Tarnobrzeg: Od poniedziałku 12 października rusza głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego

Tarnobrzeski Budżet Obywatelski na 2021 ro wkracza w decydująca fazę. Już 12 października rozpocznie się głosowanie na projekty przygotowane przez tarnobrzeżan. Głosowanie potrwa do 18 października.

Mieszkańcy Tarnobrzega zgłosili 31 projektów, w tym 5 dużych i 26 małych. Są wśród nich rożne pomysły, m.in. związane z rozbudową infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, jak boisko piłkarskie na jednym z osiedli, czy boisko do gry w boule nad Wisłą. Złożony została także duży projekt dotyczący całego miasta, wszystkich osiedli Tarnobrzega. Jest on związany z poprawą bezpieczeństwa w mieście. To projekt „Jeszcze widniej, jeszcze bezpieczniej”. Dotyczy on rozbudowy nowoczesnego oświetlenia miejskiego, potrzeby bardzo często artykułowanej przez mieszkańców.

Zasady głosowania

Projekty, które otrzymają największą liczbę głosów wprowadzone zostaną do realizacji w 2021 roku. Wybierać będziemy projekty w dwóch kategoriach: projektów dużych i małych. Każdy z mieszkańców będzie mógł wziąć udział w wyborach, głosując raz na jeden projekt z Karty do głosowania na projekty duże i nie więcej niż trzy z karty do głosowania na projekty małe. Na dwóch kartach zaznaczać będziemy wybrane projekty znakiem X lub V.

Uwaga. Wskazanie na większa liczbę projektów niż jeden na karcie do głosowania na duże projekty oraz zaznaczenie więcej projektów niż trzy na karcie do głosowania na projekty małe spowoduje, ze głosy takie będą nieważne.

Od poniedziałku 12 października do piątku 16 października głosować będziemy w budynku Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ul. Mickiewicza 7, w godzinach od 8.00 do 17.00.

W niedzielę 18 października, od godz. 8.00 do 14.00 głosowanie przeprowadzone zostanie na osiedlach miasta w wyznaczonych lokalach wyborczych.

Aby zagłosować musimy przedstawić Komisji wyborczej dokument tożsamości ze zdjęciem, po czym głosujący otrzyma dwie karty. Po zaznaczeniu wybranych projektów karty wrzucać będziemy do urny.

Reżim sanitarny

Ze względów na sytuacje epidemiczną w kraju obowiązywać będzie rygor sanitarny. Znajdujący się w lokalu powinni mieć zasłonięte usta i nos. Lokale zaopatrzone zostaną w płyny do dezynfekcji rąk. Dodatkowo cyklicznej dezynfekcji podlegać będą powierzchnie stołów oraz urna.

Lista lokali wyborczych

Poniedziałek – Piątek 12-16.10.2020 r., w godz. 8.00-17.00

Urząd Miasta Tarnobrzega, ul. Mickiewicza 7.

Niedziela 18.10.2020 r. w godz. 8.00-14.00:

Osiedle Stare Miasto – Zespół Szkół Społecznych Nr 1 im. Hetmana Tarnowskiego, ul. Dominikańska 7;
Osiedle Wielopole – Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Wyspiańskiego 10;
Osiedle Siarkowiec – Zespół Szkół Nr 3 „Budowlanka” , ul. Św. Barbary 1B;
Osiedle Serbinów – Szkoła Podstawowa Nr 10, ul. Dąbrowskiej 10;
Osiedle Przywiśle – Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR w Tarnobrzegu, Al. Niepodległości 2;
Osiedle Podłęże – Dom Ludowy, ul. Dzikowska 45;
Osiedle Dzików i Piastów – Szkoła Podstawowa Nr 9, ul. Wiejska 4;
Osiedle Miechocin – Dom Osiedlowy, ul. Krzywa 2;
Osiedle Nagnajów – Dom Osiedlowy, ul. Nadwiślańska 16;
Osiedle Ocice – Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Ocicka 89;
Osiedle Mokrzyszów – Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. Sienkiewicza 215;
Osiedle Wielowieś – Szkoła Podstawowa Nr 8, ul. Piętaka 53
Osiedle Zakrzów – Dom Strażaka, ul. Spokojna 9;
Osiedle Sielec – Dom Ludowy, ul. Sielecka 29;
Osiedle Sobów – Szkoła Podstawowa Nr 11, ul. Olszowa 1.

LISTA PROJEKTÓW NA KTÓRE MOŻNA ODDAĆ GŁOS DOSTĘPNA JEST TUTAJ

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Czy można głosować przez pełnomocnika/osobę upoważnioną (na podstawie pisemnego pełnomocnictwa/upoważnienia)? Mam nadzieję, że przewidziano taką możliwość dla osób, których akurat w tych dniach nie będzie w Tarnobrzegu.
W innych miastach głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego odbywa się zasadniczo online, a tylko wyjątkowo (osoby starsze, niepełnosprawne, albo takie, które są mieszkańcami niezameldowanymi) – w formie kart pisemnych. Przykładem są tu nie tylko duże miasta, jak Warszawa, Kraków, czy nawet Rzeszów. Elektronicznie można głosować w Tarnowie, Nowym Sączu, Przemyślu, Krośnie, Zamościu czy Chełmie (i w wielu innych, tak naprawdę poza Tarnobrzegiem nie znalazłem miasta na prawach powiatu, gdzie głosowanie byłoby wyłącznie tradycyjne).
Skoro więc nie ma opcji głosowania elektronicznego, to chciałbym zapytać czy można zagłosować przez upoważnionego przedstawiciela, gdyż w dniach, w których odbędzie się głosowanie, nie będzie mnie fizycznie w Tarnobrzegu, a chciałbym skorzystać z prawa do oddania głosu. Regulamin Budżetu Obywatelskiego zaś w tym zakresie milczy. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Urząd Miasta i Prezydenta proszę z kolei o rozważenie w przyszłym roku wprowadzenia równoważnej i alternatywnej metody głosowania elektronicznego, gdyż w całej Polsce Budżet Obywatelski jest przeprowadzany w tym trybie.
Pozdrawiam 🙂

Ewa
1 rok temu

Kiedy zostanie zrealizowany projekt z tego budżetu remontu ulicy LOKIETKA na osiedlu piastow ?????
Czekamy już 2 LATA!!!- Telepiemy się po dziurach odkrytych płytach i toniemy w kaluzach?!
A może najpierw stare pgojrkty zrealizować A nie ogłaszać nowe

Dformat
1 rok temu
Reply to  Ewa

Poróbcie zdjęcia i zgłosicie do NW24, może przyjedzie telewizja.

Janusz
1 rok temu
Reply to  Dformat

Jak by tv miała jeździć filmując dziury w ulicach to nie mieli by nic innego do roboty tylko jeździć od miejscowości do miejscowości i robić zdjęcia dziurawych dróg.

Przyziemny
1 rok temu
Reply to  Ewa

Nie widzicie tego, że tamten projekt na ulicę Łokietka to już stare dzieje? Z tego co pamiętam kasa została uzgodniona z osiedlem na co innego, a drugiego projektu do budżetu obywatelskiego na tę ulicę chyba nie było. Więc jeśli nie ma żadnego formalnego postępowania, to czego się spodziewacie?

Mietek
1 rok temu
Reply to  Przyziemny

Pewnie !!! Wszystkie remonty i inwestycje się robi na wsi
A w mieście niech się telepia po dziurach i łatach !!!

profesor
1 rok temu

Prawda o testach na COVID – Randy Hillier – dowody naukowe kontra “paranoja strachu”!!! https://www.youtube.com/watch?v=ozX1AVJlQik

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content