Tarnobrzeg otrzyma 70 tys. zł na zakup sprzętu komputerowego

Miasto Tarnobrzeg otrzyma dofinansowanie w wysokości 70 000 zł na zakup sprzętu komputerowego dla pięciu szkół ponadpodstawowych. Dofinansowanie trafi do Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika, Technikum w Zespole Szkół im. Ks. St. Staszica, Technikum w Zespole Szkół Nr 1, Technikum w Zespole Szkół Nr 2 i Technikum w Zespole Szkół Nr 3. O dofinansowanie dla tych szkół wnioskowało miasto Tarnobrzeg.

Dofinansowanie zostanie przyznane w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych na lata 2020 -2024 ,,Aktywna tablica”.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu do każdej ze wskazanych szkół trafi po 17 500 zł. Z tego, dokładnie 14 000 zł na szkołę pochodzić będzie z programu ,,Aktywna tablica”, natomiast po 3 500 złotych dołoży miasto.

– Zgodnie z wnioskami dyrektorów szkół, za pozyskane dofinansowanie zostanie zakupiony sprzęt komputerowy, głownie laptopy z akcesoriami komputerowymi pozwalającymi na komunikowanie się na odległość, niezbędny w realizowania nauki zdalnej – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Jak przypomina, będzie to już kolejne, czwarte, duże wsparcie tarnobrzeskich szkół w sprzęt komputerowy w 2020 roku.

– Od czasu wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach z budżetu miasta zakupiliśmy tablety dla uczniów, niezbędny sprzęt komputerowy na potrzeby nauki zdalnej udało się też zakupić dzięki dotacjom, w tym z programu Zdalna Szkoła, programu Zdalna Szkoła + oraz program Aktywna tablica – dodaje prezydent Bożek.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
As
8 miesięcy temu

To daje 4-5 średniej klasy laptopy na szkołę z ok. 100 nauczycieli i ok. 400-500 uczniami. Symboliczny gest ministerstwa.

Bozo
8 miesięcy temu
Reply to  As

No tak masz rację. Do nauki zdalnej laptop gamingowy za 4k to absolutne minimum.

Panczo
8 miesięcy temu
Reply to  As

As, spokojnie kupisz 70 wystarczających komputerów…

bieda aż........
8 miesięcy temu

to jest ośmieszanie się aby miasto nie miało kasy na oświatę i po tych strajkach co bierze maks 10 osób to nie będzie dzieci a szkoły zamkną się a potem darowizny będzie miasto oddawać………..to jest śmiech na sali z takim prezydentem na czele brawo panie db dzieciaki nie chcą się w tbg-u szkołach uczyc uciekają do większych miast a 25% to w rzeszowie się uczy a u nas może 1% brawo władza upadłego miasta…….

Wirus
8 miesięcy temu

Wszyscy którzy złożyli wnioski dostali WOW sukces.

obywatel
8 miesięcy temu

Żebrają o kasę na komputery dla szkół i dzieci – ale urzędasy kasę dla siebie na podwyżki i premie zawsze znajdą . Tu mamy kolejny bezczelny lans burmistrza i urzędasów – nic więcej.

WÓJEK DOBRA RADA
8 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Jak sie za śmieci płaci 2 razy drorzej niż np.w Kielcach14 zł,a u nas 29 zł,to na wszystko jest,nawet smieciarki z sandomierza,takie wypasione za 400 tysi, wyworza smieci w tarnobrzegu,kto bogatemu zabroni?

huaweii
8 miesięcy temu

Dla kontrastu podajta ile poszło na Stalową Wolę i Mielec

Jest super
8 miesięcy temu

Problem infrastrukturalny już rozwiązany, teraz również i oświatowy.

no i git
8 miesięcy temu
Reply to  Jest super

Teraz burmistrz ma na następne podwyżki dla urzędników mających misje w upadającym mieście… albo na nagrody, kto co woli :D:D:D

Mar
8 miesięcy temu

No no, żeby tych dofinansowań nie było tak dużo, że trzeba będzie np. zdzierać niedawno wyremontowane drogi i znowu je remontować 😀

Gigus
8 miesięcy temu

W Tarnobrzegu brak sukcesów też jest sukcesem. Cieszymy się jakimś ochłapem, a tym czasem w Stalowej idą kolejne duże pieniądze https://echodnia.eu/podkarpackie/stalowa-wola-remont-wnetrz-miejskiego-domu-kultury-za-norweskie-pieniadze-potrwa-dwa-lata-i-pol-roku/ar/c1-15288720. Ech czy komuś nie wstyd. U nas zaspali albo oddali bez walki, po co się męczyć?

Mefisto
8 miesięcy temu
Reply to  Gigus

Tam panuje obecnie delfin PiS, gdy odejdzie do Warszawki zostawi po sobie piękne budynki i dług większy niż ten w Tarnobrzegu także chwilo trwaj

Gigus
8 miesięcy temu
Reply to  Mefisto

To co dla nich jest sufitem dla nas jest podłogą.

WÓJEK DOBRA RADA
8 miesięcy temu
Reply to  Mefisto

a u nas płoc z peło

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content