Tarnobrzeg: Dzisiaj kolejne spotkanie w ramach ogólnopolskiego „Strajku Kobiet”

„Tarnobrzegu, dajmy opór odbieraniu wolności obywatelskich! Solidarnie w słusznych sprawach” – pod tym hasłem w Tarnobrzegu odbędzie się dzisiaj spotkanie, w ramach „Strajku Kobiet”. 

Gdy emocje opadają zaczyna liczyć się wytrwałość. Nie ustajemy więc w działaniach.

Obowiązujące restrykcyjne prawo od lat przyczynia się do rozwoju podziemia aborcyjnego. Decyzja TK może tylko nasilić ten problem. Ponadto zjawisko przemocy domowej narasta w obliczu pandemii, a przemoc seksualna nadal jest tematem tabu. Decyzja jest również wyrazem przemocy ekonomicznej; przemocy która zmusza do rodzenia niemal wyłącznie ubogie kobiety oraz te odcięte komunikacyjnie od pomocy internetowej prokobiecych organizacji. Mówimy temu: dość!

Koniec kompromisów! Stop torturowaniu kobiet! Stop przemocy!

Żądamy rzetelnej edukacji seksualnej, powszechnego dostępu do antykoncepcji i legalnej aborcji. Żądamy prawa do samodzielnego decydowania o własnym życiu i poprawy kondycji służby zdrowia. Żądamy realnego wsparcia dla ofiar przemocy i osób niepełnosprawnych.

Ale nieudolne działania rządu odbijają się nie tylko na kobietach, czego dowiodła skala pierwszej fali protestów. 2 miliardy zł rekompensaty dla TVP i Polskiego Radia, 1,5 miliarda zł rocznie na religię w szkołach, a tymczasem: ludzie tracą pracę, przedsiębiorcy bankrutują, szpitale toną w długach, pacjenci umierają w kolejkach na SOR. Zwołana została również Obywatelska Rada Pedagogiczna, w której nauczyciele organizują się oddolnie, aby „wyrazić stanowczy sprzeciw przeciwko próbom ograniczenia praw obywatelskich, naszych i naszych uczennic i uczniów.”
(Więcej informacji: https://www.facebook.com/protestzwykrzyknikiem/posts/1280294808971298)

Żądamy szacunku dla wszystkich obywateli. Żądamy, żeby najważniejsze decyzje w kraju podejmowali ludzie kompetentni. Żądamy świeckiego Państwa i dymisji ministra Czarnka, który swoimi wypowiedziami łamie wszystkie standardy współczesnej demokracji.

Stop propagandzie w mediach publicznych! Stop piekłu kobiet! Pomóżcie dać opór i przyczynić się do zmian chorych wyroków i rozporządzeń wydawanych przez obecny rząd.

Przebieg wydarzenia będzie zależał głównie od frekwencji: być może po prostu symbolicznie spędzimy wspólnie chwilę pod Urzędem Miasta Tarnobrzega, lub przejdziemy się na krótki spacer krzycząc hasła w obronie naszych praw jeśli będzie nas więcej. Na naszych protestach zapewniona jest stała ochrona policji, ale również pomoc prawna pro-bono jeśli będzie taka potrzeba.

Pokażmy się tutaj, w podkarpackim Tarnobrzegu, rzekomo PiSowskim bastionie. Niech nas zobaczą i nie myślą, że mają po swojej stronie całe województwa. Zapraszamy szczególnie te, które bardzo ucierpią na wyroku TK z 22 października, ale również tych którzy w jakikolwiek inny sposób cierpią na niekompetencji osób rządzących. Powiedzcie razem z nami głośne i wyraźne, podkarpackie, STOP!”  – informują organizatorzy.

Subskrybuj
Powiadom o
83 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bolek
11 miesięcy temu

Zanim zaczniecie protestować proszę zapoznać się z instrukcją Brtosza Kramka z fundacji Otwarty Dialog pt „Niech państwo stanie” Może zrozumiecie ze jesteście trybikiem w maszynie.

Bozo
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Przecież te małolaty tak na prawdę nie wiedzą o co chodzi w tych protestach. To wygląda tak: -ej Marika dziś manifestacja kobiet. Idziesz? -A o co w niej chodzi? spytała. Nikola odpowiedziała: -O nasze prawa. – Czyli o co? -Ej idziesz czy nie idziesz? -Tak. Idę.

Tyle w temacie

pan
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

sam nie wiesz o co chod zrózne kobiety sa i tez co maja dzieci wara od kobiet .

WOJEK DOBRA RADA
11 miesięcy temu
Reply to  pan

BRAWO.Pewnie to jakis, ,chomo -sapiec”.

WÓJEK DOBRA RADA
11 miesięcy temu

dlaczego peowska swinia ukradła mi nicka?wymysl sobie cos!nawet na to cie szmato nie stać.buuuu

Odyseusz
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Czekam aż gównożerka na ulicach zamiast haseł pro aborcyjnych zacznie skandować JAKO GŁÓWNY BENEFICJENT hasła typu: jebać 500+, jebać wyprawka do szkoły , jebać bon turystyczny. Nie chcemy jałmużny sami na siebie zarobimy

Odyseusz
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Czekam aż gównożerka na ulicach zamiast haseł pro aborcyjnych zacznie skandować JAKO GŁÓWNY BENEFICJENT hasła typu: jebać 500+, jebać wyprawka do szkoły , jebać bon turystyczny. Nie chcemy jałmużny sami na siebie zarobimy bo w domach się nudzimy !!

Bozo
11 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

No i w końcu widzę tu na portalu po raz pierwszy konkretny komentarz. Bo jak czytam co pisze: mar, piter, alf i inni tego typu specjaliści to rzygam przez okno

strach i ,,,,,,,
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

skoro jesteś ojcem to się na to nie odważysz i tak będziesz słuchał polityków bo nie masz władzy wśród ludzi……… a dalej nie pisze bo widać jacy ludzie są na ulicach miast polski……..

Bozo
11 miesięcy temu

Nie pierdol głupot mam 29 lat a moja małżonka 27. Nie mamy dzieci i nie mamy zamiaru mieć. Ja zarabiam 3200 na rękę tu na miejscu w Tarnobrzegu a małżonka 2900 i uwielbiamy święty spokój. Po co wam te dzieci? U nas w bloku jest tragedia. Co z tego że mają dzieci jak dzieci wyjechały do Anglii, Niemiec, Francji, Krakowa i Warszawy – mają na nich wyjebane. A ich rodziców odwiedza opieka społeczna. 10 takich przypadków jest tylko u mnie w bloku. A o innych lepiej nie mówić.

Bozo
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Jak to się mówi: „kasę wydoiły i spiedoliły – wyjebane na starych”

Trappist1
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

To o czym mówisz to wielki problem czasów współczesnych. Ja pracuję z dziećmi i widzę codziennie jak te relację na linii dziecko-rodzic są słabe, jak mało rodzice czasu poświęcają, jak niewiele nauki życiowej wyciągają z domu, te relacje są coraz gorsze z roku na rok, potrzeby emocjonalne, edukacyjne zastępuje dziś internet. Efektem w życiu dorosłym jest właśnie to o czym wspominasz. Aby wychować dziecko nie wystarczy włożyć kasę i mieszkać w jednym domu, potrzeba o wiele wiecej,na co oczywiście nie ma dziś czasu, bo praca i inne sprawy osobiste

Stach
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Sprawa oczywista. Od zawsze rodzice zajmowali się dziećmi, a dorosłe dzieci zajmowały się rodzicami, gdy rodzice umierali i zostawiali dzieciom dorobek życia – spadek. Świat tak działał przez tysiące lat.

Urzędnicy Państwa zorientowali się, że można na tym zarabiać, najpierw opodatkowali ze wszystkich stron rodziców, żeby prawie nikt nie mógł się dorobić, a jak się dorobi – to podatek od spadku, żeby ograbić sieroty.

ZUS – to system „aborcji starych rodziców”, pracujące dzieci łożą nie na własnych rodziców, tylko na tych którym ich kasę przeleje urzędnik ZUS.

Teraz, kobiety chcą aborcji, bo po co mieć dzieci skoro na starość mnie porzucą. Następnym etapem będzie aborcja finansowa na żądanie mężczyzny (w skandynawii wprowadzają) – po co mam harować na kobietę i dziecko, skoro kobieta się skrobie, a dziecko mnie porzuci. Cały naturalny system współzależności i współpracy pokoleń oraz ekonomiczna rola rodziny zostały rozmontowane przez totalitarne Państwo i jego pazernych urzędników. Przestaną się rodzić dzieci, nasz naród wymrze, a na nasze miejsce przyjdą wyższe cywilizacje, muzułmanie lub azjaci.

Stach
11 miesięcy temu
Reply to  Stach

Ps.
Masowy wyjazd dzieci za granice, to ucieczka z Państwa w którym praca jest opodatkowana na jednym z najwyższych poziomów na świecie. To porzucenie własnych-starych rodziców i „podrzucenie” ich jak kukułczego jaja na utrzymanie tym, którzy zostali w kraju i których Państwo zmusza do płacenia składek ZUS.

As
11 miesięcy temu
Reply to  Stach

Inna sprawa ,że uważam iż ZUS jest praktycznie bankrutem od dawna. Dokładamy rocznie jako podatnicy po ok. 70 miliardów. Po pandemii ten obraz będzie jeszcze bardziej tragiczny. W końcu wymusi reformę i zapewne obcięcie emerytur obecnych i przyszłych. O tym ,że nasze wpłacone pieniądze sekundy porem lądują w tej dziurze bez dna obecnych emerytów

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Tak to jest u postkomunistów – bez wartości wychowywały dzieci to w nagrodę mają to co mają (a raczej nic nie mają) – czyli dzieci ich mają w du…. > Podostawali za komuny mieszkania za friko, pili, chlali, żarli
– dzieci mieli w du…. nie mieli czasu dla nich , nie przekazywali żadnych wartości (tylko kasa się liczy, przyjemności ) – to zbierają owoc, który zasiali.
Jak będziecie już starzy to was tylko dom starości czeka , nikt nie odwiedzi, szklanki wody nie poda , nie zadzwini
– i zastanówcie się ” CO PO WAS POZOSTANIE – NIC I GÓ…..”

GoGo
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

ALE ZAL CI -DUPE SCISKA.!!

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  GoGo

Może i żal ale tego głup…. nawet nie będzie miał kto pochować
tego dziada (państwo dziada będzie musiało pochować) – typowe PZPR myślenie .

Jakub
11 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

ten nick sugeruje że jest pan trolem ale i tak odpisze – jestem gównażerką o której pan pisze i też osobą która współorganizuje protesty. Nie opowiadamy się przeciwko 500+, jestem jak najbardziej za pomocą socjalną dla potrzebujących rodziców – zwłaszcza samotnych. opowiadamy się za wyrokiem który uderza głównie w najbiedniejsze kobiety, które nie stać na zabieg za granicą a tym bardziej na godne i szczęśliwe wychowanie dziecka w przyzwoitych warunkach. jeśli ktoś tu jest przeciwko pomocom dla rodziców i ich dzieci to są to osoby którym odpowiada ten wyrok – bo traumatyzują zarówno matkę jak i niechciane dziecko na całe życie. bez pozdrowień głupawy trollu

Bolek
11 miesięcy temu
Reply to  Jakub

Szanowny Panie Jakubie proszę pisać zrozumiałym jezykiem dla każdego czyli nie zabieg za granicą tylko zamordowanie lub zabicie nienarodzonego człowieka.W tym miejscu należy zdać fundamentalne pytanie.Czy życie jest największe wartością w Pana życiu czy komfort lub świętym spokój.Zdrowia życze

Kutombo
11 miesięcy temu

Pała,zimna woda i ciasne drzwi.

Anna
11 miesięcy temu
Reply to  Kutombo

to w środę w stolicy

As
11 miesięcy temu
Reply to  Kutombo

Przypomniały się czasy młodości w ZOMO prawda? Brakuje Ci teraz tego, takich zjebów niestety w naszym społeczeństwie nie brakuje. Dać im broń wolną rękę to rżneli by na prawo i lewo.

andy
11 miesięcy temu
Reply to  As

lewak wrednie przewraca historią – przecież zomo to wasze komusze osiągnięcie do utrzymania wadzy i jeśli komuś się przypomniało to tylko tobie

GoGo
11 miesięcy temu
Reply to  Kutombo

KUTAFON!!

Cizia
11 miesięcy temu
Reply to  Kutombo

Tobie zostalo tylko siusiu I rozaniec.

WOJEK DOBRA RADA
11 miesięcy temu
Reply to  Kutombo

Chyba ten przyklad z domu swojego wyniosles.

Piotr
11 miesięcy temu

Precz z komuna!! Nawoływanie do zabijania jest karane z kodeksu karnego

GoGo
11 miesięcy temu
Reply to  Piotr

KOMUNO WROC .!!!

strach i ,,,,,,,
11 miesięcy temu

no już się udaje bo ludzie już nie chcą wychodzić z 4 ścian a te protesty są trochę przesadzone i za późno się stawiamy bo i tak już polski naród jest wystraszony ……… bez komentarza

gosc
11 miesięcy temu

tępe dzidy

GoGo
11 miesięcy temu
Reply to  gosc

Wypierdek z koziej dupy.!

Alf
11 miesięcy temu

Trochę śmieszy mnie ta hipokryzja wyznawców pislamu. Z jednej strony przeszkadza LGBT a z drugiej nie przeszkadza prezes homoseksualista.

odważny czy głupi
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

to ty jesteś prezesem

Ad.
11 miesięcy temu

organizatorzy tych burd ulicznych mają krew na rękach i powinni odpowiedzieć za to ,nie przed PiS,ale przed nami normalnymi obywatelami-znamy was organizatorzy.Pozostałą hołotę uliczną i wściekłe macice zaszczepić szczepionką przeciw wściekliżnie.

anonim
11 miesięcy temu

kobiety jestesmy z wami dobrze robice jestescie silni nie dajcie sie to jest wojna rząd pisiorski kazdy ma go dośc najgorszy i smieszn e ustawy robi zniszczyli zadłużyli okradli kraj .

"jestem z Wami"
11 miesięcy temu
Reply to  anonim

a ty matole kim jesteście? to naucz się pisać „(jestesmy z wami)”

Blondas
11 miesięcy temu
Reply to  anonim

Tęczowy szuszwolu do piwnicy!

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  anonim

Nawet większość kobiet (prawdziwych) siedzi w domu a tu tylko albo małolaty, potomkowie postkomunistów, lewaków .

Janusz
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Pewnie im płacą za te marsze .

WYPIE..AĆ
11 miesięcy temu

A co brakło odwagi „organizatorce” się podpisać ? a redakcja „poświęca” się i udostępnia stronę by promować durności i wulgaryzmy tłumokom nie potrafiącym przedstawić nic konkretnego tylko ślepo POdążać za lewactwem

misiek
11 miesięcy temu
Reply to  WYPIE..AĆ

sam wypier dziadu sam jestes lewakiem pisiorku , a w marszu niepodległosci chodza sami bandyci faszysci dzicz hołota zadymiarze guma na takich psełdo narodowcy patrioci nie wiedza nic o histori

świadomość
11 miesięcy temu
Reply to  misiek

„bohater”i działacz nowoczesny się odezwał – nazbierałeś już kasy dla Lempart – i to jest wyraz waszej mądrości i celu – palanty i dzidy

anonim
11 miesięcy temu

a smieszna straż narodowa będzie stał a przy kościołach pachołki jołopy chłoptasie nie mają co robic sami sie boja niech swiętych nie udaja bo nie sa , kaczorka słuchaja za pisiorami są

portret wystawił
11 miesięcy temu
Reply to  anonim

oto przedstawiciel protestujących – ćwok nie potrafi dwa zdania z sensem sklecić a on świat chce się zmienić

Blondas
11 miesięcy temu
Reply to  anonim

Morda w kubeł buraku!

Odyseusz
11 miesięcy temu
Reply to  anonim

Czekam aż gównożerka na ulicach zamiast haseł pro aborcyjnych zacznie skandować JAKO GŁÓWNY BENEFICJENT hasła typu: jebać 500+, jebać wyprawka do szkoły , jebać bon turystyczny. Nie chcemy jałmużny sami na siebie zarobimy

ooo
11 miesięcy temu

Chcecie wrażeń? Będziecie je miały.!

GoGo
11 miesięcy temu
Reply to  ooo

JESTES CIOTA!!

GoGo
11 miesięcy temu

KUTAS,- ZLAMANY!!

Bozo
11 miesięcy temu

Gówniarzy nieźle poniosło. Widać po komentarzach, ale tak to jest – bezstresowe wychowanie + zamknięte szkoły zrobiły swoje

Odyseusz
11 miesięcy temu

Czekam aż gównożerka na ulicach zamiast haseł pro aborcyjnych zacznie skandować JAKO GŁÓWNY BENEFICJENT hasła typu: jebać 500+, jebać wyprawka do szkoły , jebać bon turystyczny. Nie chcemy jałmużny sami na siebie zarobimy

Mama puszczalskiej dzesiki
11 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Ej jak to? Odyseusz opamiętaj się. To skąd rodzice mają wziąć kasę dla najduchów na nowe trampki. Jesteś zimny i bez serca.

obywatel
11 miesięcy temu

A sterylizacja to co !!!!

odp
11 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

bo tego się dołożył A. duda i z jego pomysłami i reszta sprzedawczyków z kaczyńskim na czele i co dalej……

Cizia
11 miesięcy temu

BRAWO DROGIE PANIE! EUNUCHY PRECZ!!!

Tęczowa
11 miesięcy temu
Reply to  Cizia

Tylko Marta Lempart zmieni ten kraj na lepszy.

Cizia
11 miesięcy temu
Reply to  Tęczowa

Kraj jest piekny .Wystarczy pozbyc sie -pedofili I eunuchow.!!

deja vi
11 miesięcy temu
Reply to  Cizia

myślisz że to tak samo jak poszło ci z rozumem

lupa
11 miesięcy temu
Reply to  Tęczowa

tak już sobie zmieniła — zgarneła ponad milon i pokazała zad

Seba
11 miesięcy temu
Reply to  Tęczowa

CHŁOPAK + DZIEWCZYNA = TRADYCYJNA RODZINA !

GoGo
11 miesięcy temu
Reply to  Seba

Chlopak z dziewczyna to rodzina.,???.CO TY PIJESZ??

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Tęczowa

Tak jak Kijowski z KOD (z Komitetu Okradania Darczyńców) już chyba ma na swoim koncie ponad !,3 mln złotych -0 będzie się bawić bo barany wpłacały kasę (nie liczę lewactwa z PO, KO i lewaków z SLD i Razem – bo ci wpłacali bo myśleli ,że rozwali rząd
i podda się do dymisji – HA HA HA – postkomunistyczne, lewackie , LGBT – „marzenia”
poszły w las i już nie wrócą.

Janusz
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Konto pełne to protesty KODowców ustały.

Blondas
11 miesięcy temu

Dzisiaj nareszcie ich rozgonili w Warszawie. Kaczyński dobrze robi, to jest prawdziwy Polak-patriota i Katolik jak Piłsudski. Portret Jarka powinien wisieć w KAŻDYM Polskim domu !

Ona
11 miesięcy temu
Reply to  Blondas

ZAROWNO TWOJ WIZERUNEK I JARKA ,NADAJA SIE TYLKO NA -PAPIER TOALETOWY.

Jakub
11 miesięcy temu

Jestem współorganizatorem i prosiłbym aby poprawić tytuł. Nie jest to nasze ostatnie spotkanie, następne mamy zaplanowane za tydzień 16.11. Pozdrawiam

Jaś
11 miesięcy temu
Reply to  Jakub

Same 5 Kubusiu w Hetmanie.

Zbyszek
11 miesięcy temu
Reply to  Jakub

Ty jesteś tym Idiotą nr 1 wśród tych Matołów?

WÓJEK DOBRA RADA
11 miesięcy temu
Reply to  Jakub

OSTATNIEJ DOBY ZMARŁO 4 MEZCZYZN Z TARNOBRZEGA,NIE MIELI CHORÓB WSPÓŁISTNIEJĄCYCH, I MAMY 41 NOWYCH ZAKAŻEŃ,WIĘC BURAKU NIEDYSKUTUJ TYLKO DALEJ ROZNOS WIRUSA,BRAWO

Cizia
11 miesięcy temu

Chlopski filozof zabral glos.

megafon
11 miesięcy temu
Reply to  Cizia

tempa dzida zabrało głos

Trappist1
11 miesięcy temu

Ta piosenka powstała w 1996 roku jako sprzeciw wobec ustawy aborcyjnej wtedy uchwalonej. W tamtych czasach również trwał gorący spór w mediach, ale nikt nie odważył sie naruszyć już zawartego kompromisu.
https://www.youtube.com/watch?v=alu2yRpcak0

WÓJEK DOBRA RADA
11 miesięcy temu
Reply to  Trappist1

RAZ SIERPEM,RAZ MŁOTEM…

Ona
11 miesięcy temu

Co ty ,,CIOTO” tutaj robisz??

WÓJEK DOBRA RADA
11 miesięcy temu
Reply to  Ona

hm,będę skrobał komune?

Jaś
11 miesięcy temu

Na zdjęciach stara ubecja z letnich protestów o wolne sądy.

smile
11 miesięcy temu

Powinna się nimi zająć ABW…te osoby są na wszystkich manifestacjach antyrządowych…

WÓJEK DOBRA RADA
11 miesięcy temu

ZMARŁO 4 MĘŻCZYZN Z TARNOBRZEGA,W TYM NAWET 53 LATEK,DODATKOWO MAMY 41 NOWYCH ZACHOROWAŃ W SAMYM TARNOBRZEGU,DALEJ ORGANIZUJCIE MARSZE KOMUSZO-PEOWSKIE,MACIE KREW NA RĘKACH-TO DO ORGANIZATORÓW,BRAWO WY!

Blondas
11 miesięcy temu

To nie przypadek że poszło w góre po tych marszach gejowskich .

GoGo
11 miesięcy temu

ALES OSWIECONY .Tacy jak ty ,powinni miec prawo glosu, raz w roku,w wigilie razem z innymi zwierzetami.!

Cebi
11 miesięcy temu

Jedni i drudzy, dajcie już spokój z tymi pierdołami, podniecacie się i jesteście jątrzeni i judzeni przez wyuzdaną grupę uznającą się elytę. A to zwykli hochsztaplerzy.

WOJEK DOBRA RADA
11 miesięcy temu
Reply to  Cebi

AMEN.!!!

83
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content