Tarnobrzeg: Odświeżona organizacja ruchu na Przywiślu i nad Wisłą

Na osiedlu Przywiśle oraz na ul. Przy Zalewie (os. Stare Miasto) dobiegły końca dwa zadania, których efektem są nowe oznakowanie pionowe oraz poziome ulic. Wyznaczono miejsca parkingowe, ustanowiono ruch jednokierunkowy.

Znakowanie ulic wykonywano w ramach dwóch zadań. Zadanie 1: “Realizacja projektu stałej organizacji ruchu osiedla Przywiśle w Tarnobrzegu ze szczególnym uwzględnieniem ruchu jednokierunkowego oraz utworzeniem miejsc parkingowych”.

Głównym założeniem tego zadania była wymiana zniszczonego oznakowania pionowego, uzupełnienie oznakowania poziomego, wyznaczenie dodatkowych miejsc postojowych za pomocą znaków poziomych na ulicach: Skalna Góra, Armii Krajowej, Wianek, L. Waryńskiego, Kosmonautów, G. Narutowicza, rondo 1000-lecia, część ulicy Al. Niepodległości, a także ustanowienie ruchu jednokierunkowego na ul. Armii Krajowej (od ulicy Skalna Góra do ronda Narutowicza) oraz na ul. Waryńskiego (od skrzyżowania z ulicą Kosmonautów do ulicy Wiślnej).

Jednocześnie realizowano zadanie 2: “Realizacja zmiany projektu stałej organizacji ul. Przy Zalewie w związku z zagospodarowaniem terenów zieleni rekreacyjnej nad Wisłą w Tarnobrzegu”.

Koszty wykonania zadań wyniosły kolejno – 59 581,21 zł brutto oraz 14 760,00 zł brutto. Zadania sfinansowano ze środków własnych Gminy. Wykonawcą była firma ViaSigni z Rzeszowa.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mtbg
11 miesięcy temu

parkingi są potrzebne co z tego ze linie są narysowane jak nie ma gdzie parkować

Ewa
11 miesięcy temu

Naprawdę „świetny” pomysł zamienić rondo na skrzyżowanie i nastawiać znaków bez składu i ładu. Dramat! Miejsc parkingowych mniej niż było, bo na ul. Skalnej wyznaczone końce parkingów (gdzie kiedyś można było parkować). Ps. Jedyny plus to te ulice jednokierunkowe.

kolejny sukces
11 miesięcy temu

Brawo . To dopiero rozmach do bólu. Czy ten zakres i realizacja to ma świadczyć o kondycji i rozwoju miasta?

Owen
11 miesięcy temu
Reply to  kolejny sukces

Tak kompromitować się to potrafi chyba tylko um tbg. Ja pierniczę, ale „realizacja zadania”!!! Znaków nawbijali, cos tam pomazali po asfalcie szumnie nazwywając to „oznakowaniem pionowym i oznakowaniem poziomym” – bardziej „uczenie” brzmi ale jakże durnowato!

Mar
11 miesięcy temu

Skoro prace dotarły w ten rejon miasta, to kiedy będzie robiona ul. Wiślna, która przypominam jest drogą wojewódzką do promu?

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Skoro droga wojewódzka , to pytanie należy kierować do Wojewody.

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Nic podobnego. Ustawa o drogach publicznych > art. 19:
„5. W granicach miast na prawach powiatu zarządcą wszystkich dróg publicznych, z wyjątkiem autostrad i dróg ekspresowych oraz dróg, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 5 ust. 2a, jest prezydent miasta.”.
Także pytanie do urzędu miasta.

sebcio
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

MATOLKI ZOLTY ZNAK OZNACZA DROGE POWIATOWA !

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  sebcio

Kto ci takich głupot nagadał ignorancie? Tu masz wzory znaków:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wzory_znak%C3%B3w_i_sygna%C5%82%C3%B3w_drogowych_w_Polsce
Którym z nich oznacza się niby rodzaj i numer drogi powiatowej?

OTBG
11 miesięcy temu

Jeszcze nie została dokończona, ponieważ nie ma całkowicie zakończonego malowania oznakowania poziomego. Jak zwykle nikt nie poinformował mieszkańców kiedy będzie realizowane malowanie jezdni i kiedy nie należy parkować pojazdów tak, aby można sprawnie zakończyć tą „reorganizację” ruchu. Natomiast co do całej infrastruktury (drogi, chodniki, parkingi), ciekawy jestem kiedy jako mieszkańcy doczekamy się całkowitego remontu i budowy nowych miejsc parkingowych a nie wiecznego łatania jezdni

odp
11 miesięcy temu

jak widać na zdjęciach jak to wygląda to sam nóż w kieszeni się otwiera…..
a nawet nie mam zamiaru tam jezdzić……..

Dformat
11 miesięcy temu

Wydajemy tyle kasy, a droga wygląda jak spodnie u żebraka – dlaczego nie wykonano remontu tej hańby ze zdjęcia?? Czy myślenie boli?

odjazd
11 miesięcy temu
Reply to  Dformat

Czy myślenie boli? Ciebie boli – widoczne na tym przykładzie; „Wydajemy tyle kasy(,ile na co?) a droga wygląda jak spodnie u żebraka”

Dformat
11 miesięcy temu
Reply to  odjazd

Cycku – wpierw robi się drogę, a później się znakuje. Ta droga to łata na łacie, wstyd to nawet pokazywać i się chwalić na stronie UM.

odjazd
11 miesięcy temu
Reply to  Dformat

Tępy dupku- odnieś się do twojego powyższego myślenia poprawki nie uwzględniamy bo były inspirowane moją uwagą.

obywatel
11 miesięcy temu

Faktycznie – jest się czym chwalić – oznakowali, pomalują – ku….. co za urzędasy się takimi rzeczami chwalą ????? Tu nie ma się czym chwalić a jak patrzy się na asfalt ( bez komentarza, bo w słowniku brak jest słów aby to dosadnie określić

stefan
11 miesięcy temu

bezradni i niezainteresowani urzednicy , bezwolny prezydent , brak koncepcji działania , wirus wszystkim pozwala na olewanie swoich obowiązków … byle dalej , tylko dalej do czego i po co ??!! po tych kreskach na asfalcie za jakis czas nie bedzie śladu …

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  stefan

A może za rok położą nowy asfalt i co z tego malowania.
Co do parkingów – wy to się zwróćcie do prezesów spółdzielni (Lenarta i Turka) aby wam zrobili je na swoich terenach (przecież działki z blokami i terenami zielonymi należą do spółdzielni) a nie bezczelnie chcecie aby miasto wam zrobiło wam parkingi za publiczne – nie macie umiaru – wstyd. Stać Was na płacenie po kilkanaście tysięcy miesięcznie preziom a na wybudowanie parkingu na terenie spółdzielni was nie stać – miejcie umiar.

umt
11 miesięcy temu
Reply to  stefan

ale czym tu się chwalić w centrum miasta starają się aby jakoś to wyglądało ale na innych nie a jest takich kilka których nie będę wymieniał a że wolą siedzieć i spijać śmietankę z kawy jest ich więcej niż jeden pdb a potem zastępca pan pluto……….

sebcio
11 miesięcy temu

WYCIAC WSZYSTKIE DRZEWA I POSTAWIC WIECEJ ZNAKOW!!!!!!

xyz
11 miesięcy temu
Reply to  sebcio

ty musiałeś być długo wśród protestujących „kobiet”

Dformat
11 miesięcy temu

Odświeżona organizacja ruchu na Przywiślu i nad Wisłą jak to wyglądania tej hańbie drogowej? zero jakiegokolwiek gustu i smaku

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  Dformat

Ciekawe która ulica następna do „odświeżenia” organizacji ruchu. Moniuszki?

Dformat
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

A tych ulic jest tyle, że płakać się chce. A ulica Kwiatkowskiego przez remont skrzyżowania na Sikorskiego ma po zapadanie studzienki przez jeżdżące tam tiry ? Ciekawe czy będą poprawiane? Najgorsze drogi w województwie to właśnie w Tarnobrzegu

Bolek
11 miesięcy temu
Reply to  Dformat

Stan dróg na Przywislu powodem do dumy nie jest.Niemniej auta tam nie uszkodzimy bo I tak przepisy dopuszczaja tam max 20km/h. a piesi mogę chodzić całą szeroscią drogi.

Kako
11 miesięcy temu

Będzie sweet focia miłościwie nam panującego? Toż to kolejny wielki jego sukces.
Ma rozmach.

ot tak bedzie
11 miesięcy temu
Reply to  Kako

Jak dojdzie do siebie nasz miłościwie nam panujący po „sponieiweraniu” przez COVID to zrobi sweet focię na dziurach z odmalowanymi pasami…………. później polezie do urzędu i da podwyżki tym nierobom bo dzielnie walczyli podczas pandemii podczas jego nieobecności….. później polezie( burmistrz ) motłoch jeden na konferencję i powie ze miasto pieniędzy nie ma bo wydało na walkę z pandemią :D:D …żal

Trappist1
11 miesięcy temu

bardzo dobrze, znaki są, spokojnie mogę juz zjechać z Jachowicza w ulicę „nad zlewem” i wiem że od Nadola nic we mnie nie wjedzie. Tam oczywiście nadal brakuje linii odgradzającej ścieżkę dla rowerów i pieszych, ale to szczegół, bo natężenie ruchu minimalne

ot tak bedzie
11 miesięcy temu
Reply to  Trappist1

bezpiecznej jazdy… ha

Sylwia
11 miesięcy temu

N

Sylwia
11 miesięcy temu

,,Gratuluję ”pomysłu i zmarnowanych pieniędzy. Teraz to dopiero jest ciasno. Żeby wyjechać z A.Krajowej 1 w stronę basenu trzeba dymać dookoła przez całe osiedle.A normalnie było metr do skętu w lewo. Szkoda że przy ustawieniu tylu znaków jakoś mądrym nie przyszło do głowy poustawiać przy blokach na AK nakazu jazdy w prawo czy w lewo. Sorry- nie jestem jasnowidzem i nie widzę wyjeżdżając z parkingu że komuś kawałek dalej upitoliło się nagle postawić zakaz wjazdu. A te porysowane linie dały tyle,że jast gorzej ciasno niż było. Lepiej było jakoś mądrzej spożytkować tyle kasy.

Anna
11 miesięcy temu

Artykuł zawiera nie do końca prawdziwe, nie korespondujące ze stanem faktycznym informacje – nie zrealizowano w pełni zadania numer 2.

Nie zamontowano bowiem progów zwalniających. Mamy 9 dni po zakończeniu realizacji. Mam nadzieję, że nie było odbioru końcowego i że wykonawca będzie płacił kary w związku z niezrealizowaniem zamówienia w umownym terminie. Jeśli był aneks do umowy to warto było by o tym wspomnieć. W artykule materiał z UM może bowiem wprowadzać w błąd.

Cizia
11 miesięcy temu
Reply to  Anna

Pani Aniu, dlaczego tak pozno, pani wyjasnia?

33
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content