Jak udostępnić internet z telefonu? Poradnik w kilku krokach

Nawet najbardziej stabilne łącze internetowe może niespodziewanie ulec awarii. Taka sytuacja okazuje się szczególnie dotkliwa, kiedy zmusza do przerwania ważnej pracy lub rozmowy prowadzonej za pośrednictwem komunikatora. Na szczęście można w prosty sposób uzyskać połączenie z siecią, udostępniając internet z telefonu na komputer czy tablet. Przedstawiamy prostą instrukcję, która pozwoli tego dokonać na kilka sposobów.

Udostępnianie internetu przez Wi-Fi

Łatwą i szybką metodą na przekazanie internetu z telefonu jest stworzenie przenośnego punktu dostępu Wi-Fi. W ten sposób można uzyskać połączenie na każdym urządzeniu posiadającym wbudowaną kartę sieciową. Metoda ta jest analogiczna w przypadku telefonów z systemem Android oraz iOS.

1. Uruchom oba urządzenia.

2. Włącz w ustawieniach telefonu funkcję transmisji internetowych danych pakietowych. Może być ona dostępna pod takimi nazwami jak „Dane pakietowe”, „Komórkowa transmisja danych”, „Dane mobilne” lub „Dane komórkowe”.

3. Wejdź w smartfonie do ustawień sieci, a następnie znajdź zakładkę „Tethering i punkt dostępu”. Może występować ona również pod takimi nazwami jak „Przenośny hotspot WLAN”, „Przenośny hotspot”, „Przenośny hotspot Wi-Fi”, „Udostępnianie internetu”, „Router Wi-Fi”, „Tethering danych” lub „Udostępnianie internetu”.

4. Kliknij opcję „Skonfiguruj hotspot WLAN”, aby nadać nowej sieci nazwę oraz hasło.

5. Kliknij na komputerze ikonkę połączeń Wi-Fi i odszukaj na liście utworzony punkt dostępu.

6. Połącz się z siecią. W razie konieczności wpisz ustalone wcześniej hasło.

Udostępnianie internetu przez USB

Łatwym zadaniem jest również przekazanie połączenia internetowego z telefonu na inne urządzenia za pomocą przewodu USB. W tym celu:

1. Uruchom oba urządzenia.

2. Wejdź do ustawień telefonu i aktywuj funkcję transmisji danych internetowych. Najłatwiej dokonać tego, przesuwając palcem w dół po wyświetlaczu, a następnie zaznaczając odpowiednią ikonkę – zwykle będą to dwie strzałki skierowane w przeciwnych kierunkach.

3. W ustawieniach sieci na telefonie odszukaj funkcję „Tethering przez USB”. Może być ona dostępna również pod takimi nazwami jak „Telefon jako modem”, „Router USB” czy „Modem USB”.

4. Połącz telefon z komputerem za pomocą kabla USB, następnie odszukaj nazwę stworzonego punktu dostępu i nawiąż połączenie z siecią.

5. Jeżeli chcesz udostępnić internet ze smartfona na inny telefon lub tablet, wtedy konieczne będzie skorzystanie z odpowiedniej przejściówki lub przewodu 2 x micro USB.

Udostępnianie internetu przez Bluetooth

Internet można także przekazać z telefonu na inne urządzenie za pomocą funkcji Bluetooth. Należy w tym celu postępować zgodnie z następującymi krokami:

1. Włącz telefon i drugie urządzenie, któremu zamierzasz udostępnić internet.

2. Uruchom w ustawieniach smartfona funkcję transmisji danych pakietowych/komórkowych.

3. Włącz na obu urządzeniach funkcję „Bluetooth”.

4. Przejdź do ustawień sieci i odszukaj opcję „Tethering i punkt dostępu”.

5. Aktywuj funkcję o nazwie „Tethering przez Bluetooth”.

6. Odszukaj utworzoną sieć na liście połączeń komputera czy tabletu.

7. Połącz się z internetem, klikając nazwę nowo utworzonego punktu dostępu przez Bluetooth.

Jak wybrać dobry internet mobilny?

Aby internet z telefonu sprawdził się na komputerze czy tablecie, powinien być odpowiednio szybki i stabilny. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór internetu mobilnego nielimitowanego pod względem prędkości, jaki oferuje m.in. Netia w trzech pakietach – 10 GB, 30 GB lub 100 GB. W cenie pakietu użytkownik otrzymuje modem lub router Wi-Fi. Dodatkowo można skorzystać z usługi „Bezpieczny telefon”, chroniącej przed atakami cyberprzestępców oraz innymi zagrożeniami internetowymi – w ofercie „Internet bez limitu” klienci Netii otrzymują bezpłatny dostęp przez 2 miesiące.

Jeśli szukasz więcej technicznych porad związanych z internetem, zajrzyj na bloga Netii.

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content