Tarnobrzeg: Od stycznia śmieci nieco tańsze

Podczas najbliższej sesji tarnobrzescy radni zadecydują o tym, ile od stycznia 2021 r, będziemy płacić za odbiór śmieci. Proponowana stawka to 26 zł od osoby, za odbiór śmieci segregowanych, co oznacza obniżkę o 3 zł.

Z kolei bonifikata za posiadanie kompostownika ma wynieść -3 zł za osobę, obecnie wynosi 1 zł.

Do kompetencji Rady Miasta Tarnobrzega zgodnie z art. 6k ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1439 ze zm.) należy wybranie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami oraz ustalenie stawki tej opłaty. W związku z art. 6r ust. 2 w/w ustawy, który stanowi, iż z pobranych opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi gmina pokrywa koszty funkcjonowania systemu, po dokonanej analizie złożonych ofert w przetargu na „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Tarnobrzeg odbieranych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy”, zachodzi przesłanka obniżenia mieszkańcom opłaty za gospodarowanie odpadami. W związku z powyższym podjęcie uchwały jest zasadne – czytamy w uzasadnieniu uchwały

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jasiu
9 miesięcy temu

ale obniżka. Zobaczymy po przetargu. Na razie nic im sie nie spina.

djasiek573
9 miesięcy temu

Ale obniżka–nie posrajcie się

pdb z ......
9 miesięcy temu

nowe miejsca pracy to by mogło by powstać na strefie spalarnia i jak segregacja śmieci ale miasta na to nie stać bo pdb jest centusiem wiec będa cierpieć mieszkańcy a ludzie uciekają z twego biednego miasta…..

Alf
9 miesięcy temu
Reply to  pdb z ......

Wiesz ile przy dzisiejszych obostrzeniach prawnych technicznych , środowiskowych i podatkowych wprowadzonych przez rząd kosztowałaby taka instalacja , zapewne kilkadziesiąt milionów . Właśnie komuś na tym zależy ,żeby nikt nowych nie budował a ceny i zyski wybrańców szybowały do góry. Skąd Twoim zdaniem to biedne miasto ma wziąć takie pieniądze? Zdaje się ,że po wyliczeniach konsorcjum lokalnych samorządów okazało się za krótkie.

Mik
9 miesięcy temu

Siwo rody I smerfy znowu wypuszczaja spoleczenstwo Tarnobrzega w maliny.

Obserwator
9 miesięcy temu
Reply to  Mik

Sami mieszkańcy się wpuszczają głosując na takie towarzystwo które nie ma pojęcia o zarządzaniu miastem a nawet sołectwem 🙂 🙂 🙂 Jednego nie zrozumie do końca życia. Jak można się pchać na stanowiska nie mając żadnych kompetencji i tam nieskutecznie trwać kilka kadencji?! Nawet takie bezrozumne zwierzę jak świnia gdy poje to sama odchodzi od koryta. KIEDY WY SIĘ NARZRECIE?! MOIM ZDANIEM ŻADNA OSOBA Z RADY I PREZYDENCI TAM SIĘ NIE NADAJĄ. W TROSCE O SWOJE MIASTO Z CAŁEGO SERCA ŻYCZĘ OPAMIĘTANIA I ODROBINĘ HONORU !!!!!!!!

jan prawdomówny
9 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

nasze świnie są bardzo przepadziste

mieszkaniec
9 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

jedyne wyjście powtarzać każdemu mieszkańcowi, że w następnych wyborach nie wolno zagłosowąc na żadnego ale to żadnego obecnego radnego i nie na tego prezydenta. Każdy następny. ALE TO KAŻDY BEDZIE LEPSZY. Tylko ile szkód miastu wyrządzą ????

Dformat
9 miesięcy temu

Wydymali nas bez mydła a teraz chcą ratować to co spieprzyli, mam nadzieję,że wszyscy co głosowali za podwyżką będą niewybieralni. Oszukali wyborców. Ci radni doprowadzą miasto do totalnej ruiny i ucieczki ludzi. Banda głupoli, myśląca tylko o sobie – można tylko splunąć zielenią prosto w twarz.

prezydenci umie............
9 miesięcy temu
Reply to  Dformat

wiec nasz kraj jest gorszy od włochów …….. co dalej pokarze gospodarz miast a o głównej głowie spodziewać się więcej ……. zawiódł……..

Dformat
9 miesięcy temu

Przeczytaj to co napisałeś i przetłumacz na język polski, bo strasznie bełkotasz.

odp
9 miesięcy temu
Reply to  Dformat

nie mogę za dużo słów bez cenzury rozumiesz teraz…….

egzorcysta
9 miesięcy temu

Co to za brednie ? – przecież przetarg na „śmieci” jeszcze nie jest rozstrzygnięty, wiec skąd te 26 zł. Darek czy ty znowu dymasz mieszkańców miasteczka ???

Mik
9 miesięcy temu
Reply to  egzorcysta

Siwobrody nie dyma .On kontynuje dymanie.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  egzorcysta

Przetarg – przetargiem -(takie picu, picu) a wszystko już ustalone (jak to w TBG)>

TBS
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

A ten syndyk z TBS to co robi w urzedzie miasta w Wydziale drogownictwa . Może ktoś zapyta co robi i za ile? Na razie spaceruje po korytarzu?

Zbyszek
9 miesięcy temu

Czy mieszkajac w bloku i posiadajac kompostownik na ogrodku rod ulga przysluguje ? Wszystkie obierki itd tam wlasnie trafiaja. Wie ktos cos o tym ?

Dformat
9 miesięcy temu
Reply to  Zbyszek

Ja sobie koło bloku zrobię swój kompostownik, nie wiem co na to sąsiedzi, ale pretensje nie do mnie tylko do radnych. Gorzej jak wszyscy z bloku będą chcieli założyć kompostowniki, wtedy będzie smród, ale w imię taniości się przyzwyczaimy.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Zbyszek

Działki nie są wasze – wam działkowiczom się bo……ło. Nie są waszą własnością,
wy jesteście tylko tymczasowymi użytkownikami na cudzym – jasne komunistyczne
lewactwo.

obywatel
9 miesięcy temu

Będzie się czym pochwalić mieszkańcom miasta (dla pijaru i propagandy są urzędasy zrobić wszystko a zwłaszcza dla przykrycia swojej pazerności i bezczelności (podwyżki wynagrodzeń dla urzędasów) .

Dyktat
9 miesięcy temu

Kompostowniki będą rosły jak grzyby, przy granicy z sąsiadem, bo przecież mi nie będzie śmierdzieć, a muszę mieć parę złotych taniej. Ktoś coś rzuci bez zagłębienia się w sprawę.

jan prawdomówny
9 miesięcy temu

to i tak bedziemy płacić 2 razy tyle co sandomierz i stalowa,obniżka po h.u…

Siodor
9 miesięcy temu

Podwyższyć i obniżyć taki chwyt, ale ludzie już mądrzejsi i już się nie nabierają na takie coś – próbują mącić, a my tak naprawę płacimy za tańsze śmieci mieszkańców Stalowej. Porażka tej władzy.

Marek
9 miesięcy temu

Lepszy RYDZ niż NIC!

W związku z wysokim „udziałkowieniem” Tarnobrzeżan proponuję wystawianie zaświadczenia o posiadaniu działki + kompostownika na działce przez Zarząd danych ROD.

-> w celu uwzględnienia obniżki dla wszystkich emerytów/ rencistów którzy działki mają!

orangen
9 miesięcy temu
Reply to  Marek

mają kompostowniki a podrzucają do altan śmietnikowych, czy jest to uczciwe dla wszystkich – otóż nie !!!

Marek
9 miesięcy temu
Reply to  orangen

ale maja,, zawsze można sprawdzić. będą latać w grudniu dronami nad kominami czy śmieci nie palą to i kompostowniki mogą sprawdzać 😉

STRAŻ MIEJSCKA i tak chodzi po RODOSach sprawdzać czy aby trawy i liści nie palą zamiast kompostować!

26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content