Tarnobrzeg: Żeby dostać skierowanie, trzeba walić kijem w parapet okna na tyłach przychodni

Pod oknem, z tyłu przychodni na ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu, o elewację budynku oparty jest długi kij. Ma on swoje konkretne przeznaczenie, jak wynika z informacji które otrzymaliśmy od internautki. Służy bowiem do „kontaktu” z pielęgniarkami, od których chcemy otrzymać skierowanie do specjalisty. „Po uderzeniu kijem w parapet, okienko się otwiera i pani rzuca skierowanie” – relacjonuje portalowi NadWisłą24 internautka.

Sytuacja opisywana przez internautkę, ma miejsce w przychodni lekarza rodzinnego, znajdującej się w Przychodni nr 3.

– To, że dodzwonić się tam nie można, to jest jedna sprawa, ale oni już przeginają całkowicie. Z powodu pandemii koronawirusa, przychodnia ta zamknęła się po prostu dla pacjentów na „cztery spusty” – tłumaczy internautka.

– Jeśli ktoś jest umówiony na konkretną godzinę do specjalisty, to dzwoni dzwonkiem i jest wpuszczany do środka. Natomiast do mojego lekarza rodzinnego dostać się nie mogę, jedyną opcja jest teleporada – dodaje.

ZMORA PACJENTÓW

Teleporada to zmora większości pacjentów, chcących skontaktować się ze swoim lekarzem. W przychodniach linie są często zajęte lub po prostu połączenia nie są odbierane. Jak twierdzi internautka, w przypadku jej lekarza rodzinnego, kontakt jest jeszcze bardziej utrudniony.

– Niektórzy próbują się dodzwonić po trzy dni bo telefon jest cały czas zajęty. Jak się już dodzwonisz, to pielęgniarka rejestruje Cię na teleporadę ale wyznacza godzinę, o której należy dzwonić, np. proszę zadzwonić po pierwszej. I znów sytuacja się powtarza, bo jest cały czas zajęte. Mając wyznaczoną teleporadę, możesz się po prostu nie dodzwonić. Człowiek chory wisi na telefonie – opowiada internautka.

„LAGĄ W PARAPET PO SKIEROWANIE”

Po wysłuchaniu teleporady od swojego lekarza rodzinnego, internautka miała odebrać skierowanie do specjalisty. I w tym momencie do akcji wkracza „drewniana laga”.

– Chcąc odebrać skierowanie, pacjent nie zostaje wpuszczony do środka, tylko idzie na tyły przychodni, przez trawnik, przedziera się między drzewami, aż dochodzi do okna, obok którego stoi taki duży kij. Ponieważ okna od parapetu są na wysokości ok.1.80-1,90 m, to bierze się ten kij i wali się w parapet. I ktoś jak to usłyszy, to otwiera okno i pyta „po co” i po uzyskaniu odpowiedzi, rzuca to skierowanie przez okno. Pomijając fakt, że jest to po prostu upokarzające, to w przypadku deszczu, czy wiatru, skierowanie może się po prostu zniszczyć. Ja jestem młoda i mogę biegać za skierowaniem po osiedlu, a co mają zrobić starsze, schorowane osoby – denerwuje się internautka.

– Przecież te przychodnie są publiczne, i za nasze pieniądze społeczne kiedyś wybudowane i do czego to dochodzi? Żebyśmy w XXI wieku biegali po trawnikach i kijem walili w okno po skierowanie? – dodaje.

Jak się okazuje, nie wszyscy znają przeznaczenie kija.

– Podeszłam pod to okno odebrać skierowanie, niestety parapet był za wysoko dla mnie – opowiada nam o swoim doświadczeniu kolejna mieszkanka Tarnobrzega. – Zadzwoniłam po męża, który na szczęście jest wysoki i mógł postukać w parapet i w ten sposób dać znać o naszej obecności – dodaje.

Czy i dlaczego takie praktyki są stosowane przez jednego z lekarzy rodzinnych w Przychodni nr 3, chcieliśmy dowiedzieć się „u źródła”. Niestety, mimo wielu prób, nie udało nam się dodzwonić do tej konkretnej przychodni.

Jeśli z podobnymi absurdalnymi i szokującymi praktykami spotkaliście się w innych przychodniach, urzędach itp., to zachęcamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach.

ps. Wyżej opisana historia nie dotyczy NZOZ „Nasze zdrowie”, również mającego swoją siedzibę w Przychodni nr 3, w Tarnobrzegu. 

foto: internautka

Subskrybuj
Powiadom o
122 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
11 miesięcy temu

Ale jaja a co robią w tym czasie lekarze i pielęgniarki pomimo tego że piją kawę i siedzą na necie albo lampią się w telewizor? oczywiście biorąc co miesiąc pełne uposażenie!

Stach
11 miesięcy temu
Reply to  Adam

Pojęczcie Janusze. Lekarz się zlitował i dał skierowanie przez okno bez czekania. Ale,Janusz nie wytrzymał spruł się do prasy. Teraz kierownik przychodni się wyżyje na lekarzach i następni pacjęci będą czekali na skierowanie miesiąc, na klęczkach przed zamkniętymi drzwiami. Brawo debile.

huba1@interia.pl
11 miesięcy temu
Reply to  Stach

k skierowanie można se w d wsadzić bo tak samo wszędzie przyjmują

Ewelina
11 miesięcy temu

Ta przychodnia jest jedyna w swoim rodzaju.Ja tam się leczę od dłuższego czasu i byłam świadkiem wielu dziwnych sytuacji.

mnb
11 miesięcy temu

No to ilu ludzi zmarło na covida ? Może 5. No to ilu ludzi odeszło przez covida ? Parę tysięcy.

KS8
11 miesięcy temu

Ciemnogród, ludzkie upodlenie a to wszystko #ztwoichpodatków 🙂

Alek
11 miesięcy temu

Materiał naciągniety jak guma w starych majtkach, jestem pacjentem tej przychodni, co prawda trzeba bylo dzwonić 7 razy, ale jest mozliwość porady. (Co innego kontakt z poradniami specjalistycznymi-87 nieskutecznych prób)
A funkcjonuje coś takiego jak e-skierowanir co i ta przychodnia realizuje, i po poradzie dostaje sie kod, ktory dla uwielbiajacych stać w kolejkach i tłumach pod drzwiami starszego pokolenia jest abstrakcją.
Dlatego nie dziwie się że pod oknem jest kij, równie subtelny co ich zachowanie w kolejce, przecież pielęgniarki go tam nie przytargały.

Pracownik
11 miesięcy temu
Reply to  Alek

Gówno prawda. Pracuje w tej przychodni W prywatnym gabinecie. Od marca śmigam po schodach w te i z powrotem wprowadzajac i wyprowadzając pacjenta. To samo robią wszystkie pielęgniarki od specjalistów z 1 piętra. Przed przychodnia stoi kolejka ludzi do familii, to my którzy obsługujemy swoich pacjentów wykonujemy robotę za panie od rodzinnego, udzielamy informacji i odsyłamy pacjentów do okna, często zbierając za to baty. Co będzie jak przyjdzie mróz, w przychodni jest kilkadziesiąt krzesełek, a tylko dlatego że paniom od rodzinnych zaczeliby walić w drzwi które są zasłonięte plachta od marca przychodnia jest zamknięta. W ostatnim czasie kiedy były ostatnie upały jedna Pani zasłabła i zabrała ja karetka. Innej Pani przez okno chciały wyciągac kleszcza, ciężarne w zaawansowanej ciąży też stoją w upale i będą też pewnie stały w mrozie. Telefon dzwoni cały czas bo przechodzę obok tych drzwi kilkanaście razy dziennie.

Alek
11 miesięcy temu
Reply to  Pracownik

Dziwne bo do Specjalistów z góry przez 3 dni dzwoniąc jedno połączenie za drugim /neurolog,endokrynolog,okulista/ nikt nie podnosił słuchawki, pozostało zmienić przychodnie.
A swoją drogą, drogi Pracowniku, może prywatne gabinety zrobilyby zrzutke na Panią/Pana śluzową/śluzowego, który kierowałby ruchem bo wcześniejszym otrzymaniu listy zapisanych pacjentów, zamiast żalić się na latanie po schodach?

Pracownik
11 miesięcy temu
Reply to  Alek

Śmiesznym jest to, że wytykasz mi ironicznie to że muszę biegać po schodach. Właśnie dlatego że biegam bo mi się chce o swoich pacjentów dbam. W totalnym przeciwieństwie do Pan od lekarzy rodzinnych, które nawet nie wychodzą po swoje paczki od kurierów kiedy widza że przed drzwiami stoją pacjenci.. Ich pacjenci. Wiec skończ pitolic z ironia, w tej sytuacji są procedury ale też są jakieś ludzie odruchy!

Maz
11 miesięcy temu
Reply to  Pracownik

To że nie umiesz zorganizować pracy dobrze o tobie nie świadczy. Nie masz się czym szczycić. Typowy Polak wyznający kult zapierdalania. Pomyśl lepiej ile czasu marnujesz na to łażenie i ile osób nie może dostać się przez to do lekarza.

wasyl
11 miesięcy temu
Reply to  Alek

Nie wszyscy starsi pacjenci mają internet a ci co go mają też być może nie wiedzą jak go obsługiwać . Nie wszyscy są tacy mądrzy w tym temacie jak ten wierny obrońca przychodni Nr 3. Pozostałe przychodnie podobnie reagują , niektóre nie tylko zamknięte ale nazwał bym to zabarykadowane . Czy tak ma wyglądać służba zdrowia , czy tak ma wyglądać leczenie bo teleporada tym nie jest . To inaczej ośmieszanie pacjenta , to urąganie jego człowieczeństwa . Chore do czego doszło , zapanowała epidemia strachu podsycana komunikatami z TVP PiS oraz z pozostałych mediów od centralnych po regionalne , pasieni jesteśmy tylko ilością zakażeń .

Pracownik
11 miesięcy temu
Reply to  wasyl

Najbardziej przerażające jest teraz to że jeśli jesteś chory nie możesz szukać pomocy. Jeśli kurwa mac lekarze się boją to chyba cos jest nie tak! Boją się pracować, ale do galerii jedna z drugą w weekend pojedzie.

Maz
11 miesięcy temu
Reply to  Pracownik

Nie boją się, tylko tak im jest wygodniej.

Alek
11 miesięcy temu
Reply to  wasyl

Daleko mi do obroncy przychodni Nr 3, bo wszak otwarcie krytykuje dostępność specjalistów w tymże budynku, a przedstawiam fakt zalatwienia swojej sprawy u rodzinnego.
A starsi nie muszą miec dostępu do internetu żeby zapisać 4cyfrowy kod, wstarczy kartka i dlugopis, bo po to wymyslily to mądre glowy z gory (chyba jedyny udany pomysl).
A co do Pracownika, to tak będę obśmiewał ból dupy o schody bo nie potraficie usiąść wszyscy do kupy i sie dogadać sensownie jak zarządzać ruchem w przychodni (jako budynku), w tym wygarnąć rodzinnemu zeby sie otworzył. A przekrzykiwanie sie z Pacjentami pt. kto do neurologa, też jest trywialne, mimo że dzielnie od marca po tych schodach biegacie.

Pracownik
11 miesięcy temu
Reply to  Alek

Nie sprowokujesz mnie do głupiej dyskusji. Komu mam wygarnąć jak nie widziałam tych kobiet od marca, nawet próbując się tam dobić w fartuchu i maseczce nie otworzyły drzwi. I powtarzam po raz ostatni nie mam żadnego bólu dupy o latanie po schodach (chociaż faktycznie w lipcu brałam zastrzyki na rwę kulszowa, może właśnie od tego biegania), mam kur** ból serca jak ludzie stoją, w upale, w deszczu i zapewne również w mrozie jeśli familia nie zacznie się nimi interesować. I jeszcze jedno nie wszystko da się załatwić erecepta i eporada, w ostatnim czasie lekarz laryngolog z tej samej przychodni zdiagnozował trzy przypadki nowotworow bo rodzinny lekarz leczył przez telefon często wyłączony lub zajęty , bo nie miał kto zdiagnozować i na cito wyślac do specjalisty!

Alek
11 miesięcy temu
Reply to  Pracownik

Jak widać już Cie sprowokowałem, bo wracasz do tego jak bumerang.
Jesli się nie mylę to ta przychodnia jest zbiorowiskiem indywidualnych praktyk i nzozów, ktorymi ktoś zarządza. Po pierwsze jest właściciel budynku, po drugie kazdą z praktyk czy spółek ktos kieruje, wystarczy popukać po drzwiach i powiedzieć że jest problem.
To o Tobie też dobrze nie świadczy, skoro masz odwagę narzekać na postepowanie rodzinnych na forum internetowym, zamiast im powiedzieć to w twarz (nawet przez szybe).

Pracownik
11 miesięcy temu
Reply to  Alek

Pajac jesteś i tyle. Sprowdzasz wszystko tak jakby to nie była wina rodzinnych tylko całej reszty, że rodzinni się zabarykadowali. Przez szybe już powiedziałam innej możliwości nie mam. Jedyne co mogę robić to pomagać tym pacjentom których one mają w dupie. Czesc

Alek
11 miesięcy temu
Reply to  Pracownik

Jakie to polskie nawrzucać komuś, za podanie przykładu rozwiązania problemu.
To że rodzinni się zabarykadowali nie jest Twoją wina, ale pracujesz w budynku tego cyrku i zamiast heoicznie pomagac Pacjentom słowem na forum, stuknij morsem w kaloryfer do kierownika Poradni, bo chyba takowy funkcjonuje, zamiast tutaj biadolić.

zqr
11 miesięcy temu
Reply to  Pracownik

Ale jak to zabarykadowali, to oni tam spia czy jak? NIe wyczhodza? Wystarczy sie z mirkami umowic dac jednemu i drugiemu po klawiszach jak beda sie zawijali do domu. Zaraz beda chodzic jak w zegarku i caly cyrk sie skonczy. Ew. poruszac troche samochod az sie alarm wlaczy – zaraz wyskoczy jak filip z konopii. xD

ryś
11 miesięcy temu
Reply to  Alek

Jesteś zwykłym januszem a nie alkiem, przyznaj się …

Staszek T.
11 miesięcy temu

Przyjdzie czas rozliczeń. Rozliczymy polityków i lekarzy, którzy przysięgali ratować ludzi.Co lekarze myśleli idąc na studia medyczne? Że kawkę będą tylko pić i dużą kasę za nic nie robienie brać? Chyba wiedzieli, że chorymi ludźmi będą się zajmować, tak? Śmiertelność tego śmiesznego Covida jest porównywalna ze zwykłą grypą, mówią o tym kumaci lekarze, profesorowie, nobliści lecz elyta medyczna z małego miasteczka dziwnie niedouczona i woli siedzieć pozamykana w przychodniach, teraz gdy sezon grypowo-przeziębieniowy się rozpoczął.

Lutek
11 miesięcy temu
Reply to  Staszek T.

lekarz też człowiek zwłaszcza kiedy kupił sobie nowiuśkiego iPhona i chciałby się nim chwilę nacieszyć, a nawet pochwalić w szeregach innych lekarzy wiec po co ma się narażać na zgon w czasach gdy każda menda nieskrobana może przywlec mu coś do gabinetu.

Ewelina
11 miesięcy temu
Reply to  Lutek

A dziewczyny w marketach co mają powiedzieć ? One mają kontakt z kilkukrotnie większą liczbą klientów niż lekarze.

adA
11 miesięcy temu

Nie lagą tylko kamieniem, może dotarło by do tych tęgich medycznych głów co odpierd….ją. tAK OKAZUJĄ SZACUNEK PACJENTOM? Szkoda, że okno jest tak wysoko i moja mama nie mogła ucałować łaskawych rączek odbierając skierowanie, skierowanie spadło na mokrą trawę bo lało wtedy niemiłosiernie 🙁

Jan
11 miesięcy temu
Reply to  adA

A najlepiej to pała i zimna woda.

Tbg
11 miesięcy temu

Podobnie, chociaż bez kija w okno jest w przychodni koło Tapimy. Tele porada w przypadku małego dziecka, starszego i dorosłej. Dodzwonić się nie da, a jak się człowiek dodzwoni i umówi na godzinę to i tak musi raz jeszcze czekać bo o umówione godzinie zajęte. Gorączka, katar infekcja a lekarz mówi że dziecka kilku miesięcznego nie przyjmie bo covid. To co, mamy kaszleć do słuchawki? Porada- oklepywac w pionie dziecko. A prywatnie lekarze przyjadą, cena u wiodącego pediatra to 150 zlotych za wizytę.

Za to do rejestrowalismy rodzica do neurologa do 3 i bez problemu się dodzwonił is my, wizyta stacjonarna bo pani dr nie wyobrażała sobie inaczej.

W rokitku w Sandomierzu też pacjenta wpuszczają, co drugie krzesło zajęte może być i lekarze przyjmują.

Tylko w Tarnobrzegu rodzinni powariowali.

Jeśli ktos to czyta z naszych władz lub władz przychodni to proszę o rozważenie otwarcia przychodni.

Szkoły działają, do poradni psychologiczno pedagogiczne też na badania wpuszczają, urzędy działają – a lekarz, najważniejsza osoba dla zdrowia nie może? Na telefonie można omówić wyniki badań, otrzymać receptę czy cokolwiek mniej ważnego ale wizyta?!?

Odyseusz
11 miesięcy temu

Przychodnie pozamykane, ale za to prywaty konowałów kwitną w najlepsze !!!

Lutek
11 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

i oto chodi Stefan by nie narobić się na państwowej posadzie

Antoni
11 miesięcy temu
Reply to  Lutek

!. żaden rodzinny w Tarnobrzegu nie jest na „państwowej posadzie”
Rodzinnych ubywa bo umierają i odchodzą na emeryturę. Nowych od 15 lat nie przybyło Ten okręt tonie.

BANIA U CYGANA DO RANA
11 miesięcy temu
Reply to  Antoni

nfz jest prywatny,tak?,kto za wszystko płaci ciemniaku?a no właśnie państwowy nfz!

Daro
11 miesięcy temu

Masakra !

gość
11 miesięcy temu

teleporada dobre…. Ja jak mam teleporadę od lekarza z W-wy to sam do mnie dzwoni o określonej porze o czym pielęgniarki kilka dni wcześniej dzwonią-potwierdzają i przypominają. A nie ja muszę się dobijać do wiecznie zajętej linii. Ciemnogród.

Ewa
11 miesięcy temu

W przychodni na Dzikowie też jest ciekawy system Drzwi zamknięte na głucho Nie pomaga pukanie do drzwi ani dzwonienie dzwonkiem Drzwi uchyli pielęgniarka tylko wtedy kiedy zadzwonisz telefonem Nie masz przy sobie telefonu nie otworza!! Może by pacjentom lekarka komórki kupiła do kontaktu?

Lutek
11 miesięcy temu
Reply to  Ewa

każdy średnio rozgarnięty wie że nie stuka się jak dzięcioł gdy lekarz puka pigułę na biurku

Zuza
11 miesięcy temu
Reply to  Lutek

Lutek tam jest Pani doktor

Mamm
11 miesięcy temu
Reply to  Lutek

Pan doktor często puka ale już nie na biurku tylko w kantorku. Nawiasem mowiac juz od dłuższego czasu 😉

Jola
11 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Nie masz telefonu łap za kij! I WAL !!!! w parapet

Adam
11 miesięcy temu

Skoro pielęgniarki wybrały taką drogę kontaktu, to czy kij jest dezynfekowany?

Lutek
11 miesięcy temu
Reply to  Adam

nie tylko jest dezynfekowany ale i zastrugany

BANIA U CYGANA DO RANA
11 miesięcy temu
Reply to  Lutek

widziałem jak piesek nasikał na tego kija,wczoraj o godz. 6.07

wasyl
11 miesięcy temu

Czyli była naturalna dezynfekcja , lepsza niż te środki bez atestu a tylko z pozwoleniem na produkcję . Zawsze babcia mówiła : skaleczysz palec , rękę , nogę to jeśli możesz zasikaj i się zagoi . Miała rację to był złoty środek na rany a nie takie syfy jakie teraz polecają konowały .

Sławek
11 miesięcy temu

A może jakieś media zainteresują się fałszowaniem aktów zgonu?
Córka kobiety,która zmarła dostała propozycje otrzymania sporej sumy pieniędzy, jeśli podpisze zgodę, że zmarła była zakażona koronawirusem.
Teraz pytanie ile naprawdę zmarło osób na wirusa?? Może nie jest taki grożny jak podają? a kasa się kręci u prywatnych lekarzy i producentów maseczek, płynów itp.

Stanley
11 miesięcy temu
Reply to  Sławek

W Tarnobrzegu przy skrzyżowaniu ul. Jędrusiów i Kazimierza Wielkiego chyba powstał od kilkunastu dni poligon wojskowy. W ciągu dnia oraz w nocy słychać groźne pomruki jakby pioruny waliły

gość
11 miesięcy temu
Reply to  Sławek

też od kilku osób zupełnie z sobą niepowiązanych o tym słyszałem

egzorcysta
11 miesięcy temu

Złem tej przychodni jest SZATAN

aaaaa
11 miesięcy temu
Reply to  egzorcysta

To nie ta poradnia lekarza rodzinnego, chciałam zauważyć, że są tam dwie 🙂 Pozdrawiam, a dziennikarzy proszę o więcej rzetelności w przekazywaniu informacji !

Alf
11 miesięcy temu

To fakt ciemnogród. Wystarczy, żeby lekarz o umówionej godzinie oddzwonił by do pacjenta i po chodź częściowym problemie. U innych można , u nas jak widać nie.

Priyanika
11 miesięcy temu

Dajmy się dalej tak upokarzać… Robią z nami co chcą. Kraj z gówna i kartonu.

ministerstwo zdrowia
11 miesięcy temu

no to troche mnie dziwi ze na drzwaich przychodni za mało nr jest wypisanych a by sie skontaktowac ale jak to wyglada sytułacja z stomatologia skoro nie wiedza kiedy bedzie otwarta a człowiek chce tylko przeglad uzebienia zrobic a ze narzekaja na bol to do apteki nie daleko ale ze ponad 47 tys nie chce w polsce pracowac nawet na bezrobocie sie zajestrowac nie chca aby mieli ubezpieczenie to juz mnie smieszy a tak pisza w urzedach pracy a co bedzie jak tabletek braknie w aptekach a ludzie sa oddnich uzaleznieni a najwiecje marudza te starsze osoby i robia problemy a ze ministerstwo zdrowia sobie nie radza wszystich panstwach europy to ich wina ale czemu cierpia inni bo granice zamykaja……… a krwiodawcow ubywa zamiast przebywac bo coraz wieksze wymagania maja i sami sobie szkodza……

BANIA U CYGANA DO RANA
11 miesięcy temu

sytułacja jest taka ,przegląd uzębienia możesz zrobić u weterynarza,podpowiem,że jest otwarte

Mar
11 miesięcy temu

Ponarzekaliście, od tej pory na pewno się polepszy 😉

Adam
11 miesięcy temu

Właśnie słuchałem RMF maxx, ale się tam nabijali z tej całej sytuacji.

Lutek
11 miesięcy temu
Reply to  Adam

no toś sobie znalazł wyrocznię radiową na poziomie gimbazy

heniek tarnobrzeski
11 miesięcy temu

ale jaja z tego tarnobrzegu na cala p polske

Lutek
11 miesięcy temu

można rzec z młodym Szturem TU POLEW

grzesiek
11 miesięcy temu

ta przychodnia to dziadostwo najgorsze, chcialbym pozdrowic to wredne babsko z rejestracji z pierwszego pietra.. co boisz sie sz a na ludzi buczec i sadzic sie z morda nie balas… g

miasto upadłych.......
11 miesięcy temu
Reply to  grzesiek

no to fajnie beka z prezydenta miasta potem beka z prezesa klubu siarki a teraz beka i darmowa reklama w tv i w radiu jacy nieudacznicy pracuja w urzedzie miasta a potem w przychodniach i teraz bedzie na ustach ludzi jacy beznadziejni pracownicy miasta i medycny pracuja w tym miescie……….

Wstyd
11 miesięcy temu

Gdyby w tym mieście władza r,radni urzędnicy i inne osoby na tzw, stanowiskach wykazywali więcej empatii dla mieszkańców to i w przychodniach , szpitalach byłoby przyjaźniej. Tymczasem na każda krytykę władza w Tarnobrzegu się obraża. Dotyczy to również władz naszego szpitala.Teraz też widać złość ,że jest tak dobrze a dlaczego ludzie narzekają. Ręce opadają co się z nami wyprawiają.

BANIA U CYGANA DO RANA
11 miesięcy temu

JESZCZE JEST BEKA BO W TARNOBRZEGU ZA WYWÓZ ŚMIECI PŁACI SIĘ DROZEJ NIŻ W KRAKOWIE CZY WARSZAWIE!NAWET W MADRYCIE PŁACĄ MNIEJ.BUHAHAHAHA

grzesiek
11 miesięcy temu
Reply to  grzesiek

prosze mi nie edytowac postu droga moderacjo, dopisalem Giń na koncu i niech tak zostanie, zycze wam tego czego wy na codzien pacjentom, ch wam w de

Jan
11 miesięcy temu
Reply to  grzesiek

Może to stara panna – takie są najgorsze.

Bulanda
11 miesięcy temu

Kraśnik pozdrawia!

Borys
11 miesięcy temu

To ja może nieco wyjaśnię absurd tej sytuacji. Pielęgniarki mają styczność z osobami z pozytywnym wynikiem na COVID, o czym potrafią się dowiedzieć po kilku dniach. W tym czasie przyjmują pacjentów, a nawet dokonują wizyt domowych u pacjentów. Nie ma natomiast wytycznych MZ/Sanepidu dot. pielęgniarek po kontakcie z pacjentem z dodatnim wynikiem testu. Utrzymuje się, że jeśli pielęgniarka/lekarz podczas styczności z takim pacjentem mieli maseczkę/przyłbicę, to nie są zarażeni i nie przysługuje im wykonanie testu na COVID. Każda przychodnia, nawet mała, to kilku tysięcy obsługiwanych pacjentów i kilkadziesiąt wizyt domowych dziennie. Brak jes sytemowych rozwiązań, a ludzi po prostu staraja sie chwalić jak mogą. Jeśli pielęgniarka otrzyma dodatni wynik testu na COVID to zamknie się cała przychodnia i w ogóle już nie będzie sie do kogo dodzwonić lub dostukać…

MMs
11 miesięcy temu
Reply to  Borys

I tak już nie można się dodzwonić więc… może lepiej od razu zamknąć przychodnie? Przed covidem nie było wiele lepiej.

Ewa
11 miesięcy temu

W radio ZET o tym mówią BEKA z Tarnobrzega na całą Polskę

Jan
11 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Nie wiem czy taka beka skoro w komentarzach na internecie określają podkarpackie mianem ciemnoty, pisiorami czy ukraincami.

Paula
11 miesięcy temu

Dziwne to wszystko.Po jakiego wala pacjenci maja dzwonic do lekarza.To pacjent powinniem zamawiac wizyte przez telefon a lekarz powinnien oddzwaniac na podany numer o konkretnej godzinie.Co za problem odwrocic kota ogonem??

wasyl
11 miesięcy temu
Reply to  Paula

Wg ustawy o rodzinnych to oni mieli mieć pacjenta pod opieką i chodzić do niego jeśli wymagała tego potrzeba . teraz konowały zeszły na psy barykadując się w POZach .

Merrry
11 miesięcy temu

Na WP cytat odnośnie całej sytuacji ” To absolutny fejk news – zapewnił podkarpacki oddział NFZ kierownik przychodni.” Więc to prawda czy nie ? Ktoś potwierdza?

Pracownik
11 miesięcy temu
Reply to  Merrry

To nie jest żadna ściema. Dziś pojawił się ktoś z kamerą i mikrofonem, nagle na korytarzu ludzie i wszyscy wpuszczeni, ba! Nawet drzwi na dole otwarte. Kamera pojechała drzwi zamknięte.

Merrry
11 miesięcy temu
Reply to  Pracownik

Dziękuję za odpowiedź. Nie wiem jak można w takim razie łżeć i twierdzić ,że taka sytuacja nie miała miejsca skoro wiele osób to potwierdza. Odnośnie tej przychodni to mam średnio przyjemne wspomnienia. Panie z rejestracji niemiłe , pracujące jak za karę..

TVN
11 miesięcy temu
Reply to  Pracownik

dzień dobry, jestem dziennikarką Faktów TVN. Chcemy przygotować o tym materiał na jutro, ale potrzebujemy rozmówców, bo tak jak Pani pisze- kamera jest drzwi otwarte, nie ma- drzwi zamknięte. Bardzo proszę o pilny kontakt w tej sprawie: dominika_chaszczynska@tvn.pl. Pozdrawiam serdecznie 🙂

BANIA U CYGANA DO RANA
11 miesięcy temu
Reply to  TVN

MOŻE PANI DOMINIKA PRZYGOTUJE MATERIAŁ O WYWOZIE SMIECI DO STALOWEJ WOLI ZA JEDYNE 29 ZŁ MIESIĘCZNIE OD OSOBY,A W STALOWEJ PŁACĄ 13 ZŁ.MATERIAŁ O RADNYCH,BEZRADNYCH ,MIAŁBY DUŻĄ OGLONDALNOŚĆ

pacjent
11 miesięcy temu
Reply to  Merrry

A co miał powiedzieć kierowniczek przychodni? Znam co najmniej cztery osoby, które potwierdziły opisany sposób odbioru skierowań w tej przychodni.

TVN
11 miesięcy temu
Reply to  pacjent

Dzień dobry, jestem dziennikarką Faktów TVN. A czy te osoby, które Pan zna mogłyby z nami jutro porozmawiać? Pozdrawiam, Dominika Chaszczyńska

gość
11 miesięcy temu
Reply to  TVN

Dokładnie cena śmieci to jakaś paranoja przy obecnym stanie jeszcze innych opłat i podwyżek a płacy na najniższym szczeblu, ponieważ jest to region o niskiej strefie płacowej

Elizjum
11 miesięcy temu

Powoli robi się miasto zieleni (np. nasadzenia), kultury (np. kolekcja dzikowska), bezpieczeństwa (np. monitoring) i opieki (np. przychodnia). Świetne miejsce na emeryturę.

wasyl
11 miesięcy temu
Reply to  Elizjum

Tak , tak ponownie zaczyna się robić wesoło , po ostatnich opadach rośliny dostały wodę i zaczynają pięknie rosnąć . Część pieniędzy na ” szubienicę ” czyli ścianę wspinaczkową trzeba było zostawić , bo niedługo będzie ta sama sytuacja z zaroślami jak w okresie lata . Nikt dalej nad tym nie panuje , będzie nowy cud zieleni przy przejęździe przez miasto .

BANIA U CYGANA DO RANA
11 miesięcy temu
Reply to  wasyl

NIKT NIEZOBACZY BO SZYKUJĄ PLANDEKI.BUHAHAHAHAHA

Mamm
11 miesięcy temu
Reply to  Elizjum

No tak, elizjum jak nic. Super urzednicy, najlepsi lekarze, sprawna i dzielna miejska policja

Rey
11 miesięcy temu

Na pocieche narod zostal poinformowany, ze kandydat na ministra, ktorego rozbolala glowa udal sie rano na test i kilka godzin pozniej mogl obwiescic, ze ma wirusa. Plebs z wirusem jest wozony z jednego szpitala do drugiego, albo musi liczyc na wlasny transport. Jesli w ogole jest gdzies miejsce.Taka dobra zmiana…

Margaret
11 miesięcy temu
Reply to  Rey

Ta przychodnia z nazwy Familia a powinna się nazywać Kijem Ci w ok(n)o

world
11 miesięcy temu
Reply to  Rey

powiem tak to nie tylko przechodnie ale szpitale tez daja ciała ale nie wiem kogo tu winic prezydenta panstwa potem jego podanych czyli tutaj najwieksza wina spada na ministra zdrowia potem na lekarzy i pielegniarki ktore sraja w spodnie bo sie boja wirusa a slubowali ze beda pomogali chorym ale wola to odkładac bo sie doja a i tak przyjdzie na to czas czy wczesniej czy pozniej i nie ma co sie oszukiwac ale nie zamykac oczow na swiat a tu jest mowa o całej europie i nie tylko………

XXL
11 miesięcy temu
Reply to  world

piter -powiedział co wiedział i nie zmykał oczów 🙂

Mamm
11 miesięcy temu
Reply to  XXL

No jakich oczów?! Mowi się ócz 😉

pewnik
11 miesięcy temu
Reply to  Rey

ta POprzednia wywoziłaby prosto na cmentarz

odp
11 miesięcy temu
Reply to  pewnik

no i zapomniałem dodac brak personelu łozek tez brakuje i sprzetu tez brak a nie mieli załowac pieniedzy tylko piosenkarze lub inni ludzie zbieraja co zalezy na innych ludziach i nie dziwi mni to ze karetka krazy od szpitala do szpitala i zostaja potem domy dla starszych osob i reszta których nie bede wymieniał…….. a czy inni ludzie sie poswieca dla innych……..

Piotr
11 miesięcy temu

Hahaha Polska to dno

Zbulwersowany
11 miesięcy temu

Skandal

Ola
11 miesięcy temu

W tej przychodni podobnie jest z wejściem do przychodni tej z przodu Żeby dostać skierowanie czy wejść na wizytę puka się w okno przy wejściu to z przodu budynku Sytuacja jest lepsza bo jest tam taras i okna są nisko Wtedy pielęgniarka uchyla okno i pyta uprzejmie,,czego,,.Szczęście że nie trzeba się posilkowac kijem .

TVN
11 miesięcy temu
Reply to  Ola

dzień dobry, chcemy zająć się tym tematem. Bardzo proszę o kontakt w tej sprawie, pozdrawiam serdecznie, Dominika Chaszczyńska Fakty TVN, dominika_chaszczynska@tvn.pl

Ada
11 miesięcy temu

Istnieje coś takiego jak wybór lekarza. Dawno zrezygnowałam z tej przychodni. Mój lekarz przyjmuje pojedynczo o umówionej godzinie. Ośmieszacie własne miasto tymi historyjkami.

TV Republika
11 miesięcy temu

Dobry wieczór. Telewizja Republika planuje jutro nagrać materiał, który będzie emitowany także w Telewizji Trwam. Mamy już nagraną wypowiedź Pana Rafała Śliża, rzecznika podkarpackiego oddziału NFZ. Czekamy na głosy mieszkańców źle potraktowanych przez pracowników przychodni. Prosimy o kontakt:internet@telewizjarepublika.pl Ukłony – Ryszard Gromadzki

odp
11 miesięcy temu
Reply to  TV Republika

skoro sie tym telewizja zainteresowała to niech zrobia z ludzmi wywiady co sie zajmuja zdrowiem a jest ich sporo w całej polsce a w kazdym wojewodztwie jest podobna sytułacja czyli szpitale potem przychodnie nie wiem czego nie wymieniłem ale za duzo tych………..

Pacjent
11 miesięcy temu

Bożek, Ty widzisz i nie grzmisz???

nic i tyle
11 miesięcy temu
Reply to  Pacjent

Nic nie widzi i nie słyszy jak zawsze. Najbardziej lubi otwarcia ścianek wspinaczkowych , chodników i ulic , remiz strażackich i zabawy na placu czerwonym. Urzędnicy mówią ,ze kierownictwo urzędu uwielbia po trzeciej być w domku . Zabawa trwa nadal . Zadłużenie miasta wzrasta mimo spłaty zus za oświatę. Nic to nie dało .A kasa z wodociągów już chyba jest bo filmik o robotach nad jeziorem w obiegu. A radni cóż mają się dobrze . Nie tak miało być co wynika z ulotek przedwyborczych.

Janusz
11 miesięcy temu
Reply to  nic i tyle

Połowa obecnych radnych do wywalenia w najbliższych wyborach szczególnie leserzy i ci co głosują niekorzystnie dla mieszkańców.

Lutek
11 miesięcy temu
Reply to  nic i tyle

ile teraz kosztuje wymiana bateryjki w zegarku?

smile
11 miesięcy temu

tym kijem należałoby wpierdolić tym, co udzielają porad pacjentom przez okno….:)

Owen
11 miesięcy temu
Reply to  smile

Jeśli ktoś boi się pacjentów to nie powinien pracować w przychodni. Myślę, że powinno się ustalić pomysodawcę/pomysłodawczynię walenia kijem w parapet i wyeliminować ze Służby Zdrowia (o ile ta nazwa ma jeszcze sens). A już rzucanie ludziom pod nogi skierowań czy innych kwitów jest nie tylko zwykłym chamstwem ale też poniżaniem ludzi, którym niby się „służy”. NFZ – dla przykładu i ku przestrodze – powinien zerwać kontrakt z taką poradnią i……..wypad!!!

Dorota
11 miesięcy temu
Reply to  Owen

Moja 80 letnia babcia tam dzwoniła kilka dni z rzędu i nikt nawet telefonu nie odbierał musiała iść osobiście do rejestracji a ledwo chodzi tak traktują ludzi.

rp3
11 miesięcy temu
Reply to  Owen

no tu jest problem z każdym lekażem pracujacym czy to w szpitalu lub w innym miejscu (jest ich wiecej a nie bede wymieniał) a potem personel (taki sam np tez nie bede wymieniał) a potem łapowki aby było szybko bo na nfz długo sie czeka a polityk podbnie ( tez nie bede tego komentował)…….

Zbyszek
11 miesięcy temu
Reply to  Owen

Oj tam , oj tam ,są miejscowości gdzie nawet kija nie ma , że o przychodni nie wspomnę?

Jan
11 miesięcy temu
Reply to  smile

Tylko stara milicyjna gumowa pała robi robote.

BANIA U CYGANA DO RANA
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

masz taką w domu,nie?została ci po pracy w milicji?

TV Trwam
11 miesięcy temu

TVN to dzieło Szatana. My Tylko TV Trwam w Tarnobrzegu

A kysz A kysz TVN

Tom
11 miesięcy temu

Jakoś w przypadku lekarzy prywatnych zagrożenie srowidem nie istnieje ;P

STAN
11 miesięcy temu

Rewelacyjne zdjęcie. Brawo.
Oto stan polskiej służby zdrowia za rządów PIS.
Niesamowite. Fotograf do nagrody w wielu kategoriach.
Jeszcze raz brawo.
Tarnobrzeg zasłynie na całą Polskę.

smile
11 miesięcy temu
Reply to  STAN

Przed chwilą na Polsacie o Tarnobrzeskiej przychodni mówili….jesteśmy sławni…:)

face
11 miesięcy temu
Reply to  STAN

za komuny, czy za PO też był covid 19 czy ci się coś POmyrdało?

Marta
11 miesięcy temu
Reply to  STAN

Kaszpirowski w tv wszyskich wyleczy.

Kaszpirowski
11 miesięcy temu
Reply to  Marta

Adin,dwa,tri,czjetyrie…

Mar
11 miesięcy temu

No, po takiej krytyce od dzisiaj ta przychodnia funkcjonuje już chyba wzorowo. Teraz ponarzekajcie na zniszczone chodniki, nierówne jezdnie, nieprzyciętą zieleń itp., może Wasze słowa doprowadzą je do ładu.

seba
11 miesięcy temu

nie „po co” tylko „CZEGO”

smile
11 miesięcy temu

Kijoporady oferuję….tanio….:)

Odyseusz
11 miesięcy temu

Prawdziwe oblicze konowałów w stosunku do pacjentów !

Zenek
11 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

W Suchowoli koło Radzynia Podlaskiego jest podobnie…sam widziałem jak człowiek przez okno odbierał papiery.

BANIA U CYGANA DO RANA
11 miesięcy temu

do psychiatry nie trza skierowania,taka podpowiedz

odp
11 miesięcy temu

tobie jest potrzebny lekarz od wymowy i tez skierowania nie musisz miec……..masakra skad sie tacy biora……

Trappist1
11 miesięcy temu

A przepraszam bardzo, a jak mają się dostac pacjenci do lekarza po skierowanie, jeśli nie będzie kija? Czym będą walić w parapet? Może mają krzyczeć ,albo rzucać syszkami w okno? No to chyba jakaś przesada pozbawiać pacjenta podstawowych praw!

zqr
11 miesięcy temu

i tak to XXI w. wita neolityczna technologie…. W tej przychodni musza same uposledzone szympansy pracowac.

122
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content