O „ustawie futerkowej”, klimacie, wyrokach WSA, wodach siarczkowych i Kolekcji Dzikowskiej – konferencja Klubu Konfederacji Tarnobrzeg

Konferencja prasowa działającego w Tarnobrzegu Klubu Konfederacji, odbyła się w miniony piątek. W trakcie spotkania z mediami Małgorzata Zych, lider Klubu Konfederacji w Tarnobrzegu, odniosła się zarówno do spraw ogólnopolskich, jak i lokalnych.

W aspekcie krajowym poruszone zostały kwestie związane z tzw. ustawą futerkową” i polityką klimatyczną Unii Europejskiej. Odnosząc się zaś do bieżących problemów lokalnych, Małgorzata Zych mówiła o niekorzystnych dla miasta wyrokach WSA w Rzeszowie, wsparciu przez klub projektu wykonania odwiertu wód siarczkowycch, zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego jak również odniesiono się do podpisanego przez prezydenta Dariusza Bożka porozumienia z rodziną Tarnowskich dotyczącego zakupu Kolekcji Dzikowskiej.

Szczegóły konferencji:

„USTAWA FUTERKOWA”: 

7 października odbyły się manifestacje rolników w ponad 100 miejscowościach w całej Polsce w związku z tzw. ustawą futerkową przegłosowaną przez Sejm RP w ubiegłym tygodniu. Na Podkarpaciu rolnicy zablokowali trasy w okolicach Jarosławia, Jasła oraz Dębicy. Nasi lokalni liderzy wszędzie wspierali protesty rolników. W ubiegłym tygodniu odbyły się również protesty górników przeciwko zamykaniu polskich kopalń.

Według lokalnych polityków Konfederacji podkarpackie rolnictwo straci na ustawie która zakazuje chowu zwierząt futerkowych oraz uboju rytualnego, bo rolnictwo to naczynia połączone. Na Podkarpaciu zlokalizowanych jest 70 podmiotów związanych z branżą drobiarską produkujemy obecnie rocznie około 6 mln sztuk drobiu około 180 tyś. sztuk trzody chlewnej oraz około 90 tyś. sztuk bydła.

„POLITYKA KLIMATYCZNA UNII EUROPEJSKIEJ”:

Szczególnie niebezpieczne dla polskiej suwerenności gospodarczej jest akceptacja polityki klimatycznej UE oraz decyzja jaką podjął polski rząd o likwidacji wszystkich polskich kopalni węgla do 2049. Zdaniem Małgorzaty Zych Lidera Klubu Konfederacji Tarnobrzeg chodzi o podmianę struktury własności polskich kopalni oraz elektrowni opartych o węgiel. Amerykanie zaniepokojeni odejściem Polski od węgla. W marcu bieżącego roku wysłano do Polski Angelosa Kokinosa z Departamentu Energii USA, który tłumaczył że Polska nie powinna odchodzić od węgla jako źródła energii. USA już w tej chwili dysponuje czystymi technologiami pozyskiwania energii z węgla oraz dalej zamierza przeznaczyć w niedługim czasie na ich dalszy rozwój około 100 mln dolarów. Z węgla można również pozyskiwać czystą energię wodorową która jest przyszłością powiedziała Małgorzata Zych.

„Nie można mieć nowoczesnej gospodarki bez paliw kopalnych w tym węgla. Ci którzy mówią że można pozbyć się paliw kopalnych nie są realistami” zacytowano Angelosa Kokinosa.

„WYROKI WOJEWÓDZKIEGO SĄDU ADMINISTRACYJNEGO W RZESZOWIE”:

Poinformowano opinię publiczną o niekorzystnych dla miasta wyrokach WSA w Rzeszowie dotyczących wyrzucenia z budżetu miasta przez Prezydenta Dariusza Bożka realizacji odwiertu wód siarczkowych. Projekt powinien być realizowany z uwagi na jego ogromne znaczenie dla rozwoju gospodarczego i społecznego miasta. Prezydent marnuje publiczne pieniądze na bezskuteczne odwołania podczas gdy jawnie złamał prawo odchodząc od postanowienia RIO, które było konsekwencją złamania prawa przy dopuszczeniu do głosowania w budżecie obywatelskim na rok 2020 projektu „Widno i bezpiecznie” . Konsekwencją dalszych odwołań Prezydenta Miasta od postanowień sądowych jest brak realizacji budżetu obywatelskiego na rok bieżący co nakazała RIO w tym realizacji odwiertu wód siarczkowych oraz innych projektów poinformował dr Witold Zych. Tarnobrzeżanie nadal pozostają bez oświetlonych ulic oraz odwiertu. Nie ufamy Prezydentowi mówiła Małgorzata Zych ponieważ z jednej strony zwalcza wody siarczkowe w sądzie a z drugiej w aktualnie prowadzonej ofensywie medialnej zapewnia mieszkańców o swoim poparciu dla realizacji tego projektu.

„WSPARCIE DLA PROJEKTU WYKONANIA ODWIERTU WÓD SIARCZKOWYCH NAD JEZIOREM TARNOBRZESKIM”:

Klub Konfederacji w Tarnobrzegu wspiera w tym roku ponownie projekt wykonania odwiertu wód siarczkowych nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Małgorzata Zych oraz autor wniosku do budżetu obywatelskiego dr Witold Zych zachęcali mieszkańców miasta do oddania ponownie głosu na ten projekt w czasie przyszłotygodniowego głosowania w dniach 12-18 października 2020 roku.

„KOLEKCJA DZIKOWSKA”:

Odniesiono się również do podpisanego przez prezydenta Miasta Tarnobrzega porozumienia z rodziną Tarnowskich dotyczącego zakupu Kolekcji Dzikowskiej. Wyrażono obawę że Prezydent Miasta nie wystarczająco przewiduje sytuację w tej materii ponieważ jeszcze do tej pory nie podpisano porozumienia z rodziną Tarnowskich w sprawie Zamku. Istnieje obawa że w niedługim czasie samorząd Miasta Tarnobrzega będzie musiał zapłacić wielomilionowe odszkodowanie za zamek. W dobie zawirowań gospodarczych związanych z ograniczeniami z powodu koronawirusa budżet miasta może się znaleźć w trudnej sytuacji i wydawanie pieniędzy na kolekcję która prawie w całości znajduje się w Zamku jest bezcelowe, nie istnieje żadne zagrożenie wywozu kolekcji za granicę z powodu ograniczeń prawnych w tym zakresie. Ponadto wskazano na fakt iż antenaci rodu Tarnowskich, Zdzisław i Artur Tarnowscy wielokrotnie podkreślali że mają dług w stosunku do tarnobrzeżan za uratowanie w 1927 roku z pożaru kolekcji, podkreślono również że zginęło wówczas 9 osób, mieszkańców Tarnobrzega w tym wybitny sportowiec Alfred Freyer. Tarnobrzeżanie również w ostatnim czasie muszą zmagać się dużymi około 40 % podwyżkami cen śmieci oraz nie wiele mniejszymi podwyżkami wody nie należy w związku z tym obciążać jeszcze bardziej mieszkańców oraz budżetu miasta zakupem kolekcji.

Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hit
1 rok temu

Z PiS do Konfederacji, nijak mi to nie pasuje, dr Zych z całym szacunkiem w mojej ocenie mitoman i socjalista. Nawet Bosak bardziej liberalny jest niż Zych.

hitek
1 rok temu
Reply to  Hit

ani w PiS-ie ani w Konfederacji on jest bezpartyjny i na pewno nigdy nie będzie liberałem a mitomanem i kłamcą jesteś ty

Kamilek
1 rok temu
Reply to  hitek

Za to ja jestem słodziutki nikomu krzywdy nie zrobiłem. słucham tylko swojego guru i jestem najlepszy bo w pisie

****
1 rok temu
Reply to  Kamilek

komu jeszcze wylejesz swoją złośliwą żółć – niegodziwcu

Kamilek
1 rok temu
Reply to  ****

Zabolała prawda Twoja reakcja tylko potwierdza co wcześniej napisałem

Hit
1 rok temu
Reply to  Kamilek

Nie zabolało. Z tarnobrzeską konfederacją nie da się rozmawiać. Przed wyborami w 2018 r nie dało się w ogóle rozmawiać. Powtarzam przy całym szacunku do osoby dr nie wiem co on robi koło baneru Konfederacji. A co do prezydentury o czym poniżej to bardzo dobrze, że nie został, ale jeszcze gorzej, że PDB wraz z nauczycielskim nic nie rozumiejącym dworem został i jest.

Hej
1 rok temu
Reply to  Hit

Brawo Panie Zych

Neltah
1 rok temu
Reply to  Hit

Gdybyś się orientował ,to Konfederacja nie jest jedną partią, więc są osoby o różnych światopoglądach, ale łączy ich więcej, bo troska o Polskę, o przyszłość i są zawsze w opozycji do PO oraz PiS

Mieszkaniec
1 rok temu

Gdyby mieszkańcy wiedzieli jak będą wyglądać rządy nauczycieli to dr Zych byłby prezydentem i miasto napewno nie przgapilony złożyć wnisko KPO i innych A tak to mamy lans i upadek miasta

Też mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Szkoda ze tak się stało Teraz widzimy że daliśmy uwieść filmikom i pustoslowiu

nieżałuj
1 rok temu

Odwołać całą tą radę MOŻNA I TRZEBA

Gość
1 rok temu

Ludzie , nie ośmieszajcie się głupotą z tymi wodami. Ktoś chce to sprawdzić , niech wydaje z własnej kieszeni albo zbiórkę zrobi lub sponsora znajdzie. Pies z kulawą nogą się póki co tym nie interesuje a oni chcą ponad sześćset tysięcy w błoto i ziemię pakować. Co do kolekcji jeżeli kupiona za ułamek wartości to dobra inwestycja. Jaka wdzięczność za pożar sprzed niemal 100 lat ?. Ktoś po mojemu na siłę chce realizować swoje fanaberie za nasze pieniądze.

Moderator
1 rok temu
Reply to  Gość

Czy biuro prasowe prezydenta pracuje w niedzielę?

Alf
1 rok temu

Mi wystarczy podejście Konfederacji do noszenia maseczek. Robią dym dla lansu w takim momencie. A wszystko pod hasłami ograniczenia wolności i swobód. Demonstracje i wypowiedzi posłów .

Neltah
1 rok temu
Reply to  Alf

Ale w klubie Konfederacji Tarnobrzeg są Narodowcy, a oni akurat nie biorą udziału w tych protestach, zajmują sie innymi sprawami.

Kacpet
1 rok temu
Reply to  Neltah

Skoro wody siarczkowe w mniemaniu Pana Zycha mają być czynnikiem rozwojowym dla Tarnobrzega, to pytam się jak to się dzieje że w Lipie k. Zaklikowa gdzie mają typowo lecznicze wody siarczowe o bogatym składzie mineralnym, a jest to potwierdzone odwiertem to dlaczego do tej pory nie zjechali inwestorzy i nie zainwestowali w budowę zakładów przyrody – leczniczych? Swego czasu bodajże w 2016 r. w jednej z sesji Rady Miasta Tarnobrzega uczestniczyli pracownicy PIG z Warszawy i poinformowali, że od strony Tarnobrzega występują wody siarczkowe słabo zmineralizowane i o niskiej ciepłocie zaś duzo lepszej jakości są wody siarczkowe od strony południowej jeziora w granicach MiG Nowa Dęba. Gdyby te wody były 7 cudem świata to przy tym potencjale jakim jest jezioro, powstająca infrastruktura techniczna – uzbrojenie w media i drogi to inwestorzy nie czekaliby na odwiert wykonany ze środków publicznych a sami juz zainwestowali by w ten rzekomy biznes. Obawiam się że pieniądze na odwiert będą przysłowiowym strzałem we własne kolano ale być może się mylę.

Wolność
1 rok temu
Reply to  Kacpet

Na razie to jest projekt z budżetu obywatelskiego, jeśli wolisz możesz zagłosować np. na boisko do buli.

Piotr
1 rok temu

Byle do koryta

Piotr
1 rok temu

Gdzie Ci państwo mają maski?

profesor
1 rok temu

Prawda o testach na COVID – Randy Hillier – dowody naukowe kontra “paranoja strachu”; https://www.youtube.com/watch?v=ozX1AVJlQik

walt
1 rok temu

don kiszoteria bezradnego Zycha ma swój niepowtarzalny urok.
jak zwykle przerost formy nad treścią.

a forma jak zwykle u jego przyjaciela rzeźbiarza bywa przesadnym paszkwilem.

ale o gustach się nie dyskutuje,podobno 😉

Mietek
1 rok temu

MOZE BY KTOS WRESZCIE ZROBIL Z TYM SMRODEM NA OSIEDLU PIASTOW I NA DZIKOWIE!!!! DZIADY PALA SMIECIE W PIECACH SMROD I MGLA ZE SWIATA NIE WIDAC!!! KARAC SMIERDZIELI TRZEBA !!!! NIE ZABIJE NAS WIRUS TYLKO SMROD

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content