Nowa Dęba z tabliczką “Strefa wolna od LGBT”

Żółta tabliczka z napisem “Strefa wolna od LGBT” pojawiła się na znaku drogowym, tuż pod nazwą Nowej Dęby. – Przedstawiam wam kolejne zdjęcie ze strefy wolnej od LGBT, to Nowa Dęba. W lipcu 2019 r. radni Nowej Dęby przegłosowali uchwałę przeciwko „ideologii ruchów LGBT” – napisał w mediach społecznościowych, zamieszczają powyższe zdjęcie.

Radni mówią, że boją się „wrogich i agresywnych” ideologii. Ta deklaracja jest formą samoobrony przed nienawiścią i agresją nosicieli takiej ideologii, mówili podczas sesji rady miasta Ta deklaracja jest skierowana przeciwko ideologii, która promuje na przykład postulaty adopcji dzieci przez pary homoseksualne czy ideologii, która promuje szereg innych dewiacji, dodawali podczas głosowania.

Powołano się na biblijny zapis, że Bóg, tworząc człowieka, stworzył mężczyznę i niewiastę. „Oczywiste prawdy o naturze człowieka i jego płciowości ustępują nachalnej propagandzie lewicowych demoralizatorów (spadkobierców ideologii bolszewickiej), których jedynym celem jest zniszczenie instytucji małżeństwa i rodziny, a przez to doprowadzenie do całkowitego przeorientowania stosunków i relacji społecznych. Celowi temu, prócz kłamstw i manipulacji, służy również stosowanie terroru politycznej poprawności, cenzurowanie Pisma Świętego, wyrzucanie z pracy osób broniących tradycyjnych wartości, oraz polityczne procesy pod zarzutem tzw. mowy nienawiści. Pod hasłami tolerancji i pokoju aktywiści LGBT profanują święte dla katolików symbole, szydzą z sakramentów – zwłaszcza z Najświętszej Ofiary – promując w ten sposób antycywilizację” – przeczytał przedstawiciel komisji oświaty.

Uchwała została przyjęta bez słowa sprzeciwu. I są efekty – Fermoy w hrabstwie Cork po 14 latach zakończyło umowę o partnerstwie z podkarpacką gminą. Bo gmina ogłosiła się strefą.

MSZ Norwegii wyraził jasne stanowisko, że zablokuje fundusze norweskie dla polskich miejscowości, które ogłosiły się strefami wolnymi od LGBT. W gminie miał powstać ośrodek penitencjarny za 67 mln zł, gdzie duża część inwestycji miała być dotowana z tych funduszy. Miało powstać mnóstwo miejsc pracy. Teraz ten projekt jest zagrożony a radni milczą o tym. Głupota i homofobia ma wysoką cenę.

Miasto bardzo chętnie korzystało z funduszy a teraz furtka się zamyka. Fundusze norweskie (podobnie jak unijne) są nośnikiem pewnych wartości – takich jak np. równe traktowanie i niedyskryminacja. Nie zgadzając się na to, nie musimy z nich korzystać. Proste jak drut. Finansujcie się sami.

Obrzydliwa uchwała istnieje, ma się dobrze. Czas płynie jakby dalej. Pieniędzy mniej. Mimo utraty partnerstwa, mimo wyroków sądów i groźby utracenia kolejnych funduszy. Wstyd wam i hańba radni!

💪za moja akcje dostałem dwa pozwy. To nie Koniec. Możesz wesprzeć mnie na portalu patronite. To na prawdę ważne: https://patronite.pl/bartstaszewski czytamy na profilu facebookowym Barta Staszewskiego.

Subskrybuj
Powiadom o
43 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Panczo
10 miesięcy temu

Od teraz nowodębscy homoseksualiści na mocy ustawy stają się hetero. Brawo!

Tarnobrzeżanin
10 miesięcy temu

Ten człowiek, który zamieszcza te tabliczki, wprowadza w błąd opinię publiczną. 1. Po pierwsze, nie została przyjęta uchwała sensu stricto (publikowana w Dzienniku Urzędowym), a deklaracja nie mająca żadnej mocy prawnej. Zgodnie z wyrokiem NSA z dnia 25 maja 2017 (Sygn. akt I OSK 297/17): „Deklaracja nie jest aktem o charakterze stanowiącym i władczym. Deklaracja jest uchwałą rady gminy, lecz nie ma charakteru normatywnego – jest aktem wewnętrznym, o charakterze deklaracji, stanowiska.”. 2. Po drugie, czytałem tę deklarację (dostępna jest tutaj: http://api.esesja.pl/zalaczniki/54587/deklaracja-nd-przeciwko-lgbt_499431.pdf ) i z jej treści nie wynika, że Gmina Nowa Dęba jest strefą wolną od LGBT, tylko że Rada MiG ND sprzeciwia się promowaniu w sferze publicznej ideologii LGBT (nie jest to równoznaczne z tym, że homoseksualista, biseksualista itp. nie może się na terenie tej gminy znajdować, albo będzie tam dyskryminowany, co sugeruje zwrot „strefa wolna od LGBT”). 3. Po trzecie, treść takiego znaku dyskryminuje wszystkich mieszkańców gminy, a deklarację podjęła jedynie Rada Miasta i Gminy, czyli 10 osób (1 była przeciw). Zawieszanie współpracy z powodu deklaracji nie mających żadnych konsekwencji prawnych dla osób LBGT jest niedorzeczne. 4. Wreszcie, po czwarte, montowanie takich tabliczek stanowi wykroczenie z art. 85 § 1 Kodeksu wykroczeń, który stanowi: „Kto samowolnie ustawia,… Czytaj więcej »

Neltah
10 miesięcy temu

To nie człowiek zamieszcza ,tylko rada gminy uchwaliła i zamieściła oficjalnie tabliczkę. Pogódź się z tym wreszcie i nie dorabiaj sobie specjalnych wyjaśnień. Jest uchwała, jest tablica, jest strefa i tyle. Na terenie gminy nie będzie można promować tej ideologii w żaden sposób. Niebawem Tarnobrzeg również zostanie objęty tą strefą, więc stul dziub

Tarnobrzeżanin
10 miesięcy temu
Reply to  Neltah

Co za kretyński komentarz, chyba sam nie rozumiesz tego, co tu komentujesz. Co uchwalił Rada Gminy? Nic nieznaczącą w sensie prawnym deklarację, która może ma jakiś wymiar polityczny, ale nie odnosi żadnych skutków prawnych dla kogokolwiek. A promować sobie może każdy to co chce, byleby było zgodne z prawem powszechnie obowiązującym. Deklaracja radnych Nowej Dęby niczego tutaj nie zmienia dla osób LGBT. Jakby ktoś chciał zorganizować w Nowej Dębie paradę osób LGBT+ (przy normalnych warunkach – czyli braku stanu epidemii) to jeśli byłby to spokojny przemarsz, nienaruszający innych przepisów, organizator musiałby otrzymać zgodę (nawet jeśli Burmistrz by odmówił, to taka odmowa zostałaby uchylona przez Sąd). Jeśli nie masz pojęcia w danym temacie to nie zabieraj głosu i nie pouczaj innych, bo swoim atakiem ad personam i brakiem merytorycznych argumentów dajesz świadectwo wyłącznie o sobie. A ja się nie muszę z niczym godzić bo jestem za poszanowaniem praw każdego człowieka i tak samo szanuję osoby hetero, homo, bi czy transseksualne. Zwróciłem po prostu uwagę na fakt, że z deklaracji nie wynika to co zostało zamieszczone bezprawnie na tej tabliczce, więc dla mnie takie „oznaczanie” gmin, które w żaden sposób nie zamknęły się na osoby LGBT wynika z ignorancji i powinno być… Czytaj więcej »

Obywatel
10 miesięcy temu

Co nie zmienia faktu ,ze przez nieprzemyślaną głupotę pustego gestu jak myśleli , zrobili sobie sami kuku. Łatka homofobów długo się od nich już nie odczepi. Było warto ?

Tarnobrzeżanin
10 miesięcy temu
Reply to  Obywatel

Z tym się zgadzam, raczej nie było warto, ale to pretensje trzeba mieć do radnych. Ja tylko zwróciłem uwagę na fakt, iż z tej deklaracji nic nie wynika, a człowiek, który montuje te tabliczki, robi krzywdę polskim gminom, które są na tej podstawie pozbawiane funduszy zewnętrznych (to też ciekawa sprawa, jaka jest podstawa kończenia współpracy).

Sędzia przedostateczny!
10 miesięcy temu

To po co jest ta uchwała? Żeby stracić kasę? Jakim trzeba być debilem, aby uchwalać coś takiego?

Tarnobrzeżanin
10 miesięcy temu

Ona ma głównie wymiar polityczny i skutek też niestety polityczny. Gminy, które na podstawie takich deklaracji i oznakowania ich jako „strefy wolne od LGBT” poniosły konsekwencje finansowe, powinny to wyjaśniać z podmiotami zagranicznymi, tłumacząc, że przyjęte deklaracje nie mają żadnych konsekwencji prawnych dla osób LGBT. Jedną sprawą są jednak same uchwalane deklaracje, a inną przyczyny odcięcia funduszy, które również powinny być zweryfikowane. Wydaje mi się, że przesłanki do kończenia współpracy z takimi gminami jak Nowa Dęba nie zachodzą, jednak każdy przypadek powinien być wyjaśniany indywidualnie.

Obywatel
10 miesięcy temu

Myślisz ,że nie próbowali tego wyjaśniać? Problem w tym ,że na Zachodzie coraz mniej osób chce w ogóle z nami rozmawiać. Teraz też z tym wetem dla budżetu uważają nas za chamów warchołów i rozbijaczy Unii . Zdaje się ,że nikt dotychczas nie zawetował jeszcze budżetu. Co najwyżej jak Holandia tylko straszyli. A Węgry już zawetowały. My zapowiedzieliśmy. To się skończy jak I Rzeczpospolita i jej liberum veto.

Tarnobrzeżanin
10 miesięcy temu
Reply to  Obywatel

Przy takim założeniu, to taka deklaracja jest tylko pretekstem – równie dobrze można zakończyć współpracę ze wszystkimi gminami w Polsce, z uwagi na ogólny stan praworządności w rozumieniu UE. Co do wetowania budżetu to uważam, że to działanie nie ma żadnego wpływu na wiązanie funduszy unijnych z praworządnością, na co nasz premier zgodził się w lipcu. Podobnie jeśli chodzi o wizję UE – w 2004 roku wstępowaliśmy do innej Wspólnoty – Europy Ojczyzn, obecnie od wielu lat lansowana jest wizja unitarystyczna – Stanów Zjednoczonych Europy (z jedną europejską walutą, armią, konstytucją i prawem, któremu prawa poszczególnych krajów (włącznie z ich krajowymi konstytucjami) mają być podporządkowane). Jednak na to też się zgodziliśmy, podpisując w 2007 roku Traktat Lizboński. Natomiast widać że są dwie Europy, podzielające różne wartości. Społeczeństwa takich krajów jak Polska, Węgry, Słowacja, Czechy, Rumunia, Bułgaria, kraje bałtyckie, Słowenia, Chorwacja itd. są w większości centroprawicowe i umiarkowanie konserwatywne, co jest kontrastem dla takich krajów jak Francja, Niemcy, państwa skandynawskie czy Beneluksu. I główny problem sporu polega na tym, że stara Europa pragnie jednego systemu wartości dla wszystkich krajów, z czym nie zgadza się nasza część UE, gdyż jest to sprzeczne z wartościami, które większość obywateli wyznaje. Albo będzie jakiś kompromis… Czytaj więcej »

Obywatel
10 miesięcy temu

Co nie zmienia faktu ,że pomysł z vetem był i jest idiotyczny. Do czego to doprowadziło widać na naszym przykładzie w I Rzeczpospolitej. Powinna być zwykła większość. Już to dostrzegli na Zachodzie. Sami , czy z jakimiś egzotycznymi sojusznikami sobie rady nie damy. Czy to gospodarczo czy to militarnie. Wojna o Górski Karabach pokazała ,że jesteśmy krajem o potencjale obronnym Armenii , która z nowoczesnym Azerbejdżanem okazała się bezbronna i musiała skapitulować.

nietak
10 miesięcy temu
Reply to  Obywatel

Idiotyczne jest porównywanie veta z19 wieku do dzisiejszych problemów .Idiotyczne jest też kwestionowanie polskiego WETA i poddawanie się i uleganie tym liberalno-lewicowym środowiskom i nie zdając sobie sprawy z rezultatów tych działań, co przynosi napływ emigracji i muzułmańskich ekstremów co przynosi walka z kościołem katolickim co przynosi LGBT i co grozi cywilizacji europejskiej

Obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  nietak

W XIX wieku to już pod zaborami byliśmy , które były pokłosiem liberum veto.

łysy
10 miesięcy temu
Reply to  Obywatel

Wojna o Karabach cały czas trwa więc nie pisz że Armenia już skapitulowała poza tym Azerbejdżanowi pomagają drony i Turcja.

walt
10 miesięcy temu

radny Wolan gratulujemy panu tej krucjaty różańcowej.a kysz !
gorzej jak pedalska tęcza kiedyś wyjdzie nad miasteczkiem hehe 😉

Hit
10 miesięcy temu
Reply to  walt

Jest walt, jak zwykle nie wie o co chodzi, ale w Wolana strzela. Socjalizm i homo to twoja domena.

walt
10 miesięcy temu
Reply to  Hit

a to nie jedność wynikająca z marksizmu ?

Artysta
10 miesięcy temu

raz sierpem raz młotem LGBT-owską hołotę.

łysy
10 miesięcy temu
Reply to  Artysta

Przeprowadzam się z Tarnobrzega do N.Dęby.

Tęczowa
10 miesięcy temu
Reply to  łysy

Najlepiej to sie wyprowadz na inna planete

Tęczowa
10 miesięcy temu
Reply to  Tęczowa

Ufoludku

Artysta
10 miesięcy temu
Reply to  Tęczowa

Ty z innej planety spadłaś i potłukłaś sobie tęczowy móżdżek

orzeł
10 miesięcy temu

widać po fb że doktur „kleszcz” dalej kulturą nie grzeszy. a w kościele pierwsza ława

Stach
10 miesięcy temu

To ten tęczowy frajer co jeździ po całej Polsce, przyczepia fake’owe tabliczki robi zdjęcia i wysyła do gazet i UE, że to niby w Polsce „faszyzm”?

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Stach

Taka tęczowa pedagogika wstydu? Że w ramach przeprosin nie wiadomo za co powinniśmy zdjąć portki i się wypiąć tęczowej hołocie? Cwane.

Prawdziwy Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Nie odpowiadam za komentarze osób podszywających się pode mnie, takie jak ten.

Nie zabierałem głosu w tym temacie, bo wydawało mi się, że sprawa jest oczywista. Ale skoro już tu jestem, to zabiorę.

Ludzka seksualność to sprawa osobista i intymna, która nie powinna być poruszana publicznie, z wyjątkiem sytuacji, kiedy ktoś wyrządza komuś krzywdę (np. pedofilia). Widzimy bowiem, jakie napięcia i niepokoje powoduje pisanie czy mówienie o tej sferze. Natomiast jeżeli ktoś czuje się dyskryminowany lub gorszony, to są odpowiednie służby, do których można to zgłosić jako sprawę indywidualną.

odp
10 miesięcy temu
Reply to  Prawdziwy Mar

teraz to wytłumacz to chłopak z chłopakiem w jednym
dziewczyna z dziewczyna……..
dziewczyna z chłopakiem z dziewczyna………
chłopak z dziewczyna z chłopakiem
a potem człowiek i inna istota i nie wiem czy jeszcze czegoś nie pominołem

Prawdziwy Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Poprawka: komentarze takie jak ten, na który odpowiadam.

Sędzia przedostateczny!
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Mar, ciebie to tylko bieszczadzki zakapior by zechciał!

Zenek
10 miesięcy temu
Reply to  Stach

To tęczowa gnida

Rysiek
10 miesięcy temu

Najwyraźniej właściciel tego portalu po raz kolejny łasi się do lewackich propagandzistów, z nadzieją że mu z pańskiego-lewackiego stołu z kasą na propagandę, jakieś okruchy w EUR spadną. Nie zdziwię się jak zamiast EUR zostanie mu pieczenie w odbycie, a ludziska przestaną czytać tę ordynarną propagandę. Idę na EchoDnia.

Zenek
10 miesięcy temu
Reply to  Rysiek

Od dawna wiadomo że właściciel tego portalu to pełowsko-lewacka szmata.Dowód na to,to esesmańska czerwona strzała pokazywana z prawej strony powyżej na początku komentarzy.

Owen
10 miesięcy temu
Reply to  Zenek

Skoro tak nazwywasz właściciela portalu to co tutaj robisz? Poza tym jeśli dotąd nie zorientowałeś się, że nadwila24 porusza przeróżne tematy to zdecydowanie powinieneś się przenieść gdzieś gdzie publikują tylko to co tobie pasuje. No i na koniec: biednym musisz być człowieczkiem skoro nie umiesz się wypowiedzieć bez obrażania kogokolwiek i bez chamstwa. Żegnam, bez odbioru.

Zenek
10 miesięcy temu
Reply to  Owen

A ja żegnam słowem wściekłych macic wyp…….

Neltah
10 miesięcy temu
Reply to  Zenek

Są 2 możliwości, albo sam jesteś pełowską szmatą albo masz rozdwojenie jaźni. Nadwisla24 od zawsze wspiera prawicowe treści, konserwatywne poglądy . Strzała była dużo wcześniej niż wybuchł strajk kobiet i jest przypadkową ikonką ,bez związku z obecną polityką

TBG
10 miesięcy temu
Reply to  Rysiek

No nie, bez przesady. NW24 jest w miarę obiektywny. Newsy dotyczące konfy i Korwina też przecież publikują.

Neltah
10 miesięcy temu

Brawo, następny ma być Tarnobrzeg. Chcemy widzieć znak strefy wolnej od LGBT na wszystkich tablicach wjazdowych do miasta!

łysy
10 miesięcy temu
Reply to  Neltah

Chyba to nie przejdzie bo u nas aż się roi od lewactwa.

walt
10 miesięcy temu
Reply to  łysy

nie byłoby to takie dziwne biorąc pod uwagę,że szczyt możliwości i największe prosperity Tarnobrzeg przeżył za PRL.

a potem styropian wszystko rozłożył i wyprzedał.

gdzie to
10 miesięcy temu

Mógłby ktoś podać link do treści samej uchwały (nie deklaracji)? Z góry dzięki.

Lolek
10 miesięcy temu

Dużo wyjecie a w ND się z nas śmieją i idą do przodu. Tu LGBT – niby że brak Funduszy Norweskich za takie działania. A tu fakty są chyba inne

http://www.nowadeba.pl/mieszkaniec/spoleczenstwo/aktualnosci/art,8478,rusza-inwestycja-za-48-milionow.html

Sędzia przedostateczny!
10 miesięcy temu
Reply to  Lolek

Rzeczywiście, mają czym się chwalić, że lewackie wściekłe macice co pchneły nożem swych prawackich mężów będą u nich rezydować? Brawo Wy!

walt
10 miesięcy temu

to będzie nowe lokum dla tzw. Aborcjonistek 🙂

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
43
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content