Tapicerka w fotelach biurowych: materiał, kolor, struktura

Wpływa na wygląd mebli, ale odpowiedzialna jest również na ich wygodę. Tapicerka, bo o niej mowa, to ważny element konstrukcyjny krzeseł, foteli, sof, kanap, puf – wszystkiego, co służy do siedzenia i tym samym ma ważną rolę użytkową. Jej odpowiedni wygląd może sprawić, że biuro zacznie wyglądać atrakcyjniej, a dobrze dobrany materiał do obicia często pozwala siedzącej osobie skosztować wygody. Jak dobrać tapicerkę do potrzeb danej firmy? Czym kierować się podczas wyboru właściwego obicia do mebli?

Krzesła biurowe a materiał tapicerki

W klasycznych modelach foteli biurowych od https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf króluje tkanina oraz eko-skóra lub skóra naturalna. Taka rozbieżność to ułatwiony wybór dla przedsiębiorców, bo łatwiej im dopasować rodzaj krzesła do potrzeb własnej firmy. Tapicerka z tkaniny świetnie pasuje do biur, gdzie praca trwa 24/7, krzesła są wykorzystywane regularnie i bez przerwy, a utrzymanie na nich czystości jest priorytetem. Skóra naturalna oraz eko-skóra to z kolei propozycje dla foteli używanych w biurach albo salach konferencyjnych, gdzie prócz wygody i ergonomii liczy się również ich bardzo wysoka estetyka. Takie modele zwykle wyposażone są w zaawansowane mechanizmy regulacji ułożenia siedziska i oparcia.

Kolor tapicerki w fotelach biurowych

Bez wątpienia tapicerka ma zasadnicze znaczenie w kwestii wyglądu biurowych mebli. Jej estetyka, kolor, wzór mają duży wpływ na to, jak przedstawia się wnętrze danego pomieszczenia. Dlatego z punktu widzenia aranżacji odpowiednio dobrane meble tapicerowane to podstawa, jeśli chodzi o budowanie atrakcyjnego wizualnie wnętrza. Zasada to dotyczy zarówno sof, kanap, puf wypoczynkowych, jak i krzeseł oraz foteli, z których korzystają pracownicy albo klienci. Wybierając barwę i odcień tapicerki dobrze jest kierować się nie tylko własnym gustem, ale również nawiązaniem do stylistyki wizualnej przyjętej przez firmę. Jasne, żywe kolory sprawdzą się w ciemniejszych, zamkniętych wnętrzach, które tym samym optycznie rozjaśnią oraz powiększą. Ciemniejsze odcienie lub tapicerki z naturalnej skóry można z kolei wykorzystać we wnętrzach z dużą ilością światła i przestrzeni.

Struktura obicia mebli

Dla szeroko rozumianej wygody użytkowania krzeseł biurowych i tapicerowanych foteli znaczenie ma również struktura surowca użytego do ich produkcji. Tapicerki z miękkiego, delikatnego materiału zwykle bywają jednocześnie miłe i przyjemne w dotyku. Z drugiej strony jednak zwykle są bardzo śliskie, co w pewnych warunkach (duchota, wysoka temperatura, spocone ciało i wilgotne ubrania) może powodować duży dyskomfort podczas siedzenia. Nieco bardziej chropowata struktura materiałowa z kolei może sprawiać, że łatwiej osadza się na nich brud i kurz, więc mogą być problemy z ich usunięciem. Nie należy traktować obicia mebli po macoszemu, ale dobrze przygotować się do wyboru odpowiedniego materiału o właściwej strukturze. Czasami bowiem taki mały szczegół może zaważyć o wygodzie korzystania z biurowego krzesła, a co za tym idzie, o komforcie pracownika i jego wydajności.

materiał zewnętrzny
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content