Premier zapowiada interwencyjny skup chryzantem

 

– Zgodnie z moją wczorajszą deklaracją o pomocy dla tych handlowców, którzy ucierpią w związku z zamknięciem cmentarzy, podjąłem następujące decyzje:

Terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami.

Z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję.
 
Proszę raz jeszcze o zrozumienie dla tej trudnej decyzji, którą musieliśmy podjąć ze względu na pandemię
 
– ogłosił na swoim facebooku premier RP Mateusz Morawiecki.

 

Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bozo
11 miesięcy temu

Z całym szacunkiem do ludzi zajmujących się hodowlą tych roślin. ALE NIE ŻYCZĘ SOBIE ŻEBY MOJE PIENIĄDZE Z PODATKÓW SZŁY NA ZAKUP KWIATÓW!

Owen
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Hodowla to jest zwierząt, a rosliny się uprawia. Z całym szacunkiem.

Bozo
11 miesięcy temu

Morawiecki a kiedy weźmiesz kredyt na swój koszt i wykupisz karnety siłownia/fitness + te wszystkie dania z restauracji?

hol
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

a w którym kraju premier tak zrobił idioto ?

Bozo
11 miesięcy temu
Reply to  hol

A w którym kraju premier skupuje chryzantemy bałwanie?

hol
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

w tym najlepszym przybłędo ruska !

Janusz
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Karnety na siłownie i baseny są automatycznie przedłużane przynajmniej w Tarnobrzegu.

Bozo
11 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Przedłużenie ważności w niczym nie pomoże, a jedynie przyśpieszy upadek tych branż

nie ma
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

znawca – czeka tylko na upadek wszystkiego i powrót do koryta

Mar
11 miesięcy temu

Można było ogłosić zamknięcie cmentarzy w poniedziałek. Ale skoro wyszło jak wyszło, to co będzie ze skupowanymi kwiatkami? Pójdą na handel, nasadzenia, czy kompost?

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Trzeba rzucić jakiś ochłap dla gawiedzi ,że państwo pomaga.

Janusz
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Przynajmniej coś chcą pomóc ale jak by rządzili komuchy lub peowcy to pewnie by olali temat mówiąc „trzeba było się ubezpieczyć” albo „ja wam wójta nie wybieram”

Alf
11 miesięcy temu

To producenci chryzantem ,a gdzie reszta ? . Ludzie stracą masę pieniędzy . Im też zostaną zaproponowane rekompensaty, czy pijar i fart producentów kwiatów .

Milat
11 miesięcy temu

Lucek właśnie w wiadomościach leciał i mówił o odkupieniu chryzantem, jemu zwrócą a takim jak Tarnobrzeg kto zwróci? Zapłacimy my mieszkańcy znowu będziemy oskrobani?

Tarnobrzeżanin
11 miesięcy temu
Reply to  Milat

Przecież jest sobota, UM i Prezydent w weekend nie pracuje, Pan Darek jest zapewne na zasłużonym odpoczynku po ciężkiej pracy. W przyszłym tygodniu może Rzecznik prasowy Prezydenta odniesie się do tych kwestii. Zapewne Tarnobrzeg nie będzie występował o finansowanie z uwagi na fakt, iż nasze miasto nie odkupywało kwiatów od przedsiębiorców. Obserwując od pewnego czasu odpowiedzi Pana Rzecznika myślę, że z dużym prawdopodobieństwem można się spodziewać takiego uzasadnienia.

orzeł
11 miesięcy temu

kryła, jakbym wiedział to bym wszystkie kupił 🙂 a teraz wszystkie opchnął pinokiowi

Alf
11 miesięcy temu

Premier szuka jeleni na zakup tych kwiatów. Oczywiście Lucek i ten drugi natychmiast zadeklarowali gotowość wzięcia w tym udziału. Zobaczymy ilu jeszcze się znajdzie chętnych. Ale budżet wydrenowany już do ostateczności to może to co rząd naważył wypiją i jeszcze za to zapłacą samorządy a przy okazji wyjdzie się z twarzą. Jak dla mnie słabe Panie Premierze.

tu pełnotakich
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

takim męndom zawsze żle, pomagać żle nie pomagać jeszcze gorzej

Owen
11 miesięcy temu

Nie trzeba by było pomoagać gdyby się pomyślało.

Direktor siprów
11 miesięcy temu

Alf ma rację, Tarnobrzega nie stać na interwencyjny skup, za chwilę będzie trzeba skupić posiłki w restauracjach, karnety w siłowniach itp., Tarnobrzeg jest bardzo biedny a Stalowa tyle już dostała, że my nawet za 50 lat nie będziemy mieli tej kasy, to się nazywa ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ WOJEWÓDZTWA WG STRATEGII LUB STRATEGÓW tego województwa. TARNOBRZEG ZMĄDRZEJ!

straty
11 miesięcy temu

raczej tu producent kokosów nie dostanie i lekką marże o wyprodukowania dostanie wiec zimy spokojny nie jest bo zaraz węgiel i drzewo pójdzie w górę a jakie będzie miał zwrot za paliwo z vat skoro gaz i bez….. idzie w górę zamiast tanieć a każdy zaopatrzył się w butle gazowa bo myślał że będą mniejsze koszty a teraz widać że się pomylił bo sam rozruch silnika go kosztuje prawie 7 pl przy cenie ropy 4

Neltah
11 miesięcy temu

Poparcie dla rządu już tylko 29% ,dla KO 25%. Idzie w dół z każdym miesiącem. Ten rząd zniszczył polską gospodarkę i polską służbę zdrowia bezmyślnym działaniem, rozsiewaniem paniki, co i tak nic nie dało, bo większość z nas ma kontakt z wirusem,podobnie jak z setkami innych wirusów i żyje normalnie. Ale zamiast wziąć wzór ze Szwecji, wspierać służbę zdrowia i wyciszać panikę, postanowiono ją sparaliżować, zamykać lekarzy w domach, doprowadzać do masowych zwolnień z pracy, niszczyć firmy. Ten rząd już się kończy ,wybory tuż tuż

sportowiec
11 miesięcy temu

Karnety do siłowni również wykupią?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content