Konkurs „Znani i nieznani twórcy Centralnego Okręgu Przemysłowego” rozstrzygnięty

27 października br. w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „Znani i nieznani twórcy COP”.

Ze względu na rygor sanitarny udział wzięli tylko nagrodzeni. Konkurs polegał na opracowaniu projektów wizytówek osób związanych w jakiś sposób z COP: Eugeniusza Kwiatkowskiego, Ignacego Mościckiego, Tadeusza Kasprzyckiego, Rafała Ekielskiego, Stefana Pragłowskiego, Jana Prota, Marcelego Siedlanowskiego, Aleksandera Sipowicza i Wacława Szukiewicza. Wizytówki miały stanowić element gry planszowej powstającej w ramach projektu realizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną wraz ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Oświatowym Libri ze środków fundacji BGK w programie Dzieci Kapitana Nemo.

Nagrody otrzymali autorzy najlepszych prac: Zuzanna Bobruś, Jakub Grzywacz, Jolanta Raźniewska-Burczak, Dorota Witas. Pracownica biblioteki, pani Marta Król, autorka zasad gry zaprezentowała reguły gry, pokazała planszę, wizytówki opracowane graficznie przez Panią Annę Słodownik i zaprojektowane specjalnie dla gry figurki, przedstawiające różne rodzaje przemysłów, jakie były zaplanowane w ramach COP.
Gra polega na wędrówce po miastach , które w okresie międzywojennym miały stać się ośrodkami przemysłowymi lub rolniczymi dla potrzeb COP i zdobywaniu figurek oraz wizytówek. Oprócz emocjonującej zabawy, gra „SHL-ką przez COP” dostarcza wiedzy na temat planowanych wówczas przedsięwzięć i ludzi – organizatorów, budowniczych, projektantów, wynalazców.

Z uwagi na obostrzenia związane z epidemią , gra nie została zaprezentowana szerszej publiczności, ale w najbliższym czasie odbędzie się taka prezentacja, w miarę możliwości na żywo lub wirtualnie.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alf
10 miesięcy temu

A gdyby nie opór Pana Hrabiego mielibyśmy COP na terenach dzisiejszej Wielowsi.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content