9 medali Mistrzostw Polski tenisistów IKS Jezioro Tarnobrzeg

Zawodnicy IKS JEZIORO Tarnobrzeg wracają z 9 medalami z IMP z Krakowa!! Dwa złote medale, srebrny i sześć brązowych to dorobek tenisistów stołowych IKS-u, którzy reprezentowali Tarnobrzeg i Województwo Podkarpackie w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych rozgrywanych w Centrum Sportu „Bronowianka” w Krakowie.

Mistrzem Polski w singlu i w deblu został Krzysztof ŻYŁKA, obronił on oba tytuły mistrzowskie z 2019 z Wisły. W grze finałowej singla w kl. 4 wózki pokonał 3:0 (14,9,4) Rafała LISA natomiast w finale gry podwójnej mężczyzn kl. 2-5 „wózki” Krzysiek i Rafał pokonali 3:0 (9,1,8) duet Tomasz JAKIMCZUK/Rafał CZUPER.

Wicemistrzem Polski w singlu i brązowym medalistą w deblu został Paweł WŁODYKA. W grze półfinałowej singla mężczyzn w kl. 10 pokonał 3:2 (-6,4,-6,10,8) Damiana WINNICKIEGO a w finale 1:3 (-6,8,-7,-3) uległ Igorowi MISZTALOWI. W grze podwójnej mężczyzn kl. 7-10 Paweł wraz z Maksymem CHUDZICKIM KS BRONOWIANKA Kraków pokonali w ćwierćfinale 3:0 (6,7,8) debel Marcin ZIELIŃSKI/Wojciech WLAZŁO. W walce o finał po emocjonującej grze 2:3 (12,-8,6,-9,-6) przegrali z parą Hubert MORUSIEWICZ/Marcin SKRZYNECKI

Dwa brązowe medale w singlu i w deblu zdobył Janusz CHAMOT, w meczu, którego stawką był srebrny medal singla mężczyzn w kl. 3 wózki przegrał po zaciętej walce 2:3 (-11,-5,10,9,-8) z Ryszardem PAPISEM. Natomiast w ćwierćfinale gry podwójnej mężczyzn kl. 2-5 „wózki” Janusz wraz Mariuszem CZERWIŃSKIM pokonali 3:0 (8,5,8) duet ze Skierniewic Sławomir PRZYBYSZ/Michał CZUŁEK by w grze o finał ulec 1:3 (-7,-8,8,-4) Mistrzom Polski ŻYŁKA/LIS.

Kolejne brązowe medal dla tarnobrzeskiego klubu zdobyli, mikst Paweł MAZURYK/Joanna RYBA KS AZS UWM Olsztyn, którzy w ćwierćfinale gry podwójnej mieszanej kl. 7-10 pokonali 3:1 (3,9,-6,7) parę Katarzyna MARSZAŁ/Mariusz OLCZAK IKS AWF Warszawa a w walce o finał przegrali 0:3 (-6,-5,-2) z Mistrzami Polski parą Maksym CHUDZICKI/Karolina PĘK KS BRONOWIANKA Kraków.

W singlu mężczyzn w kl. 1-2 wózki brąz wywalczył Piotr Sokalski a w deblu mężczyzn kl. 11 medal brązowy przywozi z Krakowa Paweł DEMKOWICZ wraz z zawodnikiem START Łódź Wiktorem KWIATKOWSKIM.
 Podziękowania serdeczne dla wszystkich zawodników za walkę, wysiłek i nasz wspólny kolejny sukces. Dziękuje trenerom Jackowi Lachorowi i Feliksowi Kordysiowi, Radkowi Poświatowskiemu za pomoc i przygotowanie zawodników.

Od 2006 roku, gdzie zdobyliśmy pierwszy medal w Cetniewie – to niewiarygodne bo co roku z IMP przywozimy medale i jest ich już 126 sztuk

Dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Podkarpackiego i Gminy Tarnobrzeg oraz wsparciu sponsorów Firm Fenix Metals Sp. z o. o. z Tarnobrzega, Superior Industries Production Poland Sp. z o. o. ze Stalowej Woli oraz Portfel – Ubezpieczenia Magdalena Iskra – Kazimierska z Tarnobrzega mogliśmy uczestniczyć w tych zawodach, zdobywać medale i również promować ich wszystkich.
Za co serdecznie dziękujemy.

• Za chwile kolejne zawody:
    2-4 października – 1 Turniej Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych – Gorzów Wielkopolski
    9-11 października – Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych – Wisła