Klub Konfederacji w Tarnobrzegu: „Podwyżki w dobie koronawirusa to nieodpowiedzialne działania prezydenta nie liczące się z realiami finansowymi”

Kolejną konferencję prasową zwołał dzisiaj Klub Konfederacji w Tarnobrzegu. Lider klubu Małgorzata Zych odniosła się m.in. do opisanych przez nasz portal podwyżek dla części urzędników pracujących w magistracie, określając je jako ” nieodpowiedzialne działania prezydenta nie liczące się z realiami finansowymi w dobie koronawirusa i 5 mln dziury budżetowej powstałej z powodu pandemii, na którą UM planuje wyemitować obligacje komunalne”.

1. Politycy Klubu Konfederacji w Tarnobrzegu poinformowali, że Konfederacja wspiera nadal protesty rolników w całej Polsce. Jutro w Rzeszowie od godz. 8 będzie miała miejsce kulminacja strajkowa. Zwrócono uwagę, że dwójka naszych parlamentarzystów senator Janina Sagatowska oraz poseł Rafał Weber popierali ustawę likwidującą branżę futerkową oraz likwidującą ubój rytualny, co w konsekwencji doprowadzi do spadku hodowli drobiu i bydła oraz wielomiliardowych strat finansowych dla budżetu państwa. Politycy apelowali do mieszkańców o wyciągnięcie wniosków z tego, że parlamentarzyści bardziej niż wobec interesu narodowego są lojalni wobec partii. W sobotę politycy Konfederacji powitali parlamentarzystów PiS-u obecnych na uroczystościach religijnych w Strachocinie transparentem „Módlmy się za rolników mordowanych przez bezprawie i nie sprawiedliwość”

2. Lider Klubu Małgorzata Zych stwierdziła, że Tarnobrzeg jest obecnie miastem wykluczonym komunikacyjnie. Brakuje bezpośrednich połączeń kolejowych z najważniejszymi Polskimi miastami takimi, jak Kraków czy Warszawa nie mówiąc już o pozostałych częściach Polski. Tarnobrzeg nie ma zintegrowanego centrum komunikacyjnego a dworzec kolejowy PKP jest dosłownie „zabity deskami”. Natomiast prezydent Dariusz Bożek jest bezczynny w tej sprawie. Wezwano prezydenta miasta do przejęcia dworca, czyli powrotu do planów z 2018 roku, kiedy ówczesny prezydent Grzegorz Kiełb na jego bazie planował budowę Centrum Komunikacyjnego miasta. Plany te zostały wtedy zablokowane przez szefa lokalnych struktur PiS Kamila Kalinkę pełniącego funkcję p.o. prezydenta, który obiecał wprowadzenie remontu dworca w Tarnobrzegu do programu modernizacji dworców PKP. Od tego czasu ani prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek ani Kamil Kalinka ani żaden parlamentarzysta z naszego regionu, wśród których należy wymienić senator Janinę Sagatowską, posła Rafała Webera i europosła Tomasza Porębę nie zrobili nic w sprawie naszego dworca. Dalsza bezczynność władz miasta i posłów w tej sprawie spotka się z reakcją Klubu Konfederacji w Tarnobrzegu– zapowiadamy protesty w sprawie dworca pod biurami poselskimi oraz UM Tarnobrzega. Wszystkie miasta ościenne mają lub będą mieć w niedługim czasie wyremontowane dworce m.in. za sprawą wymienionych tutaj parlamentarzystów, którzy dbają o interesy tylko ościennych miast, chwaląc się tym publicznie, zupełnie zapominając o byłym mieście wojewódzkim, jakim jest Tarnobrzeg. Wyrażono nadzieję, że mieszkańcy miasta wyciągną wnioski z takiego lekceważenia podstawowych potrzeb mieszkańców przez prezydenta Dariusza Bożka oraz parlamentarzystów.

Odniesiono się do podwyżek płac urzędników w UM Tarnobrzega, określono je, jako nieodpowiedzialne działania prezydenta nie liczące się z realiami finansowymi w dobie koronawirusa i 5 mln dziury budżetowej powstałej z powodu pandemii, na którą UM planuje wyemitować obligacje komunalne. Inne miasta takie jak np. Warszawa już dawno zrezygnowały z podwyżek na ten rok. W związku z pandemią proponujemy także wzorem innych samorządów wprowadzenie programu oszczędnościowego w naszym mieści.

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
52 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kutombo
1 rok temu

Trzeba nie mieć wstydu żeby w czasie kryzysu dawać sobie podwyżki,plując mieszkańcom w twarz.

Maria
1 rok temu

Chryste Panie jaki dzworzec kolejowy ? Przecież my zawsze byliśmy na lini przelotowej
Jaki problem komunikacyjny, są autobusy, samochody to nie lata 90. To samo wody siarczkowe ani plany ani ładu, populizm czystej postacji. Gdzie jakas strategia finansowa, gdzie gwarancja że będzie inwestor ?? Dajcie już spokój !
Robicie ferment w kraju jako konfederacja nie róbcie przynajmniej w Tarnobrzegu

Banał
1 rok temu
Reply to  Maria

Dworzec: skoro można było zgłosić do KPO projekt na elektryczne autobusy i zajezdnię, to równie dobrze można było zgłosić projekt na centrum komunikacyjne przy dworcu kolejowym.
Ujęcie: zamiast np. dotacji dla Siarki wydajesz raz na ujęcie wód siarczkowych i na rozruch jakiegoś ośrodka wystarczy, ewentualna rozbudowa leżałaby już w gestii prywatnych inwestorów.

Obywatel
1 rok temu
Reply to  Banał

Ale o jakich wirtualnych inwestorach piszesz? Nie było nikogo i nie będzie. Dziś bogate miasta stosują systemy ulg i zachęt ,żeby kogoś ściągnąć do siebie. Co miasto zaproponuje , zwolnienie z podatku na 3 lata ? Nie bądz śmieszny i zejdz na ziemię. Co do bezsensu pompowania milionów w piłkę nożną to pełna zgoda.

Banał
1 rok temu
Reply to  Obywatel

Ok, każdy ma prawo do swojego zdania. Ale w takim razie na co konkretnie przeznaczyłbyś te 615.000, bo nie podałeś kontrpropozycji?

Banał
1 rok temu
Reply to  Obywatel

Rozumiem, że kontrpropozycji nie będzie. Czyli krytyka dla krytyki.

Obywatel
1 rok temu
Reply to  Banał

Już wolałbym za to załatać pewnie kilka tysięcy dziur w asfalcie. Wiem ,że to tylko pewnie do wiosny ale jednak byłby z tych pieniędzy jakiś doraźny pożytek. Ale to nie moja wina ,że nikt nie edukuje mieszkańców z budżetu obywatelskiego a potem ktoś zgłasza takie bzdurne pomysły i trzeba wybierać pomiędzy dżumą a cholerą. Temat z wodami dla mnie kompletnie bez przyszłości. Ktoś zaspokoi tym swoje ego i nic poza tym

Dformat
1 rok temu
Reply to  Maria

Ty jesteś w tym mieście przelotem.

Maria
1 rok temu
Reply to  Maria

Robicie i robicie ten ferment, a powinniście harować i potulnie dać się okradać urzędasom.

Maria
1 rok temu
Reply to  Maria

Ps. Ps. Chciałam jeszcze raz bardzo podziękować Panu Prezydentowi za ten piękny gest wobec zaharowanych członków służby publicznej. Wreszcie możemy godnie żyć.

Stach
1 rok temu
Reply to  Maria

Maria – chyba WYgodnie? Bo życie za cudze pieniądze, na koszt biedaków ledwo wiążących koniec z końcem, do godnych zaliczyć niesposób.

jan prawdomówny
1 rok temu
Reply to  Stach

ludzie nie mają na opłaty,a tu sielanka!kończ waść wstydu oszczędz!

Gość
1 rok temu

Tak jak bym śpiącego rycerza słyszał. Jeszcze tylko źródła geotermalne most i komplet. Powiedzcie tylko skąd kasa .

do gościa
1 rok temu
Reply to  Gość

Dobrze Ci w tym urzędzie. Zarabiasz dobrze nie pracując. To też się kiedyś skończy .

Dr Wstrząs
1 rok temu

Pewnie teraz zwoła konferencję prasową bez możliwości zadawania pytań.

olo
1 rok temu

nie dla skrajnej prawicy i populistów w mieście

Marek
1 rok temu
Reply to  olo

Nie dla skrajnej lewicy!

obywatel
1 rok temu
Reply to  Marek

Nie i dla ich potomków także – dla nich się liczy tylko władza i kasa.

Jan
1 rok temu
Reply to  olo

Wszędzie gdzie rządzi skrajna prawica jest dobrobyt ale ty jesteś pewnie były komuch i dlatego tak piszesz.

Piotr
1 rok temu

Pewnie gdy dowiecie się do koryta będziecie robić to samo Wszyscy politycy to kurwy i złodzieje

prawda
1 rok temu

niech sie zastanowia co wyrabiaja bo coraz wiecej ludzi w tbg-u mieszka co juz wieku emerytalnego sa coraz blizej a młodziez ucieka z stad a ze wola pracowqc dla obcokrajowca to innna sprawa a za nie długo zus nie bedzie miał kasy nawypłaty emerytur zgłoscie to znowyu do tv bo mam zamiar zobaczyc jak mu tbg sie osmiesza ale w stolicy tez nie jest za ciekawie

orzeł
1 rok temu
Reply to  prawda

Polska język trudna język

Patman
1 rok temu

Centrum komunikacyjnego w Tarnobrzegu jest potrzebne, trzeba w końcu coś dobrze zrobić w tym mieście.

Dorota
1 rok temu
Reply to  Patman

Przecież jest koło Biedronki na Mickiewicza. Lepszego nie trzeba – to nie Kraków.

Banał
1 rok temu
Reply to  Dorota

Stacja kolejowa jest trochę na uboczu. Trzeba tam jakoś dotrzeć z innych osiedli, więc przynajmniej pętla autobusowa z zadaszonymi przystankami, a lepiej zabudowanymi, i zadaszony parking rowerowy tam być powinny. To samo dotyczy zresztą dworca autobusowego. Nie mówiąc o szerszej perspektywie.

troll
1 rok temu

komedianci

fedik
1 rok temu
Reply to  troll

Wstało i już pisze

walt
1 rok temu

skonfederowani obłąkańcy szczęść boże od brałna,nacjonaliści na bosaka i młodzi balcerowicze modelu mentzena plus stare oszołomy jak korwin dawajcie !
przynajmniej będzie wesoło 🙂 zawsze byliśmy najweselszym barakiem,nawet w obozie sowieckim 🙂

a gdzie doktor Zych znany promotor paszkwilanckiej sztuki miszcza pityńskiego i słynny don Kichot,który rozbił z powodu własnej megalomani elektorat pisowski w ostatnich wyborach ?

obywatel
1 rok temu
Reply to  walt

Jako jedyni w całości byli przeciw podwyżkom w sejmie i senacie – mają odrobinę przyzwoitości w przeciwieństwie do innych dla których kasa jest najważniejsza. Może i są oszołomy ale przynajmniej mają odrobinę przyzwoitości.

walt
1 rok temu
Reply to  obywatel

https://www.rp.pl/Konfederacja/191209855-Poslowie-Konfederacji-chca-podwyzek.html

łap i sprzedawaj swoje ściemy komuś kto w to uwierzy.

obywatel
1 rok temu
Reply to  walt

Wszyscy o tym wiedzą a ty nie – dlaczego kłamiesz ???? Dlaczego wprowadzasz w błąd ludzi ???? Musisz poczytać jak to było w tym roku w lecie.
Jakim więc cudem kogokolwiek w Sejmie zdziwiła autentyczna wściekłość społeczeństwa na propozycję zwiększenia uposażeń i pensji? Wygląda na to, że zapach pieniądza pozbawił polityków – zwłaszcza tych opozycji – jakiegokolwiek instynktu zachowawczego. Chlubny wyjątek stanowią pojedynczy posłowie oraz sejmowa reprezentacja Konfederacji.

Rysiek
1 rok temu
Reply to  walt

Wiadomości o „świecie” sufluje ci Rzepa i Wybiórcza, a historii to się pewnie uczyłeś z filmu „Czterej pancerni i pies”?

walt
1 rok temu
Reply to  Rysiek

wiem wiem,lepiej z od rzeczy albo sakiewicza lub karnowskich 😉

włącz sobie michalkiewicza z karoniem i tego typu mędrcami i czuj się wyjątkowo jak elita szukająca żydowskiego spisku.powodzenia.

Markus
1 rok temu

Proszę o podanie kwoty DODATKÓW do informacji publicznej!
Drodzy Państwo, biedny Naczelnik dostaje ledwo 4600 podstawy (PLUS) dodatek: 3000.
Rozumiecie!!!???
W dobie CV-19 – jest jasne, że muszę wyrównać minimalną do wymagań, ale całej reszcie???
Przecież nie grozi nam, że ci biedni Naczelnicy się pozwalniają, bo za mało zarabiają…. Kto inny im da w Tarnobrzegu 7000 – 8000 BRUTTO!!???
Takie rzeczy tylko w TBG/ no i muszą przecież mieć fundusze na opłaty śmieciowe…

heniek tarnobrzeski
1 rok temu

jest jeden sposob na dobrobyt tarnobrzegu trzeba go znowu uczynic miastem wojewodzkim jak to proponuje pewien radny z sejmiku podkarpackiego wtedy bedzie grabil innych ot cala tajemnica

walt
1 rok temu

to nie jest zły pomysł 🙂

jak kamil znowu przesra spektakularnie wybory na prezydenta to może mu ortyl z kaczyńskim wykroją samodzielne księstwo północnego Podkarpacia 🙂

obywatel
1 rok temu
Reply to  walt

Kalinka jak mu psuje do propagandy to robi zdjęcia z Bożkiem – żadna różnica :
Bożek, Mastalerz, Kalinka (i inni obecni i byli ) – ich tylko kasa i władza interesuje.

walt
1 rok temu
Reply to  obywatel

ten kogo władza nie interesuje raczej nie wchodzi do polityki bo istotą i sensem polityki jest zdobycie władzy i jej wykonywanie 😉
https://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka

obywatel
1 rok temu
Reply to  walt

Rok bieżący 2020 – dlaczego kłamiesz????? Miej odrobinę szacunku dla ludzi.

„Jakim więc cudem kogokolwiek w Sejmie zdziwiła autentyczna wściekłość społeczeństwa na propozycję zwiększenia uposażeń i pensji? Wygląda na to, że zapach pieniądza pozbawił polityków – zwłaszcza tych opozycji – jakiegokolwiek instynktu zachowawczego. Chlubny wyjątek stanowią pojedynczy posłowie oraz sejmowa reprezentacja Konfederacji”

  • tak pisała większość gazet.
Rysiek
1 rok temu
Reply to  walt

Jak by ci napisali, że sensem polityki jest żarcie gówna, to byś wpierdalał?

Zniesmaczony
1 rok temu
Reply to  obywatel

Mam tylko nadzieję że jak Kalinka wyskoczy do wyborów to partia pis już nie będzie na fali i nie będzie kasy na tego wiecznego kandydata

walt
1 rok temu

tylko czy to nie rozzuchwaliłoby kudłatego ulubieńca pisuaru ze Stalowej Woli,pupila sagatowskiej ? 🙂 i znowu wszystko poszłoby dosłownie psu w dupę… ale podobno warto marzyć 😉

stefan
1 rok temu

trudno odmówić racji tym populistycznym wystapieniom , niestety pasywnośc władz miasta a szczegolnio w układzie pisowskim jest porażająca , kalinka ma ostatnią szanse ale czy ortyl i nadberezny go wesprą ??

rokita
1 rok temu
Reply to  stefan

mieszkańcy są tu najważniejsi ale tacy jak ty palanci (oczekujący cudów) już się wykazali i wybrali Bożka

obywatel
1 rok temu
Reply to  rokita

Bez różnicy czy wybrali Bożka czy wybraliby Kalinkę – jedną maścią smarowani,
razem jak trzeba robią sobie zdjęcia >

obywatel
1 rok temu
Reply to  stefan

Jaką ostatnią szanse – on już miał pełniąc PO – burmistrza i co – powsadzał swoich
gdzie tylko się da ( łącznie z tatusiem. Tutejsi PIS-cy taką samą maścią smarowani (Kalinka, Nowak, Pekar i inni ) jak ci obecni lub byli (N.M. rybka, Bożek) – dla siebie i swoich.
Tu się nic nie zmieni jak dalej będą wybierani obecni i byli radni – nic a nic – oprócz dorwania się do kasy nic więcej ich nie interesuje a za publiczne (dotacje dla klubów, fundacji, mediów,
podwyżki dla rodzin wybrańców i inne) tak na prawdę ich przekupują a miasto to tylko w ich ustach taki slogan i najgorsza propaganda w wydaniu komunistycznym.
Jak tacy ludzie po podwyżkach mają czelność wychodzić na ulicę i patrzeć mieszkańcom w oczy ( ale cóż stare nawyki w genach pozostały – bez honoru, uczciwości , nie etycznie i nie moralnie).

tutak
1 rok temu
Reply to  obywatel

etyka moralność uczciwość u ciebie jest tylko głupoty się pozbawić musisz i będziesz rządził ty

obywatel
1 rok temu
Reply to  tutak

Ty urzędnik, radny , z rodziny czy z układu – tobie najwyraźniej żadnej z tych rzeczy przypisać nie można.
W tym mieście dwie pierwsze rzeczy nie obowiązują a jak wskazują wyniki wyborów samorządowych tych w mieście jest chyba ogrom skoro wybierają
czarusiów !!!!!!!

Zniesmaczony
1 rok temu
Reply to  stefan

Nie ma szans

Mieszczanin
1 rok temu

Burmistrz to ciepły i dobry człowiek – on wszystkie podwyżki zatwierdzi obojętnie czy to podwyżki śmieci,wody czy pensji urzędników – bez znaczenia.

do Mieszczanin
1 rok temu
Reply to  Mieszczanin

Co z tym stowarzyszeniem i jego stroną na fb?

jan prawdomówny
1 rok temu

a gdzie maseczki?mandaty były?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
52
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content