Nowe kroki w walce z koronawirusem – ostatni etap przed narodową kwarantanną

Wprowadzamy kolejne zasady bezpieczeństwa. Co się zmieni? Od 9 listopada klasy 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. Wszyscy uczniowie i studenci będą uczyć się w domu do 29 listopada. Placówki kultury, m.in. kina i muzea, będą niedostępne dla publiczności – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier RP Mateusz Morawiecki. – Zmniejszamy także limit osób przebywających w sklepach oraz kościołach. Ograniczamy także działalność galerii handlowych. Hotele będą dostępne tylko dla gości podróżujących służbowo. Cała Polska jest wciąż w czerwonej strefie, a dotychczasowe środki bezpieczeństwa nadal obowiązują. Zdecydowane kroki i społeczna dyscyplina to jedyna szansa, aby zatrzymać przyrost zakażeń i zapobiec całkowitemu zamknięciu gospodarki – dodał.

Ostatni etap przed narodową kwarantanną

To ostatni etap, który może nas uchronić przed wprowadzeniem narodowej kwarantanny. Chcemy maksymalnie spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Sytuacja jest poważna i wymaga od nas wszystkich zdecydowanych działań.

Najlepsze metody walki z wirusem to odosobnienie, izolacja, kwarantanna oraz unikanie dużych skupisk ludzkich, a także przestrzeganie zasad bezpieczeństw. Do ustabilizowania sytuacji potrzebujemy powrotu społecznej dyscypliny i ograniczenia mobilności obywateli. To właśnie dzięki tym działaniom zwalczyliśmy pierwszą falę koronawirusa w Polsce. Zdrowie i życie obywateli, ochrona polskiej gospodarki i wydolna służba zdrowia to wciąż nasze główne cele. Nowe zasady bezpieczeństwa, które wprowadzamy dają możliwość zapanowania nad dużymi wzrostami zakażeń oraz dają nadzieję na uratowanie zdrowia i życia setek Polaków.

Wysoka liczba zakażeń

Dane wskazują, że w ostatnim czasie mobilność społeczna ponownie znacznie wzrosła. W trosce o nasze bezpieczeństwo i życie naszych bliskich musimy ograniczyć kontakty społeczne oraz przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Jesteśmy w stałym kontakcie z Radą Medyczną kierowaną przez profesora Andrzeja Horbana złożoną z ekspertów (epidemiologów, wirusologów, specjalistów od zdrowia publicznego), która jednoznacznie wskazuje na zagrożenia związane ze zwiększoną liczbą zachorowań. Wymiana doświadczeń i opinii epidemiologów, najnowsza wiedza na temat koronawirusa pozwala nam podejmować odpowiedzialne i niezbędne decyzje.

Zmniejszamy ryzyko kolejnych zachorowań

Prognozy pokazują, że brak nowych zasad i środków bezpieczeństwa niesie ze sobą ryzyko wysokiego wzrostu zachorowań i śmierci dodatkowych tysięcy osób. Musimy zareagować teraz, by uniknąć sytuacji kryzysowej. Nie chcemy realizacji prognoz, które przewidują, że brak dodatkowej reakcji to przyrost o 600 tys. więcej nowych chorych do końca stycznia. Nowe zasady i środki bezpieczeństwa są konieczne.

Najważniejsze zmiany

 • Nauka zdalna w klasach 1-3 szkół podstawowych – od 9 listopada do 29 listopada;

Nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego pozostaje bez zmian.

Przepisy dają możliwość zawieszenia funkcjonowania przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego, szkoły lub placówki edukacyjnej, jeżeli występują przesłanki zagrażające życiu i bezpieczeństwu uczniów.

 • Przedłużenie nauki zdalnej w klasach 4-8 szkół podstawowych i szkołach ponadpodstawowych – do 29 listopada;  

Uwaga! Dla dzieci medyków i służb mundurowych będzie zapewniona możliwość opieki w szkołach.

Ważne! Każdy nauczyciel będzie miał możliwość zrefinansowania 500 zł kosztów sprzętu elektronicznego niezbędnego do nauki zdalnej.

 • Zamknięcie placówek kultury: teatrów, kin, muzeów, galerii sztuk, domów kultury, ognisk muzycznych – od 7 listopada do 29 listopada;  
 • Hotele dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej – od 7 listopada do 29 listopada;
 • Ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych. Otwarte pozostają punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, prasą;
 • Pozostały handel: w sklepach do 100 m2 – 1 os/10 m2, w sklepach powyżej 100 m2 – 1 os/15 m2 (bez zmian) – od 7 listopada do 29 listopada
 • Kościoły: 1 os/15m2 – od 7 listopada do 29 listopada  

Aktualne środki bezpieczeństwa przedłużamy do 29 listopada:

 • od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00 obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna
 • w transporcie publicznym zajętych 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich
 • zawieszona działalność basenów, aquaparków, siłowni
 • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności
 • zawieszenie działania sanatoriów
 • zawieszenie stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych i restauracji przy dopuszczeniu prowadzenia działalności w zakresie dowozu lub na wynos
 • ograniczenie zgromadzeń publicznych do max. 5 osób
 • zakaz organizowania spotkań i imprez
 • ograniczenie przemieszczania się osób 70+ (z wyjątkiem obowiązków zawodowych i zaspokajania niezbędnych potrzeb życia codziennego)

10 działań antykryzysowych dla firm

W związku z nowymi obostrzeniami, które dotkną część branż, przygotowaliśmy 10 działań antykryzysowych dla polskich przedsiębiorców.

 1. Dofinansowanie kosztów stałych dla MŚP z branż najbardziej dotkniętych restrykcjami

Subwencje w ramach Tarczy Finansowej PFR w wysokości do 70% niepokrytych przychodami kosztów stałych pod warunkiem spadku przychodów o 30% względem tego samego okresu 2019 r.

Dla kogo: branże objęte restrykcjami sanitarnymi

 1. Umorzenie subwencji z Tarczy Finansowej z PFR

Umorzenie subwencji finansowych z PFR dla MŚP dla sektorów objętych restrykcjami sanitarnymi pod warunkiem skumulowanego spadku przychodów od marca 2020 r. do marca 2021 r. o co najmniej 30%.

Dla kogo: branże objęte restrykcjami sanitarnymi

 1. Wydłużenie programu Tarczy Finansowej dla Dużych Firm do 31.03.2021 r. (wnioski) oraz do 31.06.2020 r. (wypłaty)

Zmiana zasad liczenia szkody z powodu COVID-19 w pożyczkach preferencyjnych z obecnego marzec – sierpień 2020 r. na marzec 2020 r. – marzec 2021 r.,  zgodnie z pierwotnym kształtem programu. Wdrożenie szybkiej ścieżki dla dużych MŚP

Dla kogo: duże firmy, duże MŚP, wszystkie branże

 1. Pożyczki długoterminowe z gwarancją

Kontynuacja gwarancji deminimis dla MŚP oraz gwarancji płynnościowych dla dużych firm. Konsultacje z Komisją Europejską możliwości w dopłat na pokrycie rat dla pożyczek na okres 6 lat dla branż dotkniętych restrykcjami

Dla kogo: wszystkie branże oraz branże objęte restrykcjami sanitarnymi

 1. Dofinansowanie zatrudnienia

Kontynuacja dopłat do miejsc pracy z FGŚP w postaci postojowego i obniżonego wymiaru czasu pracy

Dla kogo: wszystkie branże

 1. Przedłużenie postojowego

Przedłużenie wypłaty postojowego dla branż objętych restrykcjami

Dla kogo: branże objęte restrykcjami sanitarnymi

 1. Zwolnienie ze składek na ZUS

Przedłużenie zwolnienia dla branż dotkniętych restrykcjami

Dla kogo: branże objęte restrykcjami sanitarnymi

 1. Dofinansowanie zmiany zakresu działalności w ramach Dotacji na biznes

Zwiększenie kwoty dotacji z 6 do 8-krotności średniego wynagrodzenia oraz rozszerzenie polegające dofinansowaniu nie tylko nowej działalności, ale także zmiany zakresu aktualnej działalności. Finansowanie udzielane przez PUP

Dla kogo: branże objęte restrykcjami sanitarnymi

 1. Polityka drugiej szansy

Dofinansowanie ARP kosztów związanych z restrukturyzacją przedsiębiorstw

Dla kogo: przedsiębiorstwa w restrukturyzacji

 1. Dofinansowanie leasingu

Pokrycie kosztów leasingu przez ARP

Dla kogo: branża transportowa

Potrzebne są zdecydowane działania

Robimy wszystko, żeby przygotować Polskę na nadchodzące tygodnie. Działamy profilaktycznie i z myślą o przyszłości. Budowa szpitala na PGE Narodowy dobiega końca, kolejne szpitale tymczasowe powstaną w każdym województwie, powiększyliśmy bazę izolatoriów i liczbę łóżek w szpitalach, tarcze antykryzysowe wciąż wspierają polskie firmy, wprowadzamy testy antygenowe oraz pulsoksymetry. To tylko niektóre z podjętych działań w walce z wirusem.

Musimy jednak podjąć kolejne trudne decyzje, które są konieczne, aby nie doprowadzić do krytycznej sytuacji w naszym kraju. Nie chcemy dopuścić do całkowitego zamknięcia gospodarki. Od nas wszystkich zależy, w którym kierunku rozwinie się druga fala epidemii koronawirusa. Musimy wrócić do zbiorowej dyscypliny, przestrzegać zasad i nie bagatelizować ryzyka zakażenia się. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.

Zalecenie DDMA+W

Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania. Rozszerzamy zasadę DDMA na DDMA+W, czyli:

 • Dystans
 • Dezynfekcja
 • Maseczka
 • Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe
 • Wietrzenie

Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Warto też często wietrzyć pomieszczenia, w których przebywamy, szczególnie w miejscach pracy czy placówkach oświatowych.
Walkę z zagrożeniem wspiera też aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe.  Jest ona w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Subskrybuj
Powiadom o
47 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alf
11 miesięcy temu

Na przykładzie szkół moim zdaniem widać jak te działania są chaotyczne i spóźnione. Tzw. droga środka według mnie kompletnie zawiodła. Teraz też zamiast zatrzymać wszystkie dzieci w domach już we wrześniu zostawiamy przedszkola i żłobki ,żeby maluchy przynosiło to gówno do swoich rodzin. Myślę, że jeszcze w tym miesiącu zobaczymy po 50 000 zakażeń dziennie. Oczywiście pod warunkiem ,że wreszcie zaczniemy testować minimum 100 000 próbek dziennie. Najpewniej zamknięcie całkowite kraju położy temu kres w ciągu ok. pół roku.

****
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

W tej dziedzinie decyzje podejmują najlepsi fachowcy w kraju , ty niestety okazałeś się nie raz dyletantem, może pokaż tu coś w czym jesteś dobry i warto pokazać to ludziom bez obciachu bez politycznych głupich animozji

Trappist1
11 miesięcy temu
Reply to  ****

ci sami „fachowcy” jak prof. Sutkowski ,prof Simon i reszta tej bandy od sterowania pandemią. Oni dla naszego dobra zamkną gospodarkę ,bo im tak wygodnie. Szczerze s.m na tej j..ny rząd, na ich zarządzenia ,ich ideologię, ich prognozy, ich straszenie. Powinni pakować walizki i iść w piz..u!

Jan
11 miesięcy temu
Reply to  Trappist1

ci tzw.fachowcy znaja sie na robocie,sa uczniami Kaszpirowskiego !!!

WÓJEK DOBRA RADA
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

JAK MAJA BADAĆ 100000 PRÓBEK,JAK NAWET NIEMA TYLE SKIEROWAŃ NA WYMAZ?P.S MIEJSCA W PSYCHIATRYKU JESZCZE SA,MOGĘ POMÓC SZYBKO DOSTAĆ SIĘ NA ODDZIAŁ,WYSTARCZY POPROSIĆ

smile
11 miesięcy temu

W Tarnobrzegu pozamykali wszystkie teatry…:)

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
11 miesięcy temu
Reply to  smile

smile buroku lub ziemniaku zamknij się i ty

smile
11 miesięcy temu

Jaka dziura…..taka kultura….:)
I wszystkie kina też pozamykali…..:)

Cizia
11 miesięcy temu
Reply to  smile

A,koscioly.??

WÓJEK DOBRA RADA
11 miesięcy temu
Reply to  Cizia

WARA OD KOSCIOŁÓW KOMUSZE FAMILIE!

Bozo
11 miesięcy temu

A kiedy zamknął galerie z ołtarzami?

młot
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

jak głupi zmądrzeją

pajace górą
11 miesięcy temu

no to teraz macie ludziska kogo wybraliście ale gdzie się tacy debile rodzą to sam nie wiem i teraz mogę to spokojnie powiedzieć POLSKA jest najgorszym państwem w ue więc nie mam zamiaru już komentować zamykam się w 4 ścianach bo tyle mi teraz pozostaje bo dzięki pmm to zostaje tylko narzekać bo młodzi nie mogą się rozwinąć a dzięki komu to wiadome ten co ukradł…… jast na pierwszym miejscu w pis a resztę to już w tv pokazują i tvp powinna być w zawieszeniu aż do…………

Janusz
11 miesięcy temu
Reply to  pajace górą

Chłopie cała Europa robi lockdown a Francja i Czechy nawet stan wyjątkowy oraz godzina policyjna i jak byś łaził po ulicy wieczorem to idziesz na dołek bez gadania więc nie narzekaj na rząd i nie płacz że ci sie krzywda dzieje.

odp
11 miesięcy temu
Reply to  Janusz

ale jak nie ma pracy to dostajesz postojowe a w której firmie takie coś masz i nie miałem na myśli ze zakłady są zamykane bo nie mają kasy tylko że jesteśmy pośmiewiskiem w europie……

WÓJEK DOBRA RADA
11 miesięcy temu
Reply to  odp

POSMIEWISKIEM TO BYLISMY ZA PO,TERAZ JESTESMY POTĘGA!

samdosiebie
11 miesięcy temu
Reply to  pajace górą

nie wie gdzie się urodził –to ewidentny objaw debilizmu Taka „rolka” się już nie rozwinie jest zwinięta i zawiązana

Owen
11 miesięcy temu
Reply to  pajace górą

A kto cię tu trzyma von „pajacu”? Droga wolna, jeszcze chyba się załapiesz na jakiś transport gdziekolwiek, byle daleko od Polski. Adieu!

odp
11 miesięcy temu
Reply to  Owen

no jak by to było takie proste co napisałeś to więcej miast w polsce by się wyludniło a skoro jesteś takim zwolenikiem polskiego rządu to pokarz na co cie stać……

gdzie byłeś
11 miesięcy temu
Reply to  odp

Takiemu żyć trudno, wyjechać trudno, napisać coś z sensem trudno – czekać na mannę z nieba od rządu by się chciało —żyć trzeba było się uczyć mając 10 lat

WÓJEK DOBRA RADA
11 miesięcy temu
Reply to  pajace górą

ZA PEO BYŁO FAJNIE,NIE?DZIADEK MIAŁ KOMUSZA EMERYTURE,ALE PRZYSZEDŁ PIS I MU OBCIAŁ PÓŁ I TERAZ STRAJKUJEMY I NAM SIE NIC NIE PODOBA ,WSZYSTKO TO WINA RZADU,NAWET PANDEMIA,KOMUNA NIE WRÓCI,PEŁO TEŻ!

Scum
11 miesięcy temu

Kto ma instynkt
samozachowawczy nie zachoruje, kto jest debilem tak.

###
11 miesięcy temu
Reply to  Scum

zwierzęta mają instynkt – ludzie mają rozum- jesteś na drodze do zbydlęcenia

BigBag
11 miesięcy temu
Reply to  Scum

Dobre. Proponuję się okopać na parę lat i nie wychodzić to zachowasz swój instynkt. A teraz realnie – jeżeli ten wirus istnieje to każdy, dosłownie każdy go złapie prędzej czy później. Objawowo, bezobjawowo lub ze skutkiem śmiertelnym (margines ogółu). Ewentualne obostrzenia są robione tylko aby liczba ciężko zarażonych nie przekraczała wydolności służby zdrowia. A na koniec muszę napisać że i tak nie ma żadnej pandemii, jest tylko głupota.

WÓJEK DOBRA RADA
11 miesięcy temu
Reply to  BigBag

POWIEDZ TO RODZINOM OFIAR,A POTEM UDAJ SIĘ NA ODDZIAŁ PSYHIATRII,SĄ JESZCZE WOLNE ŁÓŻKA,JAK COŚ TO MOGĘ POMÓC

Tym
11 miesięcy temu

TY MASZ ZOLTE PAPIERY – to marna ta pomoc.

Raptor
11 miesięcy temu

Dalej się boicie covid ? Śmiesznych restrykcji które można najprościej porównać do łatania pękniętej tamy. To że inne państwa też mają obostrzenia świadczy tylko o ogólnoświatowej krzywdzie wymierzonej w ludzkość. Aż dziw bierze że mało kto zauważa że na naszych oczach dokonuje się jawne ludobójstwo każdego dnia. Człowiek ma zagrożenie życia to go nie przyjmują w szpitalu tylko umiera pod sklepem lub choruje ciężko i nie ma pomocy medycznej bo wszystko covid, zgon wpiszą covid a statystyka rośnie. Takie przypadki każdego dnia już są ,,normalnością” . I co na to władza podobno dbająca teraz tak o życie i zdrowie obywateli ?

łysy
11 miesięcy temu
Reply to  Raptor

Najgorzej to teraz mają baby w 8-9 miesiącu ciąży, szpitale pełne,brak łóżek a tu rodzić trzeba. Będzie jak 100 lat temu – w domu lub w polu.

WÓJEK DOBRA RADA
11 miesięcy temu
Reply to  Raptor

SHIZOFRENIK W NATARCIU!

Tym
11 miesięcy temu

DEBILIZM + KRETYNIZM = TEPOTA!! OTO CZYMJESTES!!

Trappist1
11 miesięcy temu

Walić ten lewacki PiS-wski rząd! Oni chcą zrobić to samo co w USA partia Demokratów- zablokować gospodarkę i zmusić ludzi do tego aby robili to co sobie zażyczy premier. Będą centralnie sterować każdym obywatelem ,jak mu pozwolą to wyjdzie z domu, jak nie ,to będzie siedział w kwarantannie. Ten cały Morawiecki wpaja nam ideę ,że to od nas zależy czy wirusy będą istniały, czy sam zginą. Wirusy istniały i istnieć będą ,są częścią natury, są żywiołem,tak samo jak woda, ogień ,stan pogody. Tego się nie da zmneijszych, zwiększyć. Premier robi z nas kretynów. Dla służby zdrowia nie ma znaczenia czy wszyscy jutro pójdą do pracy i gospodarka się otworzy, czy wręcz przeciwnie. Dla służby zdrowia wazne jest czy lekarze wrócą do pracy i zaczną leczyć pacjentów chorych na setki chorób a przestaną być nasyłane osoby z katarem ,czy gorączką, bo oni blokują system, bo się naoglądali telewizji. Pierniczą farmazony o jakichś zależnościach, o tym co zamkną a co nie, i wtedy im się zmniejszą liczby ,albo zwiększą. TO BREDNIE! Taki jest właśnie PiS, to jest zakamuflowana ideologiczna lewica ,ale taka komunistyczna. To samo próbowało robić PZPR , ale opór społeczny był duży. Ciekawe czy dziś ludziom starczy sił by zaprotestować przeci… Czytaj więcej »

Janusz
11 miesięcy temu
Reply to  Trappist1

Wypuścili cię na przepustkę z Tworek czy co?

cały świat tak ma
11 miesięcy temu
Reply to  Trappist1

To że ktoś nauczył cię pisać ,to wyrządził ci wielką krzywdę — bo tam już nie mózgu na nic więcej

Trappist1
11 miesięcy temu

PiS-owcu, poczekaj 2 miesiące, zobaczysz jak rząd zatroszczy się o seniorów i ile będzie zgonów z powodu zamknięcia w domach i braku opieki zdrowotnej. Oni wreszcie wyjdą ,a wtedy złapią wirusa, bo odporność osłabiona od siedzenia w domach. Zobaczysz PiS-owcu ile wart jest ich ten program walki z covid. Zobacz na Szwecje ,u nich już praktycznie nie ma pandemii i nie wróci

alarm
11 miesięcy temu
Reply to  Trappist1

Naczelny epidemiolog Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu dr hab. Jarosław Drobnik ocenił, że sytuacja epidemiczna jest krytyczna, a przyrost zachorowań bardzo niepokojący.Jeszcze jedynym hamulcem, który może dałby nam chwilę oddechu, jest to, że społeczeństwo, wszystkie osoby, zaczną stosować bezwzględny reżim sanitarny i przeniosą go do swoich domów.Zdaniem epidemiologa nawet we własnym domu warto stosować stale maseczkę, gdy się przebywa z innymi domownikami i ograniczać do minimum interakcje. – Trzeba już działać z przekonaniem, że każda osoba obok mnie może być zakażona – dodał.

Trappist1
11 miesięcy temu
Reply to  alarm

jedyny profesor który powiedział coś mądrego i popartego nauką ,z szerokim spektrum zagadnienia to prof. Piotr Kuna ,polecam ostatni wywiad w Polsat News. Reszta co podajesz, no bezmyślna propagandowa paplanina. To tak jakby powiedzieć, jest powódź, zostańcie w domach to nie utoniecie, jak jest pożar,to schowajcie się do piwnicy i załóżcie maski tlenowe. To taka sama logika. Szkoda gadać.

WÓJEK DOBRA RADA
11 miesięcy temu
Reply to  Trappist1

TWOJE MIEJSCE TO NAPRAWDĘ TWORKI I TO TAK Z ROK CIĄGIEM

WÓJEK DOBRA RADA
11 miesięcy temu
Reply to  Trappist1

TO WE FRANCJI,NIEMCZECH,CZECHACH ANGLII,TEZ PIS RZADZI? NIEWIEDZIAŁEM,HM.JAK JUŻ PISAŁEM NA PSYCHIATRII W NASZYM REGIONIE SA JESZCZE WOLNE ŁÓŻKA,MOGE POMÓC SZYBKO SIE TAM DOSTAĆ

Janusz
11 miesięcy temu

Uwaga na fałszywe maile i smsy od popularnej firmy kurierskiej – nie klikać w link !

ot tak bedzie
11 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Walka trwa!!! my chorujemy… rząd zarabia… my umieramy….. ZUS szczęśliwy….

Janusz
11 miesięcy temu

Nie jestem ani ekspertem ani fanem teorii spiskowych ale zastanawia mnie jedna rzecz:

13.10 – 5068 zachorowań dziennie
14.10 – 6526
15.10 – 8099
16.10 – 7705
19.10 – 7482
Wyrok TK i protesty kobiet
24.10 – 13.628 zachorowań dziennie
25.10 – 11.742
26.10 – 10.241
27.10 – 16.300
30.10 – 21.629
05.11 – 27.143
Weźmy na warsztat dni:
14.10 – 19.10 wzrost ok 15%
19.10 i 24.10 wzrost ok 80%
24.10 i 30.10 wzrost ok 60%
30.10 i 05.10 wzrost ok 25%
Ciekawe, że taki wzrost zaczął się w okresie wydania wyroku w sprawie aborcji.

riba
11 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Nie w czasie wydania wyroku – bo to trwało 20 minut ale po wydaniu . I TA CIEKAWOŚĆ TWOJA JEST POTWIERDZONA OPINAMI FACHOWCÓW . Szkoda tylko że słabo dociera do uczestników tych protestów i przeciwników noszenia maseczek!!!!

Trappist1
11 miesięcy temu
Reply to  Janusz

To nie żadna teoria spiskowa że ten rząd od dawna jest oderwany od logiki, od rzeczywistości ,a dowodem na to jest paraliż w służbie zdrowia,wcale nie spowodowany pandemią, tylko działania rządu wywołały panikę w szpitalach, pozbawiły ludzi chorych, ludzi starszych właściwej opieki, rozłożyły w czasie skutki pandemii ,bo izolacja w domach nie ma żadnego sensu, bo ludzie w końcu muszą wyjść. Takie wirusy były już wcześniej, chociażby ptasia grypa, świńska grypa nie tak dawno i też ludzie chorowali, ale służba zdrowia działała normalnie.
To nie teoria spiskowa że rząd co tydzień zmienia strategię ,bo nowy „ekspert” radzi coś nowego niż wcześniej. Zamkną cały naród w domach,ale za 2 miesiące trzeba wypuścić. Ludzie zamknięci gorzej znoszą kontakt z wirusami, łatwo je złapią po wyjściu i będzie jeszcze gorzej, odporność się nigdy nie wykształci.
Ten rząd to banda skończonych kretynów i nieudaczników i to co oni podają, co zalecają ,to można sobie tyłek podetrzeć ich dobrymi radami . Zobacz na Szwecję, nie ma już pandemii, kraj się podnosi z kryzysu, najgorsze już mają za sobą

pała
11 miesięcy temu
Reply to  Trappist1

ćwoku jakim prawem ty się robisz się ekspertem w dziedzinie której nie potrafisz wypowiedzieć , Ludzie umierają a ta wredna gnida politykiera udaje bo rząd mu się nie podoba, gnoju w Polsce jest jedna służba zdrowia i to jej trzeba słuchać i stosować się!!!

Trappist1
11 miesięcy temu
Reply to  pała

ekspertem nie jestem, ale mnóstwo czytałem,ogladałem dużo materiałów ,obserwuje temat od samego początku ,śledzę wszystkie informacje z różnych źródeł i coś niecoś wiem na ten temat. Propagandy i pustej paplaniny nienawidzę,a taka się niestety wylewa ze stacji typu tvp info i podobnych. To nie są rzetelne źródła i rzadko można tam zobaczyć fachowców. Ludzie umierają, bo 30% leków na choroby przewlekłe nie zostało sprzedanych i będą umierać. TVP nie pokaże ile z nich zostało pozbawionych opieki zdrowotnej, bo tylko covid, bo ktoś złapał kaszelek, już cały oddział wyłączony, lekarze odeszli od łóżek, ciężko chorzy wypisani do domu. Kto to zrobił? Ano te profesorki z TVP, TVN i innych,tak doradzali premierowi, ministrom, to ich robota. Teraz szpitale budują, bo zniszczyli te istniejące, zapełnili urojonymi pacjentami, co mają jakieś objawy, zamiast siedzieć w domu,bo tak zalecił rząd

WÓJEK DOBRA RADA
11 miesięcy temu
Reply to  Trappist1

TVN „PRAWDE CI POWIE”HALO TWORKI ZNALAZŁEM PACJENTA KTÓRY WAM CHYBA UCIEKŁ.HAHAHAHAHAHA

WÓJEK DOBRA RADA
11 miesięcy temu
Reply to  Janusz

HALO TWORKI,HALO MORAWICA

47
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content