Tarnobrzeg otrzyma 70 tys. zł na zakup sprzętu komputerowego

Miasto Tarnobrzeg otrzyma dofinansowanie w wysokości 70 000 zł na zakup sprzętu komputerowego dla pięciu szkół ponadpodstawowych. Dofinansowanie trafi do Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika, Technikum w Zespole Szkół im. Ks. St. Staszica, Technikum w Zespole Szkół Nr 1, Technikum w Zespole Szkół Nr 2 i Technikum w Zespole Szkół Nr 3. O dofinansowanie dla tych szkół wnioskowało miasto Tarnobrzeg.

Dofinansowanie zostanie przyznane w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych na lata 2020 -2024 ,,Aktywna tablica”.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu do każdej ze wskazanych szkół trafi po 17 500 zł. Z tego, dokładnie 14 000 zł na szkołę pochodzić będzie z programu ,,Aktywna tablica”, natomiast po 3 500 złotych dołoży miasto.

– Zgodnie z wnioskami dyrektorów szkół, za pozyskane dofinansowanie zostanie zakupiony sprzęt komputerowy, głownie laptopy z akcesoriami komputerowymi pozwalającymi na komunikowanie się na odległość, niezbędny w realizowania nauki zdalnej – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Jak przypomina, będzie to już kolejne, czwarte, duże wsparcie tarnobrzeskich szkół w sprzęt komputerowy w 2020 roku.

– Od czasu wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach z budżetu miasta zakupiliśmy tablety dla uczniów, niezbędny sprzęt komputerowy na potrzeby nauki zdalnej udało się też zakupić dzięki dotacjom, w tym z programu Zdalna Szkoła, programu Zdalna Szkoła + oraz program Aktywna tablica – dodaje prezydent Bożek.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
As
11 miesięcy temu

To daje 4-5 średniej klasy laptopy na szkołę z ok. 100 nauczycieli i ok. 400-500 uczniami. Symboliczny gest ministerstwa.

Bozo
11 miesięcy temu
Reply to  As

No tak masz rację. Do nauki zdalnej laptop gamingowy za 4k to absolutne minimum.

Panczo
11 miesięcy temu
Reply to  As

As, spokojnie kupisz 70 wystarczających komputerów…

bieda aż........
11 miesięcy temu

to jest ośmieszanie się aby miasto nie miało kasy na oświatę i po tych strajkach co bierze maks 10 osób to nie będzie dzieci a szkoły zamkną się a potem darowizny będzie miasto oddawać………..to jest śmiech na sali z takim prezydentem na czele brawo panie db dzieciaki nie chcą się w tbg-u szkołach uczyc uciekają do większych miast a 25% to w rzeszowie się uczy a u nas może 1% brawo władza upadłego miasta…….

Wirus
11 miesięcy temu

Wszyscy którzy złożyli wnioski dostali WOW sukces.

obywatel
11 miesięcy temu

Żebrają o kasę na komputery dla szkół i dzieci – ale urzędasy kasę dla siebie na podwyżki i premie zawsze znajdą . Tu mamy kolejny bezczelny lans burmistrza i urzędasów – nic więcej.

WÓJEK DOBRA RADA
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Jak sie za śmieci płaci 2 razy drorzej niż np.w Kielcach14 zł,a u nas 29 zł,to na wszystko jest,nawet smieciarki z sandomierza,takie wypasione za 400 tysi, wyworza smieci w tarnobrzegu,kto bogatemu zabroni?

huaweii
11 miesięcy temu

Dla kontrastu podajta ile poszło na Stalową Wolę i Mielec

Jest super
11 miesięcy temu

Problem infrastrukturalny już rozwiązany, teraz również i oświatowy.

no i git
11 miesięcy temu
Reply to  Jest super

Teraz burmistrz ma na następne podwyżki dla urzędników mających misje w upadającym mieście… albo na nagrody, kto co woli :D:D:D

Mar
11 miesięcy temu

No no, żeby tych dofinansowań nie było tak dużo, że trzeba będzie np. zdzierać niedawno wyremontowane drogi i znowu je remontować 😀

Gigus
11 miesięcy temu

W Tarnobrzegu brak sukcesów też jest sukcesem. Cieszymy się jakimś ochłapem, a tym czasem w Stalowej idą kolejne duże pieniądze https://echodnia.eu/podkarpackie/stalowa-wola-remont-wnetrz-miejskiego-domu-kultury-za-norweskie-pieniadze-potrwa-dwa-lata-i-pol-roku/ar/c1-15288720. Ech czy komuś nie wstyd. U nas zaspali albo oddali bez walki, po co się męczyć?

Mefisto
11 miesięcy temu
Reply to  Gigus

Tam panuje obecnie delfin PiS, gdy odejdzie do Warszawki zostawi po sobie piękne budynki i dług większy niż ten w Tarnobrzegu także chwilo trwaj

Gigus
11 miesięcy temu
Reply to  Mefisto

To co dla nich jest sufitem dla nas jest podłogą.

WÓJEK DOBRA RADA
11 miesięcy temu
Reply to  Mefisto

a u nas płoc z peło

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content