Tarnobrzeg: Od stycznia śmieci nieco tańsze

Podczas najbliższej sesji tarnobrzescy radni zadecydują o tym, ile od stycznia 2021 r, będziemy płacić za odbiór śmieci. Proponowana stawka to 26 zł od osoby, za odbiór śmieci segregowanych, co oznacza obniżkę o 3 zł.

Z kolei bonifikata za posiadanie kompostownika ma wynieść -3 zł za osobę, obecnie wynosi 1 zł.

Do kompetencji Rady Miasta Tarnobrzega zgodnie z art. 6k ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1439 ze zm.) należy wybranie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami oraz ustalenie stawki tej opłaty. W związku z art. 6r ust. 2 w/w ustawy, który stanowi, iż z pobranych opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi gmina pokrywa koszty funkcjonowania systemu, po dokonanej analizie złożonych ofert w przetargu na „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Tarnobrzeg odbieranych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy”, zachodzi przesłanka obniżenia mieszkańcom opłaty za gospodarowanie odpadami. W związku z powyższym podjęcie uchwały jest zasadne – czytamy w uzasadnieniu uchwały

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jasiu
11 miesięcy temu

ale obniżka. Zobaczymy po przetargu. Na razie nic im sie nie spina.

djasiek573
11 miesięcy temu

Ale obniżka–nie posrajcie się

pdb z ......
11 miesięcy temu

nowe miejsca pracy to by mogło by powstać na strefie spalarnia i jak segregacja śmieci ale miasta na to nie stać bo pdb jest centusiem wiec będa cierpieć mieszkańcy a ludzie uciekają z twego biednego miasta…..

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  pdb z ......

Wiesz ile przy dzisiejszych obostrzeniach prawnych technicznych , środowiskowych i podatkowych wprowadzonych przez rząd kosztowałaby taka instalacja , zapewne kilkadziesiąt milionów . Właśnie komuś na tym zależy ,żeby nikt nowych nie budował a ceny i zyski wybrańców szybowały do góry. Skąd Twoim zdaniem to biedne miasto ma wziąć takie pieniądze? Zdaje się ,że po wyliczeniach konsorcjum lokalnych samorządów okazało się za krótkie.

Mik
11 miesięcy temu

Siwo rody I smerfy znowu wypuszczaja spoleczenstwo Tarnobrzega w maliny.

Obserwator
11 miesięcy temu
Reply to  Mik

Sami mieszkańcy się wpuszczają głosując na takie towarzystwo które nie ma pojęcia o zarządzaniu miastem a nawet sołectwem 🙂 🙂 🙂 Jednego nie zrozumie do końca życia. Jak można się pchać na stanowiska nie mając żadnych kompetencji i tam nieskutecznie trwać kilka kadencji?! Nawet takie bezrozumne zwierzę jak świnia gdy poje to sama odchodzi od koryta. KIEDY WY SIĘ NARZRECIE?! MOIM ZDANIEM ŻADNA OSOBA Z RADY I PREZYDENCI TAM SIĘ NIE NADAJĄ. W TROSCE O SWOJE MIASTO Z CAŁEGO SERCA ŻYCZĘ OPAMIĘTANIA I ODROBINĘ HONORU !!!!!!!!

jan prawdomówny
11 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

nasze świnie są bardzo przepadziste

mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

jedyne wyjście powtarzać każdemu mieszkańcowi, że w następnych wyborach nie wolno zagłosowąc na żadnego ale to żadnego obecnego radnego i nie na tego prezydenta. Każdy następny. ALE TO KAŻDY BEDZIE LEPSZY. Tylko ile szkód miastu wyrządzą ????

Dformat
11 miesięcy temu

Wydymali nas bez mydła a teraz chcą ratować to co spieprzyli, mam nadzieję,że wszyscy co głosowali za podwyżką będą niewybieralni. Oszukali wyborców. Ci radni doprowadzą miasto do totalnej ruiny i ucieczki ludzi. Banda głupoli, myśląca tylko o sobie – można tylko splunąć zielenią prosto w twarz.

prezydenci umie............
11 miesięcy temu
Reply to  Dformat

wiec nasz kraj jest gorszy od włochów …….. co dalej pokarze gospodarz miast a o głównej głowie spodziewać się więcej ……. zawiódł……..

Dformat
11 miesięcy temu

Przeczytaj to co napisałeś i przetłumacz na język polski, bo strasznie bełkotasz.

odp
11 miesięcy temu
Reply to  Dformat

nie mogę za dużo słów bez cenzury rozumiesz teraz…….

egzorcysta
11 miesięcy temu

Co to za brednie ? – przecież przetarg na „śmieci” jeszcze nie jest rozstrzygnięty, wiec skąd te 26 zł. Darek czy ty znowu dymasz mieszkańców miasteczka ???

Mik
11 miesięcy temu
Reply to  egzorcysta

Siwobrody nie dyma .On kontynuje dymanie.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  egzorcysta

Przetarg – przetargiem -(takie picu, picu) a wszystko już ustalone (jak to w TBG)>

TBS
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

A ten syndyk z TBS to co robi w urzedzie miasta w Wydziale drogownictwa . Może ktoś zapyta co robi i za ile? Na razie spaceruje po korytarzu?

Zbyszek
11 miesięcy temu

Czy mieszkajac w bloku i posiadajac kompostownik na ogrodku rod ulga przysluguje ? Wszystkie obierki itd tam wlasnie trafiaja. Wie ktos cos o tym ?

Dformat
11 miesięcy temu
Reply to  Zbyszek

Ja sobie koło bloku zrobię swój kompostownik, nie wiem co na to sąsiedzi, ale pretensje nie do mnie tylko do radnych. Gorzej jak wszyscy z bloku będą chcieli założyć kompostowniki, wtedy będzie smród, ale w imię taniości się przyzwyczaimy.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Zbyszek

Działki nie są wasze – wam działkowiczom się bo……ło. Nie są waszą własnością,
wy jesteście tylko tymczasowymi użytkownikami na cudzym – jasne komunistyczne
lewactwo.

obywatel
11 miesięcy temu

Będzie się czym pochwalić mieszkańcom miasta (dla pijaru i propagandy są urzędasy zrobić wszystko a zwłaszcza dla przykrycia swojej pazerności i bezczelności (podwyżki wynagrodzeń dla urzędasów) .

Dyktat
11 miesięcy temu

Kompostowniki będą rosły jak grzyby, przy granicy z sąsiadem, bo przecież mi nie będzie śmierdzieć, a muszę mieć parę złotych taniej. Ktoś coś rzuci bez zagłębienia się w sprawę.

jan prawdomówny
11 miesięcy temu

to i tak bedziemy płacić 2 razy tyle co sandomierz i stalowa,obniżka po h.u…

Siodor
11 miesięcy temu

Podwyższyć i obniżyć taki chwyt, ale ludzie już mądrzejsi i już się nie nabierają na takie coś – próbują mącić, a my tak naprawę płacimy za tańsze śmieci mieszkańców Stalowej. Porażka tej władzy.

Marek
11 miesięcy temu

Lepszy RYDZ niż NIC!

W związku z wysokim „udziałkowieniem” Tarnobrzeżan proponuję wystawianie zaświadczenia o posiadaniu działki + kompostownika na działce przez Zarząd danych ROD.

-> w celu uwzględnienia obniżki dla wszystkich emerytów/ rencistów którzy działki mają!

orangen
11 miesięcy temu
Reply to  Marek

mają kompostowniki a podrzucają do altan śmietnikowych, czy jest to uczciwe dla wszystkich – otóż nie !!!

Marek
11 miesięcy temu
Reply to  orangen

ale maja,, zawsze można sprawdzić. będą latać w grudniu dronami nad kominami czy śmieci nie palą to i kompostowniki mogą sprawdzać 😉

STRAŻ MIEJSCKA i tak chodzi po RODOSach sprawdzać czy aby trawy i liści nie palą zamiast kompostować!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content