Tarnobrzeg: Nowa pompa i wyremontowana remiza w Nagnajowie

Strażacy ochotnicy z Nagnajowa pochwalili się wczoraj wyremontowaną remizą OSP, a także zaprezentowali swój nowy nabytek czyli pompę dużej wydajności.

W spotkaniu które odbyło się w poniedziałek 30 listopada w remizie OSP na tarnobrzeskim osiedlu Nagnajów, uczestniczyli m.in. Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Nagnajów Lidia Napieracz, Komendant Miejski Ochrony PPOŻ w Tarnobrzegu Wojciech Zioło, Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Przemysław Rawski, a także strażacy OSP na czele z Naczelnikiem Zbigniewem Barnasiem.

Remont strażnicy OSP w Tarnobrzegu na osiedlu Nagnajów kosztował 50 553 zł, z tego prawie 32 780 zł dofinansowania pochodziło z MSWiA, pozostałe, blisko 18 000 zł dołożyła Gmina Tarnobrzeg. Zakres prac remontowych obejmował: wymianę bramy garażowej, wymianę drzwi, wykonanie wylewki betonowej, montaż włazu strychowego, instalację grzejnika CO, malowanie i szpachlowanie ścian, wymianę oświetlenia zewnętrznego na LED, wykonanie mebli na umundurowanie specjalne i wyjściowe, wykonanie stojaka na węże pożarnicze ssawne.

Wykonawcą remontu była tarnobrzeska firma budowlana Miwax.

W Nagnajowie zaprezentowano także pompę dużej wydajności do wody zanieczyszczone. Koszt zakupu pompy wyniósł 60 024 zł, środki Gminy Tarnobrzeg 54 000 zł (w tym 50 000 zł to środki przydzielone do dyspozycji Zarządowi osiedla na rok 2020), pozostałe środki zostały pozyskane przez strażaków (między innymi wsparcie od firmy ASA, Nadleśnictwa Nowa Dęba).

– Dziękuję wszystkim strażakom ochotnikom z Nagnajowa za ich ofiarną służbę. Na was zawsze można liczyć. Wiele doświadczeń z ostatnich lat pokazuje, że pozyskany sprzęt oraz wyremontowana strażnica będą należycie strażakom służyć i zostaną odpowiednio wykorzystane – zaznaczył prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

foto&info; UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
10 miesięcy temu

No i to to chodzi – burmistrz ma być na fotce i nie ważne że z tyłu – lans musi być , to najważniejsze -hm – chwali się jakby ze swoich dał .

łysy
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

To i tak dziwne że tylko jedna fota a nie seria zdjęć z tego wydarzenia.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  łysy

Serie to są tylko w mediach lokalnych co im burmistrz dokłada z kasy miejskiej !!!!!!

Alf
10 miesięcy temu

To jest właśnie takie nasze myślenie. Wydać 50000 ze środków osiedla na kupno jakiejś pompy , która może i będzie ze dwa razy w roku potrzebna jak coś wyleje a może i wcale . Rozumiem ,że pilniejszych potrzeb niż zakup pompy na osiedlu nie było.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Na kolekcję dzikowską nie szkoda Ci milionów (na razie 2) a na pompę szkoda Ci 54 000? Natomiast co do argumentu, że pompa będzie rzadko potrzebna, to idąc takim tokiem rozumowania po co nam np. działa artyleryjskie?

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

W samo sedno – i pier……………. tego gościa o środkach osiedla.
Przede wszyskim niech chociaż doczyta ” ALFA i OMEGA” ile jest od miasta a ile ministerstwo dołożyło ale on wszystko wie – kolekcja mu potrzebna za sprzedaż udziałów w spółce miasta – Wodociągach – takim to takie coś nie przeszkadza
– takich piewcach burmistrza i urzedasów.

Bolek
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Podtopienia sa coraz czesciej wiec wydajna pompa przyda sie jak najbardziej .Co do fotek.Nie ma znaczenia czy rzadzi dobra czy zła zmiana,wój,burmistrz czy prezydent.Zawsze fotki były są i będą czy nam się to podoba czy nie

Alf
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Poczytaj , jaka była historia łodzi motorowej Harpun , przekazanej straży w Ociciach.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

A Ty poczytaj o pożarze zamku w Dzikowie.

Alf
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Ja mówię o czasach współczesnych , a Ty zdaje się o ubiegłym wieku.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Co nie zmienia faktu, że obaj poleciliśmy sobie zapoznanie się z historią. Bo do aktualności poruszonych przeze mnie w komentarzu (kolekcja dzikowska vs pompa) nie chciałeś się ustosunkować.

Gość
10 miesięcy temu

Myślę że oblali kilkoma skrzynkami 0.7l żeby się przyjęło

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content