Tarnobrzeg: Hiszpański łupek nie wytrzymuje. Elewacja szaletu miejskiego do poprawy

Ekskluzywna elewacja szaletu miejskiego w Tarnobrzegu przegrywa w starciu z wandalami. Wykonana z drogiego hiszpańskiego łupku, znów wymaga miejscowych poprawek.

Budowa szaletu miejskiego budziła w Tarnobrzegu sporo kontrowersji, a to za sprawą jej ceny, która wyniosła aż 547 tysięcy 273 zł. O przeznaczeniu z budżetu miasta takiej kwoty na ten cel, zdecydowali radni w poprzedniej kadencji. Na wysokie koszty budowy, duży wpływ miała właśnie jej elewacja, wykonana z drogiego, hiszpańskiego łupka. Choć wygląda efektownie, to staje się łatwym celem dla wandali. Elewacja znów miejscami się „sypie”.

Jak dowiedzieliśmy się od Barbary Trzeciak, naczelniczki Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego i Drogownictwa Urzędu Miasta w Tarnobrzegu, ze względu na specjalne ułożenie łupek, aby naprawić uszkodzone fragmenty, należy wszystko zdjąć od góry i z dołu i po kolei ponownie nakładać.

Przegląd gwarancyjny, który obowiązuje wykonawcę do 2023 r. , nie obejmuje skutków wandalizmu.

STATYSTKI

Z szaletu miejskiego przy ul. Piłsudskiego w Tarnobrzegu korzystać można siedem dni w tygodniu, w godzinach od 6 do 22. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta, opłata za „wizytę” w tym przybytku wynosi 2 zł od osoby.

W ubiegłym roku z szaletu skorzystało 11 tys. 907 osób, czyli średnio ok.32 -33 osoby na dzień. Wpływy z opłat wyniosły 23 814,00 zł.

Z kolei roczny koszt utrzymania szaletów miejskich łącznie z pensjami pracowników to kwota rzędu 95 962 ,80 zł.  Największą część tej sumy – 85 848,00 zł stanowią wypłaty dla trzech osób, zatrudnionych na umowę zlecenie. Opłata za wodę wyniosła 1 099,29 zł, za energię 8 098,32 zł, za środki czystości zaś 907,19 zł.

Subskrybuj
Powiadom o
58 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bozo
7 miesięcy temu

„…elewacja, wykonana z drogiego, hiszpańskiego łupka. Choć wygląda efektownie…”.

Ten sracz jest okropny, a nie efektowny

Obywatel
7 miesięcy temu

Pierwsze słyszę o takich cudach ,żeby naprawić kilka elementów , potrzeba rozbierać i ponownie układać całą elewację?

Armani
7 miesięcy temu

Nie wygląda mi to na akt wandalizmu, lecz na brak fachowości w wykonaniu elewacji…

Smerf Maruda
7 miesięcy temu

Proponuję ten budynek (za pół miliona) wykorzystać jako lokalizację dla zakupionej ostatnio kolekcji Tarnowskiech (za 4 miliony). Proponuję też nazwę – Muzeum Pomyłek Miasta Tarnobrzega

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Smerf Maruda

A NA CZOŁOWYM MIEJSCU FOTKA BURMISTRZA – NAJWIĘKSZA POMYŁKA –
ha ha ha.

makos
7 miesięcy temu

Nie wiem kto wpadł na pomysł na kibel obłożony najdroższym materiałem budowlanym, w miejscu najczęściej odwiedzanym przez pijanych meneli ale powinien w trybie natychmiastowym wylecieć z magistratu i oddać pieniądze za naukę powyżej podstawówki. Jak można coś takiego wymyśleć? 100 tysięcy rocznie utrzymania za kibel? Tojtojka kosztuje 200 zl miesięcznie z serwisem, rocznie 2400! 3 osoby do obsługi kibla? wystarczy wynająć firmę sprzątającą raz dziennie i postawić wrzutomat z opcją karty płatniczej i kamery przy wejściu w jednorazowych kosztach za kilka tysięcy a nie płacic horrendalne pieniądze za pilnowanie kibla babci klozetowej!

Malymin
7 miesięcy temu
Reply to  makos

Obłożony byłby płytkami w tym kolorze za 100 zł z m. kw i byłby ten sam efekt wizualny a w utrzymaniu latwiejszy

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Malymin

No to jesteś rozrzutny – po co na zwykły kibel kupować kamień czy płytki za 100 zł/za m2 – czyżby kibel był potrzebny do przeglądania i podziwiania – czyżby gów….no i mocz potrzebowały luksusu ??????????????????
No ale jak spółdzielczy działacz (kiełb) się za coś bierze to z góry jest to drogie
i do dup…. się nadaje.

odp
7 miesięcy temu
Reply to  makos

skoro był projektowany pare lat wcześniej władze miasta nie chciały pokazać że miasto klepie bidę a teraz wychodzą tego efekty że nie upodobnią się do stolicy że koło samego centrum miasta przechodzi pare tyś. ludzi a w naszym mieście na czas dzisiejszy może 5 i jak ma zarabiać?

Gosć
7 miesięcy temu
Reply to  makos

Najlepszym rozwiązaniem byłoby ograniczenie zatrudnienia ,rozeznać sprawę czy w porze zimowej w nocy ktoś korzysta ,system 2 zmianowy i jedna osoba mniej w zatrudnieniu.

prokurator czeka
7 miesięcy temu

To jest obraz kompetencji naszych urzędasów Nikt nie potrafił obliczyć kosztów utrzymania tego przybytku( ponad 70 tys/ rok) i świadomie brnęli w koszty tak wysokie budowy i utrzymania

Jan
7 miesięcy temu

niech zyje kasta urzednicza i kolejna fuszerka za 550 tys zl !!! brak slow

Bolek
7 miesięcy temu
Reply to  Jan

Nie ma o czym dyskutować.Budować szalet za taką kasę to totalne nieporozumienie.Wille w takich cenach można kupić.Brak szaletu miejskiego moźna było rozwiązać w inny sposób i dużo taniej.Teraz to zaiste kukułcze jajo

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Jan

Niech żyje tarnobrzeska mafia spółdzielcza – wszędzie ma macki???

obywatel
7 miesięcy temu

Prokuratorzy tarnobrzescy to ochraniają złodziei (dowiedź się więcej na temat uchwał w SM Siarkowiec – gdzie okradziono ludzi na około 2,5 mln złotych dzięki pracownikom , członkom zarządu i członkom rady nadzorczej w latach 2008 – 2012 przy współudziale policjanta z tarnobrzeskiego posterunku- a później też prawdopodobnie).

Kutombo
7 miesięcy temu

Ja chciałbym nieśmiało zapytać:Kiedy TSM postawi wiaty śmietnikowe???Do kiedy będą w czasie wiatru porozpierdalane śmieci po całych osiedlach???

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Kutombo

Nie ma na to kasy – komu potrzeba to zrobili (czytaj Partyka na Kopernika 7),
nie mogą robić bo potrzebna kasa dla prezia (kilkadziesiąt tyś /mc) i reszty pracusiów ze spółdzielni (premie, nagrody) a i mówią że jest nowy pracuś (rybka – często widywana w TSM).

Owen
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Zapomniałeś dodać o utrzymywaniu TVL

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Owen

No właśnie – za czyje pieniądze to powstało i z czego jest utrzymywane , bo jak twierdzi Sąd w Szczecinie (chyba w 2009 roku – kosztów utrzymania telewizji kablowej, internetu ) kosztów tych nie można zaliczyć do opłat o których mowa w ustawie o sp. mieszkaniowych (w art. 4 ust 1, 2 ,4).
Czyżby nieświadomi ludzie opłacali zachcianki prezia co stworzył TVL do celów politycznych w kampanii wyborczej z NM.
Zresztą słynny NM co spełnił swoje dziecinne marzenia( i przebierał się w mundur górniczy) też korzystał hojnie z dotacji ze SM Siarkowiec w czasie kampanii wyborczej z propagandowej miejskiej telewizji (wówczas taka była – telewizja miejska) w kwocie chyba około 10 tyś. złotych – w ramach działalności kulturalno- oświatowej – czyli za propagandę w telewizji miejskiej zapłacili członkowie tejże spółdzielni.
Miasto cwaniaków politycznych co kampanie robią sobie za cudze?????

łysy
7 miesięcy temu
Reply to  Kutombo

Na Dekutowskiego koło szkoły gorzej niż u Hindusów na ulicy.
Dziwne że tam jeszcze nie ma tam wiaty i nikt z radnych nie interweniuje w tej sprawie.

obywatel
7 miesięcy temu

Nieuk urzędas będzie wmawiał ,że trzeba rozebrać od góry kamień – trochę porządnego kleju i tyle nieuku (poprzyklejać to co odpadło albo nowe) – fachowcu od siedmiu boleści.
Ale jaja w kiblu miejskich trójka zarabia więcej niż większość tarnobrzeżan – to muszą być nie lada fachowcy – HA HA HA .

Malymin
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Łupka nie dokleisz sobie od tak, trzeba trochę rozebrać a koszt naprawy jest duży

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Malymin

Takie bajeczki to nie tu można opowiadać , HA HA HA.

Zibi
7 miesięcy temu

Z 5 metrów wygląda jakby ten sracz był jeszcze nie wykończony, normalnie wykonanie z szarego taniego pustaka.

N.K
7 miesięcy temu

Warto dodać, że obencnie urzędujący prezydent Bożek gdy głosowano za tym kiblem był przewodniczącym rady miasta i głośno z mównicy mówł, że kibel ma być porządny i jak trzeba do niego dołożyć to miasto dołoży kasy. Tak było na sesji gdy wykonawcy zaproponowali za jego wykonanie dużo wyższe kwoty niż były przewidziane.

Mar
7 miesięcy temu
Reply to  N.K

A potem został wybrany na prezydenta. W pierwszej turze.

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Mar

No rzecz oczywista – od burmistrza nie można wymagać cudów – no tylko na papierze one są.

odp
7 miesięcy temu
Reply to  N.K

no to skoro się kasa na kibel znalazła to proponuje żeby koło niego mały lunapark wybudować dla tych dzieci co jeszcze mieszkają w tym mieście bo pan bożo w pożo nie ma pomysłu co budować w tym upadłym mieście

prywaciarz
7 miesięcy temu

Widać, że wydają publiczne pieniądze na pracowników. Prywaciarz montuje klamkę na monety i po sprawie. 3xdzienie przyjdzie firma na pół godzinki posprząta i po sprawie

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  prywaciarz

A gdzie znajdą swoi pracę w Tarnobrzegu jak nie za kasę podatników.

wasyl
7 miesięcy temu
Reply to  prywaciarz

Nie podpowiadaj , tam w UM są tęgie głowy od myślenia za ciężkie pieniądze , zrobią przetarg na poprawę i OK , a reszta to wiadomo.

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  wasyl

ANI ŚMIEM WSPOMNIEĆ ŻE MOŻNA JESZCZE OBŁOŻYĆ MARMUREM KIBEL.
HA HA HA

SiPko
7 miesięcy temu

Rozebrać i odesłać do Hiszpanii.

Odyseusz
7 miesięcy temu

Grzesiu koperciarz zafundował miastu najdroższy szalet w Polsce, ciekawe ile wziął pod stołem !?

Lokaj
7 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

A czy Grzesiowi na domu w Mokrzyszowie odpada ?

Tom
7 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Szalecik z łupka „zafundował” Grzegorz K. z aprobatą i za zgodą rady miasta z przewodniczącym Dariuszem Bożkiem na jej czele.

odp
7 miesięcy temu
Reply to  Tom

można było za kadencji g.k o podziemnym parkingu wraz z szaletem to by tak się ludziska nie czepiały ale też to jest dobre że kalikna op/laty za szalet wprowadził a jak by był darmowy to może by nie było takiego echa……

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Tom

Teraz będzie wielka inwestycja – remont ,naprawa kibla a jak to urzędasy i radni piszą
szumnie „rewitalizacja” i kolejna okazja dla Bożka aby zrobić sobie fotki dla lansu.
HA HA HA. Nie zdziwię się , jak znowu będzie sprzedaż kolejnych udziałów w Wodociagach.

odp
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

akurat tego już nie zrobią do musieli by wode dostarczać z s-rza i znowu by koszty poszły w górę a ten caban nosi te jest pusty wiec niech mu naleją rozumu to może pomorze…..

anna
7 miesięcy temu
Reply to  odp

SMIECI WYWOZI SANDOMIERZ TO I WODE DOSTARCZĄ,KTOS MUSI ZAROBIC NA BIEDAKACH Z TARNOBRZEGA

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Tom

A oddał już kasę spółdzielcom z TSM za branie niezgodnie z prawem diet (za zasiadanie bezprawnie w Radzie Nadzorczej trzecią kadencję) – chyba ze 30 tyś. złotych.

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

No tylko grosze brał – 20 tys. – HA HA HA.

Monia
7 miesięcy temu

Wrobelki cwierkaja ze szalety miejskie maja byc przeniesione do,tzw, scianki wspinsczkowej.Natomiast lupki chiszpanskie , maja byc wymienione na debowe, z wycinanego lasu Zwierzyniec.Pozyjemy-Zobaczymy.

wasyl
7 miesięcy temu
Reply to  Monia

Niech się pospieszą , drzewo ścięte , na jednej kupie ok. 2,5 sąga , a dziś nowe , myślę ,że ok. 3-5 sągów . Czeka na odbiór . Sama dębina .

łysy
7 miesięcy temu
Reply to  Monia

Ty nie słuchaj tych wróbelków plotkaro bo to co piszesz to największa bzdura o jakiej czytałem w tym roku. Poza tym zobacz jak się pisze HISZPANIA.

Monia
7 miesięcy temu
Reply to  łysy

Ty mamunci wypierdku ,ciebie to I tak nie dotyczy.

wasyl
7 miesięcy temu

Z czyich pieniędzy będzie remont , czy gwarancja na ten budynek już się skończyła , Może zapłaci ta osoba lub osoby , które postawiły ten przybytek taki drogi jak na taki grajdoł jakim jest Tarnobrzeg. Był wtedy prezydent, przewodniczący RM i ktoś podejmował decyzje w tym kierunku. Jak był źle zrobiony, to firma wykonująca i inspektor od odbioru remontują na własny koszt , chyba ,że załatwiają się osoby po 22. Śmieszne tłumaczenie , na zdjęciach widać fuszerkę, ja mam położone płytki mrozoodporne na tarasie bez dachu 20 lat temu i jeszcze ani jedna nie odpadła , sam sobie układałem .

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  wasyl

Z twoich też – proste !

Janusz
7 miesięcy temu

Choć nie po drodze mi z remontami i budowlanką to nie wierzę w to że aby przykleić kilka brakujących płytek trzeba rozbierać całą ścianę. Najlepiej niech to obejrzy jakiś fachowiec i wypowie się na ten temat.

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Ha Ha Ha – jak wielka pani naczelnik mówi że trzeba to trzeba (kolejny budowlaniec fachowiec).
Ciekawe dlaczego nie poodpadały od góry – tylko na dole – jakim cudem HA HA HA.

Bolek
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

To nie cud tylko niedzielni kierowcy którzy mają problem z zaparkowaniem na pastwisku .Wystarczyło wokół tego przybytku ustawić bariery i żaden samochód by nie uszkodził płytek co najwyżej własne zderzaki.Jak widaç myślenie nadal ma przyszłość

Edi
7 miesięcy temu

Spokojnie nasz prezydent Bożek ma wszystko pod kontrolą! 😀 😀

Kako
7 miesięcy temu
Reply to  Edi

Będzie okazja pstryknąć focię, po remoncie.

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Kako

I wielki kolejny sukces w mediach lokalnych rozgłosić – konferencja musi być !!!!

Ada
7 miesięcy temu

To miejsce i bez szaletu było brzydkie:)))

OTBG
7 miesięcy temu

Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić postępowanie GK i osób które zagłosowały w RM za budową tego przybytku.

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  OTBG

I dzięki temu sukcesowi zasiadają dalej w Radzie (Kalinka, Nowak, Pekar itd) , ba nawet awansowali – Bożek ( co niektórzy dalej byli by w Radzie gdyby nie łapówka tylko jeszcze nie wiele brakowało z żoną – HA HA HA )

anna
7 miesięcy temu

Chłopy zarabiaja ponad 2300 na miesiąc,to wiecej niz ja w pilkingtonie na zmiany ,światek piatek i niedziela!

58
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content