Tarnobrzeg: Rusza telefon zaufania dla dzieci

535 945 660 – „Niebieski telefon” uruchomiony zostanie 23 listopada. Inicjatywa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnobrzegu adresowana jest głównie do dzieci, które doświadczyły przemocy w domu lub w szkole.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnobrzegu uruchamia „Niebieski telefon”. Telefon zaufania dedykowany jest głównie dzieciom, które doświadczyły przemocy w domu lub w szkole, ale placówka zachęca do sięgania po podany numer również dorosłych, rodziców i nauczycieli, którzy byli świadkami stosowania przemocy wobec dzieci.

Dyżur przy telefonie, nr 535 945 660, będą pełnić pracownicy tarnobrzeskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we wtorki w godz. 16.00 – 18.00 i w czwartki w godz. 11.00 – 13.00.

Ostatnie statystyki są zatrważające. W czasie pandemii aż 27 proc. dzieci doświadczyło przemocy w domach. Co dziesiąte dziecko doświadczyło jej ze strony swoich najbliższych. Tyle samo zostało wykorzystanych seksualnie. Instytucje które zostały powołane by nieść pokrzywdzonym dzieciom i młodzieży pomoc, nie pozostają wobec tych doniesień bierne.

Ogólnopolską kampanię „Zakrywaj usta, ale nie milcz, gdy widzisz przemoc” zainicjowała Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Koncepcja kampanii nawiązuje do okresu pandemii, a towarzysząca jej seria plakatów przywołuje zasady, które w ostatnich miesiącach obowiązują w ramach bezpieczeństwa przed wirusem. Covidowym zasadom nadano jednak nowe znaczenie – w kampanii odnoszą się bezpośrednio do przemocy wobec dzieci i zwracają uwagę na szczególną potrzebę zadbania o najmłodszych.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę uruchomiła również specjalną stronę internetową pandemiaprzemocy.fdds.pl, na której dostępne są informacje dotyczące m.in. możliwych dróg interwencji dla świadków agresji wobec dziecka. Na lokalnym podwórku odpowiedzią na ten problem jest właśnie „Niebieski telefon” zorganizowany przez Poradnię.

info: UM Tarnobrzeg, FDDS

Subskrybuj
Powiadom o
43 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jadwiga
10 miesięcy temu

Kolejny element rewolucji komunistycznej i demontażu kompetencji rodziny. Babsztyle na państwowych posodach już tak się nudzą, że nie mogą wytrzymać bez wchodzenia w brudnych buciorach do cudzych rodzin. Dublowanie kompetencji policji, szkół i sądów rodzinnych. Rodzice – zaczynajcie się bać.
Tylko czekać jak dzieciaki na internecie będą się wymieniać „patentami” typu:
„Mamo masz kupić mi nowego iphona bo jak nie to zadzwonię i pani założy ci niebieską kartę”.
Potem się będą dziwić dlaczego liczba małżeństw spada i przestają się rodzić dzieci.

lewakfeministalgbt
10 miesięcy temu
Reply to  Jadwiga

jakim trzeba być zacofanym debilem , żeby takie bzdury wypisywać , Jadwiga masz dzieci ?? wnuki ?? dzieci nie są tylko po to żeby sie rodzić, one dorastają jakbyś nie wiedziała

ping
10 miesięcy temu

aleś błysnął wiedzą i debilem się nie czujesz, ale ty pewnie nie dorastasz

Tbg
10 miesięcy temu
Reply to  Jadwiga

Oj chyba ktoś ma uraz do psychologa, pedagoga, logopedy skoro pisze „babsztyle na państwowych posadach”. A ty Jadzia jestes za hasłem ” Nie mów nikomu co się dzieje w domu”? Jak dziewczynka zostaje z bratem w domu rodzice w pracy a brat ja molestuje to co? Mamo kupisz mi iPhona bo powiem że masz mnie gdzieś? Czasem się ludzie zastanówcie zanim coś napiszecie. Myślenie nie boli.

fircyku
10 miesięcy temu
Reply to  Tbg

Ciebie boli jeśli molestowanie i wychowanie seksualne to największe problemy wychowawcze dzieci !!!!!.Specjaliści przeszkoleni w tych tematach macie ewidentne braki życiowe ,kulturowe i światopoglądowe

Bolek
10 miesięcy temu
Reply to  Jadwiga

Nie wydaje się by uruchomienie tego telefonu budziło obawy zwłaszcza ze telefon zaufania dla dzieci I młodzieży w PL istnieje już od roku 2008.Jst to telefon 116111 ogólnopolski,anonimowy czynny całą dobe 7 dni w tygodniu.Z tego co mi wiadomo cieszy się sporym zaufaniem I nie słyszałem zeby jakiś Morozow zaistniał.Zakładam ze nasz tarnobrzeski telefon w jakiś sposób bedzie uzupełnieniem tego ogólnopolskiego zwłaszcza ze w miejscowej poradni pracują naprawdę ludzie z dużym doświadczeniem.Nie widze powodu podnosič alarmu.

Jadwiga
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Świetna legenda panie Jacku vel Bolku. Dostaliście więcej władzy i dodatkowe srebrniki, nie ma co płoszyć rodziców. Przydało by się jeszcze podsumowanie, że telefon nazywa się „niebieski” nie dlatego, że na podstawie donosów, będziecie rodzicom zakładać niebieskie karty i nasyłać na nich policję, tylko np. że jest to nawiązanie do koloru nieba w pogodny letni dzień. Brzmi świetnie, nie budzi podejrzeń, wręcz skłania do miłych pozytywnych skojarzeń i usypia czujność.

janek
10 miesięcy temu
Reply to  Jadwiga

*** wa ręce opadają jak czyta się takie rzeczy! Myślę że ktoś był zbyt miły nazywając Cię „zacofanym debilem”

savir
10 miesięcy temu
Reply to  janek

ja też będę zbyt miły i bez uzasadnienia nazwę cię tylko prostackim chamidłem

logika
10 miesięcy temu
Reply to  Jadwiga

Ma pani rację ta fundacja „”pomaga”” dzieciom, a od rodziców trzepie tylko kasę i ma siedzibę w Warszawce .a filie w Gdańsku Jeśli są problemy w rodzinie to pomoc (wszelaka) powinna być skierowana przede wszystkim do rodziców.

Alt
10 miesięcy temu

Czy może mi ktoś podpowiedzieć bo zapomniałem?
Jak nazywamy ludzi, którzy przejawiają chorobliwe zainteresowanie cudzymi dziećmi?

lewakfeministalgbt
10 miesięcy temu
Reply to  Alt

pedofile bo na pewno nie mops 😉

Alt
10 miesięcy temu

Przynajmniej teraz wiadomo gdzie „pracujesz”.
Ciekawe, dlaczego tak stanowczo zaprzeczasz, chociaż nikt o to nie pytał?
To się nazywa wyparcie.

Dogoń uciekający los
10 miesięcy temu

Chore, nasi rodzice za komuny byliby nawiedzani przez Zoombezi z artykułu. Donoszenie na rodziców było modne w PRL i ZSRR, komuś się już nudzi.

Zdzisław
10 miesięcy temu

Przy tego typu inżynierii społecznej, cele deklarowane są zupełnie różne od zamierzonych. Cele deklarowane, to przeciwdziałanie przemocy dla „dobra dzieci” (bla, bla, bal) – kto się na to nie zgodzi? Janusze się cieszą – że „za darmo” i „dla dobra dzieci”. Cele faktyczne: to zorganizowane donosicielstwo i oczernianie, zastraszanie rodziców, osłabienie władzy rodzicielskiej i zbudowanie napięcia na linii dziecko-rodzice. Bardzo łatwo sprawdzić jaka fundacja to finansuje, jak finansuje, to też szkoli i wymaga, więc to ona decyduje, jak ten system ma działać. Wystarczy 15 minut i dostęp do Internetu żeby sprawdzić skąd płyną pieniądze do tej fundacji, po przejściu całej pajęczyny jawnych i ukrytych organizacji, fundacji, dziwnych osób – docieramy do Skandynawii (aż strach szukać dalej) gdzie fundatorzy w przeszłości umazani w nazizm, eugenikę, ultra-feminizm, odbieraniu dzieci biologicznym rodzicom i propagowaniu aborcji do porodu, całkowicie rozwalili lokalne relacje społeczne i w tej chwili trwa tam zastępowanie miejscowej ludności muzułmanami z importu. Taka technika organizowania alternatywnych, równoległych do oficjalnych środków nacisku na społeczeństwo, jest znana od dekad i była wykładana w szkołach dywersji ideologicznej KGB ponad pół wieku temu: https://www.youtube.com/watch?v=lWIpFvGrNak&t=7s Skoro prosty internauta to wie, to polskie służby specjalne tego nie wiedzą? Gdzie jest ABW kiedy obcy agenci ideologiczni hulają po… Czytaj więcej »

Dogoń uciekający los
10 miesięcy temu
Reply to  Zdzisław

Popieram, ktoś się oderwał ze sputnika.

Tbg
10 miesięcy temu
Reply to  Zdzisław

O matko sam to wymyśliłeś? Podchodzi pod osobowość paranoiczna. Co za wywód spiskowy… A to tylko chodzi o dzieci, które siedzą zamknięte nierzadko z bijącymi je matkami/ojcami….

Zdzisław
10 miesięcy temu
Reply to  Tbg

Januszu/Grażyno – to „podchodzi pod” przedawkowanie seriali. Chyba, że mówisz o swojej własnej rodzinie.

Zdzisław
10 miesięcy temu
Reply to  Tbg

Postaraj się obejrzeć i zrozumieć podlinkowany powyżej materiał z wykładu sprzed ponad 40 lat. Może przejrzysz na oczy.

odp
10 miesięcy temu
Reply to  Zdzisław

fajnie że się aż tak opisałeś ale zadaj młodym parom czy chcą dzieci bo narazie nie masz przyrostu urodzeń bo przy takich zarobkach jak proponują stare dziady z platform rządzących tym państwem i raczej za rok żłobki itp. będą zamykane……….. szkoda o tym komentować więc dajcie spokój z takimi głupotami i s……….. tam gdzie nie powinni być…………

goito
10 miesięcy temu
Reply to  odp

miter -sam już byś dał spokój głupolu

Stach
10 miesięcy temu

Proponuję uściślenie nazwy i honorowego patrona:
„Niebieski telefon imienia Pawlika Morozowa”. 😉

Alt
6 miesięcy temu
Reply to  Stach

Nowe już było, teraz stare wróciło

lewakfeministalgbt
10 miesięcy temu

poziom zacofania wśród polskiego społeczeństwa jest nieprawdopodobnie wysoki , ale co się dziwisz 😉 w sumie , jak w kraju nad wisłą autorytetem moralnym jest kremówkowy wojtyła obrońca pedofili

Serbinovka Tarnobrzeg
10 miesięcy temu

Debil?

lewakfeministalgbt
10 miesięcy temu

może coś więcej ?? czy tylko na tyle cie stać ??

stary komuch
10 miesięcy temu

zdechniesz za to!

Alt
10 miesięcy temu

To, że ciebie cały czas ktoś posuwa od tyłu (do przodu), a innych nie, to nie oznacza, że ci inni są „zacofani”, to jedynie oznacza, że ty jesteś posuwany – łapiesz?

wszo
10 miesięcy temu

już powinieneś byś za kratkami i poziom zacofania spada

Mary
10 miesięcy temu

Bardzo dobry pomysł Dzieci są bardzo samotne Nie mają się do kogo zwrócić z problemami Rodzice zdajęci są sobą Myślą że dzieci się same wychowaja

stary
10 miesięcy temu
Reply to  Mary

Rozum cię opuścił.

stary komuch
10 miesięcy temu

w pierwszej kolejnosci niech zadzwonia te dzieci co im kazano wyjsc na marsze i przeklinać po nocach,ale mamy efekt w postaci codziennych zgonów,brawo stare komuchy!

Alf
10 miesięcy temu

Jednak tu się nic nie zmieni. Wszyscy panicznie boją się zmian. Retoryka i standard to ubliżanie innym i zero merytoryczności. Sterują Wami strachem przed zmianami . Domniemaną , utratą suwerenności , niepodległości , atakami na kościół i obroną tych wszystkich wartości. Nawet nie dostrzegacie jak zmanipulowani jesteście przez TVPIS. Galicja od zawsze była najbiedniejsza i najbardziej zacofana. To niestety zostało do dziś i nie zanosi się na to ,żeby coś mogło się zmienić. Prawie nikt w dyskusji nie ma argumentów tylko prymitywny hejt.

stary komuch
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

ale ci tvn sprał muzg,tak jak niemcy chcieli,po co nam polska jak mamy niemcy?

Ona
10 miesięcy temu
Reply to  stary komuch

TY NIEUKU!!KTO ciebieORTOGRAFI UCZYL??

stała
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

a twój osąd polityczny i fałszywy , gdzie ma argumenty i jasne kryteria tego osądu? Jakie zmiany ty proponujesz- wiadomo(obyczajowe) i nie ma na to zgody bo tu w Galicji oczekuje się zmian na lepsze ,łatwiejsze życie a nie na wolności zdziczałych i wyzwolonych z pod wszelkich norm społecznych i kulturowych programów i osobników.

Alf
10 miesięcy temu
Reply to  stała

Ale to cały świat zmienia się i idzie w tym kierunku. A Ty chcesz kijem Wisłę zawrócić. Kto nie idzie z prądem , ten kończy jak Galicja.

stała
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

A Ty chcesz kończyć jak Szwecja i udajesz oświeconego i tumanisz ludzi zachwalając metodę „jak baran w stadzie.”

Stach
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

Dobre! Małomiasteczkowy przygłup, co to w dupie był i gówno widział, pozujący na postępackiego światowca. Powinieneś jeszcze na końcu dodawać: „…i co o nas w Paryżu powiedzą!” – kabaret! :))))

Mar
10 miesięcy temu

List do Efezjan, rozdział 6:”1 Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom swoim w Panu, bo to rzecz słuszna.
2 Czcij ojca swego i matkę, to jest pierwsze przykazanie z obietnicą:
3 Aby ci się dobrze działo i abyś długo żył na ziemi.”.

List do Kolosan, rozdział 3:
„21 Ojcowie, nie rozgoryczajcie dzieci swoich, aby nie upadały na duchu.”.

Wystarczy stosować naukę bożą.

Neltah
9 miesięcy temu

tak jest, pandemia przemocy rozwija się tam gdzie dzieci siedzą w domach, gdyż są straszone że jak wyjdą, to umrą na wirusa, albo zachorują. W domu dotyka ich prawdziwe zagrożenie, przemoc agresja ze strony domowników. Do tego doprowadził rząd PiS ze swoja chorą ideologią (a nie nauką ,bo to co oni głosza to brednie) „siedź w domu, noś maskę” i będziesz żył długo i szczęśliwie. Ludzie to łykają, mało kto samodzielnie czyta, myśli, szuka informacji na temat jak uniknąć zachorowania i żyć normalnie, tego nie ma. Dzieci cierpią na chorej ideologii dorosłych, bo ktoś im zakazał chodzenia do szkoły ,tak jakby ich szkoła zależała od tego czy inni zachorują, co nie ma potwierdzenia w nauce, jest to dogmat głoszony przez PiS, szukanie powiązań ilości zachorowań z chodzeniem lub nie chodzeniem do szkoły. Nie ma związku. Ci co chorują mają osłabioną odporność właśnie od siedzenia w domu, od braku tlenu, od leków obniżających odporność, od innych chorób. Jak się okazuje chorują i tak na wirusy, niezależnie co robią inne osoby. Uwolnić naród z kwarantanny i skończyć z urojoną pandemią i szczuciem społeczeństwa ,niszczeniem gospodarki,służby zdrowia

okaz
9 miesięcy temu
Reply to  Neltah

ciebie dopadła pandemia głupoty . Skąd się takie eksponaty się biorą ?((mało kto samodzielnie czyta,}}}a tobie udaje się samodzielnie pisać–to jest żródło tej „mądrości”

Stach
9 miesięcy temu
Reply to  Neltah

Skoro uważasz, że pandemia jest „urojona” to nie boisz się zachorować. To zamiast odlewać swoje upławy intelektualne w Internet zgłoś się na ochotnika do szpitala zakaźnego – ludzie tam umierają masowo bo nie ma opieki, zarobisz masę pieniędzy i się przydasz.
Dlaczego nie idziesz tam pracować?

43
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content