Montaż blachy – kompletne rozwiązanie do stworzenia produktu

Montaż blach jest powszechnym procesem produkcyjnym, który obsługuje wiele gałęzi przemysłu. Jako popularna metoda produkcji, oferuje ona kompletne i ekonomiczne rozwiązanie produkcyjne, które spełniają potrzeby produkcyjne wielu gałęzi przemysłu. Niezliczona ilość przedmiotów codziennego użytku jest wytwarzana z wykorzystaniem komponentów i części wykonanych z blachy – od naczyń kuchennych, przez pralki i lodówki, po samochody oraz inne pojazdy, części elektroniczne, komputery, czy nawet niezwykle skomplikowane urządzenia medyczne.

Blacha metalowa jest jednym z podstawowych materiałów stosowanych w obróbce metali. Jest to metal formowany w procesie przemysłowym na cienkie, płaskie kawałki nie grubsze niż 6 mm (0,25 cala). Każdy materiał z blachy, który jest grubszy, jest uważany za stal konstrukcyjną lub blachę stalową, która jest zbyt ciężka do codziennego użytku.

Montaż blachy jest procesem o wartości dodanej, który przekształca płaskie materiały z blachy, takie jak aluminium, stal nierdzewna, stal ocynkowana, miedź lub mosiądz w gotowy produkt, taki jak np. blacha stalowa ocynkowana firmy Metinvest. Zaczynając od rysunku lub projektu klienta, projektanci, inżynierowie i wykwalifikowani rzemieślnicy najpierw przekształcają projekt w modele komputerowe, a następnie wycinają, ścinają, kształtują, tłoczą, zgrzewają i laserują wybrany materiał z blachy w części gotowe do montażu.

Łączenie poszczególnych elementów odbywa się poprzez wykorzystanie szerokiego wyboru najnowocześniejszych narzędzi pneumatycznych i elektrycznych w połączeniu z narzędziami mechanicznymi i różnymi narzędziami ręcznymi. Łączenie poszczególnych części w gotowy produkt odbywa się za pomocą wielu opcji usług montażowych.

Przykłady popularnych usług montażu blach

Poniżej wymienione zostały najpopularniejsze usługi montażowe wykorzystywane w rozwiązaniach produktowych:

Usługi ustawiania PEM

Elementy złączne PEM są aplikacją samozaciskową, która zapewnia trwałe gwinty w montażu blach, płyt P.C. i innych ciągliwych lub nieciągliwych cienkich materiałów metalowych. Oprócz samozaciskania, maszyny do osadzania PEM mogą również w razie potrzeby wykonywać montaż powierzchniowy, flaring, przeciąganie lub spawanie.

Usługi spawania

Nakrętki spawalnicze produkowane są ze stali nierdzewnej lub stali niskowęglowej do zastosowań w montażu komercyjnym. Są one specjalnie zaprojektowane do spawania jednego przedmiotu metalowego do drugiego metodą zgrzewania punktowego. Nakrętki do spawania zapewniają stały gwint na zmontowanych gotowych elementach i mogą być montowane na takich powierzchniach jak stal nierdzewna, stal węglowa, aluminium i podobnych stopach metali.

Spawanie kołków

Inną popularną usługą montażu jest zgrzewanie kolcami. Technika ta łączy metalowy trzpień lub łącznik z metalowym przedmiotem, metalem bazowym lub podłożem poprzez spawanie łukowe. Ponieważ materiał jest łączony, żadne otwory nie są wykrawane, a gotowe produkty są szczelne i zasadniczo wolne od korozji. Technika ta jest szeroko stosowana do dekoracyjnego łączenia elementów ze stali nierdzewnej, począwszy od urządzeń kuchennych po pojazdy.

Usługi nitowania

Nitowanie jest zautomatyzowanym procesem montażu wykonywanym za pomocą młotka pneumatycznego. Wydajny i stosunkowo prosty, serwis zapewnia trwałe mechaniczne połączenie dwóch elementów ze sobą. Ponieważ złącza nitowane mają charakter trwały, oferują wyjątkową wytrzymałość i mogą przenosić obciążenia ścinające nawet prostopadłe do osi wału. Nity mogą wytrzymać w trudnych, wilgotnych środowiskach i niekorzystnych warunkach, takich jak wysokie wibracje, duże obciążenia i wiele innych.

Dlaczego warto wybrać blacharnię z pełną obsługą serwisową

Procesy montażu blach dostarczają gotowe produkty dla wielu różnych gałęzi przemysłu. Usługi montażowe są niezbędne dla przemysłu lotniczego, elektronicznego, samochodowego i transportowego, energetycznego, budowlanego, produkcyjnego, telekomunikacyjnego, spożywczego, artykułów gospodarstwa domowego, itp. Procesy tworzenia wartości dodanej oferowane przez własny montaż i produkcję blach oferują kompletne rozwiązania produkcyjne dla dużych i małych firm.

reklama
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content