„Ksiądz brał dobrotliwie którąś z dziewczynek na kolanka i za zasłoną biurka dotykał ją, głaskał i smyrał” – wstrząsająca relacja mieszkańca Tarnobrzega o tym, czego miał być świadkiem ponad 30 lat temu

Wstrząsającą relację zdarzeń z lekcji katechezy, zamieścił w na swoim profilu w mediach społecznościowych mieszkaniec Tarnobrzega. Opisał sytuacje jakie miały miejsce w 1986 r, kiedy do I komunii przygotowywał jego klasę ksiądz Marian. Jak napisał mieszkaniec Tarnobrzega, ksiądz miał molestować jego szkolne koleżanki.”Brał dobrotliwie którąś z dziewczynek na kolanka i za zasłoną tego biurka dziewczynki dotykał, głaskał i smyrał (…) Oprócz brania na kolana, często dziewczynkom masował plecy pod sweterkiem… a do jednej koleżanki powtarzał… Isabel… Isabel… (…) Nie mam żadnych dowodów na poważniejszą pedofilię ks. Mariana – ale to wszystko widziałem na własne oczy„.

Do opisania tych wstrząsających zdarzeń mieszkańca Tarnobrzega sprowokował reportaż TVN „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”. Z materiałów zgromadzonych przez redakcję wynika, że kardynał miał wiedzę na temat wielu skandali pedofilskich, które trawiły nie tylko polski, ale i światowy Kościół.

– Siedzi to we mnie już ponad 30 lat. Teraz pomyślałem sobie, że niech się dzieje wola nieba, ujawnię sk…na. – tłumaczy powody swej decyzji w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl.

CAŁY WPIS MIESZKAŃCA TARNOBRZEGA (pominęliśmy nazwisko księdza):

„Wczoraj wieczorem wreszcie obejrzałem „DON STANISLAO”. Dokument wstrząsający. Jeśli kościół dalej będzie krył, ukrywał i tuszował pedofilię w swoich szeregach – będzie blisko upadku… o ile już nie jest … i sam jest sobie winien …W naszym Tarnobrzegu i to całkiem niedawno głośno było o proboszczu parafii dzikowskiej ks. Józefie … Huczało w lokalnej prasie więc dalej nie podejmuję wątku, gdyż temat jest świeży i powszechnie znany. Chcę się troszkę cofnąć w czasie. Mój rocznik 1978 komunię świętą przyjmował w Parafii na Serbinowie – gdzie wieloletnim proboszczem był ŚP. Michał Józefczyk. Był rok 1986 – do komunii przystępowało się w drugiej klasie szkoły podstawowej. W tych zamierzchłych czasach na religię – chodziło się do sal katechetycznych przy kościele. Moją klasę (i chyba cały rocznik) do komunii przygotowywał ksiądz Marian. Ksiądz Marian siedział za wysokim i zabudowanym katedralnym biurkiem – i jego ulubionym zajęciem na lekcjach religii było branie dziewczynek „na kolanka”. Wysokie biurko (być może specjalnie) -było tak skonstruowane, że podczas katechez widzieliśmy tylko jego głowę i ręce. Zwykle rąk nie – bo ks. Marian prawie zawsze – brał dobrotliwie którąś z dziewczynek na kolanka i za zasłoną tego biurka dziewczynki dotykał, głaskał i smyrał. „Afera” wybuchła gdy jedna z mam którejś z dziewczynek – zauważyła podczas prania krwawe plamy na bieliźnie swojej córeczki – było to tuż przed komunią. Ksiądz Marian poprowadził nas do tego sakramentu – po czym cichcem go usunięto, a właściwie przeniesiono z naszej Parafii do innej. Klasycznie „zamieciono sprawę pod dywan”. Nie mam żadnych dowodów na poważniejszą pedofilię ks. Mariana – ale to wszystko widziałem na własne oczy. Mogę się tylko domyślać – że na „smyranku pod biureczkiem” w obecności całej klasy nie poprzestał. I wydaje mi się , że po świecie chodzi mnóstwo małoletnich ofiar i większych bezeceństw księdza Mariana. Gdyby tylko chciały …lub odważyły się mówić….

Po obejrzeniu „Don Stanislao” zastanawiałem się czy ks. Marian jeszcze żyje. Otóż żyje i ma się dobrze. Specjalista od małych dziewczynek, jest proboszczem w jednej z parafii w Jaśle. Spójrzcie tylko na ten „obłęd” w jego oczach ….( w tym miejscu autor wpisu publikuje zdjęcie księdza – przyp.red)”

Pytania w sprawie opisanej przez mieszkańca Tarnobrzega wysłaliśmy do rzecznika kurii Diecezji Sandomierskiej.

Kilka komentarzy, które pojawiły się pod wpisem mieszkańca Tarnobrzega

 

Subskrybuj
Powiadom o
101 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
walt
11 miesięcy temu

i klasycznie zmienili chłopu w sukience parafię i grasował dalej.

takich historii zna Polska wzdłuż i wszerz od groma.

choć jeśli dziwisz szybko nie umrze to może zapaskudzić pomnik swojego promotora kremówkowego Karola skutecznie.
fajnie,że po tylu latach nagle i w Polsce się o tym pisze,ofiarom to pewnie nie pomoże ale niektórzy przejrzą na oczy.amen.

a przecież był jeszcze wesołowski też wyświęcony przez Wojtyłę,też sprowadzony do Watykanu,zrobili mu karierę a potem cichcem z Dominikany wycofywali bo młodocianych ministrantów hurtowo gwałcił.
potem też znamienne,że nigdy za nic nie odpowiedział tylko czekano aż sprawa przyschnie.

choć przy tym degollado to wszyscy oni mali są.

oby tylko księdza szukał prokurator pokroju piotrowicza,ten tak tuszował działalność pedofila księdza z Tylawy,że aż go do pseudo trybunału powołano.
i to w kraju gdzie tak bezpardonowo lewactwo atakuje święty i apostolski kościół.

niech będzie pochwalony 😉

Bolek
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Co za czasy.Dzisaj strach własne dziecko przytulic czy pogłaskać o ucałowaniu nawet nie można pomyśleć.

M.M.
11 miesięcy temu

Teraz sobie przypomnial po 30 latach dobre

lewakfeministalgbt
11 miesięcy temu
Reply to  M.M.

a widzisz 🙂 np. dziwisz nic nie pamięta

walka z kościołem
11 miesięcy temu

Dziwisz ma pamiętać? czy ten kto go OSKARŻA ma mieć DOWODY nie OPOWIEŚCI, Tak działa sąd .

lewakfeministalgbt
11 miesięcy temu

ta tak 🙂 a macierewicz to wybitny mąż stanu

piłat
11 miesięcy temu

a ty głupiec POspolity

GoGo
11 miesięcy temu

M……..cz woli pokazywac sie w otoczeniu mlodych meszczyzn.??

obywatel
11 miesięcy temu

A kasa się mu zgadza – nawet za życia w okolicach w których się urodził ma pomnik (tak też robił Hitler, Lenin, Stalin) – z darowizn od pedofili????

Adam k.
11 miesięcy temu
Reply to  M.M.

Ty oczywiście psychicznie dał byś radę i od raz byś się zebrał i opowiedział o tym publicznie? Tak? Chwała człowiekowi za to, że miał odwagę i odważył się o tym publicznie napisać nawet po 30 latach od sytuacji. Nie zastanawiasz się dlaczego, żadna z obmacywanych dziewczynek do tej pory o tym nikomu nic nie powiedziała? Myślisz, że to takie łatwe?

walka z kościołem
11 miesięcy temu
Reply to  Adam k.

ty wiesz że to nie bajka wymyślona na czasie ?

lewakfeministalgbt
11 miesięcy temu

sie okaże

odp
11 miesięcy temu

to niech napisze skoro oskarża człowieka to po co do kościoła chodzi kiedy odprawiał mszę a teraz znalazł temat bo znowu tbg-u będzie w tv bo ktoś sobie przypomniał co było w czasach prl-u…….

walka z kościołwm
11 miesięcy temu

kiedy? wtedy kiedy ty zamkniesz pysk

niekatolik
11 miesięcy temu
Reply to  M.M.

nie, onprzez 30 lat nie potrafil zapomnieć a to różnica!

wymiar sp
11 miesięcy temu
Reply to  niekatolik

dowód niewiarygodny

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  M.M.

A co dalej ukrywać – zakłamane to państwo do cna !

art
11 miesięcy temu

Łatwo było znaleźć w której parafii jest teraz proboszczem

wasyl
11 miesięcy temu
Reply to  art

Zabaw się w policjanta i szukaj . Tylko dowody nie przypuszczenia i bajki po 30 latach

art
11 miesięcy temu
Reply to  wasyl

Napisałem, iż :,,Łatwo było znaleźć itd. „, gdyż w tych czasach w parafii serbinowskiej był tylko jeden ksiądz Marian. Nie napisałem nigdzie, że go podejrzewam czy oskarżam.

art
11 miesięcy temu
Reply to  art

I dodam jeszcze, iż to moja parafia, a ja wtedy miałem …naście lat i ten ksiądz mnie religii nie uczył.

Merrry
11 miesięcy temu

Proszę napisać chociaż pierwszą literę nazwiska księdza

życzliwy
11 miesięcy temu
Reply to  Merrry

Marian Ch.

detektyw
11 miesięcy temu

Dopiero co prokuratura postawiła zarzuty księdzu z Dzikowa, teraz ten z Serbinowa beknie bo nie zamiotą tego pod dywan. Słyszałem jeszcze o zmarłym niedawno ojczulku, że również święty nie był… Czas pokaże i na pewno ktoś wcześniej czy później o nim napisze. Gdyby choć 10% pokrzywdzonych odważyło się i opowiedziało czego zaznali od księżulków to skala procederu byłaby porażająca 🙁

makos
11 miesięcy temu

Chłop 42 letni nie potrafi zdania bez wielokropka napisać to coś ta szkoła go chyba bolała skoro do tej pory się nie nauczył poprawnie pisać. Akurat sobie przypomniał po reportażu, psychiatria to nazywa rojeniami, a przynajmniej autosugestią. Tylko wspomina że ksiądz brał dziecko na kolana za biurkiem, nie ma dowodów na nic więcej ale już wydał wyrok. To pewnie prawda że brał na kolana ale w szkole 10 lat później za moich czasów to dyrektor szkoły ciągnął uczniów za ucho, co teraz jest nie do pomyślenia, więc i trzymanie dzieci na kolanach 40 lat temu nie było niczym dziwnym. Albo weźcie jakieś poważne dowody przedstawcie albo przestańcie powielać rojenia mitomana.

art
11 miesięcy temu
Reply to  makos

Jest taka strona ortograf.pl Skopiuj tam swoją wypowiedź, a zobaczysz ile zrobiłeś błędów. Potem skopiuj tekst osoby cytowanej na tym portalu i porównaj wyniki. Zresztą to samo możesz zrobić w Word MS Office

Tbg
11 miesięcy temu

Po 30 latach chłop sobie przypomniał o Księdzu który na kolanach trzymał dziewczynkę, Chłopie masz dowody, widziałeś coś strasznego, zgłosiłeś gdzieś, itp. Takie brednie może dzisiaj każdy pisać że coś widział, coś słyszał, itp. i każdego dzisiaj można obwiniać bo komuś się przypomniało. Dziwi mnie że „bankrutujący” co roku TN pisze takie sensacje zamiast zająć się poważnymi sprawami i wiarygodnymi dotyczącymi miasta i regionu.

lewakfeministalgbt
11 miesięcy temu
Reply to  Tbg

a co ty tak bronisz tych sukienkowych ??jakiś interesik jest na oku ??

odp
11 miesięcy temu

ale tu nikt nikogo nie broni chce facet w spudnicy chodzić to nie chodzi bo jak kobieta w jensach chodzi to nie przeszkadza a tez lubią wiec wszystko dla ludzi….

Stach
11 miesięcy temu

Typowe lewicowe dwójmyślenie – do facetów „w sukienkach” zionie nienawiścią, ale faceci poprzebierani za qrw…y biorący małych chłopców na kolana, żeby ich nauczyć LGBTHWD to już są „postępowe anioły”.
Lewicowe myślenie jest idealnym narzędziem do fałszowania świadomości zbiorowej, bo jest intelektualną pokusą ćwierćintelienta.

walka z kościołem
11 miesięcy temu

rzygać się chce jak to paskudnie szyte i niezdarnie nadążające za TVN opluwaniu ludzi i kościoła . Jak mają dowody to do sądu ,przecież mają swoich sędziów (jeszcze)

lewakfeministalgbt
11 miesięcy temu

ooo jest głos ze straży kościoła 😉

obywatel
11 miesięcy temu

Co za brednie – a jak myślisz dlaczego w Ameryce południowej Dziwisz jest nie lubiany, nie mile widziany i dlaczego taki tytuł mu nadali katolicy (w tym katoliccy księża) jak szefowi mafii ??? Kasę brał od pedofilii na budowę pomników swoich (za życia) w swoich rodzinnych stronach.

waga
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

A TY JESTEŚ LUBIANY TU w KRAJU? Oczerniasz a masz dowody? -to do sądu – tak postępuje uczciwy a ty kim jesteś komuchu

Gosia
11 miesięcy temu

Nikt tu nie opluwa kościoła. Tu mowa o ludziach, którzy dopuszczali się przestępstw. I dobrze że jest TVN i daje temu świadectwo. Niektórzy nie chcą w to wierzyć bo im tak wygodniej.

Lidia
11 miesięcy temu

Ale sensacja po 30 latach gościu sobie takie rzeczy przypomniał. Na starość przy pewnej chorobie wraca pamięć a zapomina się bieżących spraw więc może gościu za chwilę przypomni sobie po 40 latach o księdzu podczas chrztu !

lewakfeministalgbt
11 miesięcy temu
Reply to  Lidia

Jakbyś nie była taka tępa to może wywnioskowałabyś z tekstu , że wiele osób potwierdza te wydarzenia , a po drugie jaki interes miałby katolik oskarżający bezpodstawnie swój kościół ??

Katolik(bezobjawowy)
11 miesięcy temu
Reply to  Lidia

Nie zdajesz sobie sprawy ile osób może skrzywdzić ksiądz czujący się bezkarnie i przenoszony od parafii do parafii. Ciekawe dlaczego po fakcie stwierdzenia przez matkę śladów krwi na majteczkach swojego 8-letniego dziecka ten ksiundz nagle zostaje przeniesiony. Ciekawe co Kuria odpowie redakcji na zadane pytania, że jak zwykle oni o niczym nie wiedzieli… 🙂 Tak niestety działa to w całym kraju i świecie. Ultrakatolicka Irlandia już się przebudziła.

odp
11 miesięcy temu

jak jesteś mocny w tym temacie to po co do kościoła chodzisz a potem do spowiedzi czekasz to możesz zapytać księdza czy mu się spudniczki podobają przecież to wolny kraj a ksiądz też facet……

waga
11 miesięcy temu

 ile osób może skrzywdzić ksiądz czujący się bezkarnie i przenoszony od parafii do parafii- to jest hipoteza którą bardzo łatwo odwrócić i też by znalazła potwierdzenie .Więc hipotezami sąd się nie zajmuje tylko prokurator

wasyl
11 miesięcy temu
Reply to  Lidia

Chyba sumienie mu pozwoliło , a gdzie i komu o tym wtedy powiedział?

lewakfeministalgbt
11 miesięcy temu

praże popcorn bedzie jatka w internecie 😉 przybyli obrońcy chrystusa króla matki za wszy dziewicy itp.

tfu
11 miesięcy temu

POKAZAŁEŚ JAKIM JESTEŚ SMIERDZĄCYM GNOJEM

lewakfeministalgbt
11 miesięcy temu
Reply to  tfu

1-0 dla obrońców pedofilii 😉

waga
11 miesięcy temu

ćwoku pedofia trzeba do sądu doprowadzić a nie na forach karać cały kościół

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  waga

Kościół to są wierni a nie zwyrodnialcy, pedofile nawet jak są kardynałami, biskupami, proboszczami. Bez wiernych nie ma kościoła ani wiary,
a wierni (prawdziwie wierzący) zasługują na szacunek – obrona fałszywych
biskupów, kardynałów i księży (pedofilii, złodziei, oszustów) nic tu nie da

  • to tylko pogrąża kościół i odpycha ludzi (zwłaszcza młodych – nieskażonych patologią).
Ada
11 miesięcy temu

Obrażaj, obrażaj. Nic innego nie potrafisz. Wcześniej byś się zapisał do PZPR, ORMO czy gdzieś tam jeszcze i dopiero byłbyś ważny, biedaku.

ZA HAJSEM
11 miesięcy temu

NadWisła 24 szuka popularności propagandą modną (ekologia i lgbt)i kontrowersyjną . TO JEST PAKUDFNA METODA

Katolik(bezobjawowy)
11 miesięcy temu
Reply to  ZA HAJSEM

Jasne, niech nie piszą o tych sprawach, niech wszyscy milczą – wtedy będzie lepiej? Człowieka na fejsie ruszyło sumienie i napisał o czym wiedział i co widział na własne oczy. Tak cię to zabolało? Załóż dres i idź pilnować kościołów aby nikt nie napluł lub nie odwróci się od nich. Osobiście znam wielu przyzwoitych księży wstydzących się za ten pedofilski syf swoich kolegów i zwierzchników.

obywatel
11 miesięcy temu

Tu w tym mieście jest wielu takich co by wszystkich ośmieszali, upokarzali (np. na tym forum) i dalej udawali że wszystko jest w porządku – tak dla świętego spokoju
– zamiast piętnować .
No cóż – dla kasy tacy ludzie są wszystko w stanie zrobić.

waga
11 miesięcy temu

tak niech milczą bo takie ścierwa lewackie i lgbt mają okazje napluć na kościół a nie potrafią zebrać dowodów do sądu

Mar
11 miesięcy temu

I List do Tymoteusza, rozdział 3:
„1 Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa, pożąda dobrego zadania.
2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania,
3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz,
4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością.
5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?”.

Byłoby zgodnie z nauką bożą, nie byłoby problemu.

orzeł
11 miesięcy temu

mocher i tak nie uwierzy, powie, że dziewczynka go sprowokowała, bo miała spódniczkę, mocher nie uwierzy nawet własnym oczom, to styl życia. Do kościoła a potem obrobić komuś dupe, zazdrościć sąsiadowi, że ma dwie krowy więcej a kury się nieso, niedowarzyć mandarynki w kauflandie, zadzwonić na policje bo sąsiad wierci o 19. Jeb…ne fałszywe katoliki, niech was wszystkich szlak… Ale idzie zmiana pokoleniowa, mochery dalej chodzą do kościoła, siadają w ławie którą wcześniej okichał człowiek koronny i tak się robi selekcja naturalna względem głupoty, fałszu i obłudy. A kysz, A kysz, A kysz

kara.......
11 miesięcy temu
Reply to  orzeł

że człowiek nosi mocherową czapęczkę to nikomu to nie przeszkadza bo to człowiek a że się spodobały spudniczki zawsze może zrezygnować z święceń a że to miało miejsce w szkole to tylko miejsce gdzie można się zakochać to nie ma znaczenia gdzie to będzie? A ten co sobie o tym przypomniał co działa się w latach jego dzieciństwa to powinni mu język uciąć w tych czasach była taka kara bo najlepiej oczernić komuś dupę i zrujnować życie a nawet nie wie co po tych 30 latach się dzieje z tą osoba……..

Enyaw
11 miesięcy temu

Mam wrażenie ze w Polsce pedofilia w kościele przeszła tak do porządku dziennego, że stała się jedna z „ prawd wiary „

zniesmaczony
11 miesięcy temu

Wiecie już dlaczego pewne środowiska mocno wzbraniają wprowadzenia edukacji seksualnej dla dzieci? Dlatego, że ze świadomymi dziećmi tak łatwo by nie było. Po co je uświadamiać, niech zwyrodnialcy nadal korzystają… Ciemnym ludem łatwiej się steruje.

gej
11 miesięcy temu
Reply to  zniesmaczony

a ty z kolegą byś pewnie uczył tej świadomości w praktyce

Alf
11 miesięcy temu

Kolejny raz cudu nie będzie. Dziwisz , powiedział ,że powinna powstać komisja do wyjaśnienia tej sprawy. Oczywiście kościelna. Wnioski będą takie ,że to był pojedynczy incydent. Mamy za słabe państwo i rządzących ,żeby postawić się kościołowi. Tylko w USA potrafili się za to wziąć po całości. W efekcie kościół stracił cały swój majątek na wypłatę odszkodowań ofiarom. Teraz msze odprawiane są w prywatnych domach wiernych. U nas nie ma chyba ŻADNEGO prawomocnego wyroku o wypłacenie zadośćuczynienia pokrzywdzonym przez kościół.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

A po co – powinien być przykładem a z tego co wiadomo jest w wielu krajach znienawidzony.

obywatel
11 miesięcy temu

To jest początek upadku kościoła w Polsce (tak samo będzie niedługo jak w Irlandii). Winni są temu sami kardynałowie, biskupi i księża – oni sami rozwalili Polski kościół , wiarę katolicką swoimi zachowaniami i nie dziwi że młodzi ludzie odchodzą od kościoła , bo to te pulchne pączki w sutannach mają tylko kasę , przywileje na uwadze , za kasę nawet pogrzeb zrobią komunistom (co całe życie walczyli z wiarą). Gulbinowicz (TW – kapuś i donosiciel ) to tylko wierzchołek góry . Ks. Tischner pisał ćwierć wieku temu, że mało kto stracił wiarę, czytając Karola Marksa, ale wiele osób straciło ją, słuchając swego proboszcza. Uważano do tej pory , że dużo zrobili dobrego, a teraz się okazuje , że zakochani w sobie tak dużo napsuli i tak się zdemoralizowali, że sami już tego nie widzą i tego nie ogarną. Oni się łudzą, że alternatywą jest spokój, dzięki któremu ich dorobek przetrwa. – a ich postępowanie to nic innego jak gnicie, które przeżre i zniszczy wszystko, czego dokonali. Ilu takich jest w rzeczywistości – czy tylko Petz, Gulbinowicz , Jankowski – wątpię (a ten z Tylawy – czy Prokurator temu co robił zawdzięcza teraz stanowisko z układu. Nie przypadkiem wielu działaczy… Czytaj więcej »

jasiu
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

tumanie – jak winny to pod sąd ,a nie paplanie „Winni są kardynałowie, biskupi i księża „to ja powiem tak – mordują ludzie – i ciebie wsadzą też — to paranoja

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  jasiu

Właśnie to typowe zachowanie katolika (Polskiego) – ten cały twój wpis – jak się nie ma nic do powiedzenia (napisania) – to obrażać, upadlać na forum – a o temacie ani słowa.Ty to taki katolik co wyjdzie z kościoła i wszystko robi przeciw i uważa że jak był w kościele to katolik , chociaż to co robi nie ma nic wspólnego z naukami.

Adam
11 miesięcy temu

Redaktorze lewaku,teraz jest pora na takie tematy?Chcesz,aby matołki z hetmana obrzuciły kamieniami klasztor dominikanów.

lewakfeministalgbt
11 miesięcy temu
Reply to  Adam

największą ochotę by rzucać kamieniami i palić kościoły to chyba mają jego pseudowyznawcy bo cały czas o tym pierdolą to tu to tam 😉 nie zdziwi mnie jak prowokacyjnie spalą swój kościół i zwalą wine na tuska, lgbt, niemiecką agenture itp.

wasyl
11 miesięcy temu

Zastanawiam się czy ta osoba jest jeszcze przy zdrowych zmysłach , dziwne to dla mnie ,że 30 latach teraz o tym mówi . Co robił przez ten cały okres swojego życia , jaką mu to daje satysfakcję ? Nie mówię ,że bronię tych w sukienkach , trzeba było to ” wyszczekać ” 30 lat temu , a nie teraz jeszcze gderając , że brak mu poważniejszych dowodów . Sam był świadkiem a rodzicom wtedy nie powiedział ? Obłuda ,co teraz się dzieje . Pisanie bajek na czasie , tak wpływa TVN na psychikę tych siedzących przed telewizorem . WYŁĄCZ TELEWIZOR AŁĄCZ MYŚLENIE .

Owen
11 miesięcy temu
Reply to  wasyl

Do pisania o tłumionych od wielu lat przeżyciach lub obserwacjach ośmielają wyznania innych, którzy tego doświadczyli, to nic dziwnego. O tym, że się PRL nie podobał też przecież nie od razu wszyscy chórem i oficjalnie mówili, po prostu coś w ludziach pęka i następuje lawina. Są też zbrodnie ujawniane i udowadniane po kilkudziesieciu latach ale też uniewinnienia jak w przypadku głosnej sprawy Tomasza Komendy. Szkoda mi tylko tych księży, którzy całe życie byli skromni, uczciwi i prawi, a znam kilku takich. Czyny ich kolegów – kapłanów uderzają przecież w cały kościół daltego właśnie Kościół powinien być najbardziej zainteresowany oczyszczeniem swojego środowiska i wyeliminowaniem takich padalców!

Kako
11 miesięcy temu

Ci którzy kryją tych pedofilów, powinni ponosić taką samą odpowiedzialność jak oni. Kościół jest sam sobie winny, bo nie potrafi się oczyścić z takich ludzi. A wręcz przeciwnie robi wszystko, żeby tacy ludzie nie ponieśli żadnej odpowiedzialności.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Kako

Tak samo ci co im pomagają ukrywać prawdę – w sumie to chyba tacy sami jak pedofile, a może jeszcze gorsi bo robią to świadomie!!!!!!!!

masakra
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

tu mory nie są wine czy to będzie kościół czy szkoła tylko ludzie których można nazwa bęcwałami i sprzedawczykami bo za byle……… … się sprzedadzą a że bida piszczy tak robia jak to Kołek zrobił z Kiełbem i uciekł bo nie miał tu życia i podobnie jak z tym artykułem tylko tu mowa o judaszu……..

Loka
11 miesięcy temu
Fu Pono
11 miesięcy temu

Co to za profil na Facebooku?
Podacie linka?

Lucyfer
11 miesięcy temu
Reply to  Fu Pono

Kmwtw

orzeł
11 miesięcy temu

co się dziwisz?

Wim
11 miesięcy temu

Dobrze że siostra zakonna mnie uczyła religii

orzeł
11 miesięcy temu
Reply to  Wim

pochwal się;)

-nik
11 miesięcy temu
Reply to  Wim

może po 30 latach se przypomnisz gdzie cię głaskała albo przytulała

odp
11 miesięcy temu
Reply to  Wim

ale to jest kobieta i może to samo zrobić jak się zakocha wolny kraj

O zgrozo
11 miesięcy temu

Ten człowiek jest chory. Po 30 latach sobie przypomniał. Tragedia. To co się teraz dzieje. Od zawsze był problem pedofili i wszędzie nie tylko w kościele. A teraz to byle by wykończyć kościół do końca zamknąć wszytkich księży do więzienia i będziemy mieć tak ja na zachodzie. Hulaj dusza piekła nir ma. Ciekawe ile mu TVN zaplacił za tą nagonkę. Dla mnie to jest chore jak po jakimś prostackim programie gdzie na pewno ludzie dostali pieniądze żeby zagrać rolę, bo przecież teraz nie ma nic za darmo, zgłaszają się nagle ofiary….. Tragefia

As
11 miesięcy temu
Reply to  O zgrozo

A nie wydaje Ci się ,że celibat sprzyja homoseksualizmowi i pedofilii ? W innych wyznaniach kapłani mogą się żenić i na pewno jest tego znacznie mniej

Ad.
11 miesięcy temu

Ten mieszkaniec to jakiś lewacko-pełowski pojeb,wpisuje się w lewacką nagonkę na kościół.Dlaczego nic się nie mówi o molestowaniu przez nauczycieli,aktorów celebrytów.Oni są pod ochroną lewackich mediów.

Lucyfer
11 miesięcy temu
Reply to  Ad.

Ten człowiek ma swoje imię i nazwisko. W przeciwieństwie do takiego czegoś jak ty nie kryje się za pseudonimem.

takie coś
11 miesięcy temu
Reply to  Lucyfer

brak mózgu pozwala ci siebie nie brać pod uwagę

C.K.
11 miesięcy temu

35 lat temu byłem molestowany przez nauczyciela mieszkańca Tarnobrzega.Wiem gdzie mieszkał.Inni uczniowie też byli molestowani.

Adaś
11 miesięcy temu

Oczernić można każdego.Zwłaszcza przy pomocy sprzyjających mediów.

Stach
11 miesięcy temu

Każdy ma mkdne „ME TOO” na swoją własną miarę.
Ps.
Mnie się też przypomniało, że mnie położna molestowała, zaraz po porodzie, przez wielokrotne dotykanie okolic intymnych przy zmianie pieluch. Pozwę szpital!!! Parę groszy będzie.

Kasia
11 miesięcy temu
Reply to  Stach

I walisz gr… myśląc o tym?

Kat
11 miesięcy temu
Reply to  Kasia

zapytała „wyedukowana” tępa dzida

Stan
11 miesięcy temu

Teraz peda.. z Jasła,biedron oczernia św.Jana Pawła,będziecie obalać pomniki?

lewakfeministalgbt
11 miesięcy temu
Reply to  Stan

przyjdzie i na to czas 😉

Borys
11 miesięcy temu

Zacznij jelopie od szkoły na Dzikowie.

lewakfeministalgbt
11 miesięcy temu
Reply to  Borys

a spotkam tam ciebie na straży ??

wożny
11 miesięcy temu

ty pytaj o edukację w pierwszej klasie a nie o straż- tumanie

lewakfeministalgbt
11 miesięcy temu
Reply to  wożny

tumanem to ty jesteś skoro skończyłeś jako woźny na prowincji 😉

Borys
11 miesięcy temu

I widzisz lewaku jaki jesteś tępy. Zapamiętaj sobie,ze każdą pracę trzeba szanować i każdego człowieka.

lewakfeministalgbt
11 miesięcy temu
Reply to  Borys

a to twoje zdanie 😉 ja nie szanuje faszystowskich świń i pedofili w sukienkach

stan
11 miesięcy temu

ty jesteś zdziczałą istotą bez praw i obowiązków

Dformat
11 miesięcy temu
Reply to  Stan

Strach pomyśleć co się stanie z nami jak runie ideologia stworzona przez kościół, kto będzie strzegł naszych sumień. Nie wyobrażam sobie tego, może nie moje pokolenie. Będzie decydować prawo silniejszego? Ktoś tym wszystkim steruje i chce zniszczyć to co w kraju jest i było od lat akceptowalne, a teraz jest beee.

otucha
11 miesięcy temu
Reply to  Dformat

Namieszali ci w głowie i jesteś w strachu . Niepotrzebnie bo kościół przetrwał tysiące lat i pokonał miliardy niedowiarków i wrogów ,a ci dzisiejsi to półgłówki wśród tępej i leniwej młodzieży oraz zdziwaczałych staruchów.

As
11 miesięcy temu

Tymczasem rząd ,żeby „wypłaszczyć” krzywą zachorowań robi coraz mniej testów. Dziś to tylko 35000. Nawet Ukraina robi ok. 80000 dziennie.
Tam mają po 12000 udokumentowanych zachorowań dziennie u nas ponad 20000. Mamy najwyższy w całej Europie współczynnik testów do zarażeń. Ale rząd zajmuje się budowaniem większości w parlamencie i funduszami europejskimi powiązanymi z praworządnością co już jest przesądzone przez Brukselę. Lockdownu oczywiście nie wprowadza licząc na cud chyba.

wiarygodność
11 miesięcy temu
Reply to  As

przesądzony to jesteś ty i twoje prognozy .na podstawie jednego dnia . a ośmieszać się możnie niekoniecznie stojąc przy budzie

smile
11 miesięcy temu

Powinni mu uciąć fiuta….:)

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
101
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content