Tarnobrzeg: Hiszpański łupek nie wytrzymuje. Elewacja szaletu miejskiego do poprawy

Ekskluzywna elewacja szaletu miejskiego w Tarnobrzegu przegrywa w starciu z wandalami. Wykonana z drogiego hiszpańskiego łupku, znów wymaga miejscowych poprawek.

Budowa szaletu miejskiego budziła w Tarnobrzegu sporo kontrowersji, a to za sprawą jej ceny, która wyniosła aż 547 tysięcy 273 zł. O przeznaczeniu z budżetu miasta takiej kwoty na ten cel, zdecydowali radni w poprzedniej kadencji. Na wysokie koszty budowy, duży wpływ miała właśnie jej elewacja, wykonana z drogiego, hiszpańskiego łupka. Choć wygląda efektownie, to staje się łatwym celem dla wandali. Elewacja znów miejscami się „sypie”.

Jak dowiedzieliśmy się od Barbary Trzeciak, naczelniczki Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego i Drogownictwa Urzędu Miasta w Tarnobrzegu, ze względu na specjalne ułożenie łupek, aby naprawić uszkodzone fragmenty, należy wszystko zdjąć od góry i z dołu i po kolei ponownie nakładać.

Przegląd gwarancyjny, który obowiązuje wykonawcę do 2023 r. , nie obejmuje skutków wandalizmu.

STATYSTKI

Z szaletu miejskiego przy ul. Piłsudskiego w Tarnobrzegu korzystać można siedem dni w tygodniu, w godzinach od 6 do 22. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta, opłata za „wizytę” w tym przybytku wynosi 2 zł od osoby.

W ubiegłym roku z szaletu skorzystało 11 tys. 907 osób, czyli średnio ok.32 -33 osoby na dzień. Wpływy z opłat wyniosły 23 814,00 zł.

Z kolei roczny koszt utrzymania szaletów miejskich łącznie z pensjami pracowników to kwota rzędu 95 962 ,80 zł.  Największą część tej sumy – 85 848,00 zł stanowią wypłaty dla trzech osób, zatrudnionych na umowę zlecenie. Opłata za wodę wyniosła 1 099,29 zł, za energię 8 098,32 zł, za środki czystości zaś 907,19 zł.

Subskrybuj
Powiadom o
58 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bozo
10 miesięcy temu

„…elewacja, wykonana z drogiego, hiszpańskiego łupka. Choć wygląda efektownie…”.

Ten sracz jest okropny, a nie efektowny

Obywatel
10 miesięcy temu

Pierwsze słyszę o takich cudach ,żeby naprawić kilka elementów , potrzeba rozbierać i ponownie układać całą elewację?

Armani
10 miesięcy temu

Nie wygląda mi to na akt wandalizmu, lecz na brak fachowości w wykonaniu elewacji…

Smerf Maruda
10 miesięcy temu

Proponuję ten budynek (za pół miliona) wykorzystać jako lokalizację dla zakupionej ostatnio kolekcji Tarnowskiech (za 4 miliony). Proponuję też nazwę – Muzeum Pomyłek Miasta Tarnobrzega

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Smerf Maruda

A NA CZOŁOWYM MIEJSCU FOTKA BURMISTRZA – NAJWIĘKSZA POMYŁKA –
ha ha ha.

makos
10 miesięcy temu

Nie wiem kto wpadł na pomysł na kibel obłożony najdroższym materiałem budowlanym, w miejscu najczęściej odwiedzanym przez pijanych meneli ale powinien w trybie natychmiastowym wylecieć z magistratu i oddać pieniądze za naukę powyżej podstawówki. Jak można coś takiego wymyśleć? 100 tysięcy rocznie utrzymania za kibel? Tojtojka kosztuje 200 zl miesięcznie z serwisem, rocznie 2400! 3 osoby do obsługi kibla? wystarczy wynająć firmę sprzątającą raz dziennie i postawić wrzutomat z opcją karty płatniczej i kamery przy wejściu w jednorazowych kosztach za kilka tysięcy a nie płacic horrendalne pieniądze za pilnowanie kibla babci klozetowej!

Malymin
10 miesięcy temu
Reply to  makos

Obłożony byłby płytkami w tym kolorze za 100 zł z m. kw i byłby ten sam efekt wizualny a w utrzymaniu latwiejszy

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Malymin

No to jesteś rozrzutny – po co na zwykły kibel kupować kamień czy płytki za 100 zł/za m2 – czyżby kibel był potrzebny do przeglądania i podziwiania – czyżby gów….no i mocz potrzebowały luksusu ??????????????????
No ale jak spółdzielczy działacz (kiełb) się za coś bierze to z góry jest to drogie
i do dup…. się nadaje.

odp
10 miesięcy temu
Reply to  makos

skoro był projektowany pare lat wcześniej władze miasta nie chciały pokazać że miasto klepie bidę a teraz wychodzą tego efekty że nie upodobnią się do stolicy że koło samego centrum miasta przechodzi pare tyś. ludzi a w naszym mieście na czas dzisiejszy może 5 i jak ma zarabiać?

Gosć
10 miesięcy temu
Reply to  makos

Najlepszym rozwiązaniem byłoby ograniczenie zatrudnienia ,rozeznać sprawę czy w porze zimowej w nocy ktoś korzysta ,system 2 zmianowy i jedna osoba mniej w zatrudnieniu.

prokurator czeka
10 miesięcy temu

To jest obraz kompetencji naszych urzędasów Nikt nie potrafił obliczyć kosztów utrzymania tego przybytku( ponad 70 tys/ rok) i świadomie brnęli w koszty tak wysokie budowy i utrzymania

Jan
10 miesięcy temu

niech zyje kasta urzednicza i kolejna fuszerka za 550 tys zl !!! brak slow

Bolek
10 miesięcy temu
Reply to  Jan

Nie ma o czym dyskutować.Budować szalet za taką kasę to totalne nieporozumienie.Wille w takich cenach można kupić.Brak szaletu miejskiego moźna było rozwiązać w inny sposób i dużo taniej.Teraz to zaiste kukułcze jajo

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Jan

Niech żyje tarnobrzeska mafia spółdzielcza – wszędzie ma macki???

obywatel
10 miesięcy temu

Prokuratorzy tarnobrzescy to ochraniają złodziei (dowiedź się więcej na temat uchwał w SM Siarkowiec – gdzie okradziono ludzi na około 2,5 mln złotych dzięki pracownikom , członkom zarządu i członkom rady nadzorczej w latach 2008 – 2012 przy współudziale policjanta z tarnobrzeskiego posterunku- a później też prawdopodobnie).

Kutombo
10 miesięcy temu

Ja chciałbym nieśmiało zapytać:Kiedy TSM postawi wiaty śmietnikowe???Do kiedy będą w czasie wiatru porozpierdalane śmieci po całych osiedlach???

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Kutombo

Nie ma na to kasy – komu potrzeba to zrobili (czytaj Partyka na Kopernika 7),
nie mogą robić bo potrzebna kasa dla prezia (kilkadziesiąt tyś /mc) i reszty pracusiów ze spółdzielni (premie, nagrody) a i mówią że jest nowy pracuś (rybka – często widywana w TSM).

Owen
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Zapomniałeś dodać o utrzymywaniu TVL

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Owen

No właśnie – za czyje pieniądze to powstało i z czego jest utrzymywane , bo jak twierdzi Sąd w Szczecinie (chyba w 2009 roku – kosztów utrzymania telewizji kablowej, internetu ) kosztów tych nie można zaliczyć do opłat o których mowa w ustawie o sp. mieszkaniowych (w art. 4 ust 1, 2 ,4).
Czyżby nieświadomi ludzie opłacali zachcianki prezia co stworzył TVL do celów politycznych w kampanii wyborczej z NM.
Zresztą słynny NM co spełnił swoje dziecinne marzenia( i przebierał się w mundur górniczy) też korzystał hojnie z dotacji ze SM Siarkowiec w czasie kampanii wyborczej z propagandowej miejskiej telewizji (wówczas taka była – telewizja miejska) w kwocie chyba około 10 tyś. złotych – w ramach działalności kulturalno- oświatowej – czyli za propagandę w telewizji miejskiej zapłacili członkowie tejże spółdzielni.
Miasto cwaniaków politycznych co kampanie robią sobie za cudze?????

łysy
10 miesięcy temu
Reply to  Kutombo

Na Dekutowskiego koło szkoły gorzej niż u Hindusów na ulicy.
Dziwne że tam jeszcze nie ma tam wiaty i nikt z radnych nie interweniuje w tej sprawie.

obywatel
10 miesięcy temu

Nieuk urzędas będzie wmawiał ,że trzeba rozebrać od góry kamień – trochę porządnego kleju i tyle nieuku (poprzyklejać to co odpadło albo nowe) – fachowcu od siedmiu boleści.
Ale jaja w kiblu miejskich trójka zarabia więcej niż większość tarnobrzeżan – to muszą być nie lada fachowcy – HA HA HA .

Malymin
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Łupka nie dokleisz sobie od tak, trzeba trochę rozebrać a koszt naprawy jest duży

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Malymin

Takie bajeczki to nie tu można opowiadać , HA HA HA.

Zibi
10 miesięcy temu

Z 5 metrów wygląda jakby ten sracz był jeszcze nie wykończony, normalnie wykonanie z szarego taniego pustaka.

N.K
10 miesięcy temu

Warto dodać, że obencnie urzędujący prezydent Bożek gdy głosowano za tym kiblem był przewodniczącym rady miasta i głośno z mównicy mówł, że kibel ma być porządny i jak trzeba do niego dołożyć to miasto dołoży kasy. Tak było na sesji gdy wykonawcy zaproponowali za jego wykonanie dużo wyższe kwoty niż były przewidziane.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  N.K

A potem został wybrany na prezydenta. W pierwszej turze.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

No rzecz oczywista – od burmistrza nie można wymagać cudów – no tylko na papierze one są.

odp
10 miesięcy temu
Reply to  N.K

no to skoro się kasa na kibel znalazła to proponuje żeby koło niego mały lunapark wybudować dla tych dzieci co jeszcze mieszkają w tym mieście bo pan bożo w pożo nie ma pomysłu co budować w tym upadłym mieście

prywaciarz
10 miesięcy temu

Widać, że wydają publiczne pieniądze na pracowników. Prywaciarz montuje klamkę na monety i po sprawie. 3xdzienie przyjdzie firma na pół godzinki posprząta i po sprawie

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  prywaciarz

A gdzie znajdą swoi pracę w Tarnobrzegu jak nie za kasę podatników.

wasyl
10 miesięcy temu
Reply to  prywaciarz

Nie podpowiadaj , tam w UM są tęgie głowy od myślenia za ciężkie pieniądze , zrobią przetarg na poprawę i OK , a reszta to wiadomo.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  wasyl

ANI ŚMIEM WSPOMNIEĆ ŻE MOŻNA JESZCZE OBŁOŻYĆ MARMUREM KIBEL.
HA HA HA

SiPko
10 miesięcy temu

Rozebrać i odesłać do Hiszpanii.

Odyseusz
10 miesięcy temu

Grzesiu koperciarz zafundował miastu najdroższy szalet w Polsce, ciekawe ile wziął pod stołem !?

Lokaj
10 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

A czy Grzesiowi na domu w Mokrzyszowie odpada ?

Tom
10 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Szalecik z łupka „zafundował” Grzegorz K. z aprobatą i za zgodą rady miasta z przewodniczącym Dariuszem Bożkiem na jej czele.

odp
10 miesięcy temu
Reply to  Tom

można było za kadencji g.k o podziemnym parkingu wraz z szaletem to by tak się ludziska nie czepiały ale też to jest dobre że kalikna op/laty za szalet wprowadził a jak by był darmowy to może by nie było takiego echa……

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Tom

Teraz będzie wielka inwestycja – remont ,naprawa kibla a jak to urzędasy i radni piszą
szumnie „rewitalizacja” i kolejna okazja dla Bożka aby zrobić sobie fotki dla lansu.
HA HA HA. Nie zdziwię się , jak znowu będzie sprzedaż kolejnych udziałów w Wodociagach.

odp
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

akurat tego już nie zrobią do musieli by wode dostarczać z s-rza i znowu by koszty poszły w górę a ten caban nosi te jest pusty wiec niech mu naleją rozumu to może pomorze…..

anna
10 miesięcy temu
Reply to  odp

SMIECI WYWOZI SANDOMIERZ TO I WODE DOSTARCZĄ,KTOS MUSI ZAROBIC NA BIEDAKACH Z TARNOBRZEGA

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Tom

A oddał już kasę spółdzielcom z TSM za branie niezgodnie z prawem diet (za zasiadanie bezprawnie w Radzie Nadzorczej trzecią kadencję) – chyba ze 30 tyś. złotych.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

No tylko grosze brał – 20 tys. – HA HA HA.

Monia
10 miesięcy temu

Wrobelki cwierkaja ze szalety miejskie maja byc przeniesione do,tzw, scianki wspinsczkowej.Natomiast lupki chiszpanskie , maja byc wymienione na debowe, z wycinanego lasu Zwierzyniec.Pozyjemy-Zobaczymy.

wasyl
10 miesięcy temu
Reply to  Monia

Niech się pospieszą , drzewo ścięte , na jednej kupie ok. 2,5 sąga , a dziś nowe , myślę ,że ok. 3-5 sągów . Czeka na odbiór . Sama dębina .

łysy
10 miesięcy temu
Reply to  Monia

Ty nie słuchaj tych wróbelków plotkaro bo to co piszesz to największa bzdura o jakiej czytałem w tym roku. Poza tym zobacz jak się pisze HISZPANIA.

Monia
10 miesięcy temu
Reply to  łysy

Ty mamunci wypierdku ,ciebie to I tak nie dotyczy.

wasyl
10 miesięcy temu

Z czyich pieniędzy będzie remont , czy gwarancja na ten budynek już się skończyła , Może zapłaci ta osoba lub osoby , które postawiły ten przybytek taki drogi jak na taki grajdoł jakim jest Tarnobrzeg. Był wtedy prezydent, przewodniczący RM i ktoś podejmował decyzje w tym kierunku. Jak był źle zrobiony, to firma wykonująca i inspektor od odbioru remontują na własny koszt , chyba ,że załatwiają się osoby po 22. Śmieszne tłumaczenie , na zdjęciach widać fuszerkę, ja mam położone płytki mrozoodporne na tarasie bez dachu 20 lat temu i jeszcze ani jedna nie odpadła , sam sobie układałem .

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  wasyl

Z twoich też – proste !

Janusz
10 miesięcy temu

Choć nie po drodze mi z remontami i budowlanką to nie wierzę w to że aby przykleić kilka brakujących płytek trzeba rozbierać całą ścianę. Najlepiej niech to obejrzy jakiś fachowiec i wypowie się na ten temat.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Ha Ha Ha – jak wielka pani naczelnik mówi że trzeba to trzeba (kolejny budowlaniec fachowiec).
Ciekawe dlaczego nie poodpadały od góry – tylko na dole – jakim cudem HA HA HA.

Bolek
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

To nie cud tylko niedzielni kierowcy którzy mają problem z zaparkowaniem na pastwisku .Wystarczyło wokół tego przybytku ustawić bariery i żaden samochód by nie uszkodził płytek co najwyżej własne zderzaki.Jak widaç myślenie nadal ma przyszłość

Edi
10 miesięcy temu

Spokojnie nasz prezydent Bożek ma wszystko pod kontrolą! 😀 😀

Kako
10 miesięcy temu
Reply to  Edi

Będzie okazja pstryknąć focię, po remoncie.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Kako

I wielki kolejny sukces w mediach lokalnych rozgłosić – konferencja musi być !!!!

Ada
10 miesięcy temu

To miejsce i bez szaletu było brzydkie:)))

OTBG
10 miesięcy temu

Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić postępowanie GK i osób które zagłosowały w RM za budową tego przybytku.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  OTBG

I dzięki temu sukcesowi zasiadają dalej w Radzie (Kalinka, Nowak, Pekar itd) , ba nawet awansowali – Bożek ( co niektórzy dalej byli by w Radzie gdyby nie łapówka tylko jeszcze nie wiele brakowało z żoną – HA HA HA )

anna
10 miesięcy temu

Chłopy zarabiaja ponad 2300 na miesiąc,to wiecej niz ja w pilkingtonie na zmiany ,światek piatek i niedziela!

58
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content