Tarnobrzeg: Prawie 7,4 mln zł na ściankę, stadion, parking, drogi i ścieżki rowerowe wraz z oświetleniem. To dobry wybór?

Podczas najbliższej (środa, 30 września) sesji Rady Miasta Tarnobrzega, podejmowana będzie m.in. uchwała o tym, na jakie zadania zostanie przeznaczona kwota niemal 7,4 mln zł, którą miasto otrzymało w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Największa cześć tej kwoty bo aż 2 mln zł ma zostać przeznaczona na dokończenie budowy i wyposażenie ścianki wspinaczkowej.

Łącznie z rządowych pieniędzy władze chcą sfinalizować 7 zadań:

  1. Rozbudowa parkingu przy cmentarzu komunalnym w Sobowie – Etap II (660.000 zł)
  2. Budowa drogi wewnętrznej łączącej ulicę Sienkiewicza z ulicą Dominikańską w Tarnobrzegu (500.000 zł)
  3. Oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego ul. Wisłostrada (1.200.000 zł)
  4. Zagospodarowanie terenów zielonych na osiedlu Przywiśle (900.000 zł)
  5. Budowa i wyposażenie ścianki wspinaczkowej – Etap II (2.000.000 zł)
  6. Budowa stadionu – Etap III (412.981 zł)
  7. Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Litewskiej wraz z oświetleniem (1.700.000 zł)

TREŚĆ UCHWAŁY: 12-zmiany-w-budzecie_920455

Czy wybór zadań wskazanych przez władze Tarnobrzega do sfinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych uważacie za dobry? Na Wasze ewentualne propozycje czekamy w komentarzach

Subskrybuj
Powiadom o
59 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
art
11 miesięcy temu

Scianka wspinaczkowa, która powstała w Tarnobrzegu to nie był dobry pomysł. Z całym szacunkiem, ale to są pieniążki wyrzucone w błoto.

art
11 miesięcy temu
Reply to  art

Łączenie Dominikańskiej z Sienkiewicza jest bezsensowne. Jeśli ma powstać w przyszłości ,,jakieś coś typu Galeria” w co wątpię , to inwestor powinien być zobowiązany do zapewnienia bezpośredniego dojazdu.

Dformat
11 miesięcy temu
Reply to  art

budują chyba temu z „kórnika aurrora”, tez uważam, że inwestor powinien wybudować drogę sam, a nie miasto, miasto niech wyremontuje drogi hańby.

Mieszczanin
11 miesięcy temu
Reply to  art

Mylisz się. Sporty ekstremalne do których zalicza się wspinaczka są teraz bardzo popularne wśród młodzieży i dorosłych i z tego co wiem ludzie z Tbg jeżdżą trenować do Rzeszowa i Krakowa.

Dformat
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszczanin

co mają powiedzieć lekkoatleci muszą jeździć do Nowej Dęby lub Baranowa Sandomierskiego, to jest dopiero wstyd dla miasta Tarnobrzeg

art
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszczanin

Ilu jest tych ludzi o których piszesz? Orientujesz się? Jeśli mniej niż 50 osób to chyba nie warto kończyć tą ściankę .

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszczanin

To jest tylko hobby a nie żaden sport (nawet ekstremalny) – nie bredź i nie ogłupiaj.
Jak chcesz spełniać swoje hobby – to jedź gdzie chcesz i nie wymagaj aby publiczną kasę wydawać na wydumane bzdurne hobby.

ENT
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

To jest sport, który znalazł się na Olimpiadzie.

Alpinista
11 miesięcy temu
Reply to  art

Co ty pierd…. ojciec…

wasyl
11 miesięcy temu
Reply to  art

A miała być z budżetu obywatelskiego ? Szkoda forsy , lepiej wyburzyć niech nie straszy .

Mar
11 miesięcy temu

1. Przecież przez 95% roku ten parking nie jest zajęty nawet w połowie. Lepiej zamiast tego zrobić oświetlenie terenów nad Wisłą.
2. Przyda się.
3. Ok, ale czy to naprawdę kosztowałoby aż 1,2 mln?
4. Od takich rzeczy jest budżet obywatelski. Ktoś chce mieć gdzieś ławkę czy krzaczek, to niech składa projekt do b.o. Lepiej zrobić zamiast tego np. parkingi przy ul. Piłsudskiego, czy na terenach po szkole 5. lub Hotelu Nadwiślańskim, byle z płyt ażurowych, nie szczelne z kostki lub asfaltu (z wyjątkiem jezdni).
5. Niech będzie, choć dyscyplina mało popularna i lepiej byłoby jakoś inaczej wykorzystać ten budynek.
6. Jakiego stadionu? Gdzie?
7. Wreszcie.

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Cztery minusy, ale argumentów brak 😀 Jeden duży projekt? Ciężko byłoby wymyślić coś za 7,4 mln, co obejmowałoby zasięgiem więcej niż jedno osiedle, chyba że na granicy osiedli. Z kolei jeśli zrobić coś na jednym osiedlu, to inne będą pokrzywdzone. Park w centrum? Mało jeszcze terenów zielonych i nasadzeń? Poza tym jest przecież park nie tak daleko od ścisłego centrum. Można też przebudować plac czerwony. Tylko czy to jest w tej chwili najważniejsza sprawa w mieście?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Tak , tak – tylko oświetlenie wam w głowach – wieczorami ludzie spędzają w domach
(chyba że oświetlacie tereny menelom, pijaczkom) – a później miasteczko płaci z publicznej kasiory za zużytą energię. Przestępczości nie ubędzie ani bezpieczeństwa nie przybecie.

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Hmmm, czyli np. chodzić z kijkami można tylko za dnia, albo tylko po oświetlonych ulicach? Nie chodzi o to, żeby było jasno jak na meczu ligi mistrzów. Chodzi o to, żeby zobaczyć w porę jakąś przeszkodę, także latarnie mogą stać rzadziej i być niższe, niż te na ulicach.

Pstryk
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Na terenach czy ciągach rekreacyjnych można wyłączać latarnie o północy, bo nocą nikt trenował nie będzie, a do nocnych posiadówek służą inne miejsca, np. puby.

wasyl
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Lepiej zrobić miejsca dla tych co parkują na 1 listopada , poszerzając odcinek przy Wisłostradzie . To chyba ważniejsze ze względu na ruch jadących tam samochodów .

oburzony
11 miesięcy temu

Te przedstawione popozycje nie sa wlaściwe dla dobrego gospodarza . Projekt dotyczy rozdrobnienia kasy dla zaspokojenia niektórych radnych aby szli ręka w ręke z prezydentem i aby uzyskać zadowolenie radnego i spokój na sesji . Zawsze można powiedzieć w razie czego siedź cicho.
Takie mam wrażenie po analizie jakich osiedli dotyczą projekty i wielkości dofinansowań.
Jedno zadanie ważne dla wszstykich mieszkańców byłoby okey. Scianka to wymysł autora który nie doszacował ścianki i ambicjonalnie ja chce skończyć udając że nie istnieje solidarność w biedzie budżetowej a sam pomysł chybiony.
Radni !. Jedno przemyślane zadanie a nie ulice typu Litewska ????

Dformat
11 miesięcy temu
Reply to  oburzony

Serbinów zawsze wydyman…y

Serbinowiec
11 miesięcy temu
Reply to  Dformat

Bo Serbinowa ma za mądrego przewodniczącego A takim zawsze pokazuje się gest kozakiewicza
Niech nie myśli że nas zastąpi.
Ale to już nie długo takich rządów

Samotny
11 miesięcy temu
Reply to  Dformat

Bo Serbinow głosował na Kielba a nie ma Bozka

wasyl
11 miesięcy temu
Reply to  Samotny

Jedna ekipa , za Kiełba bożek był przewodniczącym rady .

Neltah
11 miesięcy temu

Wszystko na nic, bo brakuje najważniejszego, parku miejskiego oraz centralnej atrakcji dla mieszkańców. Po prostu nie ma. A w Gorzycach właśnie zbudowali cos czego w Tarnobrzegu nie będzie jeszcze przez 10 lat albo więcej, gdyż nasze władze uważają ,że nie potrzeba. Nieważne że takie centrum jest w Sadnomierzu, Stalowej Woli, Mielcu, Gorzycach(właśnie powstało ,głośno o tym wydarzeniu) ,w Ostrowcu, ale tutaj ważniejsza jest budowa kolejnego media expert w samym środku miasta, czy kolejnego sklepu meblowego. Te 7 milionów będzie wydane na bzdury, na rzeczy które są marginalne i niczego nowego nie wnoszą ,nie poprawiają standardu, jesteśmy nadal w tyle za wszytkimi sąsiadami.
Prezydent powinien się podać do dymisji ,bo nie ma pojęcia o zarządzaniu tak dużym miastem

Mieszczanin
11 miesięcy temu
Reply to  Neltah

Poważnie tak się zajarałeś tą podświetlaną fontanną w Gorzycach ? Bo ONI mają to my też mamy mieć ?
Jak dziecko…

Neltah
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszczanin

ty jesteś ślepy skoro nie wiesz co to park miejski, pewnie cały rok siedzisz w tym grajdole i nic nie widziałeś ,a ja byłem wszędzie z rodziną. A co robią dzieci w Tarnobrzegu w wakacje? Siedzą i piją,palą na schodkach, reszta gra w piłkę ,tylko tyle mają. Kto był mądry, wyprowadził się dawno razem z rodziną

Dformat
11 miesięcy temu
Reply to  Neltah

Park miejski to podstawa, ale nie ma terenów na takie inwestycji jedynie w lesie zwierzynieckim, fontanny ławeczki, drabinki i inne rzeczy dla parku, ale wtedy płacz, że las wycinamy

Neltah
11 miesięcy temu
Reply to  Dformat

Ależ jest i to kilka ,po pierwsze skrzyżowanie Sikorskiego-Sienkiewicza, aż się prosi aby to tam zbudować, mnóstwo ludzi przechodzi.Dalej błonia nad Wisłą(a nie tereny,bo teren to może być budowy), pusty plac szkoły nr 10, co najmniej mógłby powstać tam wielki plac zabaw jak w Gorzycach, osiedle Dzików, Skalna Góra.

Blondas
11 miesięcy temu
Reply to  Dformat

A las buloński za biedronką na mickiewicza albo parki dzikowski nie może być parkiem miejskim ? Las zwierzyniecki jest już w połowie wycięty więc nie za bardzo sie nadaje poza tym jest daleko.

Neltah
11 miesięcy temu
Reply to  Blondas

las buloński jest również za daleko od głównych osiedli, poza tym on już jest parkiem i to od zawsze tyle że nie posiada obiektów rekreacyjnych dla dzieci, co czyni go mało atrakcyjnym,

Ewa
11 miesięcy temu

A gdzie pieniądze na remont ulicy LOKIETKA??,? Dwa lata temu miał się zacząć Telepiemy się po dziurach płytach i toniemy w kaluzach!!!!

Dformat
11 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Ewa budują drogę biznesmenom (drogę wewnętrzną łączącej ulicę Sienkiewicza z ulicą Dominikańską) zapominając o mieszkańcach.

art
11 miesięcy temu

Bardziej niż ta ścianka wspinaczkowa w Tarnobrzegu przydałby się stadion lekkoatletyczny. No dobrze; chociaż stadionik. Pamiętam, że na lekcjach wf z LO Kopernik biegaliśmy wokół płyty stadionu na Niepodległości ( po żużlowej alei wokół murawy stadionu) lub nad Wisłą po asfaltowych ścieżkach.

art
11 miesięcy temu
Reply to  art

Wcześniej w SP nr 2 na dłuższych dystansach biegaliśmy wokół ogródków działkowych (po kilka okrążeń)

Piotr
11 miesięcy temu
Reply to  art

Też pamiętam he

art
11 miesięcy temu
Reply to  art

Chody sportowe za Pana Żarnowskiego tez odbywaliśmy nad Wisłą

nyc
11 miesięcy temu

Parking na cmentarzu sie przyda

łatwe zycie czy beznadziejne
11 miesięcy temu

stadion lekko atletyki mozna zrobic na zwierzyncu zdemontowac ogrodzenie i moze 5 pasow sie zmiesci i jest rozwiazanie co do sciany spinaczkowej to dla ludzi co lubia sie spocic ale ze basen odkryty juz został zapomniany i nie mozna sie ochłodzic to narazie nie ma na to pieniedzy ale nad jeziorem szybko sie znalazły i teraz cierpimy ze nasi ludzie z mu nie umieja juz zadzic miastem i tu jest prawda miała byc galeria i tak by powstała droga wymieniona w planie ale nie ma tego i tego a zamiast krzewow ktore juz gnija i smiesztnie to wyglada po plewieniu to niech zajma sie dworcowa i przyłaczeniem chmielowa do tbg bo mielec sie smieje z strefy chmielowskiej a moze i tez i tarnobrzeskiej

Max
11 miesięcy temu

Ścieżka rowerowa na cmentarz w Sobowie to bardzo dobry pomysł. Mnóstwo ludzi jeździ na cmentarz rowerem a przejazd wzdłuż ul. Litewska jest b. niebezpieczny. Poza tym na osiedlu Borów ul. Litewska bardzo przydało by się oświetlenie gdyż wieczorem jest tam b. ciemno.

Daria
11 miesięcy temu
Reply to  Max

Prosimy władze miasta o oświetloną ścieżkę rowerową wzdłuż ul.Litewskiej na cmentarz w Sobowie

Obserwator
11 miesięcy temu
Reply to  Daria

Radny walczy z pozostałymi radnymi i wygrywa

Obserwator
11 miesięcy temu
Reply to  Max

Odezwał się radny

Neltah
11 miesięcy temu
Reply to  Max

od lat jeżdżę rowerem Litewską i nie zauważyłem aby ruch był taki duży, aby była potrzebna ścieżka, zresztą wyboista bo kostkowana. Tą co już jest za cmentarzem również nie jeżdżę

wasyl
11 miesięcy temu
Reply to  Max

Po co jeździć Litewska , zrobić ścieżkę rowerową przez Las Zwierzyniecki. Utwardzenie nawierzchni i wyrównanie terenu – powiedzą że to sprawa Nadleśnictwa.

troll
11 miesięcy temu

stadion ?? wiadomo przecież nie napiszą wprost że to kasa dla „pracującego społecznie” kiełbasy

PPP
11 miesięcy temu

pkt.5 aż 2 mln!

Może rzeczywiście to tyle musi kosztować
… ale czy nie można się ubiegać o dofinansowanie na ten cel z Ministerstwa Kultury Fizycznej i Sportu?

Po co zużywać kasę z puli, którą możemy wykorzystać na inwestycje, na które nie dostaniemy nigdy dofinansowania?

…. czy spraw ma drugie dno i nigdy nie dostaniemy z Ministerstwa kasy bo to było by przyklepanie inwestycji Bożka przez PIS ?

Co z ulicami: Moniuszki, Kwiatkowskiego, Zwierzyniecką, Kazimierza Wielkiego, które są w tragicznym stanie?

Flip
11 miesięcy temu

Bardzo dobre propozycje. Mam nadzieję, że zostaną zrealizowane wszystkie. I to szybko a nie może za trzy lata.

Janek
11 miesięcy temu
Reply to  Flip

Ścieżka rowerowa na cmentarz w Sobowie miała być już dawno temu jako propozycja bz budżetu obywatelskiego. Niestety ktoś zdecydował,że będzie od strony Sobowa nie Tarnobrzega. Proszę o dokończenie inwestycji od strony Tarnobrzeg.Ostatnio było tam śmiertelne potrącenie rowerzysty.

stefan
11 miesięcy temu

To moze tez basen odkryty zabudowac i połaczyc z basenem na OSIR ?? przy okazji tej scianki ktora jest honorowym projektem Prezydenta , idealnie sie to łączy

Alpinista
11 miesięcy temu
Reply to  stefan

Nie wiem czy jest to technicznie możliwe ale może jakiś architekt by dał radę to zaprojektować.

Mar
11 miesięcy temu

No i? Zrobi ktoś coś? Przy sprawie Krajowego Planu Odbudowy, gdzie w grę wchodziły dziesiątki jak nie setki milionów, też narzekaliście, a w porządku obrad wrześniowej sesji rady miejskiej ani jednego rozpatrzenia skargi czy petycji mieszkańców? Samym narzekaniem tyle zdziałacie, co w kwestii przywrócenia ruchu i wypoczynku nad Jeziorem w tym roku.

Obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

A sam coś zrobiłeś ? Tylko judzić innych potrafisz cwaniaku.

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  Obywatel

Co zrobiłem? Przede wszystkim nie głosowałem na obecne władze. Jeśli chodzi o skargi itp., to po pierwsze nie należę do żadnej partii, stowarzyszenia itp., żebym pod każdym pismem mógł mieć min. 5 podpisów, a po drugie nie mam znajomości wśród lokalnych elit, więc w moim przypadku byłby to daremny trud. Przypuszczam jednak, że niektórzy z oburzonych spełniają któreś z w/w kryteriów. Nie chcę na ten temat strzępić języka po próżnicy, ale po niektórych wypowiedziach można sądzić, że są to takie osoby. Pytanie dlaczego tacy obywatele nie interweniują na drodze urzędowej? Ale nic to, skoro narzekanie ma ulepszyć Tarnobrzeg, to narzekajmy do następnych wyborów.

Jabol
11 miesięcy temu
Reply to  Obywatel

Masz już racje podjudza wszystkich

juda
11 miesięcy temu
Reply to  Jabol

musisz być judzony bo tacy(większość tu piszących łaciną z bykami) kibolskie ćwoki mają tylko umiejętność polizać d…e panującej władzy i żadnego pomysłu rozwojowego ani krytycznego do niemotów rządzących

Jabol
11 miesięcy temu
Reply to  juda

Strzel se baranka o ścianę, zmadrzejesz, bo chcesz być mądry, a jesteś głupek nad głupkami.

juda
11 miesięcy temu
Reply to  Jabol

potwierdziłeś się kibolski ćwoku 

Jabol
11 miesięcy temu
Reply to  juda

Kim ty jesteś ćwieki z ćwoka stworzony?

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  Jabol

No no, „podjudza” i do tego „wszystkich”. Ale nic to, skoro narzekanie ma ulepszyć Tarnobrzeg, to narzekajmy do następnych wyborów.

jan prawdomówny
11 miesięcy temu

ja Wam mówię:
trzeba uciekać z tej wiochy; kto może!!!

Jabol
11 miesięcy temu

Spierdalaj do wsi Pławo. Już ..

59
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content