Tarnobrzeg: Straż miejska zawieszona

Jak informuje rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis, „w związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem jednego z funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Tarnobrzegu, Sanepid nałożył kwarantannę na pozostałych pracowników tej formacji„.

– W związku z tym, do piątku 23 października włącznie działalność tarnobrzeskiej Straży Miejskiej zostaje zawieszona. O kolejnych wytycznych służb sanitarnych będziemy na bieżąco informować – dodaje.

 

Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alf
11 miesięcy temu

Szczerze mówiąc wolałbym tytuł ” Straż miejska zlikwidowana” . Miasta po prostu nie stać na taki zbyteczny luksus. Co innego gdyby się samofinansowała przynajmniej w 30 % , ale to tylko pobożne życzenia.

ada
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Ja tez tak myslłałam a tak to jeszcze bardziej sie będą lenić tylko w domu.

art
11 miesięcy temu
Reply to  ada

Jak pójdziesz na kwarantannę to mam nadzieję, iż nikt Ci w ten sposób jak napisałaś nie odpisze.

w koncu trafiłem na twoj komentarz
11 miesięcy temu
Reply to  art

nie bron ich kwaratana bo nie widze ich na drogach tbg-u a widze jak kierowcy raguja na drogach spiesza sie rozmawiaja przez telefony a mogli by pomoc policji a policja tez malo co kursuje po drogach ale tez nie wspomne o dzikich smietniska nie chce sie w las wiechac i złapac na goracym uczynku a potem ze smiecie poszływ gore…….

art
11 miesięcy temu

Nikogo nie bronię. Nie życzę tylko nikomu pójścia na kwarantannę. Pozdrawiam Piter 🙂

odp
11 miesięcy temu
Reply to  art

no bardzo dużo osób było na kwarantanie i nikt nie był dla nich przyjemy tak ja z tym ludzmi co zostali pobici juz tego nie pamietarz bo głośno o tym było…….

odp
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

tez bym wolał bo nie widze zadnych pozytywoch w ich pracy ale tez i to policji sie tyczy ale nalezy jeden sie im jeden plus maja duze serca i tyle ciepłych słow……..

Janusz
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Zwłaszcza że coraz więcej miast szczególnie tych do 200.000 mieszkanców nie posiada straży miejskiej.

Bolek
11 miesięcy temu

Szanowny Alfie.Samofinansowanie na poziomie 30 % oznacza ze co roku srednio statystycznie musiał byś im ze 2-3 mandaty zapłacić.Jezeli sie na to godzisz to szacunek .Jezeli nie to Twój wzrok siege konca Twojego nosa.Strażniczkom i strażnikom zyczenia szybkiego powrót do zdrowia I pracy.Hejterom powtórze za moim idolem”żegnam was ciule” ;););)

Hasam
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

zapomniałeś dodać tytułu TW

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Miałem raczej na myśli zysk z fotoradarów ale to już melodia przeszłości.
PO zabraniu tych dochodów od razu zlikwidowano z połowę straży . Poczytaj roczne sprawozdania z działalności. Dla mnie wyniki są po prostu żenujące. Nawet chyba drona do pomiarów spalin nie mają. Wyjdź po zmroku na osiedlach tych starszych na ulicę , zobaczysz czym palą i o czym mówię.

zaorać wszystko
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

ALF z jakiej ty jesteś wsi, bo na pewno nie jesteś tarnobrzeżaninem, w Tarnobrzegu straż nigdy nie miała fotoradaru , i o których ty osiedlach tych starszych mówisz, w Tarnobrzegu poza wsiami nie ma osiedla gdzie pali się w blokach węglem

Gerda
11 miesięcy temu

Przyjdź wieczorem na dzikow i na PIASTOW to poczujesz czym pala Smród , nie ma czym oddychać i oczy wypala

Bolek
11 miesięcy temu
Reply to  Gerda

Gdzie te góry odpadów którymi jak mniemam jesteś przekonana ze pala w piecach.Twój swiatły umysł jak mniemam nie dopuszcza mozliwosci ze spalanie wegla powoduje smród nie mniejszy niż spalanie odpadów.

Wojtek
11 miesięcy temu

Mala strata I tak ich nie widac na ulicach
Tak przynajmniej nie będą benzyny marnować na przejazdy

sebcio
11 miesięcy temu

High LAJW !!!!!!

Gość
11 miesięcy temu

Rozwiązać ich w piz…

zaorać wszystko
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

tak jest, później zaorałbym darmozjadów z um , szpital, starostwo,policję, myślę że na podkarpaciu wszystkie urzędy powinny być w Rzeszowie, człowiek chce coś załatwić urzędowego szynobus 70 km i jest w Rzeszowie . załatwia sprawę , wraca może jakieś zakupy w galerii fajna wycieczka, a nie bo dworzec pkp też zaorać, myślę że rower to też dobry środek lokomocji, a w sumie ekologia nech wrócą furmanki.

obywatel
11 miesięcy temu

No to mamy oszczędności – darmozjady nie będą spalać paliwa w samochodach , bo do tej pory tylko sobie wycieczki robili służbowymi samochodami. Miasta nie stać na utrzymywanie tych darmozjadów – straż w takim miasteczku jest zbędna zwłaszcza jak wygrał w budżecie obywatelskim ” bezpieczniej i widniej. Zrobią kilka latarni i kamer – po bólu – darmozjady zbędne

orzeł
11 miesięcy temu

Gratuluje. Nawet w marketach, grafik jest ustalany tak aby zmiany się nie widziały, aby w razie jednego przypadku nie zostać bez pracowników a tu proszę… Wg mnie szefo straży do dymisji za takie cuda

Bolek
11 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Witam was czuje .Jak zawsze mądrych warto posłuchać.Moc argumentów poraża że nawet rozum inteligentego człowieka ma problem ze zrozumieniem tego.Zdrowia życze

orzeł
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

no nie taki inteligent jak tego nie rozumie

Wojtek
11 miesięcy temu
Reply to  orzeł

A jakie tam są zmiany???? Wszyscy do 15 pracują pewnie

Adam
11 miesięcy temu

Nie ukrywa że termin zawieszona jest dla mnie miłym zaskoczeniem,aczkolwiek liczyłem że ktoś mi poda taką informację jak ktoś już napisał że zlikwidowana!

wasyl
11 miesięcy temu

A już myślałem ,że idzie do likwidacji ,ale któżby chronił prezydenta , a prezydent bez gwardii bocznej to nie prezydent . Nikt nie żałuje ,że ich nie ma bo i tak trzeba było ich szukać ze świeczką , a jak coś się działo , podjechali ,zobaczyli i nogi za pas. Oto obraz Straży Miejskiej , założyć blokadę , ukarać mandatem i nic poza tym , a jak śmiecą przy alei od spichlerza do zamku to tam nikt nie zagląda . Kupą śmieci rośnie i śmierdzi jak jakby były szczury w tej kupie , tak wygląda segregacja śmieci w wydaniu nowobogackich ze skarpy . Miasto chce turystów i rozwoju , ale kto tamtędy będzie chciał chodzić przy tym smrodzie gnijących odpadów z ogródków , obciętych tuji i innego tałatajstwa.

Bolek
11 miesięcy temu
Reply to  wasyl

Szanowny wasylku.Twoja opinie o SM znam.Moze kilka ocen osób które powodują ze jest tak wokół nas jak to opisałeś.Licze na kwieciste słownicteo bo mniemam že ns to zasługują.Odwagi

fikuś
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

szukasz usprawiedliwienia siebie i motywujesz odwagą czyjąś–szczwana bestio , w swojej pracy stosujesz też takie metody?

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  wasyl

A wystarczy kilka foto pułapek kupić i zainstalować. Ale trzeba na to wpaść. Podsuwam pomysł do natychmiastowej realizacji po kwarantannie oczywiście. Takich miejsc w mieście nie brakuje i budżet mogą podreperować.

Odyseusz
11 miesięcy temu

Zlikwidować to a nie zawieszać !

Natalia
11 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Nad Wisłą tereny pieknie zagospodarowane ale co z tego jak dewastuje młodzież śmietniki, tablice oraz zaśmiecone jest . „Staruchy” których chełbi prezydent czyli działkowicze kanały pozapełniali odpadami nie tylko zielonymi bo zarząd pozamykał śmietniki a kontenery są dla wybrańców i się kręci biznes nadwislański. Grunt że obok zarządu posprzątane i czysto.
Moim zdaniem zarząd ROD Nadole powinien we własnym zakresie opłacić i posprzątać wtedy by wiedzieli co zrobić aby było czysto, schludnie i przyjemnie na ternach obok nich. Ale kto to zarządzi?????

Wojtek
11 miesięcy temu
Reply to  Natalia

Niech więcej bramek zrobi zarząd z Nadola w plocie od kanału bo tam gdzie brama czy bramka z alejki czy prywatna bo i takie tam są to jeden śmietnik. Możecie sprawdzi czy prawda.

Tbg
11 miesięcy temu

TYGODNIK NAD 24 niech informuje codziennie Mieszkańców TBG o COVID, ogniskach, obostrzenia, itp. tak jak to robią inne media lokalne w Polsce a zajmuje się PIERDOŁAMI i to ze „Spóźnionym Zapłonem”

taktujest
11 miesięcy temu
Reply to  Tbg

zawsze NIECH NIECH NIECH— MARZYCIELI -WYMAGAJĄCYCH OD INNYCH JEST W TYM MIEŚCIE ZBYT WIELU A ZROBIĆ COKOLWIEK NIEMA KOMU

makos
8 miesięcy temu

Straż miejską trzeba zlikwidować a dofinansować kilka etatów w policji. Straż miejska to bzdurne koszty na lokal, auta, psychologa, komendanta itd, a i tak nie działają po 22. Do tego ostatecznie nic nie mogą.

politycznym biciu piany mówię nie
6 miesięcy temu
Reply to  makos

aż miło polityka posłuchać ,zastąpmy jednych drugimi, niech ci zasilą gwardię bezrobotnych, a jak bedzie lipa to przecież żadnej za to odpowiedzialności Panie makos Pan nie weźmie, a po za tym jestem za aby jeszcze bardziej dofinansować te liche pensje w policji.

makos
6 miesięcy temu

jaka lipa? straż miejska ma funkcjonować żeby ludzie mieli gdzie pracować? No, to już głęboka komuna. Świat postępuje naprzód, nikt nie będzie utrzymywał dwóch instytucji które robią to samo, z tym że jedna może robić tylko 10% drugiej. Straż miejska to przeżytek, za ten hajs lepiej żeby oni przeszli do policji a jak nie przejdą weryfikacji to do ochrony. Patroli niedługo nie będzie, będą latały drony, bedą grupy interwencyjne do szybkich akcji ale nikt nie ma kasy żeby utrzymywać dwóch chłopów co spacerują po mieście i oglądają miasto.

politycznym biciu piany mówię nie
6 miesięcy temu
Reply to  makos
politycznym biciu piany mówię nie
6 miesięcy temu
38
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content