Tarnobrzeg: 700-metrowy odcinek ul. Zakładowej wyremontowany (zdjęcia oraz video HD)

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Zakładowej w Tarnobrzegu – Machowie. Odbiór odbył się w czwartek, 8 października.

Prace rozpoczęto jeszcze w grudniu ubiegłego roku, a miały potrwać do połowy października tego roku. Udało się je zakończyć tuż przed planowanym terminem. W ramach inwestycji zmodernizowano liczący 700 metrów odcinek drogi, którą każdego dnia pokonują inwestorzy oraz kontrahenci inwestorów Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Nareszcie nie musimy się wstydzić tej drogi. Chcielibyśmy pozyskiwać kolejnych inwestorów, musimy więc zadbać o infrastrukturę, także drogową. Komfortowe drogi dojazdowe do terenów inwestycyjnych to dziś nie żaden wymysł, ale standard – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

W ramach inwestycji wykonano szereg robót z branży drogowej, elektrycznej, sanitarnej i telekomunikacyjnej. W efekcie remontowany odcinek ul. Zakładowej zyskał całkiem nowy wygląd. Jest bezpiecznie i komfortowo. Szeroka na 7 m jezdnia zyskała nową nawierzchnię, wzdłuż wybudowano szeroki na 2 m chodnik. Powstała zatoka autobusowa, nowe oświetlenie uliczne, zadbano o odwodnienie.

Wykonawcą robót było konsorcjum: PRD Drokam Piaseczno oraz PPH Interbet Tarnobrzeg. Wartość zadania wyniosła 2 810 550 zł brutto, z czego 1 634 190 zł pokryło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

info: UM Tarnobrzeg

foto&video: Piotr Morawski

 

Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pracownik
1 rok temu

Sukces goni sukces Tylko beneficjenta sukcesu nie było. Była naczelnik w pół szpileczkach

Mirek
1 rok temu

Jakby nie kij to paradoksalnie o Tarnobrzegu by nikt nie słyszał

strefa
1 rok temu

prezydent sukces oj oj a tak powaznie ma przyciagac inwestorow a ci co wczesniej chcieli postawic swoje w firmy w tym miejscu ni nie postaliwli a droga nie była remontowana i czy za jakiś czas nie pojawia sie parkingi płatne tak jak to jest teraz w miescie bo jest ich za mało amiasto nie wiadomo kiedy dostanie nastepne dofinaswowanie bo na nich nie stac go…………..

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

brawo, brawo, brawo…. po tej drodze prawie nikt nie będzie jeździł, no może rowerzyści…tymczasem w centrum miasta na ul. Moniuszki dramat

Mar
1 rok temu

Takich „dramatów” jest więcej. Są też większe, np. ul. Curie-Skłodowskiej. No ale po remoncie skrzyżowania Sikorskiego – Zwierzyniecka – Wyszyńskiego prace na drogach może zatrzymają się na dłużej w śródmieściu, zamiast na obrzeżach.

Anihilator
1 rok temu

Bo to jest droga na skalę naszych możliwości, do otwarcia której potrzeba dwóch naczelników, dwóch fotografów i rzecznika prasowego. I to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się do tego przyczepić, bo to jest droga społeczna, która do przyszłego roku zarośnie sobie chwastami.

śmiech
1 rok temu
Reply to  Anihilator

Brawo . Wszyscy to widzą .Tylko zainteresowani uważają ,ze ich to nie dotyczy.

uważny
1 rok temu
Reply to  Anihilator

brakło prokurenta od dróg.

Dformat
1 rok temu

Czekamy na nowe drogi w mieście takich jak ta 7m

Daro
1 rok temu

Masakra

Janusz
1 rok temu
Reply to  Daro

Masakra to była jak sie tam jechało.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Daro

Czyzby krytyka burmistrza ??????? W twoim wydaniu to dziwne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Piotr
1 rok temu

Jak ich widzę to ciągnie mnie na wymioty

Top secret
1 rok temu

Mam pytanie: wie ktoś może co to za czarny balon lata nad Tarnobrzeg iem? Widziałem go już kilkukrotnie, ostatni raz wczoraj. Czyżby jakiś mieszkaniec TBG sobie latał? Wie ktoś?

odp
1 rok temu
Reply to  Top secret

jest konkurs w turbii i dlatego sobie lata a przeszkadza ci on nie obraził bym sie jak by takie miejsce i w tbg-u powstało……

Top secret
1 rok temu
Reply to  odp

Polatał bym sobie

Józiek
1 rok temu

Szkoda, że nie postawiono znaku: „UWAGA, zmiana organizacji ruchu” przy krzyżówce z Mechaniczną… No i ta Mechaniczna… jej stan. Działka należy do kilku podmiotów, więc de facto nigdy nie zostanie wyremontowana. Wszyscy mają ją w d….

Kako
1 rok temu

Czekam z niecierpliwością jakich to inwestorów przyciągnie prezydent.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Kako

Ha Ha Ha

operator
1 rok temu

wreszcie dojade do mojej kochanej huty i w gulfie nie urwie koła,hura!

Janek Smoliwąs
1 rok temu

Pani Marysia zapierdziela rowerem w maseczce z Tarnobrzega do Stalowej Woli

profesor
1 rok temu

Prawda o testach na COVID – Randy Hillier – dowody naukowe kontra “paranoja strachu”; https://www.youtube.com/watch?v=ozX1AVJlQik

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content