Tarnobrzeg: Rozpoczął się remont kamiennego kręgu na Skalnej Górze

Trwa remont tzw. kamiennego kręgu na Skalnej Górze. Zakres prac obejmuje roboty rozbiórkowe, ręczne i mechaniczne czyszczenie kamienia, uzupełnienie ubytków powierzchni murku i cokołu, montaż siatek do koszy kamiennych – gabionów, wykonanie siedzisk na murkach, montaż stołu do gry w szachy/warcaby, montaż kosza na śmieci.

– Inwestycja niewielka, ale długo oczekiwana głównie przez mieszkańców nadwiślańskiego osiedla. To już kolejne miejsce w Tarnobrzegu, które po czasach świetności bardziej odstraszało niż zachęcało do spędzania wolnego czasu. Niebawem na nowo będzie można się nim cieszyć – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Wartość robót oszacowano na 22 tysiące 200 złotych. Remont jest finansowany z budżetu osiedlowego. Wykonawcą robót jest Zakład Remontowo-Budowlany Bogdan Serafin z Nowej Dęby. Prace potrwają do końca października.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ole
1 rok temu

A gdzie sa maseczki ja sie pytam gdzie jest policja ktora karze mandatami za brak madeczki ?

Trappist1
1 rok temu
Reply to  Ole

w kamiennym kręgu jest miejsce magiczne i nie występują żadne wirusy, to miejsce uzdrawia

Kutombo
1 rok temu

Czy ten pan stojący obok to mecenas Prado z Kamiennego Kręgu?

Tom
1 rok temu

Niech mi ktoś wytłumaczy o co chodzi prezydentowi. Rozumiem, zwinąć asfalt na zimę, żeby się dziury nie porobiły, ale po co go teraz zpowrotem rozwijać. Nie lepiej poczekać do wiosny.

ogr
1 rok temu

A ja się cieszę mając jednocześnie nadzieję,że nie będzie „patelni”.

pomysł dla prezydenta
1 rok temu

skoro jedna inwestycja zaczeta to pora o drugiej pomuslec czyli chodniki w lasku bolonskim przeciez to nie tak daleko od tego kregu…….

Neltah
1 rok temu

chodniki były i są ,wystarczy poprawić nawierzchnię i postawić więcej ławek, nieco poszerzyć niektóre, parę krzaków wyciąć. NIE CHCEMY KOSTKI!

ogr
1 rok temu

To z budżetu osiedlowego, na lasek nie wystarczy…i dobrze za dużo zostałoby wycięte w pień.

kolejny sukces
1 rok temu

Jezu a prezydent zamiast w Warszawie załatwiać kasę na zakup kolekcji stoi nad Kamienny Kręgiem w trakcie robót. A naczelnik bez szpilek czy mi się przywidziało?

Alf
1 rok temu

Takie rzeczy tylko w tym mieście. Może wreszcie ktoś w urzędzie odpowiedzialny za pijar doradzi Panu Prezydentowi ,że teraz taki lans to obciach. Jeszcze ostatecznie przecięcie wstęgi albo wmurowanie kamienia węgielnego . To co robią to w epoce Gierka było. To zdaje się nazywało wizyta gospodarska. Jak tamto się skończyło? Ku przestrodze Panie Prezydencie.

Neltah
1 rok temu

Cieszy fakt że jednak REMONT a nie wyburzanie jak pierwotnie zapowiadali pół roku temu. I fajnie. Jest tylko jedno ALE, dlaczego chcą postawić kolejny stół szachowy? podczas gdy w całym mieście jest tylko jeden stół kamienny do pimponga i nie ma ANI JEDNEGO stołu do piłkarzyków? Panie prezdencie, prosze o zmianę planów, bo w Gorzycach i Stalowej Woli takie stoły już są w samych centrach i my też chcemy pograć na powietrzu, a przy stołach szachowych ludzie tylko siedzą i piją piwo!

KS8
1 rok temu

Nie mają maseczek, kasków i szpilek mandat jak nic

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content