dwa razy ojców tego pomysłu. Najpierw u siebie znisczyli schody teraz na pawilonach. Ludzie szkoda zniszyli kawał historii miasta, ale dostali pozwolenie z UM. Takie mózgi w mieście – burzyć kurwa

Dformat
1 rok temu
Reply to  Dformat

Pawilony były kiedyś wizytówką miasta, no ale trzeba zburzyć – burzyć kurwa burzyć. Żeby was tylko nikt nie dogonił.

prawda
1 rok temu
Reply to  Dformat

tez mi sie przypomina ze kiedyś na sienkiewicza był stary loging z peweskem ktorego juz nie ma teraz nastepne znika pamiatka po prl-u i komunie ale nikt juz nie dba o zabydki i sie nie zapyta mieszkancow czy to dobry pomysł tylko kasa sie liczy wiec sie nie dziwie ze miasto sie cofa bo nikt nie chce w tym miescie przepłaca ja rozumiecie o czym piszę…….

guma-łówka
1 rok temu
Reply to  prawda

piter– sirota pląta się w słówkach jak ceper w Himalajach

literowka
1 rok temu
Reply to  guma-łówka

nie tylko ja robie ortografie ale zadko co mi sie zapomnie literki zgłubic w słowie……

Mar
1 rok temu
Reply to  Do Redakcji

Faktycznie. W czym komu przeszkadzała ta estakada to nie pojmuję.

Owen
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Myślę, że nie przeszkadza w niczym tylko „trza” jakoś wydać cudze pieniądze. Również uważam, że rozdzielanie tych pawilonów to fatalny pomysł! Pomijając ich funkcjonalność, przypominały mieszkańcom złote lata Tarnobrzega i czasy wielkiej prosperity Siarkopolu.

36
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content