Trzy mecze, trzy zwycięstwa na inaugurację (fotoreportaż oraz video HD)

KTS rozpoczął swój marsz po 30 tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski. W mijającym tygodniu tarnobrzeska ekipa rozegrała trzy spotkania w polskiej ekstraklasie, oddając łącznie rywalkom zaledwie seta.

W sobotę KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg podejmował beniaminka ligi, zespól z kaszubskiej wsi Luzino. W meczu otwarcia Elizabeta Samara dla której był to pierwszy oficjalny mecz po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, dopiero w czwartym i piątym secie weszła w rytm meczowy i wyraźnie wypunktowała Maję Miklaszewską. Bardzo dobrze w starciu z defensorką Nurią Zaludok poradziła sobie Julia Ślęzak. Debiutująca w barwach tarnobrzeskiego klubu 21-latka, wygrała 3:0, a kolejne sety do 10, 4 i 4.

Do gry po zerwaniu ścięgna Achillesa powróciła Kinga Stefańska. Kapitan tarnobrzeskiego klubu pokonała 3:1 Katarzynę Płotkę, pieczętując wygrana Enea Siarkopolu 3:0.

Dzień po meczu z zespołem z Luzino tarnobrzeska drużyna zmierzyła się z kolei z wicemistrzyniami z Wrocławia. W spotkaniu tym świetną formę potwierdziła Han Ying. Gwiazda tarnobrzeskiego zespołu w pierwszej grze pewnie pokonała Katarzynę Węgrzyn 3:0. Ze stratą jednego seta, swój zwycięski pojedynek z Natalią Bajor zakończyła z kolei Elizabeta Samara. Emocjonujący bój przy stole stoczyły Julia Ślęzak i Anna Węgrzyn. Mimo iż reprezentantka Tarnobrzega przegrywała już 0:2 to udało się się doprowadzić do tie breaka. W piątym secie, po wyrównanej walce Julia musiała jednak uznać wyższość rywalki z Wrocławia.

Bez historii przebiegał za to czwarty pojedynek pomiędzy Han Ying a Natalią Bajor. Ying przyjęła niezwykle agresywną taktykę jak na defensorkę i pokonała swoją rywalkę dzięki bezbłędnym i zróżnicowanym atakom.

Bez straty seta zakończył się za to środowy mecz tarnobrzeskich tenisistek w Jastrzębiu Zdroju. KTS w składzie Samara, Pawłowicz, Zakrzewska wygrał w nieco ponad godzinę z beniaminkiem ligi, miejscowym JKTS- em.

Julia Bartoszek – Elizabeta Samara 0:3 (-4,-6,-8),
Anna Kubiak – Wiktoria Pawłowicz 0:3 (-6,-4,8),
Agata Paszek -Agata Zakrzewska 0:3 (-2,-4,-9).

Już w piątek KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg czeka mecz w Sochaczewie, z koli w niedzielę tarnobrzeżanki podejmą we własnej hali zespół z Częstochowy. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rejs
1 rok temu

Podnoszą na duchu te panie. BRAWO .

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content