Tarnobrzeg: Wykonawca obwodnicy wciąż nieznany, parametry drogi bez zmian

Osiem firm złożyło oferty w przetargu na budowę obwodnicy Tarnobrzega. Na sfinansowanie tego zadania samorząd Tarnobrzega zamierza przeznaczyć 55 962 452,29 zł brutto. Droga ma być gotowa do końca lipca 2022 r. Mimo iż, otwarcie ofert nastąpiło 6 listopada br., to wykonawca drogi jeszcze nie został wyłoniony. Dlaczego? To pytanie oraz kilka innych, które pojawiły się w komentarzach na naszym portalu, zadaliśmy rzecznikowi UM Tarnobrzeg, Wojciechowi Lisowi.

NW24:Kiedy nastąpi rozstrzygnięcie przetargu na budowę drogi obwodowej?

Rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis: W chwili obecnej trwa procedura związana z oceną i weryfikacją złożonych ofert w postępowaniu przetargowym na realizację ww. zadania. Termin rozstrzygnięcia przetargu uzależniony jest od terminów, w których Oferent z najkorzystniejszą ofertą przedłoży Zamawiającemu wszystkie dokumenty formalno-prawne umożliwiające zawarcie z nim umowy na roboty budowlane.

NW24: Czy specyfikacja techniczna drogi obwodowej zatwierdzona przez obecne władze miasta różni się od tej, którą miała wykonać firma Energopol? (np. długość, szerokość itp)

Rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis: Specyfikacja drogi obwodowej miasta Tarnobrzega nie różni się od pierwotnych rozwiązań projektu. Założenia funkcjonalno-użytkowe projektowanej drogi nie zostały zmienione.
• budowana droga obwodowa – klasa drogi G (główna);
• kategoria ruchu – KR4;
• szerokość pasów ruchu 2×3,50 m,

NW24: Jakie są szacunkowe koszty wykupu nieruchomości w związku z budową drogi obwodowej. Które dokładnie nieruchomości zostaną wykupione? Czy już rozpoczął się proces wykupu? Jeżeli nie, to kiedy się rozpocznie?

Rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis: Postępowanie administracyjne w sprawie wypłaty odszkodowania dla właścicieli nieruchomości zajętych pod projektowaną drogę zostanie wszczęte przez Wojewodę po wydaniu decyzji ZIRD.

Szacunkowe koszty wykupu znane będą na etapie postępowania administracyjnego związanego z wypłatami odszkodowań.

NW24:Ile w sumie kosztowało przygotowanie projektu drogi obwodowej i kto go wykonał?

Rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis: Wykonawcą dokumentacji projektowej jest firma Lafrentz Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Kamiennogórska 22, 60-179 Poznań, która była Podwykonawcą zadania pn.: Budowa obwodnicy miasta Tarnobrzega, realizowanego w systemie zaprojektuj i wybuduj przez firmę Energopol Szczecin S.A. – Głównego Wykonawcę.

Firma Lafrentz Polska Sp. z o.o. dokończyła etap opracowania kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej na podstawie zawartej z Gminą Tarnobrzeg ugody sądowej z dnia 13.03.2020 roku.

Koszt opracowania dokumentacji projektowej wyniósł 1 291 500,00 zł.

Subskrybuj
Powiadom o
57 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Prawnik
10 miesięcy temu

To dalej nie wiem Cxy projekt obwodnicy jest ten sam jak z umową z Energopolem cxy nowy na mocy ugody sądowej
Wyjaśnienia Rzecznik a wymagają tłumaczenia przez specjalistę

Janusz
10 miesięcy temu
Reply to  Prawnik

Miał pewnie kilka dni na odpowiedź więc odpowiednio się przygotował.

henryk tarnobrzeski
10 miesięcy temu

po co w tym miasteczku obwodnica ruch tu jest niewielki przeciez

Odyseusz
10 miesięcy temu

Widać że masz kompleks małego ptaszka 🙂 musisz się przenieść do większego :):):)

wasyl
10 miesięcy temu

Od Nowego Roku TiRy będą mogły jeździć przez teren zabudowany jakim są wsie i miasta / tak zdecydowała UE/ , to obwodnica chyba zbyteczna .

wasyl
10 miesięcy temu

Remont Sikorskiego miał się skończyć 30.11. a dalej trwa , czy po tym terminie wykonawcy płacą karę za nie wywiązanie się z umowy ?

pusto w ...........
10 miesięcy temu

dla zawodowych kierowców to jest ułatwienie bo nie muszą się martwić o jakieś remonty które mogą wypaść miejscach zamieszkań ale myślę że pdb będzie szukał aby zaostrzędzić i będzie to się znowu przedłużać i jego kadencja się skończy i nić w tym mieście staruchów nie powstanie………… taka jak przez jego dwa lata panowania nić dla poprawy innego człowieka nie powstało tylko jego…………. odwołanie zostaje jego z ciepłego stołka bo przy tym korycie się nie dorobi…………

Owen
10 miesięcy temu

I ty kiedyś będziesz „staruchem”, oby wszyscy młodzi okazywali ci wówczas taki sam szacunek jaki ty zaprezentowałeś wobec seniorów powyżej.

Mar
10 miesięcy temu

Który to już, 26 dzień, dobrze liczę? Jest jeszcze szansa, chyba już ostatnia, na rezygnację z tego.

Bolek
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Bez obawy.Niedługo pewnie przetarg zostanie rozstrzygnięty.Nie ma sie co spieszyć po przygodach z Energopolem tylko dokładnie wszystko sprawdzič.Za dwa lata po jedziemy piękną obwodnicą co cieszy i raduje zwłaszcza mieszkajacych przy Sikorskiego I Warszawskiej ulicy

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Ja się nie boję, cieszyłbym się, gdyby gmina inaczej spożytkowała wkład własny na to, bo potrzeb w mieście nie brakuje i nie mam tutaj na myśli dzieł sztuki. Po prostu dziwię się, że tak długo trwa wyłanianie wykonawcy tej zbawiennej inwestycji.

Co do jazdy masz rację – jedziemy a nie jeździmy. Raz, może dwa, żeby zobaczyć jak się po tym jedzie. Jeździć będą tiry i część osobówek tylko przejeżdżających przez Tarnobrzeg.

Co do radości mieszkających przy ul. Warszawskiej – wątpię w to, że mieszkańcy Sielca i Wielowsi będą się tak cieszyć. Podobnie mieszkańcy Mokrzyszowa.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Kto by tam wsiami się przejmował , grunt że na Warszawskiej luzu będzie (przecież tam same mieszczuchy zamieszkują) – to taka obwodnica co omija tylko
część miasta .

wasyl
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Nie obrażaj ludzi jak mówisz tych wsi , to nie są wioski tylko OSIEDLA .

IGA
10 miesięcy temu
Reply to  wasyl

Gwoli scislosci,to-OSIEDLA WIEJSKIE.

Bolek
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Obwodnica wzdłuż torów więc bezpośrednio Mokrzyszowa nie dotyczy bo niby ile tam zabudowań mieszkalnych.Co do Wielowsi i Sielca to odrobinę cierpliwości .Zbudują S74 połączą z obwodnicą i mieszkańcy tych osiedli też odetchną.Wszystko
jest na dobrej drodze

IGA
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

POGRATULOWAC OPTYMIZMU!!

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  IGA

I wiary w cuda .

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Człowieku.
1) „Obwodnica (…) bezpośrednio Mokrzyszowa nie dotyczy”
No to jak nie dotyczy, to nie jest to obwodnica, bo obwodnica, jak sama nazwa wskazuje, obwodzi, a nie przecina.
2) „niby ile tam zabudowań mieszkalnych”
Nie widzisz tych domów stojących jeden za drugim przy ul. Sienkiewicza w Mokrzyszowie z obu stron ulicy?
3) „odrobinę cierpliwości”
Jeżeli czekanie co najmniej kilka lat wymaga według ciebie tylko odrobiny cierpliwości, to ciekawie definiujesz sobie „odrobinę”, niezbyt słownikowo.

Bolek
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Obwodnica nie przecina powiadasz.To spójrz na projektowaną południowa obwodnica Rzeszowa.Czy ona omija granice administracyjnych Rzeszowa czy podobnie jak nasza przecina ten teren.Nikt tam nie kwestionuje tego ze to obwodnica a u nas ja zwykle kijem Wisłě zwracamy.Obwodnica nasza biegnie prostopale do ul.Sienkiewicza a nie równolegle wiec bezposrednio dotyczy nie wiecej niż kilku posesji znajdujacych sie od strony Moya I dawno WZGS-u resztę to tereny inwestycyjne lub prowadzona jest działa.gosp.Czekanie kilka lat wobec niewnosci dekad zaiste to tylko odrobia cierpliwosci

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Czy ja napisałem, że obwodnica nie może przebiegać w granicach administracyjnych gminy? Chodzi o ominięcie osiedli, ściślej obszarów ze skupiskami zabudowań, nie obszaru miasta w ogóle. A sprawdziłem i nazwa zadania to „Budowa drogi wojewódzkiej – Obwodnicy miasta Tarnobrzega…”, nie np. „Obwodnicy śródmieścia Tarnobrzega” albo „Małej Obwodnicy Tarnobrzega”.
 
Co do Mokrzyszowa, to po wybudowaniu tej „obwodnicy” tiry do i ze Stalowej Woli którędy będą jeździć na wschód od torów? Czy aby nie nadal ulicą Sienkiewicza w Mokrzyszowie, przy której są domy?
 
Wreszcie co do cierpliwości, to wybacz, ale kilka lat to obiektywnie nie jest krótko, niezależnie do czego byś je porównał.

IGA
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Skoro tak twierdzisz, to poco te poprawki do planow obwodnicy ,??Kazda poprawka to kilka tysiecy.W sumie wydano ok.500tys.I co.??.A moze chodzi o to ,zeby biuro projektowe w Rzeszowie zarabialo.??

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  IGA

Te pytania nie do mnie tylko do zwolenników drogi obwodowej.

Zebra
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Moze I jest na dobrej drodze.Tylko ta droga istnieje na Papierze.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

To jeszcze nie jest ????? Projekt projektem i zupełnie nic z tego nie wynika,
oby nie był to kolejny papierek odłożony do szafy.

Zakol
10 miesięcy temu

Oferty otwarte a wykonawcy nie znamy czyżby nasi Włodarze konsultowali z Marszałkiem G wielkość kopert ? Tak wybitny fachowiec na pewni udzieli pomocy i wskazówek jak wyłonić wykonawcę no chyba że doradza jeszcze poprzedni Prezydent TBG który też był specjalistą od kopert .

M.M.
10 miesięcy temu

Jaka obwodnica przeciez zadnej obwodnicy nie bedzie jak juz cos powstanie to najwyzej kolejna ulica za blokami i dzialkami

obywatel
10 miesięcy temu

Ciekawe jaka ta ugoda sądowa ??? Ciekawe kto płaci za projekt zgodnie z ugodą sądową ???
Na razie to można powiedzieć tylko , że będzie projekt obwodnicy i nic poza tym???
Od projektu do realizacji droga czasami bywa daleka (i to bardzo daleka) i może wcale nie być inwestycji chociaż projekty bywają – może cudem w końcu coś sie uda poza wydawaniem kasy na projekty!

IGA
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Za poprawki placa obywatele Tarnobrzega.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  IGA

A urzędnicy się bawią dalej z burmistrzem na czele – zbliża się nowy rok i jak zawsze spodziewać się można premii i wzrostu wynagrodzeń (ale tylko w urzędzie no i spółdzielniach mieszkaniowych) – argument wzrost inflacji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

IGA
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

W TYM TEMACIE -masz racje.!!

ElPresidente
8 miesięcy temu
Reply to  IGA

Nie ma racji. W Tarnobrzegu nie ma burmistrza… nawet tego nie wiesz?

ElPresidente
8 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Wspaniala, kompetentna dyskusja, zorientowanych dyskutantów…., którzy nie wiedzą, nie znają się, nie w temacie,
ale chętnie się wypowiedzą.
Tarnobrzeg ma prezydenta a nie burmistrza. Wbrew pozorom to ważne, bo wskazuje na to, ze nie masz wiedzy podstawowej o miescie.

Alf
10 miesięcy temu

Myślę ,że jednak po tym jak w pierwszym terminie nikt się nie zgłosił , coś w specyfikacji technicznej było odchudzane. Teraz zapewne trzeba to doprecyzować z wykonawcą i przelać na papier. Stąd pewnie ta zwłoka.

tchórze ob.........
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

jak tak będzie jak jest do tej pory to miasto będzie robić swoim pracownikom niespodzianki bo tacy co dużo mówią to mało robią a tylko w tym mieście widać seniorów o 3 nogach i siedzących w 4 ścianach a potem są efekty prezydenta wyrzucanie pieniędzy w błoto jak by były jego to okey ale mieszkańcy utrzymują to upadające miasto a furory nie ma tylko zgrzytanie zębami na linii mu i ci co nie byli zauważalni kiedy pracowali dla mu a chcieli dobrze dla tego miasta…………………………… wielkie pozdro dla pdb i jego pracowników i takie słowa sp…… z tego stanowiska wraz z pozostałymi nieud……… ja dobrze licze jest ponad 200 osób i też nic nie robią dobrego……………………………..

IGA
10 miesięcy temu

W RUDNIKU nad Sanem oodano dzisiaj ,obwodnice.A co robi sowobrody I jego smerfy?Zajmuja sie kolekcja.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  IGA

Nie tylko w Rudniku , ostatnio w Radomyślu (za Mielcem) i w tym Radomyślu z kasy – nie miejskiej. Teraz świecidełka są najważniejsze i latarnie w parku dzikowskim.
Najważniejszy jest lans – chwalenie się pierdołami (tu papierkami zwanymi projekt).
O ho ho – która już to wizja obwodnicy (oby tylko ten projekt nie był kolejnym papierkiem).

wasyl
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Nowe oświetlenie na Święta , z czyjej kasy prąd ? Już dekorują a potem poproszą TVN i pójdzie w Polskę tak jak o nasadzeniach czyli zarośniętym pasie ruchu .To dopiero wyczyn .

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  wasyl

Jak jesteś mieszkańcem TBG to z twojej też – tylko jeden burmistrz się tym chwali.

Odyseusz
10 miesięcy temu

Niedojdy będą czekały aż pieniądze przepadną . Trzeba pamiętać, że ewentualna wycinka drzew nie może odbywać się w okresach lęgowych ptaków – więc na co zwlekać czy nie za dużo już czasu zmarnowaliście ?

IGA
10 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Okres legowy nie dotyczy -Kaczek.

hubert
10 miesięcy temu
Reply to  IGA

ucz się ,nie wagaruj bo wylądujesz w ciupie za polowanie w czasie ochronnym

IGA
10 miesięcy temu
Reply to  hubert

Pamietam o tym.

Defekt
10 miesięcy temu

Ludzie dajcie spokój Prezydentowi RT – musimy cierpliwie czekać, jeżeli nie zaczną w 2021 r. to wtedy możecie wylewać pomyje. Teren, przez który biegnie obwodnica nie należy do łatwych, dlatego pewnie coś wyskoczy w czasie budowy. Czekamy. Budowa nowych dróg prowadzi do rozwoju, dlatego budowa nowych dobrych dróg jest niezbędna dla miasta – zwłaszcza, że wszystko zwężany.

IGA
10 miesięcy temu
Reply to  Defekt

Co Ty pi……sz!

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Defekt

Przede wszystkim tylko niektórzy odnoszą się w tym temacie do Pana Prezydenta, np. ja wspominam o nim tutaj pierwszy raz dopiero w tym komentarzu. Poza tym czy unieważniono art. 54 Konstytucji RP (wolność słowa)? Jeśli tak, to podaj link do dokumentu, który tak stanowi.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Defekt

Masz w sumie rację (ale niech złoży rezygnację) – wystarczające jest to że się nie nadaje a mieszkańcy i tak ( jak i burmistrz) zostali pokrzywdzenie przez swój wybór .

Ddd
10 miesięcy temu

Ciekawe jaka firmę wybiorą różnica w cenie to tylko 80 tys między Strabag a PBI, na korzyść tej pierwszej. Mi się wydaje że powinni dać szansę PBI, Polska firma zrobiła już kilka inwestycji w mieście, wszystko było w terminie a i na jakiś nie ma co narzekać.

IGA
10 miesięcy temu
Reply to  Ddd

Tutaj nie chodzi o roznice, tylko o przynaleznosc!!

Dformat
10 miesięcy temu
Reply to  Ddd

PBI wybiorą tylko muszą dogłębnie analizować

Owen
10 miesięcy temu
Reply to  Dformat

Marnotrawienie pieniędzy na poroniony pomysł budowania drogi, która nie będzie żadną obwodnicą. Ot, aby coś robić, nieważne co!

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Owen

Ale propaganda robi swoje (nazwa jest) i wielu bezmyślnych w to wierzy, uwierz i uwierzyli już – a to tylko kolejna droga lokalna (obwodnica to jest w Mielcu).
To tak jak ze słynna nazwą „Jezioro Tarnobrzeskie”) które wymyślili urzędasy
z byłym burmistrzem NM ( to miała być propagandowa reklama) co i tak nie zmieni faktu że to tylko „ZALEW” do tego sztuczny.

Zebra
10 miesięcy temu
Reply to  Dformat

Zadne ,P.B.I.-Chinczycy juz sa w drodze.

Gospodarz_Domu
10 miesięcy temu

Chóru nie bedzie – bedzie balet (jak zwykle zresztą)

stefan
10 miesięcy temu

to nie jest obwodnica tylko jej niewielka część i oby sie zaczeła budowa bo obiecana połowa 2022 juz nadchodzi …

Marek
10 miesięcy temu

A czy czasem miasto nie ma 30 dni na ogłoszenie zwycięzcy przetargu??
jesli tak to czas się kończy

Zabcia
10 miesięcy temu
Reply to  Marek

Brawo, za optymizm.

Zabcia
10 miesięcy temu

Radio,MA RYJA,podalo ze Chinczycy tratwa plyna do Tarnogrzega, budowac slynna ,,obwodnice,”

57
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content