Tarnobrzeg: Za pieniądze przekazane na walkę z koronawirusem, kupiono 160 masek ochronnych

160 masek ochronnych spełniających wymagania norm dla służb medycznych, trafi do dwóch tarnobrzeskich placówek świadczących usługi opiekuńcze. Zakup sfinansowano z darowizn na walkę z koronawirusem.

Specjalne subkonto miasto uruchomiło jeszcze w kwietniu tego roku w związku z licznymi zapytaniami, jak można wesprzeć samorząd Tarnobrzega w walce z epidemią koronawirusa.

– Wpłynęło na nie do tej pory dokładnie 2 820,16 zł. Jak zaznaczyliśmy, wszystkie zgromadzone na nim środki przeznaczane są na działania zmierzające do zminimalizowania rozmiaru epidemii na terenie miasta, których, jako samorząd, podejmujemy wiele. Wspomnę chociażby nasze wsparcie dla szpitala w Tarnobrzegu, dla którego kupiliśmy respiratory, doposażaliśmy w najtrudniejszym czasie w płyny do dezynfekcji oraz odzież ochronną ratowników, pielęgniarki. Płyny, przyłbice, maseczki przekazywaliśmy też placówkom pomocy społecznej, policji, straży miejskiej, punktom handlowym. Wciąż staramy się odpowiadać na potrzeby i przekazywać środki ochrony tam, gdzie są szczególnie potrzebne. Dziękujemy więc za każdy przejaw troski o zdrowie i życie mieszkańców naszego miasta, za każdą przekazaną darowiznę na ten cel – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Dzięki pierwszym wpłatom miasto zakupiło właśnie 160 masek ochronnych FFP3, zapewniających najwyższy stopień ochrony dróg oddechowych przed zanieczyszczeniami. Te trafią do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Tarnobrzegu oraz do Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu.

Firmy oraz osoby prywatne wciąż mogą wpierać samorząd Tarnobrzega w walce z koronawirusem. Przypominamy numer specjalnego subkonta, na które można przekazywać darowizny: 16 1240 2223 1111 0010 9811 4206 (Bank Pekao) – wpłaty z dopiskiem „Razem pokonamy koronawirusa”.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
As
1 rok temu

No to mieszkańcy naprawdę się hojnością wykazali. To jak w końcu z tymi respiratorami wyszło ? . Bo gdzieś czytałem na jesieni ,że respiratorów jednak nie będzie a będzie inna pomoc dla szpitala.

obywatel
1 rok temu
Reply to  As

A co to mieszkańcy mają dawać – przecież Bożek z urzędasami pobiera podatki – a Bożek to tylko premie i podwyżki dal swoich i urzędasów – dobre .

orzeł
1 rok temu
Reply to  As

a ty ile dałeś?

obywatel
1 rok temu
Reply to  orzeł

Nie potrzebuję jałmużny od burmistrza i urzędasów – daję sobie radę sam.
Firmy niech zadbają o swoich pracowników (tak jak w mojej) a nie przekazują kasę na lans i propagandę burmistrza i urzędasów.
Tak na marginesie – po co straży miejskiej i policji rozdawać te środki – zarobki po podwyżkach mają niezłe a poza tym w większości ich praca polega na pojeżdżeniu samochodem po mieście . w końcu są instytucje od tego (państwo, samorząd) aby wyposażyć pracowników pomocy społecznej, policji, straż miejskiej a nie żebrać u biednych ludzi w mieście i lansować się na ich kasie i dobrym serduchu – to wstyd,
że zarabiający dobrą kasę (burmistrz i urzędnicy) o których zdecydowana większość mieszkańców może pomarzyć – próbują się na tym lansować.
Tak swoją drogą to ciekawe jacy hojni byli urzędasy z burmistrzem (po podwyżkach w kwocie 300 – 500 złotych miesięcznie).

orzeł
1 rok temu
Reply to  obywatel

nie pytałem co potrzebujesz i czy coś dostałeś tylko ile sie dorzuciłeś, że komentujesz hojność mieszkańców

orzeł
1 rok temu
Reply to  orzeł

poza tym, widzę że zbyt spostrzegawczy to nie jesteś, bo pytanie było do asa

obywatel
1 rok temu
Reply to  orzeł

To tylko uprzedzenie twojego kolejnego wpisu – wielu jest takich w mieście
co dają na potrzebujących i nie latają po mediach aby się lansować za cudze – zdziwiłbyś się – daje ale na prawdę tym potrzebującym a nie cwaniakom co chcą tylko zbić kapitał polityczny w propagandowy cynicznie nieograniczony sposób . I zdziwiłbyś się ile osób znam (w Tarnobrzegu też) co dają na rzeczywiście potrzebny cel – i nie latają jak błazny aby się tym chwalić.
Tak na marginesie – ale pokazali się hojnością urzędnicy i burmistrza,
zaprawdę przy takich zarobkach w urzędzie jest się czym chwalić.
Mieszkańcom to niech da spokój – wystarczy, że bulą za wodę (za kolekcję malowidełek ściennych), za nasadzenia głupawych ozdób przy drogach, świecidełek w parku dzikowskim , nad zalewem , wzdłuż ulic i za śmieci.
Teraz święta – poprzyjeżdźają dzieci do biednych emerytów ich odwiedzić,
i niech wydają kasę na rodzinę a nie wysokopłatnych , po podwyżkach
urzędników, strażników miejskich , pracowników zatrudnionych w jednostkach samorządowych czy też policji.

Dformat
1 rok temu

Co z oszczędnościami z imprez, Wiglili i innych, bo to spore oszczędności

Kako
1 rok temu
Reply to  Dformat

Poszły na podwyżki dla urzędasów

Zabcia
1 rok temu
Reply to  Dformat

Pojda na – 13.

Edi
1 rok temu

Wszyscy ludzie którzy chodzą w maskach na co dzień powinni oddać je szpitalom by służba zdrowia nie cierpiała na tej ślepocie ludzkiej która myśli że jak Rząd z pinokio na czele każe w nich chodzić to tak ma być bo one przed czymś mają nas „ochronić” . Te maski są potrzebne w szpitalach i tam jest ich miejsce …

obywatel
1 rok temu

Trzeba mieć tupet występować z apelem przez BOŻKA – kto jak kto ale taką bezczelną hipokryzją jaszcze się nie spotkałem – Bożek zamiast dawać podwyżki wysokopłatnym urzędasom trzeba by tą kasę przeznaczyć na zakup maseczek – byłby z tego pożytek a teraz bezczelnie żebrze – wstyd Bożek wstyd bezgraniczny. Znowu wielki dobrodziej – burmistrz i urzędasy z – cudzego i za cudza,
tak pomagać aby tylko z cudzych – żebrząc.
To jest właśnie takie miast jak pyszna ZUPA RATATUJ – NA TALERZU PEŁNO WODY (burmistrz i urzędnicy) – A W ŚRODKU WIELKI CH…………….. -( miasto nie ma kasy i żebrze aby ogłosić wielki sukces burmistrza i urzędników w akcji).

art
1 rok temu

To 60tych masek czy 160?

Zebra
1 rok temu
Reply to  art

Po co ta -1.,?

Zebra
1 rok temu

Kilka tygodni temu, urzrdasy
przegrali rozprawe w sadzie w Rzeszowie.Rozprawa dotyczyla zakupu Chinskich szmatek.A wydano ponad 40,tys.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Zebra

A teraz znaleźli sposób aby dalej według najlepszej bolszewickiej propagandy lansować swoją dobrotliwość . Podwyżki dla siebie (kasa dla siebie) a hojności szukać tak naprawdę w kieszeniach mieszkańców. śmiem się domyślać że to tylko hojność urzędników z burmistrzem miasta (kwota zebrana wśród urzędników) – rzeczywiście hojni – oho ho. Przedtem burmistrz z preziem Siarkowca podorabiali klucze do prywatnych skrzynek pocztowych mieszkańców w budynkach zarządzanych przez SM Siarkowiec aby się lansować (jacy to dobrzy bo pakiety rozdawali) a za dorobione klucze zapłacili bez podstawy prawnej mieszkańcy lokali w SM Siarkowiec( każdy z nich płacił dodatkowo z własnej kieszeni za wymianę skrzynek pocztowych z własnej kieszeni – a nie SM).W pakiecie była marny śmierdzący płyn, malutkie rękawiczki (chyba dla dzieci) – i byle jaka maseczka – wiele z tych pakietów wylądowało w śmieciach. ALE LANS I PROPAGANDA była niesamowita. Mieszkańcy obeszli by się bez tej propagandy bez uszczerbku większego w portfelach. Teraz mamy oblicze miasta – ZUPKA RATATUJ – WOKÓŁ PEŁNO WODY (świecidełka, ścianka wspinaczkowa, zabawa z szlachtę nad jeziorem, oświetlenie jeziora (latarnie), latarnie w parku dzikowskim, latarni pełno aby było bezpiecznie i widno, kolekcja dzikowska , zarobki wysokie w urzędzie i spółdzielniach mieszkaniowych ogromne środki finansowe utopione na inwestycje nad jeziorem… Czytaj więcej »

korek
1 rok temu
Reply to  Zebra

Skąd ta wiedza i o jakie szmatki chodzi?

Balon
1 rok temu

Mamy najdroższa wodę w Polsce a kupujemy obrazy za pieniądze z wodociągów, a na maseczki trzeba zbierać datki. Obrazy , których ratowanie przypłacili mieszkańcy życiem mają tylko w I transzy kosztować 2 mln zł.To zgroza.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Balon

TO NIE ZGROZA – TO KABARET W WYKONANIU TARNOBRZESKICH URZĘDASÓW Z BURMISTRZEM I BEZRADNĄ RADĄ – HA HA HA .
Ha ha ha – świecidełek na święta mnóstwo porozwieszał burmistrz z urzędasami (energia chyba za darmo) , nasadzeń wzdłuż jeszcze przybyło (ostatnio miedzy drzewami nasadzali na Wyspiańskiego – ha ha ha), latarnie w parku dzikowskim świecą bo wyremontowano, bilbordy „zagłosuj na projekt – gród słowiański” jeszcze stoją (w Mokrzyszowie – ha ha ha ), ciekawe czy nad jeziorem nowo-powstałe latarnie też po nocach świecą (ha ha ha), na podwyżki kasa była dla urzędasów – ale zastawiono udziały w wodociagach na inwestycje w Machowie, sprzedano na zakup obrazków też udziały w wodociagach – I BURMISTRZ, URZĘDASY, RADNI żebrają u biednych mieszkańców na zakup ochron dla Policji, Straży Miejskiej i pracowników pomocy społecznej
(nawet Bareja by się uśmiał) – to po ch…. ta straż miejska jak nie ma kasy na ich wyposażenie w pracy, a o policji nie wspomnę bo to obowiązek państwa.

Odyseusz
1 rok temu

Ludzie zapoznajcie się z materiałem w linku kopuj/wklej link do wyszukiwarki i podajcie innym . Te skurwysyny chcą nas wymordować !!!
https://www.youtube.com/watch?v=TVN8H2qcVp0&fbclid=IwAR35F6l_1Kh6Y4IiaTg77CvLmn6nK_lPJFyZ8Obe09Ykz41sTbFke35yJmA

koza
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

weż się cpie nie wydurniaj

Zabcia
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Nie pij tego fioletowego.!!

Zabcia
1 rok temu

DLaczego nikt z urzedu nie pomyslal ,( ale jaja to oni mysla),zeby zalozyc maseczke,-BARTOSZOWI GLOWACKIEMU.?!!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content