Tarnobrzeg: Pod topór idą piękne dęby. W lesie Zwierzynieckim trwa kolejna wycinka (fotoreportaż)

Mieszkaniec Tarnobrzega zaalarmował nas o kolejnej wycince, która właśnie odbywa się w lesie Zwierzynieckim. – Czyżby z okazji święta Niepodległości wycinali nam las? – ironizuje internauta w e-mailu przesłanym do naszej redakcji.

– Nadleśnictwo wycina pojedyncze dęby o dość dużych rozmiarach, z dziuplami. Tym razem nie zrobili rębni gniazdowej. Widać, że pocięte drzewa są szybko wywożone – napisał internauta. – Oczywiście ciężki sprzęt rozjechał drogi – kontynuuje.

O wyjaśnienia w tej sprawie poprosimy Nadleśnictwo Nowa Dęba, zarządzające tym obszarem.

– W lutym tego roku puchar i tytuł „Super Kobiety” otrzymała Justyna Długosiewicz, szefowa Nadleśnictwa Nowa Dęba. Kapituła tytuł uzasadniła „troską o las Zwierzyniec przejawianą przez panią nadleśniczy”. Sama do kamery deklarowała, że to wyróżnienie jest dla niej zobowiązaniem żeby robić więcej i lepiej. Już wtedy było to wielką kpiną i parodią, bo od lat słyszymy jak mieszkańcy a nawet władze miasta starają się o ochronę lasu. No i doczekaliśmy się jaką troską objęła nasz las Zwierzyniec pani nadleśniczy – dodaje internauta.

 

foto: internauta

Subskrybuj
Powiadom o
101 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bolek
1 rok temu

Normalna gospodarka leśna.Tu sie scina tam sie sadzi bo jak wiadomo terenów leśnych w PL przybywa.Me belki każdy by chciał z drewna naturalnego a nie z sztucznego.Nic nadzwyczajnego raczej oczywista oczywistość

Anna
1 rok temu
Reply to  Bolek

może i tak ale nie w takim małym lasku miejskim! Już by sobie darowali ten las, a właściwie park miejski. Nie ma innych miejsc do wycinki? Czy tak dużo mamy lasów naokoło Tarnobrzega żeby pozwolić na ciągłe cięcie tego lasu?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Anna

Co za bezczelne brednie że to park miejski – niech miasto sobie odkupi teren z lasem,
a wkłada ryja tam gdzie nie jego miejsce (dotyczy to też wielu mieszkańców miasta – niby zatroskanych ale tak naprawdę próbujących wkładać ryje w nie swoje

Anna
1 rok temu
Reply to  obywatel

Hahaha chłopie co Ty bredzisz, jakie nie swoje? Chce cie poinformować, jak i pewnie wielu ktorzy tego nie wiedzą, że lasy państwowe są TYLKO zarządcami terenow leśnych, nie właścicielami, wlascicielem jest skarb państwa, a państwo to my obywatele (abstrahując od twojego nicka). Więc my obywatele mamy prawo, jak to ujales, wtykac ryj, to jes własność wszystkich nas mieszkańców Tarnobrzega, korzystamy my z tego lasu, parku – tak tak ppwierzchnia tego niby lasu jest taka jak parki miejskie. Widać po komentarzach ze chyba leśnicy sie oburzyli i podjęli defensywę.

Ada
1 rok temu
Reply to  Anna

„Korzystamy”? Tak. Wywożąc śmieci, nawet opony, pralki, lodówki, paląc ogniska, niszcząc kosze, tablice itp. Ktoś w zimie nawet wysypywał do lasu popiół, bo chciał zaoszczędzić. Wielcy obrońcy. Zacznijcie pilnowanie od siebie.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Anna

No właśnie a gdzie tu miasto i jego mieszkańcy – przecież to nie ich
o cudzym chcecie decydować – jak zwykli komuniści się zachowujecie.
Państwo decydując się na ten krok (całe szczęście w przypadku TBG)
a nie przekazując urzędasom miejskim z Tarnobrzega uchroniło nas przed tymi cwaniakami – oni już dawno by sprywatyzowali ten LAS.

Wim
1 rok temu
Reply to  Bolek

Idź do piwnicy poszukaj młotka i walnij się w łeb

luki
1 rok temu
Reply to  Wim

tobie nie pomogło dalej prostak

olo
1 rok temu

co chcecie 500+ mało nie kosztuje

Odyseusz
1 rok temu

Miasto powinno przejąć zarząd nad lasem zwierzynieckimi, a nastepnie przekształcić w park miejski – czy to takie trudne ?!

lisica
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Miasto nie radzi sobie NAWET z laskiem bulońskim. A las zwierzyniecki jest w dobrych (L.P) rękach . Nadgorliwi maniacy przyrody mają gażę w tych pseudoekologicznych stowarzyszeniach .i ogłaszają działalność poprzez paranoiczne alarmy(widać po zdjęciach i anonimowym artykule)

obywatel
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Jak najdalej od tego aby miasto mogło przejąc ten las – już dawno te miernoty urzędnicze i miernoty polityczne by sprzedały (jak wszystko co się dało DO TEJ PORY) – nie tylko drzewa ale i tereny z lasem .
Całe szczęście że to jest w posiadaniu Lasów Państw. – wytną stare i zasadzą nowe – proste jak drut i aż dziw że przeróżne cwaniactwo chce na tym zabłysną siejąc propagandę .

death
1 rok temu

jak sami głąby pracują w nale…………. nd to i gospodarz miasta nie jest lepszy?
a że drzewa usuwają dwu tlenek węgla to się nie liczy bo każdy szuka wygody i kieruje karawana czy to do pracy czy …… nawet z krzesła problem maja wstać a nadwaga rośnie a potem wiadomo czym się kończy ……. a lekarz podchodzi zadaje pytanie czy mogę………

grom
1 rok temu
Reply to  death

piter i wszystko jasne

Gość
1 rok temu

Dziwicie się?! W Tarnobrzegu Nadleśnictwo Nowa Dęba?! Z chwilą wycięcia pierwszego drzewa tarnobrzescy urzędasy powinny interweniować w ministerstwie i starać się o utworzenie nadleśnictwa Tarnobrzeg. Przyzwyczajajcie się że będziemy ruchani z wszystkich stron. W ostatnich latach z Tarnobrzega wyprowadzono ZUS do Mielca, Wody Polskie do Stalowej Woli, Rejon Energetyczny do Mielca. Pozostawiono nic nie znaczące biura obsługi klienta. Zlikwidowano stacjonarny punkt Krwiodawstwa (w Stalowej Woli i Mielcu oczywiście ZOSTAŁY) I TO WSZYSTKO PRZY BIERNEJ POSTAWIE TARNOBRZESKICH WŁADZ I BEZRADNYCH.
PS. Zobaczcie jak 11 listopada te władze będą się puszyć i piać z samozachwytu. Szkoda że Piłsudzki nie może zejść z pomnika bo by ich wykopał po dupach i rozgonił na cztery strony świata. Między innymi w stronę Krosna.

art
1 rok temu
Reply to  Gość

ZUS jest przecież w Tarnobrzegu. Wody Polskie to nowa struktura, której nigdy pod ta nazwą w Tarnobrzegu nie było.

Gość
1 rok temu
Reply to  art

Jak już umiesz czytać to czytaj że zrozumieniem. Wszystkie istotne działy ZUS są już w Mielcu. Co do Wód Polskich we wszystkich byłych miastach
wojewódzkich (Krosno Przemyśl) no i oczywiście w Rzeszowie powstały na bazie Rejonowego Zarządu Spółek Wodnych i Melioracji! Tylko Tarnobrzeg dał sobie to odebrać.

art
1 rok temu
Reply to  Gość

Nadzór Zlewni w Tarnobrzegu musi wystarczyć. I tu uprzedzam ewentualne pytanie i odpowiadam: Co do powstania Zarządu Zlewni w Stalowej Woli, a nie w Tarnobrzegu – zapewne zaważyły układy polityczne i mocna pozycja w nich Stalowej Woli.

art
1 rok temu
Reply to  Gość

Napisałeś przecież u góry, iż wyprowadzono ZUS do Mielca. Potem piszesz żebym czytał ze zrozumieniem i dodajesz : wszystkie istotne działy ZUS są już w Mielcu.
Pisz dokładnie co masz na myśli, a nie potem komentarz, że nie czytam ze zrozumieniem. Ja np. złożyłem o postojowe za kwiecień w ZUS Tarnobrzeg i je dostałem.

Gość
1 rok temu
Reply to  art

Ja dostałem decyzję z ZUS w Mielcu. O przyłączenie energii elektrycznej musiałem dzwonić i wysyłać polecone do Mielca.

art
1 rok temu
Reply to  Gość

Co do decyzji o przyłączeniu energii też tak miałem.

art
1 rok temu
Reply to  Gość

Właśnie się dowiedziałem, że moi rodzice dostają informacje z ZUS u z różnych lokalizacji. Mieszkają pod tym samym adresem Tarnobrzegu, a Ojciec dostaje korespondencję z Mielca, a Mama z Tarnobrzegu.

Ada
1 rok temu
Reply to  art

Tarnobrzeska filia wysyła dokumenty do Mielca.

Cizia
1 rok temu
Reply to  Gość

A kogo to interesuje.

grom
1 rok temu
Reply to  Gość

Chłoptasiu świat nie powstał wczoraj i trzeba go najpierw poznać i przyjąć z inwentarzem a twoje wymagania są śmieszne

Gość
1 rok temu
Reply to  grom

Śmieszny to jesteś Ty i ludzie którzy pchają się na miejskie stanowiska. Nie umieją zadbać o interesy miasta. Sprzedali (czytaj zniszczyli wszystko) : spółkę komunalną (teraz Stalowa Wola dyktuje nam ceny za śmieci oczywiście wyższe niż dla swoich mieszkańców) miejską komunikację (jeszcze wozi nas prywatna firma z Krakowa rozlatującymi się pojazdami- jak ktoś chce zobaczyć jak powinny wyglądać autobusy MKS to zapraszam do ST. W. lub Sandomierza bo tam umieli ściągnąć środki unijne na ten cel) No i oczywiście Tarnobrzeskie Wodociągi których już miasto nigdy nie odkupi. Bo niby za co skoro teraz aby pokazać emerytom że cokolwiek robią remontując kilka metrów drogi i chodnika zadłużają miasto na kolejne miliony!!!

Dodo
1 rok temu
Reply to  Gość

Masz rację w 100 proc. po cichu wyprowadza instytucje do Mielca i Stalowej a my udajemy, że nic się nie dzieje. To te dwa miasta dzięki swoim ludziom niszczą Tarnobrzeg i przejmują kasę zarówno z funduszy wojewódzkich, państwowych jak i UE. A my siedzimy cicho, bo takich mamy ludzi. Obudźcie się ! Tarnobrzeg obudź się i przejrzyj na oczy!

art
1 rok temu
Reply to  Dodo

Bez napinki. Realnie patrząc Stalowa Wola też mogła ,,poczuć się urażona”, kiedy Tarnobrzeg został stolicą województwa. Większa Stalowa Wola ,,nie dostała” wielu instytucji, które zostały stworzone w Tarnobrzegu. I nie mieszkam w Stalowej, żeby było jasne.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Dodo

Tu nikt nie udaje – po prostu poznali się na tarnobrzeskich urzędasach i miejscowych politykierach – co tylko swój prywatny interes mieli na uwadze.

gong
1 rok temu
Reply to  Dodo

Obódż się ty przecież te instytucje (Zus i ZE)pooddawane były za rządów PO i PSL i za panującego nam „helikoptera” TO trochę pospałeś TAK RZĄDZIŁA PO dziś negująca wszystko i pchająca się do rządów

gong
1 rok temu
Reply to  gong

dodam jeszcze że pozbawiono ówczas gmin posterunków Policji

grom
1 rok temu
Reply to  Gość

W twoim móżdżku to nie pali się światełko: „otoczenie” ,”kraj”, „sytuacja polityczna” (tu POczerwieniona) dzięki takim „postępowcom” jak ty co umieją tylko żądać (przykład ze strajku kobiet i koncertu debilnych życzeń) a myśleć racjonalnie- nie. Ciemnota ludności tu panująca jest żródłem zapaści miasta i tak będzie bo tylko tacy tu zostają co widać po wypowiedziach tu.

Gość
1 rok temu
Reply to  grom

„CIEMNOTA LUDNOŚCI TU PANUJĄCA JEST ŹRÓDŁEM ZAPAŚCI MIASTA” Zgadzam się z tym zdaniem w 100%. Jak można wybrać na prezydenta dziadka ( chyba doczekał sie wnucząt bo nie był na marszu kobiet) związanego z PO w regionie gdzie kasę w województwie dzieliło, dzieli i będzie dzielić PiS do końca świata i jeszcze dzień dłużej. 🙂 Mało tego. Jak można wybrać na posła obywatela Poncyliusza do Sejmu w którym większość miało PiS i nic nie wskazywało na to aby coś miało się zmienić! 🙂 Tak na marginesie to proszę mnie oświecić co dla Tarnobrzega zrobił poseł Poncyliusz przez 8lat rządów PO i przez ostatni czas za rządów PiS?

Gość
1 rok temu
Reply to  Gość

Na pewno mniej zaszkodził temu miastu niż mleczny janek z partii co według Ciebie będzie rządziła do końca świata. Nie wiem skąd był drugi szkodnik maly fiat.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Gość

Zadna różnica od lat – tą samą maścią smarowani, to samo pochodzenie i poglądy (te prawdziwe) – byle kasa dla siebie i swoich
a reszta do ???????????????????????????

guma
1 rok temu
Reply to  obywatel

jak ty takich różnic nie dostrzegasz to ty jesteś pierwszym winnym zapaści –nawet szkoda z takim typem polemizować

obywatel
1 rok temu
Reply to  Gość

200 % racji – a tu tylko urzędasy i prowincjonalne miejscowe tzw ELITY polityczne w TBG chcą decydować a tak naprawdę do niczego się nie nadają – być może dlatego co wartościowsze wszystko omija tą mieścinę.
U góry już dawno o tym wiedzą , że tu tylko postkomunistyczne miasteczko opanowane przez byłych PZPR i ich potomków.

Raf
1 rok temu
Reply to  Gość

Chłopie, prośba nie pisz takich bredni jakoby „pis” miał rządzić „do końca świata i jeszcze dzień dłużej” bo mi się robi niedobrze. Z takim podejściem do wyborów to lepiej w ogóle nie startować bo po co skoro jakaś tam partia ma i tak większość. Skończ Waść.

realia
1 rok temu
Reply to  Raf

to pokaż alternatywę nie irytuj się

obywatel
1 rok temu
Reply to  Gość

I ten las zwierzyniecki też by dawno już sprzedali – ale nie mogą – całe szczęście.
W mieście urzędasy powycinały drzewa (stare) gdzie tylko się dało)

  • obrońców wtedy nie było, lamentu, żalu ani nawet takich artykułów i oszołomów co teraz chce bronić zwierzynieckiego lasu.
Cebi
1 rok temu
Reply to  grom

piata kolumna miasta się odezwała

Prawda
1 rok temu
Reply to  Gość

Tylko ok 100 miejsc pracy zniknęli z TBG- dzięki tym machniacjom, a my cieszmy się i żyjmy chwilą.

Prawda
1 rok temu
Reply to  Prawda

zniknęło,

odp
1 rok temu
Reply to  Prawda

no to mało podałeś to liczbę bo jeszcze rok temu w tbg-u przebywało ponad 47 tyś mieszkańców a w tym roku już się liczba ta dużo zmieniła bo sąsiedzi wrócili do swoich domów a potem student woli studiować większym mieście to już jest coś między 5 a 7 tyś a ci co wyjechali zagranice aby spłacić długi to jest drugie tyle to jak się chodzi po tym mieście to ludzi się na jednej ręce policzy a pustych lokali to kartki zabraknie a mamy dbać o swoje domy i dobre samopoczycie

art
1 rok temu
Reply to  odp

Skąd masz te dane. Jakieś żródło? Z Twoich wyliczeń wynika, iż 10 – 14 tysięcy ludzi nie ma w Tarnobrzegu.

Gość
1 rok temu
Reply to  Prawda

I to jest podejście komuchow. Byle zjeść, wypić, wysrać i zadupczyć… Służyć temu kto zapłaci. A MAŁA OJCZYZNA?! Co to takiego?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Prawda

A to dobre – sam Bożek wice ma z poza miasta – jak i wielu co pozatrudniał jest z poza TBG – o czym ta gadka ???

art
1 rok temu
Reply to  Gość

Piłsudski, a nie Piłsudzki.

Owen
1 rok temu
Reply to  Gość

Też nie bardzo rozumiem dlaczego nadleśnictwo Nowa Dęba ma rządzić tarnobrzeskim Zwierzyńcem. Bo ktoś gdzieś kiedyś to zapisał, że tak ma być? No to trzeba ten idiotyczny zapis wykreślić i zrobić nowy, bardziej kierując się logiką! Teraz co do wpisu gdzies tam wyżej to nie każdy woli mebelki z drewna, może sam autor tego stwierdzenia tak, można też się przekonać na własne oczy KTO najbardziej je lubi odwiedzając siedzibę nadleśnictwa w Nowej Dębie, to dopiero woła o pomstę do nieba!

obywatel
1 rok temu
Reply to  Gość

Ale brednie pisane przez typowego miernotę z prowincjonalnego miasteczka – zapomnij że TBG będzie metropolią – nigdy nie było a tylko przez przypadek zostało za komuny miastem wojewódzkim.

orzeł
1 rok temu

może to była akcja na wzór z przed dwóch lat, tj „102 dęby na sto dwu lecie odzyskania niepodległości”?

Dodo
1 rok temu

Po obwodowe wycinają

Mik.
1 rok temu

Wiesc gminna niesie ze to ma zwiazek z slynna ,,obwodnica”.

smile
1 rok temu

Mam nadzieję że Szyszko bardzo szybko zabierze do siebie wszystkich, którzy wycinają nasz Zwierzyniec….

art
1 rok temu
Reply to  smile

Życzenie śmierci komukolwiek nie świadczy dobrze o tej osobie.

Tomi
1 rok temu
Reply to  art

A moze to wlasciciel -zakladu pogrzebowego??

smile
1 rok temu
Reply to  Tomi

Tak, jest duże zapotrzebowanie na dębowe trumny….

Artysta
1 rok temu
Reply to  smile

Jedna powinna być dla ciebie.

smile
1 rok temu
Reply to  Artysta

Chwila, w której przysypią Cię i zaleją betonem zbliża się z każdym dniem….

Cizia
1 rok temu
Reply to  smile

No ale Ty nie zarobisz

angel
1 rok temu
Reply to  smile

taka chwila zbliża się do każdego i do ciebie też.

obywatel
1 rok temu
Reply to  smile

A po co tobie komuchu trumna ?????

smile
1 rok temu
Reply to  obywatel

Ty buroku zmieścisz się w słoiku, jak Cię zjarają razem z Twoimi gumofilcami…:)

obywatel
1 rok temu
Reply to  smile

Jaki Wasz – ty takie ścierwo co nie ma nic na własność a chciałoby decydować o wszystkich -nawet cudzym – zwykłe bolszewickie, komunistyczne ścierwo tak robi.

smile
1 rok temu
Reply to  obywatel

Idź się wypałuj….:)

Tomi
1 rok temu

INDIANIE JAK WYCINALI DRZEWA, TO ZAWSZE BYLA MROZNA ZIMA!!

Owen
1 rok temu
Reply to  Tomi

Proponuję wyciąć cały Zwierzyniec, położyć tam asfalt pod parkingi oraz plac rekreacyjny z parasolami przeciwsłonecznymi, no i przenieść tam wszystkie uroczystości miejskie. Lasek Buloński też wyasfaltować i parkingi zrobić! Jakby było mało to jeszcze jest Park Dzikowski.

Tomi
1 rok temu
Reply to  Owen

No nie ma co przesadzac.

hit
1 rok temu
Reply to  Owen

„mądrość” twoja wznosi się ku uciesze gawiedzi tego samego pokroju

smile
1 rok temu

Rabunkowa gospodarka w imię prawa….
https://nadwisla24.pl/?s=Wycinka+lasu

gaj
1 rok temu
Reply to  smile

Czym się popisujesz ?-to jest propaganda tego samego nawiedzonego pseudoekologa opłacanego przez obce organizacje

Obywatel
1 rok temu
Reply to  gaj

Głupoty piszesz. Tniemy kilka razy więcej niż jeszcze kilka lat temu. Wynika to z faktu coraz większych haraczy dla skarbu państwa. W tym tempie za ok. 10 lat nie będzie chyba co ciąć. Kasa na 500+ i inne tematy bierze się min. z takich tematów.

piła
1 rok temu
Reply to  Obywatel

skąd te dane ;z wyniku twoich wyobrażni puk puk

smile
1 rok temu
Reply to  gaj

Te obce organizacje powinny Ci opłacić psychiatrę….:)

Greenpeace
1 rok temu
Reply to  smile

wole opłacać takich idiotów jak ty i ten autor

smile
1 rok temu
Reply to  Greenpeace

Cieszę się….podam Ci numer konta i czekam na wpłaty….:)

wasyl
1 rok temu

To nie jest gospodarka leśna tylko czysty rozbój w biały dzień. Jeśli im potrzebne drzewo to jest w lesie tyle wiatrołomów o dobrym stanie , dlaczego tego nikt nie usuwa ? Wciskanie kitu o drzewach z dziuplami to też niszczenie gniazd i siedlisk zwierząt . Tak się szczycą opieką nad lasem ,że niedługo to i zwierzyna ucieknie , HAŁAS DEBILI NA MOTOCYKLAC I QUADACH jest taki ,że ten las zginie bezpowrotnie a podczas spaceru trzeba uważać żeby taki gówniarz nie wjechał na człowieka .Do tego jeszcze śmieci i obcięte krzewy wysypywane w młodnik od strony działek . W dobie tej ” szmiry ” dużo ludzi spaceruje , starszych i młodych małżeństw z dziećmi , więc pytam , gdzie to dziecko ma ujrzeć ptaszka , wiewiórkę czy inne zwierzątko jak nie w lesie . Jak nadleśnictwo ma zobowiązania w m3 to niech poszuka innego lasu a nie tnie to co jest ostoją miasta – zielonymi płucami . Mnie nie interesują nagrody za ilość wyciętego drewna tylko to czym w tym czasie będziemy oddychać nie mając świeżego powietrza .Miast już raz dało d..y robiąc plac czerwony podobny ten do tego w Moskwie . Czy tylko betonowanie ? Nawet drzewa na tym placu… Czytaj więcej »

Gość
1 rok temu
Reply to  wasyl

Że ta choinka na placu Bartosza istnieje to cud. Jak może coś żyć bez głowy. To drzewko nie miało czuba lub jak kto woli wierchołka. Ktoś zrobił urzędasów w bambuko a że ONI ZA NIC NIE ODPOWIADAJĄ to wyszło jak wyszło czyli jak zawsze. Gdyby Kiełb miał wrócić z własnej kieszeni za tą choinkę a Bożek za posadzone trawy wzdłuż drogi to by się dziesięć razy zastanowili i głupot nie robili. Co do Placu Bartosza to dobrze że został tak zrobiony szkoda że urzędasy nie umieją go wykorzystać. Świetny pomysł miał Pan Zych aby w Kaprysie urządzić dom pielgrzyma i rozgłosić istnienie CUDOWNEGO OBRAZU MATKI BOŻEJ. Zaroiło by się od kawiarni i ogródków przed nimi. Zakonnikom to chyba nie pasowało bo to dodatkowe obowiązki. Lepiej leżeć do góry brzuchem, z tacą przelecieć, wziąść od miasta żeby na władze z ambony nie narzekać. A że miasto leży a w byłym Kaprysie tylko dwa stoiska wynajęte? KOGO TO OBCHODZI?! DIETA RADNYCH I PENSJA PREZYDENTÓW NA KONTO I TAK WPŁYNIE. SIARKOWI EMERYCI NA TACE TEŻ PRZYNIOSĄ… TYLKO MIASTA ŻAL!!!

Alf
1 rok temu
Reply to  Gość

Czy którykolwiek z pomysłów Pana Zycha doczekał się realizacji ?

fin
1 rok temu
Reply to  Alf
  1. bo są mądrzejsi we własnym mniemaniu tacy jak ty
Gość
1 rok temu
Reply to  Alf

Jak tarnobrzeska ubecja powymiera to może się doczeka?! Oby nie było zbyt puźno.

Ada
1 rok temu

Kto posadził? Leśnicy. I oni tym gospodaruję, bo ZNAJĄ SIĘ na tym jak nikt inny. Lepiej wiedzą, które drzewo wyciąć.

smile
1 rok temu
Reply to  Ada

Kto wyciął zdrowe drzewa, a zostawił wiatrołomy? Leśnicy…bo znają się na tym jak nikt inny. Kto ma zakaz udzielania mediom informacji o ilości wyciętych kubików drewna?…Leśnicy….Kto wywozi wieczorami ze Zwierzyńca wycięte drzewa?….Leśnicy….Kto prowadzi gospodarkę rabunkową w naszych lasach?…Leśnicy….Kto wyciął i zniszczył bardzo duży obszar Puszczy Białowieskiej? Leśnicy….bo znają się na tym jak nikt inny…!!!

bąb
1 rok temu
Reply to  smile

i taki cymbał powtarza te wszystkie brednie psedoekologów nie mając własnego zdania bo głupi jak but.

smile
1 rok temu
Reply to  bąb

Zapomnieli Cię wyskrobać jak przychodziłeś na ten niedobry dla Ciebie świat…pełen przyrody…

puk puk
1 rok temu
Reply to  smile

dureń nic nie wie -za komuny było” luksusowe życie” pełno przyrody(,dymiąnce kominy) było nowoczesne technologie( wiertło udarowe to było stosowane już w latach 90-tch)!!!!!

smile
1 rok temu
Reply to  puk puk

Dymiące kominy i czerwona zaraza zniszczyła wszystko w tym kraju…nie tylko przyrodę…

Artysta
1 rok temu
Reply to  smile

Ciesz się debilu synu tysięcy ojców że się nie spuścili w trawę tylko w macice twojej matki.

Mik
1 rok temu
Reply to  Ada

Jestes chyba malo poinformowana.Ostatnio drzewka posadzili urzednicy z Kamilem na czele .Jest nawet pamiatkowa tablica.

wasyl
1 rok temu
Reply to  Ada

Po co leży tyle drzew tzw. wiatrołomów i nikt tego nie tnie na metrówkę tylko same dęby ? Bardzo dobra jakość drzewa.Jeśli ktoś nie chodzi do lasu na spacer nie ma wyobrażenia o tym jak jest zniszczony , sam tam jestem codziennie od 20 lat , widzę to marnotrawstwo ze strony nadleśnictwa i szkody po użyciu ciężkiego sprzętu . Ktoś powie , samo odrośnie , ale jakby takiemu bezmózgowcowi niszczącemu las obciął głowę to sama by nie odrosła i poszedł by do dołu . Co nadleśnictwo robi w sprawie oszołomów motocyklowo-quadowych ? Szaleństwo bez granic i huk z silników niesamowity ,smród paliwa i wystraszona zwierzyna . Tak opisują swoją opiekę na lasem a siedzą na stołkach w Dębie i cisza.

lasyl
1 rok temu
Reply to  wasyl

Ktoś powie , samo odrośnie ,nie ktoś tylko psedoekolodzy tak mówili o Puszczy Białowieskiej i korniki zostały więc stosuj tą swoją metodę im jakby takiemu bezmózgowcowi niszczącemu las obciął głowę to sama by nie odrosła 

Ad.
1 rok temu

Pod topór to porąbane łby pseudo ekologów

Ona
1 rok temu
Reply to  Ad.

Daj przykkad I nadstaw pierwszy.Ale istnieje obawa ,ze na twoim tepym l bie topor sie stepi.

smile
1 rok temu
Reply to  Ad.

Jesteś leśnikiem?….

Ona
1 rok temu
Reply to  smile

To taki ,,lesnik” ktory sadzi po to, by mial sie gdzie w..rac!

żenada
1 rok temu
Reply to  Ona

popis elokwencji dzidy ze strajku

Ad.
1 rok temu
Reply to  smile

Moja rodzina posiada lasy.Pracowałem w lesie i wiem na czym polega gospodarka leśna.Większość się tylko wymądrza bez żadnego pojęcia.

Tym
1 rok temu
Reply to  Ad.

I TAKICH RZECZOZNAWCOW ,LASY PANSTWOWE POWINNY ZATRUDNIAC.!!

Rombak
1 rok temu

A to skurwysyny

Tym
1 rok temu
Reply to  Rombak

NO ALE KTO???

smile
1 rok temu
Reply to  Tym

Ci co nam lasy wycinają….

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
101
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content