Tarnobrzeg walczy o o flagę i maszt w konkursie „Pod biało-czerwoną”

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce. Warunkiem jest wzięcie udziału w akcji „Pod biało-czerwoną” i zdobycie odpowiedniej liczby głosów oddanych przez mieszkańców danej gminy.

Zgodnie z wytycznymi projektu, maszty z biało-czerwonymi flagami mają stanąć w każdej polskiej gminie. To pomysł na uczczenie setnej rocznicy niepodległości i Bitwy Warszawskiej. – Niech świadczą o tym, że polskość to jest wielka, wspaniała wartość. A biało-czerwona flaga niech łączy – mówił premier Mateusz Morawiecki.

O tym, czy maszty trafią do danej gminy, zdecydują jej mieszkańcy, składając podpisy online. Liczba wymaganych podpisów uzależniona jest od liczby mieszkańców. Dla gmin do 20 tys. mieszkańców potrzeba min. 100 głosów, dla gmin powyżej 20 tys. do 100 tys. mieszkańców – 500 głosów, dla gmin powyżej 100 tys. mieszkańców – 1000 głosów. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców, w uroczystościach podniesienia flagi na maszt, weźmie udział premier Mateusz Morawiecki.

W przypadku Tarnobrzega potrzeba 500 głosów. Do ich oddania, zachęca w mediach społecznościowych prezydent Dariusz Bożek:

Głosować można do 11 listopada 2020 r. do godziny 23:59 poprzez wypełnienie ankiety dostępnej na stronie: https://bialoczerwona.www.gov.pl/
Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz Regulamin znajdują się na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/

 

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lusia
11 miesięcy temu

Drobny propagandowy pomysł ,ale trzeba brać udział i w takich . Tylko po co przedstawiać go jakby to było na miarę sukcesu .A to tylko malęńki sukcesik 50 tys. miasteczka.

Dformat
11 miesięcy temu
Reply to  Lusia

Dobre i tyle. Każdy sukces cieszy. Głosować

Piotr
11 miesięcy temu

Ale po co?

michal
11 miesięcy temu

Ile mamy już głosów?
Lider może to sprawdzić?Czy prezydent jest liderem projektu?

realia
11 miesięcy temu
Reply to  michal

nie robie tego dla pdb tylko dla miasta bo tu sie wychowałem ale i tez z grzecznosci bo powino byc i tyle……

KSS
11 miesięcy temu

Było wspomnisne o zaniedbanym basenie odkrytym – maszt by dumnie powiewał w jego niecce, że o sąsiedztwie ze ścianką wspinaczkową nie wspomnę.

Odyseusz
11 miesięcy temu

Zrobione , ankieta wypełniona poszło na konto budowy maszt w TBG 🙂

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content