Tarnobrzeg: Termin składania ofert w przetargu na budowę obwodnicy został wydłużony

Władze Tarnobrzega wydłużyły termin składania ofert w przetargu na budowę obwodnicy Tarnobrzega. Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika UM Tarnobrzeg, działanie to spowodowane jest licznymi pytaniami składanymi do oferty i modyfikacją specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Pierwotnie założony termin składania ofert upłyną 16 października br. Został on jednak wydłużony do 6 listopada br., do godziny 11.

– Termin składania i otwarcia ofert został przedłużony w związku z licznymi pytaniami do przedmiotowego postępowania oraz modyfikacją SIWZ – wyjaśnia NW24 Wojciech Lis, rzecznik UM Tarnobrzeg.

– Termin realizacji Zamówienia nie uległ zmianie tj. maksymalnie do 31 sierpnia 2022 (w tym uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie obiektu) – dodaje.

Do dzisiaj tj do 22 października  br., do godz. 9:40, nie wpłynęła jeszcze żadna oferta.

Subskrybuj
Powiadom o
63 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
time
1 rok temu

Rozumiem wydłużenie, ale o 7, max 10 dni. Na co aż 20?

Emeryt
1 rok temu
Reply to  time

Przecież piszą że nie ma ofert Trzeba zrobić tak aby były

obywatel
1 rok temu
Reply to  Emeryt

Są zapytania a więc zapisy są niejasne, nierzeczowe a dokumenty do przetargu przygotowane byle jak – proste (jasne nie wymaga wyjaśnienia).

Bolek
1 rok temu
Reply to  obywatel

Z jasnoscią jest jak I z prawdą.Jest ich wiele.Ale co osoba nie mająca pojęcia o takich iwestycjach jak niejaki obywatel może wiedzieć na ten temat

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bolek

Właśnie co osoba która nigdy nie miała do czynienia z przetargami (w sprawie inwestycji z zamówienia publicznego ) może coś wiedzieć, powiedzieć i się wypowiadać , – zwłaszcza taki jak ty – można tłumaczyć się na wszelkie sposoby (w tym urzędnicy są dobrzy).
Jak nigdy nie miałeś do czynienia z zamówieniami na inwestycje to lepiej milczeć (zapytania są zawsze jak coś jest nie jasne).

Emeryt
1 rok temu
Reply to  obywatel

Oczywiście naczelnik od inwestycji migy nie prowadziła inwestycji oi przetargów Mamy co mamy

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bolek

Tacy jak tyle najlepiej po korepetycje do – no właśnie chyba po sąsiedzku (do St. Woli, Mielca, Grębowa) – kolejny przetarg (w sprawie obwodnicy) i kolejna porażka – to mówi samo za siebie, jakaś przyczyna i powód musi być.
Samo zatrudniania ludzi w urzędzie (po znajomości) , czy z układu politycznego – nawet z tytułami naukowymi ( doświadczeniem teoretycznym) nie spowoduje że będą oferty (w porządnych firmach potrafią liczyć a zwłaszcza przewidywać.

Emeryt
1 rok temu
Reply to  obywatel

Dlatego nie ma ofert takich jak wymyslili slabi urzędnicy

sebcio
1 rok temu
Reply to  time

BEDZIE GIT !!!!!!

fedik
1 rok temu
Reply to  time

Nie płacz, bo szkoda lez

Piotr
1 rok temu

Rozumie że na takie warunki nie na chętnych wykonawców

nagroda ma być
1 rok temu

i to jest przykład efektywności i fachowości naszego wydziału Urbanistyki ,Architektury i Budownictwa oraz nadzorującego prezydenta nauczyciela

odp
1 rok temu

raczej kto pracuje w mu nikt nie ma wiedzy bo nikogo nie ma tam co ma fach budowlanca a jak obwodnica powstanie w ciagu 5 lat to bedzie sukces bo napewno radni na papierach połoza swoje rece

Alf
1 rok temu

Wygląda na to ,że za oferowane pieniądze nie ma chętnych na budowę. Zobaczymy co da zapewne „odchudzanie” specyfikacji przez zamawiającego.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

To ta firma ze Szczecina przeliczyła , że lepiej ogłosić upadłość , sądować się z Urzędasami z TBG
niż budować – fama poszła w cały kraj (do inwestorów a zainteresowani inwestorzy zawsze pytają poprzedników) – cudu nie będzie – za to będzie film o nasadzeniach – można oglądać do woli efekty tych nasadzeń i pielęgnacji (plewienia). Tam gdzie tylko trawa to to ładnie wygląda.
Najważniejsze – były podwyżki dla swoich (urzędasów) – na to poszła kasa.

Bozo
1 rok temu

Nawet jakby wydłużyli o rok to i tak nikt chętny się nie znajdzie

died moroz
1 rok temu
Reply to  Bozo

smród jaki zrobił Mastalerz (park t-p ) i p.Zosia (ttbs) ciągnie się jeszcze a do tego „doświadczenie i fachowość” w UM to i takie efekty – obwodnica na święty dygdy

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bozo

100 % racji ( chyba , że po znajomości, z układu) nic dodać , nic ująć .

Janusz
1 rok temu
Reply to  Bozo

Całkiem możliwe że tak będzie .

Dr Hause
1 rok temu

Urzędnicy wzięli podwyżki, niech teraz wezmą się za łopaty i budują, a może lepiej nie bo i to zepsują.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Dr Hause

I tak o to zabrakło na inwestycje – szumnie nazywaną obwodnicą.
Za to jest kasa dla „widniej i bezpieczniej” i Ch….. z obwodnicą .

odp
1 rok temu
Reply to  Dr Hause

raczej te podwyzki beda musieli oddac aby obwodnica powstała bo skad sie wezna brakujace kasa jak wyjdzie drozej niz sie spodziewaja…….

fedik
1 rok temu
Reply to  Dr Hause

Popieram do roboty, za łopaty i na kamionkę. Robota to ma fruwać!!

Urzednik
1 rok temu
Reply to  fedik

Od roboty to jest koń i traktor a jak żeś taki mocny to sam idź budować obwodnice.

fedik
1 rok temu
Reply to  Urzednik

Zapłać to pójdę, i zrobię za was 3, będziesz mógł powiedzieć na mnie traktor, ale najpierw dobrze zapłać!!!

Alf
1 rok temu

Pewnie kolejny raz wyjdzie brak kompetencji urzędników. Poprzedni przetarg był organizowany ok. 2-3 lat temu. Nawet dziecko wie ,że od tego czasu ceny wzrosły o przynajmniej 15-20 procent. Jeżeli dali taką samą cenę jak poprzednio to na cud liczyli?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

Na frajerów bo jak ktoś to przeczytał ( SIWZ) – co im za swoje zbudują, będzie prowadził ewentualne sprawy na drodze postępowania sądowego) a później terminu ma dotrzymać
(teoretycznego – mało realnego) to musiał by być id…..

obywatel
1 rok temu

Frajerów szukają , ale po takich cudach jak ” Park technologiczno-przemysłowy” i TTBS (dwie firmy padły przez takie cuda z TTBS a że drugi raz ktoś dał się nabrać to dziwne).
Burmistrzu kiedy plewienie tych propagandowych nasadzeń , bo jak się obecnie jedzie to wygląda tak jakby ktoś zapomniał skosić trawę – coś z niej wystaje !!!!!!!!!!!!!!
Tak na marginesie – po co w TBG obecnie obwodnica (taka jest w Mielcu) jak tu mały ruch,
, drogi ekspresowej nie ma i nie będzie , ba nawet krajowej nie ma porządnej.
Frajera szukają aby się sądował w sprawie ogródków działkowych (czytaj , przetarg)

  • urzędasy od lat chcą budować obwodnicę a terenów dla inwestora przygotować nie potrafią (już dawno z terenami ogrodów działkowych sprawa powinna być załatwiona przez urzędasów – chyba po to zatrudniają kancelarie prawne i adwokaciny.
Makos
1 rok temu

Jeśli nie wpłynęła żadna oferta to warunki są spieprzone przez urząd. Po co obwodnica za dwa lata? Może być i za 5, ludzie sobie jeszcze poradzą. Ma być najtaniej i porządnie, nie musi być wodotryskow. Ale jeśli radni uchwalaja że będą siedzieć w krzakach i liczyć na sobie komary to nic mnie nie zdziwi

obywatel
1 rok temu
Reply to  Makos

Nic dodać, nic ująć – zaraz będą czerwona rączka pod wpisem – urzędnicy powracają do domu,
zjedzą, kawki się napiją – i do klawiatury.

Tbg
1 rok temu

Wykonawcy pytają Prezydenta TBG : Czy przy obwodnicy ma być „Wioska Słowian”, „Nasadzenia”, czy ma być „Oświetlenie w ramach projektu obywatelskiego”, czy ma być kolejna „Ścianka”, itp.. Parodii ciąg dalszy tej WŁADZY w Tbg

Bozo
1 rok temu
Reply to  Tbg

Jedno z najważniejszych wymagań dla wykonawców to obowiązkowa słit focia Dariusza wbijającego pierwszą łopatę – dopiero po tym mogą ruszać z robotą

sss
1 rok temu

Dlaczego prezydent nie pochwali się nowym projektem obwodnicy znacznie ograniczonym niż poprzedni? Niech powie na czym zaoszczędził. Dlaczego blokuje przeprowadzenie konsultacji społecznych w tej sprawie?

fedik
1 rok temu
Reply to  sss

Co jest ograniczone?

Mar
1 rok temu

Część mieszkańców chce obwodnicy, no to mają. Ze swojej strony mogę tylko ponowić: można się jeszcze z tego wycofać, a wkład własny zainwestować w ulice na trasach do Sandomierza i Stalowej Woli, choćby przebudowę skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. K. Wielkiego.

fedik
1 rok temu
Reply to  Mar

Dej se już spokój

Mar
1 rok temu
Reply to  fedik

I co jeszcze ciekawego napiszesz? 😉

fedik
1 rok temu
Reply to  Mar

Nic chyba, że coś chcesz.

Tomi
1 rok temu

Jaki PREZYDENT TBG taka OBWODNICA .

henryk tarnobrzeski
1 rok temu

a po co na wsi obwodnica?

fedik
1 rok temu

Buroku po co ci internet?

fedik
1 rok temu

Jak nikt nie chce robic. Niech RDM robi, doinwestować i niech robią. Jeszcze osiągną zysk.

Kapitał
1 rok temu
Reply to  fedik

Czym doinwestować? Środkami z czasowego zbycia pakietu udziałów w wodociagach, z obligacji, czy z rezygnacji z innych inwestycji?

wojciech
1 rok temu

miasteczko tarnobrzeg lezy na uboczu jest tutaj male natezenie ruchu wiec po co komu obwodnica tak samo jak jakis pary technologiczny to sa chore marzenia o wielkosci ktora dawno juz minela

Alf
1 rok temu
Reply to  wojciech

Mi przypomina to trochę próbę leczenia małomiasteczkowych kompleksów. To samo w kwestii budowy galerii . Na pewno taka obwodnica znikąd donikąd na dziś niczego nie załatwi. Uważam ,że jeżeli rzeczywiście w przyszłości pojawią się w okolicy miasta autostrady można ewentualnie wrócić do tematu budowy obwodnicy.

Mieszczanin
1 rok temu
Reply to  wojciech

Obwodnicę to trzeba było budować 15-20 lat temu na terenach posiarkowych tak żeby OMIJAŁA miasto jak np.obwodnica Trójmiasta i prowadziła na strefę w Machowie/Chmielowie a nie teraz na szybko jakaś droga wewnętrzna w granicach miasta.”Wielka trójca” która w tamtych czasach rządziła miastem ewidentnie zawaliła sprawę drogi obwodowej bo już dawno by była a teraz każdy kto będzie rządził miastem będzie się z tym bujał z tematem kolejne lata.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Mieszczanin

Nic dodać , nic ująć – „droga wewnętrzna ” którą chcą nazwać obwodnicą (obwodnica jest w Mielcu i omija prawie całe zamieszkałe tereny miasta) . To tak jak z galeriami w Tbg, które są właściwie tylko sklepami wielkopowierzchniowymi a nie galeriami
(nie większe od Lidla, Biedronki czy sklepów jak Majster, Mrówka itp.).
Same nazwy czy to nowej drogi wewnętrznej nazwanie „obwodnicą”, czy też sklepu wielkopowierzchniowego nazwanie :galerią” nie spowoduje że one będą.
Najwyraźniej burmistrzowi i urzędasom miejskim wystarczy tylko nazwa i ta nazwa ma czynić TBG metropolią , nadać miastu charakteru wielkiego miasta.

Roman
1 rok temu
Reply to  obywatel

Panowie to czas się pakować i wyjeżdżać. Taką postawą to nic dobrego nie wniesiecie do miasta. Najlepiej to po marudzić jakie to Polskie:)

Mar
1 rok temu
Reply to  Roman

Dej se już spokój
(fedik, 22.10.2020)

Andrzej
1 rok temu
Reply to  Roman

Roman nikt nie marudzi tylko po prostu ludzie nie są głupi i widzą co się dzieje w mieście. Jak by od kilkunastu lat rządzący byli odpowiedzialni a nie bawili się w politykę to Tarnobrzeg byłby po Rzeszowie tygrysem gospodarczym podkarpackiego.Potrzebny jest poseł rodem z Tarnobrzega jak swego czasu był Stępień to może rozrusza to miasto.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Roman

A co może będziemy oklaskiwać i udawać że wszystko jest w porządku
a i może bezmyślnie głosować (na tych byłych i obecnych) co?????
Właśnie tacy jak ty i tobie podobni (co chyba jest większość w Tarnobrzegu)
będziemy pisać listy pochwalne (co będzie oczywistym kłamstwem)
dla władzy (urzędników) co mają mieszkańców tak na prawdę w d……
Właśnie dlatego tak się dzieje bo są tacy jak ty.

pa,
1 rok temu
Reply to  obywatel

dodaj 20 lat i zamilcz bo rakiem nie zostaniesz!!!

obywatel
1 rok temu
Reply to  pa,

Urzędnik się odezwał – przecież tu się od 20 lat prawie nic nie zmieniło.
Te same gęby przy korycie (zastępowane co najwyżej przez potomków)
co zadłużyły miasto i mają wielkomiejskie aspiracje (a o tym czas zapomnieć).
W jednym masz rację w metropolii mieszkać nie będziesz – zapomnij>

koło
1 rok temu

A co ta obwodnica wniesie dla mieszkańców Mokrzyszowa oraz Sielca i Wielowsi?

lupa
1 rok temu
Reply to  koło

Łatwiej im będzie jechać do Warszawy-przecież.

obywatel
1 rok temu
Reply to  koło

Dla nich nic , co najwyżej problem w przyszłości (bo kto będzie chciał budować się przy obwodnicy).Jeszcze szybciej młodzi stąd spie…..ą .

Mar
1 rok temu
Reply to  koło

Ja bym poszedł o krok dalej i zapytał, co da mieszkańcom w jej obrębie? Przecież z tej drogi korzystałby głównie tranzyt, a nie mieszkańcy chcący zrobić zakupy itd.

Mik
11 miesięcy temu
Reply to  koło

Pytasz-co wniesie?.Nie zapominaj ze Kalinka z Mokrzyszowa pochodzi .

Gość
1 rok temu

Ludzie , to miasto było jedną z trzech pierwszych w kraju specjalnych stref ekonomicznych. Kto zaprzepaścił szansę? Przy okazji nie pozdrawiam mlecznego janka.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Gość

Jest i ponoć najlepsza – tyle firm powstało we Wrocławiu.
Tak elity postkomunistyczne zadbały o miasto???

fedik
1 rok temu
Reply to  Gość

Zachłanność oraz przyziemne sprawy zniszczyły rozwój Tarnobrzega, myślenie ja tu i teraz, zero odpowiedzialności, zero sprawia, że upadek miasta trwa dalej. Nie rozliczone sprawy m.in. likwidacji spółek oraz zadłużenia miasta (zusy i inne) sprawiają, że dalej nie będzie dobrze chyba, że piorun pierdolni….. winnych, wtedy inni będą się bać. Na pochybel zdrajcom miasta.

teraz
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Po co szukać w dawnych czasach jak TO TU TERAZ się dzieje. Prezydent powiedział że nie będzie plewił chwastów bo to projekt poprzedników i tak samo jest z tą obwodnicą bo to też poprzedników projekt A wszystkie działania UM związane z obwodnicą są taką tezą uprawdopodobnione

Gość
11 miesięcy temu
Reply to  teraz

Jak można w ogóle porównywać wyprzedany majątek miejski , zadłużenie miasta i kompletne zaprzepaszczenie jedynej takiej jak się wydaje szansy na rozwój z jakimiś roślinami czy budową drogi obwodowej? Taki głupi jesteś czy celowo próbujesz temat rozwodnić?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
63
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content