W piątek 27 edycja akcji „Sprzątanie świata”. Śmieci będą również zbierać w Tarnobrzegu

27. edycja Akcji Sprzątanie Świata już w piątek, 25 września. O swój świat – przedszkolne placyki, ulubione miejsca spacerów i wycieczek zadbają też tarnobrzeżanie. Udział w akcji zadeklarowały przedszkola, szkoły i instytucje.

– Dbałość o świat zaczyna się od dbałości o najbliższe otoczenie. Dbałość o świat zaczyna się tu, w Tarnobrzegu. Już w najbliższy piątek wyruszymy więc w teren, by posprzątać swoje miasto. Jak co roku Tarnobrzeg włącza się bowiem w ogólnopolską Akcję Sprzątanie Świata – mówi Dariusz Bożek prezydent Tarnobrzega.

Na zaproszenie włodarza, do grona partnerów tegorocznego Sprzątania Świata zgłosiły się tarnobrzeskie placówki oświatowe, ale też instytucje. Udział w akcji zadeklarowało 10 przedszkoli, 7 szkół podstawowych, 8 szkół ponadpodstawowych, Dom Dziennego Pobytu przy ul. Kopernika, Zarząd Okręgu LOK w Tarnobrzegu, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Tarnobrzegu. Miejsca objęte akcją to przedszkolne placyki, las Kamionka, Zwierzyniec, Lasek „Buloński”, tereny nadwiślańskie.

Miasto zapewni sprzątającym rękawice i worki na zebrane śmieci, a także odbierze te już zapełnione. Tak więc, sprzątamy swój świat! Oby tylko dopisała pogoda.

Sprzątanie świata – Polska to największa polska akcja ekologiczna. Koordynuje ją Fundacja Nasza Ziemia.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content