Tarnobrzeg: Nie będzie Miejskiej Wigilii i Sylwestra. Najbardziej potrzebujący mieszkańcy, na święta dostaną paczki

Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku w Tarnobrzegu nie obędzie się Miejska Wigilia. Nie zostanie również zorganizowane powitanie Nowego Roku, które rokrocznie odbywało się na Placu Bartosza Głowackiego.

– Wigilia miejska nie odbędzie się w tym roku w formule znanej z lat minionych ze względu na sytuację pandemiczną w kraju. Bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców Tarnobrzega są dla nas najważniejsze, stąd taka, a nie inna decyzja. Przypomnę tylko, że wigilia miejska w poprzednich latach potrafiła gromadzić nawet do 300 osób w jednym miejscu – informuje portal NadWisłą24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis.

Jak dodaje rzecznik, dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Tarnobrzega przygotowane zostaną paczki, każda z tych osób może również liczyć na gorący posiłek, z sezonie zimowym.

– Prezydent pamięta jednak o osobach, które w naszym mieście wymagają i potrzebują wsparcia. Osoby najbardziej potrzebujące otrzymają bowiem paczki świąteczne, przygotowane przez pracowników MOPR w Tarnobrzegu. Przygotowanych zostanie około 400 paczek, które zostaną doręczone przy wsparciu strażaków z OSP najbardziej potrzebującym mieszkańcom Tarnobrzega, pozostającym w trudnej sytuacji życiowej m.in. seniorom, przewlekle chorym czy osobom samotnym. Osoby i rodziny zostaną wytypowane przez pracowników socjalnych z MOPR. Paczki będą doręczone w przedświątecznym tygodniu tj. między 21 a 23 grudnia br. Dodatkowo, tarnobrzeskim MOPR w sezonie zimowym, codziennie (od poniedziałku do piątku), wydaje gorące posiłki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta. W wigilię tj. 24 grudnia gorący posiłek również będzie wydany – wylicza rzecznik.

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
7 miesięcy temu

No i bardzo dobrze – dostaną potrzebujący a wypasionych darmozjadów nie będzie przy darmowym korycie. Chociaż raz burmistrza pochwalę – chociaż bardziej chyba pochwały należy kierować zaistniałej sytuacji. Jak widać da się i to zbędnych cyrków widowiskowych.

orzeł
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

naprawdę myślisz, że nie będzie widowiska i fotek?

Ewa
7 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Beda przy pierwszej paczce i w wigilię przy pierwszym wydaniu barszczu z uszkami w MOPR

Zabcia
7 miesięcy temu
Reply to  Ewa

A ,czy o sledziku cos wam wiadomo.??

wiecej takich akcji
7 miesięcy temu
Reply to  Ewa

dobre i tyle bo nie wszyscy maja co do gara włożyć a że będą mniejsze wydatki w grudniu to prezydent i jego kompani dostaną pod wyżkę i będą wpier………. szynkę za kasę mieszkańców….

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Ewa

No właśnie -a w kieszeni sporo pozostanie z dobrej emeryturki a później na wigilię do domu , dzieci, rodzinny,
tak jak spora grupa w poprzednich latach przyszła aby się nażreć chociaż sytuacja majątkowa była dobra i bardzo dobra, później szli na kolejne wigilie
ale już w rodzinnym gronie ( a w lato wyjazd na wczasy).
Wigilia to chrześcijańskie święta rodzinne a nie pokazowe festyny dla lansu

  • takie jak w poprzednich latach pokazy to nic innego jak hańbienie Świąt.
obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Fotki niech będą – ale ciesze się, że wielu cwaniaków co ich stać na wypasiony posiłek nie przyjdzie się nażreć.
Wystarczy pracownik pomocy społecznej postawić przez kilka dni przy śmietnikach w tarnobrzegu, zwłaszcza o zmroku , tam są biedni ludzie i jakoś wielu z nich nie bywa na festynach – po prostu wstydzą się.
Przy okazji to jest prawdziwe oblicze miasta – ubóstwa wielu mieszkańców.
Ale co tam wysokie podwyżki i premie w urzędzie i spółdzielniach były – co tam biedni.

odp
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

według mnie to jest wstyd ma się na te produkty z wyższej pułki a przychodzi się tylko fotkę zrobić że się było i zaliczone a potem wywiad a potem głupie ludzie będą mieli co komentować……

mieszkaniec Tbg
7 miesięcy temu

Ciepły posiłek to najbiedniejsi mają przez całą zimę, to nic szczególnego. Pieniążków nie starczyło na potrawy wigilijne nawet na wynos? Ważniejsze były świecidełka na lampach? Micha ciepłej zupy + II danie musi wystarczyć.

Albina
7 miesięcy temu

Rozumiem, że zaprosisz przynajmniej kilka osób potrzebujących na wigilię do siebie lub przygotujesz dania na wynos i zaniesiesz do parafii. Każdy może, zamiast się czepiać. Zdecydowano o paczkach, wiec w czym problem. Jest pandemia i warunki są szczególne choć niektórym trudno to zrozumieć.

Dformat
7 miesięcy temu

Oświetlenie świąteczne w Tarnobrzegu – bardzo ubogie, najgorzej oświetlone miasto na Podkarpaciu na pewno zdobędziemy 1 miejsce.

DżizysKrajst
7 miesięcy temu
Reply to  Dformat

No przecież było informowane, że popolyło stare żarówki i potłukło bombki a na wiele nowych nie starczyło bo min urzędnikom trzeba było podnieść głodowe pensje

M.M.
7 miesięcy temu

A na co zostana przeznaczone zaoszczędzone pieniądze??? Czyzby jakies podwyżki!?

K.K
7 miesięcy temu
Reply to  M.M.

Na nagrody pójdą bo przecież nagrody im się należą. Walczą jak lwy z tą pandemią, pozamykali się, namiot nawet ustawili a ty jak chcesz sprawę załatwić w UM to zarezerwuj sobie sporo czasu bo coś im muli „system”

Zabcia
7 miesięcy temu
Reply to  K.K

Jak sa sami przymuleni, to co sie dziwic systemowi.

odp
7 miesięcy temu
Reply to  Zabcia

no to pora je wymienić na szybsze ale ci co maja poukładane w głowie to wola aby pracowały te słabsze bo ile sie im da tyle wezną ale prezydent musi kupić nowego robota do kawy do ten stary już się psuje a coraz mniejsze wypłaty są teraz co miesiąc…….

Zabcia
7 miesięcy temu
Reply to  M.M.

Zapewne na 13.

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content