Tarnobrzeg: Montaż dekoracji świątecznych od wtorku. Będą jakieś nowości?

 Montaż dekoracji świątecznych rozpocznie się w Tarnobrzegu we wtorek 1 grudnia br.

– Montaż dekoracji świątecznych zbliżonych do tych z ubiegłego roku planowany jest w okresie: 01.12.2020 r. – 05.12.2020 r. W roku bieżącym planowany jest montaż dekoracji latarniowych o nowym wzorze w ilości 126 sztuk oraz dekoracji wolnostojące w ilości 16 sztuk. Są to wzory ubiegłoroczne – wyjaśnia dla NW24 Wojciech Lis, rzecznik UM Tarnobrzeg.

– Montaż dekoracji świątecznych planowany jest na ulicach Wyszyńskiego, Sikorskiego, Wyspiańskiego, Mickiewicza, Pl. B. Głowackiego, Pl. Surowieckiego, a także na rondach przy ulicach Piłsudskiego, Wyspiańskiego, Zwierzynieckiej, Wiejskiej, Rondzie Małkowskich, Rondzie Młodzieżowego Ruchu Oporu, Rondzie Żołnierzy Górników. Koszt dzierżawy to: 91 121,71 zł brutto – dodaje.

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mulat
1 miesiąc temu

Z napisami Tarnobrzeg by się przydały!

Myszka Nike
1 miesiąc temu

No to bieda. A co z oszczędnościami z imprez w tym roku? Przeżarte?

Kako
1 miesiąc temu
Reply to  Myszka Nike

Poszły na podwyżki dla ciężko pracujących urzędników.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kako

Reszta na cwaniaków Tarnowskich, na różnej maści pasożytów – stowarzyszenia, fundacje – teraz jeszcze na pożyczanie świecidełek – ktoś nieźle zarobi (spokojnie na rok życia wystarczy cwaniakowi) ale i tak za to zapłacą tarnobrzescy mieszkańcy .
Aż dziw że jeszcze palików i plandek nie ma wzdłuż zbędnych nasadzeń – a to śnieg,
być może solą potrzeba posypać drogi – burmistrz zapomniał , teraz już film zrobiono>

proboszcz
1 miesiąc temu

91 tysięcy to roczny koszt dzierżawy świecidełek czy też to jest umowa np trzeletnia?

Prościej poproszę
1 miesiąc temu

Za takie informacje a chyba jakieś babole dostaje się w UM podwyżki i premie ??? „W roku bieżącym planowany jest montaż dekoracji latarniowych o nowym wzorze w ilości 126 sztuk oraz dekoracji wolnostojące w ilości 16 sztuk. Są to wzory ubiegłoroczne – wyjaśnia dla NW24 Wojciech Lis, rzecznik UM Tarnobrzeg” – pytam się czy będą nowe wzory czy ubiegłoroczne? Gdyż wyjaśnienia rzecznika prasowego urzędu miasta zaprzeczają się 😀

obywatel
1 miesiąc temu

Rzecznik burmistrza wstydu nie ma – no ale za taką kasę to możne i brednie mówić

  • ale co istotne tarnobrzeżanie za to zabulą z własnej kasy aby polityczny cwaniaczek im bajki opowiadał (na tyle zasługują).
Fox
1 miesiąc temu

W 2019 miasto wydało niecałe 80 tys na świecidełka a w tym roku ponad 91 tys zł W czasie pandemii ważne jest aby coś się świeciło, aby ukryć wymarły rynek i miasto, dziesiątki zamkniętych, pustych lokali do wynajęcia… Grunt że za nasze podatki w magistracie pieniędzy nie brakło na podwyżki(bo gdy brakuje to obligacje na 5 baniek emituje i kasa jest) W magistracie nawet w 2020 roku dostali podwyżki!!!!!! Tak to jest gdy nauczyciel historii rządzi miastem.

pustki
1 miesiąc temu
Reply to  Fox

nie wiem po jaki pier……. są wypożyczane takie ozdoby bo przez ponad 25 lat miasto by już miały swoje a dużo było takich możliwości co się odmówiło że były za małe łapówki a dopiero w tym roku jest pokazane zgrzytanie zębów mieszkańców do gospodarzy miasta ( że jest za drogo i ciekawe co jeszcze pójdzie w górę) prze ten czas co podałem pamiętam 5 prezydentów i najlepiej było za Dziubińskiego a ten ostatni to co zrobił dla tego miasta (opinie wymienione w innych kom…..) a że ludzie nie chcą przebywać w centrum miasta spędzić tam trochę czasu ale nie ma tam takich możliwości (ludzie tylko piszą o tym na tbg-u portalach a nic nie działąją) jest jeden wyjątek ale to jest śmieszne bo na takie miasto to nie wiem czy 2% się nie będzie bało…..

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  pustki

Jak Tarnobrzeg się nie obudzi, tzn. mieszkańcy nie będą chcieli decydować, to ktoś będzie decydował za nich. Już pora zacząć działać przed faktem, zamiast wciąż narzekać po fakcie.

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Mam mieszane uczucia co chcesz osiągnąć takimi wpisami. Namawiasz tu ludzi na pisanie skarg i petycji a sam nic nie napiszesz. Trochę słabe to judzenie innych i stanie z boku.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

Judzenie? Ustawa o samorządzie gminnym:
– art. 5b. „1. Gmina podejmuje działania na rzecz wspierania i upowszechniania idei samorządowej wśród mieszkańców gminy, w tym zwłaszcza wśród młodzieży.”
– art. 7. „1. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy:
(…)
17) wspierania i upowszechniania idei samorządowej, w tym tworzenia warunków do działania i rozwoju jednostek pomocniczych i wdrażania programów pobudzania aktywności obywatelskiej;”.
Tak więc co złego widzisz w aktywności obywatelskiej?

Natomiast co do pisania przeze mnie, to tłumaczyłem już kiedyś: nie jestem znany, nie mam zaplecza itd., więc za mną ludzie nie pójdą. Nie zamierzam po raz kolejny strzępić na ten temat języka po próżnicy.

buchacha
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

frajer ,ignorant– to są narzędzia do działań (i rozliczenia) gminy(Bożka ) nie mieszkańców

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  buchacha

No i?

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Dalej nie bardzo rozumiem , po co jakieś zaplecze i bycie miejscowym celebrytom , żeby skargę czy petycje napisać ? Naród tu prosty i bogobojny. Może się boją albo zwyczajnie nie potrafią napisać. Jak ktoś się odważy to może za Nim pójdą inni.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

Tak? To dlaczego w sprawach postulatów np. Pana Witolda Zycha, który jest znany, utytułowany itd., w przeciwieństwie do mnie, nie ma wielkiego entuzjazmu mieszkańców? Teraz już powinieneś zrozumieć.

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

No i koło się zamyka. Teraz wiesz już dlaczego nikt nic nie pisze. Przykład raczej słaby podałeś.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

Osoba znana w mieście, zresztą były radny itd., to słaby przykład? Poza tym nikt nic nie pisze? Dopiero na ostatniej sesji rady miejskiej była skarga rozpatrywana. Graficiarze np. też musieli zwrócić się do urzędu, żeby uzyskać zgodę na pomalowanie wiaduktu, no chyba że ustnie załatwili. Tak więc wybacz, ale jeżeli próbujesz negować rzeczywisty stan rzeczy, to nie widzę sensu dalszej polemiki.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

Rozumiem, że kwestia aktywności obywatelskiej wyjaśniona 😉

Adaś
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Mieszkańcy zadecydowali w wyborach.Pytanie czy decyzja była słuszna.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Adaś

Tak, ale teraz nie mogą współdecydować? Np. graficiarze jakoś byli w stanie uzyskać zgodę na malowanie wiaduktu. No ale cóż, widocznie pomalowanie wiaduktu ważniejsze dla mieszkańców niż np. remont ul. Moniuszki.

waga
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Ci od grafów za swoje malują. Remonty kosztowałyby gminę.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  waga

Są pieniądze na kolekcję dzikowską, więc tym bardziej są pieniądze na modernizacje dróg. Argument zadłużenia miasta i potrzeby oszczędzania już jakiś czas temu się zdewaluował (dotacje dla Siarki, nagrody dla urzędników itd.).

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

HA HA HA – ale na obwodnicę po kasę to po żebrach do województwa – HA HA HA (dotacja na obwodnicę). .
Kolekcja dzikowska kupiona bo sprzedano udziały w wodociagach

  • bo pieniędzy nie było w kasie miasta – HA HA HA.

Ale cuda sprzedaje się mienie miasta i za to kupuje kolekcje – w sumie ZERRO – to żadna inwestycja zwłaszcza po tym jaką wodociągi kasę włożyło w Machowie po nabyciu od KS Machów
( dla przejrzystości kasę z opłat za wodę od mieszkańców) a ci w emeryci w zatrudnieni w Machowie mają tą kasę dla siebie.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

A dzisiaj do ogłoszeń o przetargach trafiło ogłoszenie o przetargu na zadanie pn.: Budowa i wyposażenie ścianki wspinaczkowej przy Al. Niepodległości 2 w Tarnobrzegu – etap II. Tak więc rozumiem, że tym bardziej są pieniądze na drogi. Przykładowe top 3:
1) ulica Curie-Skłodowskiej,
2) ulica Moniuszki,
3) ulica Zwierzyniecka.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

A później będzie ” etap trzeci” – bo tak chce Elita wsiowa.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Fox

Najważniejsze że burmistrz z urzędasami i radni (bezradni) będą mieć okazję do lansu
– poświecić ozdobami upadające miasto. Niech nie zapomną oświecić kolekcji za kasę podatników i ich majątek. Chorzy intelektualnie na własne życzenie zadłużają i wysprzedają ostatnie wartościowe rzeczy aby dla kilku historyków mogło ogłosić wszem i wobec , że coś zrobili dla miasta aby później te cudeńka – ozdoby kulturalne powiesić na ścianach w muzeum
(zamku będącego de facto własnością tarnowskich.

orzeł
1 miesiąc temu

znaczy, że nowy wzór to ten z tamtego roku? ni uja nie rozumiem tego przesłania, może głupi jestem to sorry

jan
1 miesiąc temu

tą choinkę wymieńcie
BO WIOCHA!!!!
😛

OLABOGA
1 miesiąc temu

Łojej, śnig spad, a plandyk ni ma i kszoczki cierpiom!

30
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x