Tarnobrzeg: Planują zaszczepić nie tylko seniorów. Jeśli będzie czym…

Tarnobrzeski samorząd planuje jak co roku akcję darmowych szczepień przeciwko grypie dla seniorów. Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika UM, magistrat rozważa możliwość ewentualnego zaszczepienia również nauczycieli, pracowników domów pomocy, MOPR-u itp… jeśli nie będzie problemu z dostępnością szczepionek.

W tegorocznym budżecie miasta na darmowe szczepienia przeciwko grypie zabezpieczona została kwota 100 tys. zł.

– W przypadku zwiększenia zapotrzebowania oraz pojawienia się możliwości zakupu szczepionek, kwota ta może zostać zwiększona – wyjaśnia NW24.pl Wojciech Lis, rzecznik UM Tarnobrzeg. – W planach jest zakup 2 tysięcy szczepionek – dodaje.

Nie wiadomo jeszcze kiedy ruszy akcja darmowych szczepień oraz które grupy, oprócz seniorów, zostaną nią objęte. Miasto rozważa bowiem przygotowanie oferty m.in. dla nauczycieli czy pracowników domów pomocy.

– Niestety w chwili obecnej są bardzo duże problemy z dostępnością szczepionek. Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielem producenta szczepionek oraz hurtownią. W styczniu br. zostało złożone zapotrzebowanie na szczepionki w ilości 2 tys. sztuk. Jak wynika z wypowiedzi przedstawicieli ministerstwa zdrowia – szczepionki będą dostarczane etapami na rynek przed szczytem epidemicznym zachorowań na grypę. Szczyt ten w Polsce przypada zwykle między styczniem a marcem, począwszy od końca września. Gdy szczepionki będą dostępne, miasto jako co roku, rozpocznie akcję szczepień – tłumaczy W.Lis.

– W tarnobrzeskich przychodniach seniorzy w wieku +60 będą mogli zaszczepić się do 15 grudnia, pod warunkiem dostępności szczepionek – dodaje.

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla tarnobrzeskich seniorów prowadzone są nieprzerwanie od 2014 roku. Ogółem od początku wdrożenia akcji bezpłatnych szczepień dla tarnobrzeskich seniorów w latach 2014 – 2019, zaszczepiło się 9 260 osób, wydatkowano na ten cel 343 373 zł. W tym w poszczególnych latach:

  • w 2014 r. zaszczepiono: 1 161 osób, wydatkowano: 38 313 zł,
  • w 2015 r. zaszczepiono: 1 068 osób, wydatkowano: 35 244 zł,
  • w 2016 r. zaszczepiono: 1 632 osób, wydatkowano: 53 856 zł,
  • w 2017 r. zaszczepiono: 1 806 osób, wydatkowano: 72 240 zł,
  • w 2018 r. zaszczepiono: 1 925 osób, wydatkowano: 77 000 zł,
  • w 2019 r. zaszczepiono: 1 668 osób, wydatkowano: 66 720 zł.

SONDA

Czy zaszczepisz się w tym roku przeciw grypie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
1 rok temu

Dodatkowo zaszczepić nauczycieli. A jakże, no przecież kogo mógł wybrać nauczyciel na funkcji prezydenta miasta, spośród wszystkich grup zawodowych, jak właśnie nie nauczycieli…

troll
1 rok temu
Reply to  Tomasz

myślisz że każdy taki głupi i poleci się „zaszczepić” ja co swoją działkę mogę oddać , na zdrowie

Piotr
1 rok temu

Niech się sami zaszczepią!! Darmowe! Ciekawe Tylko głupcom można takie brednie nagrać Przecież to pieniądze z naszych podatków

prawda
1 rok temu
Reply to  Piotr

proste i logiczne skoro niedziałaja to wiadomo o co chodzi o kase a biznes musi sie krencic tylko który bo jest ich kilka w tej dziedzinie……

Mieszkaniec tbga
11 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Darmowe dla seniorów.

Kaśka
1 rok temu

Szczepiłam się na grypę 3 razy i z tego dwa razy chorowałam na grypę a raz okropnie sie czułam po szczepionce. Chyba nie tak te szczepionki powinny działać 🙁 Nigdy wiecej

Dformat
1 rok temu
Reply to  Kaśka

Miałem tak samo, źle się czułem

Piotr
1 rok temu
Reply to  Dformat

Właśnie tak mają działać

Mieszkaniec tbga
11 miesięcy temu
Reply to  Kaśka

Szczepionki przeciw grypie są skuteczne w zapobieganiu zachorowaniom u ok. 90% zdrowych dorosłych, w niektórych populacjach skuteczność może być mniejsza, znaczny jest jednak stopień zapobiegania powikłaniom związanym z chorobą.

FBB
1 rok temu

„Lekarze nie chcą szczepić się przeciw grypie – Szpital w Białej Podlaskiej postanowił zafundować swoim lekarzom szczepienia przeciw grypie. Z 1400 osób na ich przyjęcie zgodziło się 140. W Grodzisku Mazowieckim odsetek był jeszcze niższy – z 700 osobowej załogi na darmowe szczepienia zgodził się zaledwie jeden procent lekarzy: w sumie siedmiu pediatrów. „https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1404748,szczepienia-grypa-lekarze.html?fbclid=IwAR12-X7AHMtnkJX0rqreka1kQbuChooji2bmkAIEgXV2_rrwz6Q-J0QdVns

Lekarze mają darmowe szczepionki a szczepi się ich tylko 1-10% Ciekawe dlaczego lekarze się nie szczepią skoro szczepionki są takie super skuteczne i bezpieczne…??? Ważniejsze od tego co wmawiają nam mainstreamowe media jest świadectwo medyków. Lepszego komentarza nie potrzeba. Każdy kto ma choć jedną szarą komórkę powinien sam wyciągnąć wnioski.

Piotr
1 rok temu

Jak to za darmo? Jak rzecznik mówi że planują kupić 2 tys szczepionek

Dxf
1 rok temu
Reply to  Piotr

Kurna co z inwestycje tyle ulic do remontu

Mieszkaniec tbga
11 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Za darmo dla seniorów.

Odyseusz
1 rok temu

W pierwszej kolejności proponuję zaszczepić urzędników i ich rodziny ! A z mojej strony mogę powiedzieć wam – w dupe sobie wsadźcie swoje pseudo szczepionki !

jan prawdomówny
1 rok temu

Na łeb to jeszcze nie upadłem
żeby się szczepić

Ewa
1 rok temu

Skoro Polaków jest 40 milionów A szczepionek rząd zakupił 2 miliony wystarczy ich tylko dla członków rodzin i ich rodzin .Po co te dyskusje ???

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content