Tarnobrzeg: Nie będzie Miejskiej Wigilii i Sylwestra. Najbardziej potrzebujący mieszkańcy, na święta dostaną paczki

Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku w Tarnobrzegu nie obędzie się Miejska Wigilia. Nie zostanie również zorganizowane powitanie Nowego Roku, które rokrocznie odbywało się na Placu Bartosza Głowackiego.

– Wigilia miejska nie odbędzie się w tym roku w formule znanej z lat minionych ze względu na sytuację pandemiczną w kraju. Bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców Tarnobrzega są dla nas najważniejsze, stąd taka, a nie inna decyzja. Przypomnę tylko, że wigilia miejska w poprzednich latach potrafiła gromadzić nawet do 300 osób w jednym miejscu – informuje portal NadWisłą24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis.

Jak dodaje rzecznik, dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Tarnobrzega przygotowane zostaną paczki, każda z tych osób może również liczyć na gorący posiłek, z sezonie zimowym.

– Prezydent pamięta jednak o osobach, które w naszym mieście wymagają i potrzebują wsparcia. Osoby najbardziej potrzebujące otrzymają bowiem paczki świąteczne, przygotowane przez pracowników MOPR w Tarnobrzegu. Przygotowanych zostanie około 400 paczek, które zostaną doręczone przy wsparciu strażaków z OSP najbardziej potrzebującym mieszkańcom Tarnobrzega, pozostającym w trudnej sytuacji życiowej m.in. seniorom, przewlekle chorym czy osobom samotnym. Osoby i rodziny zostaną wytypowane przez pracowników socjalnych z MOPR. Paczki będą doręczone w przedświątecznym tygodniu tj. między 21 a 23 grudnia br. Dodatkowo, tarnobrzeskim MOPR w sezonie zimowym, codziennie (od poniedziałku do piątku), wydaje gorące posiłki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta. W wigilię tj. 24 grudnia gorący posiłek również będzie wydany – wylicza rzecznik.

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
10 miesięcy temu

No i bardzo dobrze – dostaną potrzebujący a wypasionych darmozjadów nie będzie przy darmowym korycie. Chociaż raz burmistrza pochwalę – chociaż bardziej chyba pochwały należy kierować zaistniałej sytuacji. Jak widać da się i to zbędnych cyrków widowiskowych.

orzeł
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

naprawdę myślisz, że nie będzie widowiska i fotek?

Ewa
10 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Beda przy pierwszej paczce i w wigilię przy pierwszym wydaniu barszczu z uszkami w MOPR

Zabcia
10 miesięcy temu
Reply to  Ewa

A ,czy o sledziku cos wam wiadomo.??

wiecej takich akcji
10 miesięcy temu
Reply to  Ewa

dobre i tyle bo nie wszyscy maja co do gara włożyć a że będą mniejsze wydatki w grudniu to prezydent i jego kompani dostaną pod wyżkę i będą wpier………. szynkę za kasę mieszkańców….

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Ewa

No właśnie -a w kieszeni sporo pozostanie z dobrej emeryturki a później na wigilię do domu , dzieci, rodzinny,
tak jak spora grupa w poprzednich latach przyszła aby się nażreć chociaż sytuacja majątkowa była dobra i bardzo dobra, później szli na kolejne wigilie
ale już w rodzinnym gronie ( a w lato wyjazd na wczasy).
Wigilia to chrześcijańskie święta rodzinne a nie pokazowe festyny dla lansu

  • takie jak w poprzednich latach pokazy to nic innego jak hańbienie Świąt.
obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Fotki niech będą – ale ciesze się, że wielu cwaniaków co ich stać na wypasiony posiłek nie przyjdzie się nażreć.
Wystarczy pracownik pomocy społecznej postawić przez kilka dni przy śmietnikach w tarnobrzegu, zwłaszcza o zmroku , tam są biedni ludzie i jakoś wielu z nich nie bywa na festynach – po prostu wstydzą się.
Przy okazji to jest prawdziwe oblicze miasta – ubóstwa wielu mieszkańców.
Ale co tam wysokie podwyżki i premie w urzędzie i spółdzielniach były – co tam biedni.

odp
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

według mnie to jest wstyd ma się na te produkty z wyższej pułki a przychodzi się tylko fotkę zrobić że się było i zaliczone a potem wywiad a potem głupie ludzie będą mieli co komentować……

mieszkaniec Tbg
10 miesięcy temu

Ciepły posiłek to najbiedniejsi mają przez całą zimę, to nic szczególnego. Pieniążków nie starczyło na potrawy wigilijne nawet na wynos? Ważniejsze były świecidełka na lampach? Micha ciepłej zupy + II danie musi wystarczyć.

Albina
10 miesięcy temu

Rozumiem, że zaprosisz przynajmniej kilka osób potrzebujących na wigilię do siebie lub przygotujesz dania na wynos i zaniesiesz do parafii. Każdy może, zamiast się czepiać. Zdecydowano o paczkach, wiec w czym problem. Jest pandemia i warunki są szczególne choć niektórym trudno to zrozumieć.

Dformat
10 miesięcy temu

Oświetlenie świąteczne w Tarnobrzegu – bardzo ubogie, najgorzej oświetlone miasto na Podkarpaciu na pewno zdobędziemy 1 miejsce.

DżizysKrajst
10 miesięcy temu
Reply to  Dformat

No przecież było informowane, że popolyło stare żarówki i potłukło bombki a na wiele nowych nie starczyło bo min urzędnikom trzeba było podnieść głodowe pensje

M.M.
10 miesięcy temu

A na co zostana przeznaczone zaoszczędzone pieniądze??? Czyzby jakies podwyżki!?

K.K
10 miesięcy temu
Reply to  M.M.

Na nagrody pójdą bo przecież nagrody im się należą. Walczą jak lwy z tą pandemią, pozamykali się, namiot nawet ustawili a ty jak chcesz sprawę załatwić w UM to zarezerwuj sobie sporo czasu bo coś im muli „system”

Zabcia
10 miesięcy temu
Reply to  K.K

Jak sa sami przymuleni, to co sie dziwic systemowi.

odp
10 miesięcy temu
Reply to  Zabcia

no to pora je wymienić na szybsze ale ci co maja poukładane w głowie to wola aby pracowały te słabsze bo ile sie im da tyle wezną ale prezydent musi kupić nowego robota do kawy do ten stary już się psuje a coraz mniejsze wypłaty są teraz co miesiąc…….

Zabcia
10 miesięcy temu
Reply to  M.M.

Zapewne na 13.

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content