Tarnobrzeg: Straż miejska zawieszona

Jak informuje rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis, „w związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem jednego z funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Tarnobrzegu, Sanepid nałożył kwarantannę na pozostałych pracowników tej formacji„.

– W związku z tym, do piątku 23 października włącznie działalność tarnobrzeskiej Straży Miejskiej zostaje zawieszona. O kolejnych wytycznych służb sanitarnych będziemy na bieżąco informować – dodaje.

 

Subskrybuj
Powiadom o
34 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alf
4 miesięcy temu

Szczerze mówiąc wolałbym tytuł ” Straż miejska zlikwidowana” . Miasta po prostu nie stać na taki zbyteczny luksus. Co innego gdyby się samofinansowała przynajmniej w 30 % , ale to tylko pobożne życzenia.

ada
4 miesięcy temu
Reply to  Alf

Ja tez tak myslłałam a tak to jeszcze bardziej sie będą lenić tylko w domu.

art
4 miesięcy temu
Reply to  ada

Jak pójdziesz na kwarantannę to mam nadzieję, iż nikt Ci w ten sposób jak napisałaś nie odpisze.

w koncu trafiłem na twoj komentarz
4 miesięcy temu
Reply to  art

nie bron ich kwaratana bo nie widze ich na drogach tbg-u a widze jak kierowcy raguja na drogach spiesza sie rozmawiaja przez telefony a mogli by pomoc policji a policja tez malo co kursuje po drogach ale tez nie wspomne o dzikich smietniska nie chce sie w las wiechac i złapac na goracym uczynku a potem ze smiecie poszływ gore…….

art
4 miesięcy temu

Nikogo nie bronię. Nie życzę tylko nikomu pójścia na kwarantannę. Pozdrawiam Piter 🙂

odp
4 miesięcy temu
Reply to  art

no bardzo dużo osób było na kwarantanie i nikt nie był dla nich przyjemy tak ja z tym ludzmi co zostali pobici juz tego nie pamietarz bo głośno o tym było…….

odp
4 miesięcy temu
Reply to  Alf

tez bym wolał bo nie widze zadnych pozytywoch w ich pracy ale tez i to policji sie tyczy ale nalezy jeden sie im jeden plus maja duze serca i tyle ciepłych słow……..

Janusz
4 miesięcy temu
Reply to  Alf

Zwłaszcza że coraz więcej miast szczególnie tych do 200.000 mieszkanców nie posiada straży miejskiej.

Bolek
4 miesięcy temu

Szanowny Alfie.Samofinansowanie na poziomie 30 % oznacza ze co roku srednio statystycznie musiał byś im ze 2-3 mandaty zapłacić.Jezeli sie na to godzisz to szacunek .Jezeli nie to Twój wzrok siege konca Twojego nosa.Strażniczkom i strażnikom zyczenia szybkiego powrót do zdrowia I pracy.Hejterom powtórze za moim idolem”żegnam was ciule” ;););)

Hasam
4 miesięcy temu
Reply to  Bolek

zapomniałeś dodać tytułu TW

Alf
4 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Miałem raczej na myśli zysk z fotoradarów ale to już melodia przeszłości.
PO zabraniu tych dochodów od razu zlikwidowano z połowę straży . Poczytaj roczne sprawozdania z działalności. Dla mnie wyniki są po prostu żenujące. Nawet chyba drona do pomiarów spalin nie mają. Wyjdź po zmroku na osiedlach tych starszych na ulicę , zobaczysz czym palą i o czym mówię.

zaorać wszystko
4 miesięcy temu
Reply to  Alf

ALF z jakiej ty jesteś wsi, bo na pewno nie jesteś tarnobrzeżaninem, w Tarnobrzegu straż nigdy nie miała fotoradaru , i o których ty osiedlach tych starszych mówisz, w Tarnobrzegu poza wsiami nie ma osiedla gdzie pali się w blokach węglem

Gerda
4 miesięcy temu

Przyjdź wieczorem na dzikow i na PIASTOW to poczujesz czym pala Smród , nie ma czym oddychać i oczy wypala

Bolek
4 miesięcy temu
Reply to  Gerda

Gdzie te góry odpadów którymi jak mniemam jesteś przekonana ze pala w piecach.Twój swiatły umysł jak mniemam nie dopuszcza mozliwosci ze spalanie wegla powoduje smród nie mniejszy niż spalanie odpadów.

Wojtek
4 miesięcy temu

Mala strata I tak ich nie widac na ulicach
Tak przynajmniej nie będą benzyny marnować na przejazdy

sebcio
4 miesięcy temu

High LAJW !!!!!!

Gość
4 miesięcy temu

Rozwiązać ich w piz…

zaorać wszystko
4 miesięcy temu
Reply to  Gość

tak jest, później zaorałbym darmozjadów z um , szpital, starostwo,policję, myślę że na podkarpaciu wszystkie urzędy powinny być w Rzeszowie, człowiek chce coś załatwić urzędowego szynobus 70 km i jest w Rzeszowie . załatwia sprawę , wraca może jakieś zakupy w galerii fajna wycieczka, a nie bo dworzec pkp też zaorać, myślę że rower to też dobry środek lokomocji, a w sumie ekologia nech wrócą furmanki.

obywatel
4 miesięcy temu

No to mamy oszczędności – darmozjady nie będą spalać paliwa w samochodach , bo do tej pory tylko sobie wycieczki robili służbowymi samochodami. Miasta nie stać na utrzymywanie tych darmozjadów – straż w takim miasteczku jest zbędna zwłaszcza jak wygrał w budżecie obywatelskim ” bezpieczniej i widniej. Zrobią kilka latarni i kamer – po bólu – darmozjady zbędne

orzeł
4 miesięcy temu

Gratuluje. Nawet w marketach, grafik jest ustalany tak aby zmiany się nie widziały, aby w razie jednego przypadku nie zostać bez pracowników a tu proszę… Wg mnie szefo straży do dymisji za takie cuda

Bolek
4 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Witam was czuje .Jak zawsze mądrych warto posłuchać.Moc argumentów poraża że nawet rozum inteligentego człowieka ma problem ze zrozumieniem tego.Zdrowia życze

orzeł
4 miesięcy temu
Reply to  Bolek

no nie taki inteligent jak tego nie rozumie

Wojtek
4 miesięcy temu
Reply to  orzeł

A jakie tam są zmiany???? Wszyscy do 15 pracują pewnie

Adam
4 miesięcy temu

Nie ukrywa że termin zawieszona jest dla mnie miłym zaskoczeniem,aczkolwiek liczyłem że ktoś mi poda taką informację jak ktoś już napisał że zlikwidowana!

wasyl
4 miesięcy temu

A już myślałem ,że idzie do likwidacji ,ale któżby chronił prezydenta , a prezydent bez gwardii bocznej to nie prezydent . Nikt nie żałuje ,że ich nie ma bo i tak trzeba było ich szukać ze świeczką , a jak coś się działo , podjechali ,zobaczyli i nogi za pas. Oto obraz Straży Miejskiej , założyć blokadę , ukarać mandatem i nic poza tym , a jak śmiecą przy alei od spichlerza do zamku to tam nikt nie zagląda . Kupą śmieci rośnie i śmierdzi jak jakby były szczury w tej kupie , tak wygląda segregacja śmieci w wydaniu nowobogackich ze skarpy . Miasto chce turystów i rozwoju , ale kto tamtędy będzie chciał chodzić przy tym smrodzie gnijących odpadów z ogródków , obciętych tuji i innego tałatajstwa.

Bolek
4 miesięcy temu
Reply to  wasyl

Szanowny wasylku.Twoja opinie o SM znam.Moze kilka ocen osób które powodują ze jest tak wokół nas jak to opisałeś.Licze na kwieciste słownicteo bo mniemam že ns to zasługują.Odwagi

fikuś
4 miesięcy temu
Reply to  Bolek

szukasz usprawiedliwienia siebie i motywujesz odwagą czyjąś–szczwana bestio , w swojej pracy stosujesz też takie metody?

Alf
4 miesięcy temu
Reply to  wasyl

A wystarczy kilka foto pułapek kupić i zainstalować. Ale trzeba na to wpaść. Podsuwam pomysł do natychmiastowej realizacji po kwarantannie oczywiście. Takich miejsc w mieście nie brakuje i budżet mogą podreperować.

Odyseusz
4 miesięcy temu

Zlikwidować to a nie zawieszać !

Natalia
4 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Nad Wisłą tereny pieknie zagospodarowane ale co z tego jak dewastuje młodzież śmietniki, tablice oraz zaśmiecone jest . „Staruchy” których chełbi prezydent czyli działkowicze kanały pozapełniali odpadami nie tylko zielonymi bo zarząd pozamykał śmietniki a kontenery są dla wybrańców i się kręci biznes nadwislański. Grunt że obok zarządu posprzątane i czysto.
Moim zdaniem zarząd ROD Nadole powinien we własnym zakresie opłacić i posprzątać wtedy by wiedzieli co zrobić aby było czysto, schludnie i przyjemnie na ternach obok nich. Ale kto to zarządzi?????

Wojtek
4 miesięcy temu
Reply to  Natalia

Niech więcej bramek zrobi zarząd z Nadola w plocie od kanału bo tam gdzie brama czy bramka z alejki czy prywatna bo i takie tam są to jeden śmietnik. Możecie sprawdzi czy prawda.

Tbg
4 miesięcy temu

TYGODNIK NAD 24 niech informuje codziennie Mieszkańców TBG o COVID, ogniskach, obostrzenia, itp. tak jak to robią inne media lokalne w Polsce a zajmuje się PIERDOŁAMI i to ze „Spóźnionym Zapłonem”

taktujest
4 miesięcy temu
Reply to  Tbg

zawsze NIECH NIECH NIECH— MARZYCIELI -WYMAGAJĄCYCH OD INNYCH JEST W TYM MIEŚCIE ZBYT WIELU A ZROBIĆ COKOLWIEK NIEMA KOMU

makos
1 miesiąc temu

Straż miejską trzeba zlikwidować a dofinansować kilka etatów w policji. Straż miejska to bzdurne koszty na lokal, auta, psychologa, komendanta itd, a i tak nie działają po 22. Do tego ostatecznie nic nie mogą.

34
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x