Tarnobrzeg: 11 osób nie miało maseczek. Odpowiedzą za to przed sądem

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „żółtej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa, od soboty w przestrzeni publicznej mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. W miniony weekend jedenastu mieszkańców Tarnobrzega zlekceważyło obowiązujące przepisy i nie miało założonych maseczek.

W niedzielę po godz. 1, policjanci pełniący służbę na terenie Tarnobrzega, zauważyli grupę osób, która przebywała za budynkiem stacji paliw przy ul. Sikorskiego. Dwóch mężczyzn zignorowało obowiązek dotyczący zasłaniania ust i nosa. Podczas interwencji obaj mężczyźni byli aroganccy i nie stosowali się do poleceń. W związku ze złamaniem obowiązujących przepisów i niestosowaniem się do wprowadzonych restrykcji, zarówno 20-latek jaki i jego 24-letni kompan odpowiedzą przed sądem. Dodatkowo 20-latek za spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem został ukarany mandatem.

Tego dnia, przed godz. 11, na ul. 1-go Maja w Tarnobrzegu policjanci interweniowali wobec trzech osób, które siedziały na ławce nie stosując się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Po wylegitymowaniu mężczyzn okazało się, że to mieszkańcy Tarnobrzega w wieku 47, 51 i 55 lat. Policjanci skierowali wnioski o ukaranie do sądu rejonowego.

W niedzielę po godz. 19 policjanci udali się na ul. Wyszyńskiego w Tarnobrzegu. W pobliżu sklepu spożywczego przebywała grupa osób bez zasłoniętych ust i nosa. Policjanci wylegitymowali te osoby. Byli nimi trzej mężczyźni w wieku 36, 37, 38 lat i 35-letnia kobieta. W związku ze złamaniem obowiązujących przepisów i niestosowaniem się do wprowadzonych restrykcji, osoby te będą odpowiadać przed sądem.

W sobotę po godz. 14, policjanci zostali wezwani na interwencję na ul. Sandomierską w Tarnobrzegu. 28-latek wezwał mundurowych, ponieważ nie został wpuszczony na ceremonię zaślubin. Okazało się, że pracownik urzędu odmówił mężczyźnie i jego 26-letniej żonie wejścia na uroczystość, ponieważ oboje nie mieli maseczek. Także podczas interwencji małżeństwo odmówiło ich założenia. Policjanci ustalili, że pozostałe osoby biorące udział w uroczystości stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Wobec małżonków funkcjonariusze sporządzili wnioski o ukaranie do sądu rejonowego – szczegóły dotyczące tej sprawy, w tym wersja małżeństwa nie wpuszczonego na ceremonię tutaj)

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń policjantów i służb sanitarnych. Ograniczenie kontaktów, unikanie skupisk ludzkich oraz zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej to jedna z podstawowych zasad w walce z epidemią. 

foto&info: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
47 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KARAĆ IDIOTÓW
1 rok temu

Trzeba podnieść kary do 5 tys,dla upartych 30 tys.dzisiaj w Kielcach ponad 80% przywiezionych na sor jest nosicielami wirusa!!!karać,karać i jeszcze raz karać,bezmózgów bez zasłoniętych pysków!

Tadek
1 rok temu

Sam się ukaraj. Nie wyzywaj ludzi od bezmózgów bo nie wiadomo czy sam potrafisz z mózgu korzystać. Maseczka nie chroni a noszona non-stop może przyczynić się do rozwoju wielu chorób z bardzo trudną do leczenia grzybicą płuc włącznie.

Zbyszek
1 rok temu
Reply to  Tadek

Z tą maseczką to masz informacje z pierwszej ręki od chirurga ze szpitala , który od 30 lat kilka gdzin jest w maseczce , bo to jego praca. I czasem ratuje życie takim idiotom. Z twoich wywowodów wynika ,że od 25 lat nie ma płuc? to ewenement

Agnieszka
1 rok temu
Reply to  Tadek

Tadziu a kto ci każe nosić maseczke nonstop wystarczy że założysz na polu.

Piotr
1 rok temu

Na jakiej podstawie jarać?

Nacho
1 rok temu

To ty jesteś kretynem, idiotą, matołem, itp, itd. Przeanalizuj sam, np. dane dotyczące śmiertelności w Polsce z ostatnich kilku lat i wyciągnij wnioski. Na podstawie dokonanej analizy powinieneś stwierdzić i ocenić sytuację w jakiej się znaleźliśmy. Nasuwają się dwa podstawowe pytania, czy jesteśmy świadomie okłamywani i zastraszani w ramach jakiegoś niepojętego testu społecznego albo czy na początku tej niby pandemii zbytnio nie przeceniono zjadliwości tego wirusa i nikt teraz się do tego nie chce przyznać. Więc wszyscy dalej brną w tych oparach absurdu. A ty noś sobie maseczkę, a na pewno zafunujesz sobie jakieś choroby układu oddechowego, a sam covid19 jest tak groźny jak zeszłoroczny katar.

Owen
1 rok temu
Reply to  Nacho

Do @nacho: dopóki się nie przekonasz na własnej skórze o tej „niby pandemii”, bo kolumny samochodówwywożących ciała zmarłych we Włoszech i szpitale polowe w centrum Nowego Jorku to oczywiście tylko po to pokazywano w tv żeby ciebie przestraszyć. Zdrowia życzę!

Nacho
1 rok temu
Reply to  Owen

Kolumny samochodów… Bez komentarza

Fernando
1 rok temu
Reply to  Owen

Kolumny samochodów… Bez komentarza

Trappist1
1 rok temu
Reply to  Owen

Nikt nie zaprzecza niewielkiemu wzrostowi zachorowań na coś tajemniczego w wielu krajach zachodnich, gdzie była fala imigracji przynosząca choroby oraz likwiduje się szczepienia ochronne na wiele chorób. W Polsce nic z tych rzeczy nie wystapiło

Neltah
1 rok temu

chciałeś powiedzieć wirusów ,tak dla przypomnienia. Zapalenie płuc często wywołują rynowirusy, koronawirusy, wirus grypy, RSV, adenowirusy oraz wirusy paragrypy[6][23]. Osoby po transplantacjach niekompetentne immunologicznie z innego powodu często zapadają na zapalenie wywołane przez cytomegalowirusa.Pacjenci z wirusowym zapaleniem płuc mogą być dodatkowo zakażeni również bakteriami Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus aureus czy Haemophilus influenzae, zwłaszcza gdy występują inne choroby i powikłania[11][22]. Dominacja konkretnych wirusów wiąże się z porą roku; przykładowo podczas sezonu grypowego wirus grypy może stanowić przyczynę ponad połowy przypadków wirusowego zapalenia płuc[22]. Czasami pojawiają się także nagłe wybuchy ognisk zapalenia spowodowanego przez hantawirusy i koronawirusy[22].

Zbyszek
1 rok temu

Żadnych kar absolutnie. To nie przemawia to tzw. przez ciebie bezmózgowców i masz rację. Najlepsze są stare sprawdzone metody,pała i zimna woda . Efekt szybki i pewny. No czasem można dołożyć gazem

łysy
1 rok temu
Reply to  Zbyszek

Może i masz racje ale z tego państwo nic nie ma a mandaty ratują budżet.

WHO
1 rok temu

Zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia z 5 czerwca 2020 roku dotyczącymi stosowania maseczek na twarz, nie ma bezpośrednich dowodów na to, że powszechne noszenie maseczek przez zdrowych ludzi jest skuteczną interwencją przeciwko chorobom układu oddechowego Chociaż maseczki nie zapobiegają rozprzestrzenianiu się infekcji wirusowych, WHO nadal opowiada się za powszechnym noszeniem maseczek, przytaczając korzyści, takie jak zmniejszenie stygmatyzacji osób opiekujących się pacjentami z COVID-19 w warunkach nieklinicznych oraz poprawa nastroju w społeczeństwie, ponieważ ludzie czują się tak, jakby robili coś, co pomaga i przypomina jednocześnie o konieczności przestrzegania innych środków ochronnych. Ponadto to zalecenie przynosi korzyści ekonomiczne osobom, które potrafią uszyć maseczki domowej roboty Pomimo faktu, że maseczki z tkaniny są znacznie mniej skuteczne w blokowaniu potencjalnie zakaźnych kropelek z dróg oddechowych, WHO zaleca, aby osoby zakażone nosiły maski z tkaniny w miejscach publicznych W artykule przeglądowym opublikowanym w czasopiśmie CDC Emerging Infectious Diseases stwierdzono, że maseczki nie chronią przed grypą w placówkach niezwiązanych z opieką zdrowotną Szkody i ryzyko związane z noszeniem maseczek obejmują skutki zdrowotne związane ze złą jakością powietrza i toksycznymi składnikami maski, samozanieczyszczeniem spowodowanym dotykaniem maseczki zanieczyszczonymi rękami, ogólny dyskomfort, uszkodzenia skóry twarzy, zapalenie skóry lub nasilający się trądzik oraz fałszywe poczucie bezpieczeństwa, które może zmniejszyć… Czytaj więcej »

WHO cd
1 rok temu

Dr Mike Ryan, WHO
Nie ma dowodów naukowych na to, że noszenie masek przez populację na masową skalę przynosi jakiekolwiek korzyści. Wręcz przeciwnie – są dowody, że nieprawidłowe użycie masek wyrządza szkody.

Również Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób nie zaleca noszenia maseczek chirurgicznych przez osoby zdrowe:

Jeśli jesteś zakażony, to poprzez użycie maseczki chirurgicznej możesz zmniejszyć ryzyko zainfekowania innych osób. Jednak nie ma dowodów na to, że noszenie takich maseczek przez osoby zdrowe skutecznie chroni je przed zakażeniem się koronawirusem.

wasyl
1 rok temu
Reply to  WHO cd

Wyjdźmy z WHO i ustanie epidemia , wszyscy to instytucję uważają za świętą i ch zalecenia . Czemu tam nie ma CHIN , RUSKICH i USA, oni wiedzą ,że wytyczne to śmiech . Maska to tak broni jakby ktoś założył siatkę ogrodzeniową na komary .

polski NFZ
1 rok temu
Reply to  WHO cd

jeśli nieprawidłowe użycie masek może wyrządzć szkody.- to noś prawidłowo chyba tyle potrafisz!!

walt
1 rok temu

kraj zinstytucjonalizowanego bezprawia gdzie da się gawiedź niczym owieczki do zagrody zaganiać nawet rozporządzeniem.
ale skoro milczeliśmy jako większość gdy bezceremonialnie łamano konstytucję to nie łatwo było przewidzieć do czego uciekną się ci tchórze i geszefciarze rządzący Polską.
zresztą część pospólstwa klaskała gdy podporządkowywali sobie sądy a teraz w tych sądach będą szukać sprawiedliwości ci co nie przyjmą mandatu.ma to swój wymiar.

Piotr
1 rok temu

Ukaranie do sądu rejonowego? Chyba powinno być na sprawę do sądu rejonowego

wasyl
1 rok temu
Reply to  Piotr

Sądy rozpatrzą tak jak mówi Konstytucja .

jan prawdomówny
1 rok temu
Reply to  wasyl

dokładnie!

anonim
1 rok temu

to sa psy zomo komuna w tym kraju jest ,ma sie gdzies zakazy nie chodzi sie w maskach nie będzie sie nikt dusił ,maski nic nie daja a może i nie ma zadnego wirusa ,jak kto nie zapłaci mandatu to i tak nikomu nic nie zrobia sąd sie czyms takim nie zajmuje .

łysy
1 rok temu
Reply to  anonim

Jak by był stan nadzwyczajny to co innego.

Adam
1 rok temu

Debilki i samozwańczy lekarze bez szkoły medycznej,maseczki nie chronią chorych-chronią zdrowych którzy się znajdą obok chorych przed zakażeniem.

wasyl
1 rok temu
Reply to  Adam

Lekarze na oddziałach chodzą bez masek i śmieją się z chorych .

Odyseusz
1 rok temu

Do idiotów kowidian- chcecie się przekonać jaka jest skuteczność tzw maseczek na ryjcu w ochronie przed wirusem – puście bąka przez majty i spodnie, a następnie organem węchowym sprawdzcie jaka jest skuteczność zabezpieczenie przenosząc wyniki poprzez analogie do szmatki na twarzy !!!!

bąknij
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

jaki intelekt taki przykład – i takie tępaki pokazują swoją mądrość

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  bąknij

Do takich idiotów jak ty, tylko tak można dotrzeć do pustej łepetyny !

łysy
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Fajnie to wyjaśniłeś tak łopatologicznie 🙂

Odyseusz
1 rok temu

Do idiotów kowidian- chcecie się przekonać jaka jest skuteczność tzw maseczek na ryjcu w ochronie przed wirusem – puście bąka przez majty i spodnie, a następnie organem węchowym sprawdzcie jaka jest skuteczność zabezpieczenie przenosząc wyniki poprzez analogie do szmatki na twarzy !!!!…

Bozo
1 rok temu

Kłade na ten nakaz ciepłego porannego kloca

Alina
1 rok temu

Panowie policjanci widocznie nie znają podstawy prawnej, ustawy dot sytuacji pandemii, gdzie tylko osoby z objawami są zobowiązane do zasłaniania ust i nosa. Nosić maseczkę, zasłaniać usta i nos? Czym? Można kawałek firanki przewiesić i też będzie. A Ci, którzy wierzą, że te pseudo maseczki ochronią ich przed koronawirusem (którego istnienia nie neguję) powinni włączyć myślenie, a wyłączyć telewizor

kas
1 rok temu
Reply to  Alina

takie argumentami posługują się mądrzy inaczej – i mandaty płacą ochoczo

wola
1 rok temu

Nakaz zakrywania ust i nosa ma ten sam cel, co zakaz przekraczania dopuszczalnej prędkości. Nie jeden mistrz kierownicy pewien swoich umiejętności chciałby pocinać 20 i więcej km/h powyżej limitu, ale dla ochrony innych mu się tego zabrania. Na marginesie nie ma przymusu chodzenia w majtkach, a dziwnym trafem większość ludzi je nosi.

Nacho
1 rok temu
Reply to  wola

Aleś błysnął

Neltah
1 rok temu
Reply to  wola

Ale jak żyję tyle lat,nigdy wiosną jesienią nie nosił nikt masek, a były te same wirusy i bakterie co zawsze, skąd nagle to olśnienie rządów światowych?

jan prawdomówny
1 rok temu

KAGAŃCÓW NIE WKŁADAĆ.
MANDATÓW NIE PRZYJMOWAĆ.
SĄDY WSZYSTKO UMARZAJĄ ŚMIEJĄC SIĘ DO ROZPUKU Z DEBILNYCH „ROZPORZĄDZEŃ”….

łysy
1 rok temu

Skąd wiesz byłeś na rozprawie czy teoria z d….?

Alf
1 rok temu

Tych głupot wypisywanych przez mieszkańców ciemnogrodu nie warto nawet komentować. Ale żaden na ulicę bez maski nie wyjdzie tylko w necie cwaniak. Sądy karami po 5 tysięcy już studzą zapał co odważniejszych.

Nacho
1 rok temu
Reply to  Alf

Głupi jesteś do cna, tuman po zawodówce

raz
1 rok temu
Reply to  Nacho

od razu widać żeś patrzył na Harvard University

Owen
1 rok temu
Reply to  Alf

No niestety, taka jest mentalność wielu cwaniaczków w naszym mieście i prawdopodobnie kilku okolicznych wiosek: nie podoba się jakiś przepis prawa to obśmiać i łamać, zachęcając do tego innych. Tymczasem rozporządzenie ministra czy premiera jest jak najbardziej obowiązującym prawem, o czym szybko przekonają się „ci, którzy trafią przed sąd. Tymczasem tak właśnie rozprzestrzenia się epidemia. Chodzi głównie o to żeby potencjalni zakażeni nie zakażali ludzi zdrowych, dlatego wymagane jest nszenie przez wszystkich bo wyłonić w tłumie tych potencjalnych jest w praktyce awykonalne (przynajmniej u nas i bez przebadania całej populacji). Japończycy już 40 lat temu jeśli mieli katar to wychodząc z domu zakładali maseczki żeby nie narażać innych na infekcję.Natomiast liczyć na wysoką świadomość w naszej cywilizacji to jak liczyć na szóstkę w totka. I mniejsza o nazewnictwo, czy w grę wchodzi wirus grypy, koronawirus, czy jakis inny wirus.

ład
1 rok temu
Reply to  Owen

Na zwiększenie świadomości u prostaków są metody i środki przekonywujące – mandat, wysoka grzywna i pała.

Neltah
1 rok temu

Ojojoj , to sądy nie podołają tylu spraw o maseczkach. To musi przejąć jakaś kancelaria adwokacka i tych wszystkich wybronić przed sądem i policją, bo sprawa jest wspólna dla wszystkich oskarżonych. To straszne ,żeby tak bez maseczki na ulicy podczas urojonej pandemii corocznych chorób sezonowych ,grypy ,wirusów chodzić. Wchodzi nowy ład, teraz już wszyscy mają być sterylni i nie emitować żadnych bakterii i unikać wszelkich wirusów, zabić je wszystkie. Sąd musi rozstrzygnąć ile wirusów miał każdy z oskarżonych i czy przekazywał je innym czy nie i wskazać osoby które otrzymały te wirusy sezonowe. Potrzebny biegły lekarz wirusolog, bo tak to się nic nie dowiemy.

ordung
1 rok temu
Reply to  Neltah

takich „mędrców” nazywa anarchią – ciekawe kiedy oni staną prze obliczem sądów

Neltah
1 rok temu
Reply to  ordung

ordung, takich jak wy nazywa się dyktatorami i się ich obala po jakimś czasie

Agnieszka
1 rok temu

Menele spod kauflandu łażą bez masek i w dodatku zaczepiają ludzi na parkingu czy ktoś zrobi z nimi w końcu porządek ?

47
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content