Prezydent D.Bożek nie chce komentować zarzutów liderki klubu Konfederacji w Tarnobrzegu, Małgorzaty Zych

Pod koniec listopada br., liderka klubu Konfederacji w Tarnobrzegu zorganizowała konferencję prasową, podczas której dokonała podsumowania dwóch lat kadencji prezydenta Tarnobrzega, Dariusza Bożka. Małgorzata Zych stwierdziła, że okres ten upłynął pod znakiem braku określenia podstawowych priorytetów w oparciu o które powinien odbywać się gospodarczy, społeczny i kulturowy rozwój miasta Tarnobrzega.

M. Zych wymieniła jej zdaniem największe porażki prezydenta tzn. podwyżki cen śmieci oraz wody, niszczenie idei budżetu obywatelskiego, zła polityka informacyjna miasta, zła polityka prowadzona w okresie pandemii wirusa covid19 oraz brak współpracy z opozycją w zakresie potrzeb rozwojowych miasta Podczas konferencji poruszony został również problem dworca PKP (szczegóły poniżej)

O KOMENTARZ DO TYCH ZARZUTÓW POPROSILIŚMY PREZYDENTA DARIUSZA BOŻKA, ZA POŚREDNICTWEM JEGO RZECZNIKA:

– Trudno odnosić się szczegółowo do poszczególnych punktów podnoszonych przez małżeństwo państwa Zych, gdy pod adresem Prezydenta Tarnobrzega padają określenia: kłamstwa, buta, arogancja. Dlatego proszę wybaczyć, ale to nie jest poziom dyskusji, w której chcielibyśmy uczestniczyć – napisał Wojciech Lis.

************************************************************************************************************

Wśród największych porażek urzędującego prezydenta Małgorzata Zych, liderka klubu Konfederacji w Tarnobrzegu wymieniła:

1. Największe w historii Tarnobrzega podwyżki cen śmieci oraz wody, które spowodowały pogorszenie się warunków życia mieszkańców Tarnobrzega, zwłaszcza tych najuboższych emerytów i rencistów oraz rodzin z dziećmi, którzy stanowią dużą część populacji miasta. Prezydent nie potrafił przeciwdziałać lub podjąć inicjatywy w zakresie odzyskania kontroli nad polityką komunalną w mieście co miało związek z wcześniejszą sprzedażą przedsiębiorstwa oczyszczania miasta. Mało tego, w bieżącym roku zdecydował się na zbycie udziałów w kolejnej spółce Tarnobrzeskie Wodociągi, co w przyszłości spowoduje podobne skutki, jak w przypadku pozbycia się przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej, które dawało nam możliwość kształtowania własnej polityki w tym zakresie oraz nie generowało wysokich kosztów obsługi oczyszczania miasta.

2. Niszczenie idei budżetu obywatelskiego poprzez dopuszczenie do głosowania projektu “Widno i bezpiecznie” niezgodnego z postanowieniami regulaminu budżetu obywatelskiego w sprawie którego zapadł niekorzystny dla miasta wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie wskazujący na świadome łamanie przez prezydenta prawa. Zgłaszanie przez otoczenie prezydenta i ferowanie przez władze miasta projektów, których realizacja dotyczy zadań własnych gminy co powoduje, że w głosowaniach biorą udział tylko osoby bezpośrednio zainteresowane danymi inwestycyjnymi np. mieszkający na danym osiedlu, gdzie ma być wybudowany chodnik. Zwrócono uwagę na nieprawidłowości w sprawie przebiegu procesu głosowania w budżecie obywatelskim na osiedlach wiejskich Tarnobrzega, gdzie dochodziło do głosowania w zastępstwie za osoby nieobecne.

3. Zła polityka informacyjna miasta polegająca na blokowaniu informacji w zakresie np. kosztów zakupu Kolekcji Dzikowskiej i świadomym wprowadzaniu w błąd mieszkańców, co do możliwości wywozu kolekcji za granicę przez jej właścicieli oraz okłamywanie mieszkańców miasta, co chęci realizacji projektu odwiertu wód siarczkowych. W tym drugim aspekcie prezydent mało, że nie podejmuje żadnych zdecydowanych działań to jeszcze działa na szkodę odwołując się od wyroków sądowych nakazujących realizację tego projektu dla miasta grając na czas i opóźnienie inwestycji nie bacząc na odpowiedzialność prawną z tytułu niewykonania budżetu miasta oraz korzyści w postaci nowych miejsc pracy dla mieszkańców. Prezydent zwalcza ten pomysł z powodów politycznych. Prezydent bojąc się konfrontacji z mediami wygłasza swoje oświadczenia do mediów bez możliwości zadawania pytań przez, co dziennikarze zostali pozbawieni swojej funkcji kontrolnej względem organów władzy. Uznano też, za niedopuszczalne wykorzystanie pieniędzy pochodzących ze sprzedaży udziałów w spółce Tarnobrzeskie Wodociągi na zakup Kolekcji Dzikowskiej.

4. Zła polityka prowadzona w okresie pandemii wirusa covid19. Prezydent utrudnia życie mieszkańcom, stara się być bardziej restrykcyjny niż wymagają tego zalecenia wynikające z przepisów prawa np. zamknął Urząd Miasta, kiedy odbywało się głosowanie nad budżetem obywatelskim przez co naraził mieszkańców na wielogodzinne oczekiwanie przed urzędem na oddanie głosu. Prezydent dokonał znacznych podwyżek płac pracowników Urzędu Miasta w wyniku czego największe kwoty otrzymały osoby najlepiej zarabiające. Podwyżki te zdaniem Małgorzaty Zych byłyby do zaakceptowania, gdyby dotyczyły najmniej zarabiających, którym w okresie pandemii najtrudniej jest zamknąć budżet domowy. W okresie pandemii kiedy w budżecie miasta brakuje 5 mln złotych prezydent decyduje także o zakupie Kolekcji Dzikowskiej, która znajduje się w zamku tylko po to, aby zabezpieczyć roszczenia finansowe rodziny Tarnowskich oraz przedstawić się opinii publicznej jako mecenas dóbr polskiej kultury i sztuki.

5. Brak współpracy z opozycją w zakresie potrzeb rozwojowych miasta, okazywanie arogancji dla przedkładanych przez Konfederację postulatów programowych takich, jak np. w sprawie realizacji odwiertu wód siarczkowych na Jeziorem Tarnobrzeskim oraz utworzenia Centrum Komunikacyjnego Tarnobrzega, wbrew temu jak nazywał się komitet z którego startował na urząd prezydenta, czyli Razem dla Tarnobrzega

SPRAWA PRZEJĘCIA DWORCA PKP I UTWORZENIA CENTRUM KOMUNIKACYJNEGO MIASTA

Komentarz Konfederacji do odpowiedzi prezydenta na apel w sprawie przejęcia dworca kolejowego i utworzenia Centrum Komunikacyjnego Tarnobrzega:

Dr Witold Zych zwrócił się do PKP w trybie uzyskania dostępu do informacji publicznej i poprosił o ustosunkowanie się do twierdzeń prezydenta zamieszczonych w Tygodniku Nadwiślańskim, że PKP ani nie widzi możliwości przekazania dworca, ani jego modernizacji oraz poprosił o przekazanie skanów korespondencji między miastem a PKP od początku 2018 roku. Wyniku uzyskanej odpowiedzi okazało się, że nie jest prawdą, jak twierdził prezydent, że PKP nie chciało przekazać dworca oraz że prezydent prowadził jakąkolwiek korespondencję w tej sprawie z PKP. PKP dodatkowo poinformowało, że Gmina Tarnobrzeg w maju 2018 roku zrezygnowała z bezpłatnego przejęcia dworca oraz że ciągle jest zainteresowane współpracą z władzami Tarnobrzega w zakresie modernizacji dworca tak, jak to czyni z wieloma innymi gminami w Polsce.

Wyrażono zaniepokojenie podważaniem przez prezydenta zasadności utworzenia Centrum Komunikacyjnego miasta, które przecież jest uwzględnione w Studium Zagospodarowania Przestrzennego, jednocześnie zwracając uwagę na konieczność kontynuacji działań w tym zakresie polegających na bezpłatnym przejęciu od PKP działek gruntu sąsiadujących z dworcem, które zostały rozpoczęte przez jego poprzednika prezydenta Grzegorza Kiełba.

 

Subskrybuj
Powiadom o
85 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
orzeł
10 miesięcy temu

ja nie jestem za obecnym prezydentem jednak trzeba przyzna, że to słuszna decyzja bo niby z kim tu gadać? Z częścią można sie i zgodzić jednak poziom, styl, ludzie za plecami to jednak poniżej gruntu pare dobrych metrów

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Jedni i drugi tyle samo warci !!!!!!!!!!!!! Ha Ha HA.
Najlepiej zasłaniać się wykrętami – zamiast konkretnej odpowiedzi – taka kultura burmistrza.
Burmistrz na obronę nie ma nic – no chyba że parking na zamówienia radnego „vel rączka do góry -za „. nasadzenia (chyba chwastów) i filmik propagandowy, świecidełka (na święta), podwyżki dla urzędników itd……………………………………………………………………………..

marcinek
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

A ty to chyba z Sandomierza, bo o burmistrzu piszesz. Ha, ha, ha…

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  marcinek

A co -wszystkie miasta poniżej 50 tyś mają burmistrzów a to że w TBG jest to tylko relikt po komunistycznym podziale kraju na województwa.

BOSS
10 miesięcy temu
Reply to  marcinek

sandomierz to nam smieci wywozi ,ła

Lola
10 miesięcy temu
Reply to  BOSS

Pewnie za darmo, co.??

Bona
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ale zal dupe sciska.??

Ja Wisła ja Wisła
10 miesięcy temu
Reply to  orzeł

jedyna prawdziwa opozycja prezydenta, dlatego musi się z nimi liczyć czy chce czy nie

Ewa
10 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Pan prezydent nie mudi odpowiadac bo po swojej syronie ma pis i tego się trzyma
Zobaczymy co będzie jak pis upadnie

Ada
10 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Po swojej stronie ma PO i z tej partii się wywodzi, podobnie jak zastępca. Czy to prawda, że pojechał na spędy Dulkiewicz? Jeżeli tak, to powinien odejść.

BOSS
10 miesięcy temu
Reply to  Ewa

PIS NIGDY NIE UPADNIE TO PO UPADNIE ZA ZDRADĘ POLSKI!

Lola
10 miesięcy temu
Reply to  BOSS

Nie upadnie??.TYLKO,- Poleci I Spadnie.

BOSS
10 miesięcy temu
Reply to  BOSS

Ty upadles to I oni upadna.

Lola
10 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Ty chyba tez tak nisko upadles.

Mariola
10 miesięcy temu

Bardzo słusznie Panie Prezydencie. O jakim my poziomie dyskusji rozmawiamy. Jest Pan osobą z ogromną klasą. Proszę realizować swój plan naprawy miasta. Jako mieszkanka trzymam mocno kciuki.

Gość
10 miesięcy temu
Reply to  Mariola

Dostała Mariola stołek od Bożka i teraz dupe liże oj liże? Klasa? 🙂 Pokazał ostatnio przed zamkiem jak dziennikarz zaczął drążyć temat oświetlenia 🙂 co naprawił? Zadłużenie miasta zwiększył przy czym nic nie zrobił bo miejskie utrzymanie dróg to normalka.Ja trzymam kciuki aby stał się cud i odszedł najszybciej od tego miejskiego koryta a na jego miejsce pojawił się ktoś mądry, obroty i co ma Tarnobrzeg w sercu. Oczywiście nie Kalinka.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Mariola

Po co mówić prawdę mieszkańcom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I tak łykną to co chce burmistrz !!!!!!!

wasyl
10 miesięcy temu
Reply to  Mariola

Stanowisko kustosza w muzeum pewne po zakupie kolekcji i prezydentury oraz wykonaniu oświetlenia na dzierżawionym terenie .

BOSS
10 miesięcy temu
Reply to  Mariola

KIEDY BĘDOM ROZCIAGANE PLANDEKI NA WISŁOSTRADZIE?

BOSS
10 miesięcy temu
Reply to  BOSS

Ja takie TROLLE , jak ty rusza dupe z domu.

Mar
10 miesięcy temu

Skoro nie ustosunkowano się do tych zarzutów, to widocznie nie było takiego obowiązku prawnego. Gdyby była skarga czy petycja do rady miejskiej, to taki obowiązek by był i każdy mógłby poznać stanowisko w uchwale w sprawie ich rozpatrzenia.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Bez fotek burmistrza też się obędzie – nie ma takiego obowiązku !!!!!!!!!!!

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Masz rację. Dla porównania wpis o wyremontowaniu ulicy z gminnego portalu Kolbuszowej.
http://www.kolbuszowa.pl/20-aktualnosci/55-aktualnosci/6762-ulica-fabryczna-przebudowana.html?6762,1#ak6762
Według mnie Pan Prezydent powinien odpowiedzieć na te zarzuty, ale w komentarzu wyżej chodziło mi o walory wystąpień formalnych, co do których przepisy prawne nakładają określone obowiązki na ich adresatów.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

No widzisz – jego wystąpienia w mediach (szumnie „konferencje”) są też zbyteczne – nie ma takiego obowiązku !!!!!!!!!!!!!!!! Zresztą nie tylko jego lecz także pracowników urzędu – zamiast tego powinni robić to za co biorą kasę
a bez wątpienia jako MODELE nikt ich nie zatrudniał a tym bardziej ma płacić.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

No to sobie policz ile mieszkańcy teraz zapłacili za zbędne i zbyteczne rzeczy
(nie zapomnij że kupiono także limuzynę a kierowca go wozi).
Urzędnicy z małego miasteczka potrafią a w wielkiej metropolii Tarnobrzeskiej nie potrafią (chyba komputery im służą jedynie do grania) za takie wysokie wynagrodzenie . HA HA HA.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Pisz do właściwej instytucji jeżeli uważasz, że masz dostateczne poparcie społeczne. Gdyby same komentarze w Internecie wystarczyły, to np. pod wpływem krytyki zamknięcia Jeziora zostałoby ono otwarte spowrotem po kilku dniach, maksymalnie tygodniach.

odp
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

no w ten sposób pokazał że chłop jest bez jaj skoro nie umie się obronić co zrobił za 2 lata kadencji a praktycznie same wtopy (czyli wydanie 10 tyś na krzewy które uschły i zielone plandeki itp) więc pokazuje swoim gestem że nie nadaje się na tą posadę…… więc jednym słowem spier………………….

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  odp

Obronić? Wystarczy spojrzeć na inwestycje, no chyba, że się nie chce. Trzeba mieć złą wolę, żeby nie widzieć zmian. A co poprzednik narobił? Pan Zych był w radzie i wtedy się nie czepiał. Po kadencji pozostała toaleta publiczna, skąd inąd potrzebna i ulica Kopernika. To chyba tyle.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Inwestycje która są obowiązkiem gminy – bożka ( remonty dróg i ulic)
i ze sprzedaży udziałów w wodociągach (ze sprzedaż majątku miasta )-
gratuluję inteligencji – inwestycje ( remont ulicy to tylko remont ).

mariola
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Panie Witoldzie proszę się nie ośmieszać. Tymi linkami pan się demaskuje.

Zbigniew
10 miesięcy temu

Jedyna sensowna odpowiedź na takie nieuzasadnione zaczepki. Panie Prezydencie, robić swoje i nie przejmować się.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Zbigniew

Niech buduje chodniki radnym – jednego już chyba ma z głowy – Partykę vel „rączka do góry-za”. Burmistrzu – rób swoje – jeszcze sprzedaj resztę udziałów w Wodociągach, wszystkim radnym wyremontuj chodniki ( nie tylko do mieszkania ale także biura) , jeszcze tyle ulic do nasadzenia kwiatków, jeszcze nastawiaj więcej latarń – aby było bezpiecznie i widno, jeszcze do oświetlenia pozostały trzy strony jeziora, jeszcze gród słowiański do budowy (aby tarnobrzeska szlachta z rodowodem chłopskim pobawiła się w rycerzyków) itd.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Lepiej radnym niż sobie, jak robił NM.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Wszystko zmierza do tego samego – aby brać kasę w następnej kadencji

  • w sumie to samo – sobie czy swoim – żadna różnica

i tak za cudze.

Gość
10 miesięcy temu

No to śpiący rycerz ma przes.ane w urzędzie chyba.

mag
10 miesięcy temu

Prezydent jak dzieci w piaskownicy obraża się bo ktoś ma inne zdanie a właśnie tu potrzeba pokazać klasę …… ale jak ktoś ma racje to argumentów brak……i co tam przemilczymy jakoś to będzie proszę zobaczyć jakie podatki uchwaliła gmina Padew Narodowa da się ………

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  mag

Ciekawe czy będąc nauczycielem też się obrażał na uczniów i ich nie uczył a konferencje tylko robił ?????

Cizia
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ciemna palo,to nie na twoja tepa glowe.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Cizia

Tak mówię ja – nauczycielka Tarnobrzeska ?????????????????

Ojojoj
10 miesięcy temu

Ten jak zwykle zawinął wrotki i głowa w piach, „chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy jak śpiewał artysta

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Ojojoj

A co można wymagać od historyka – nauczyciela ??????????

kalina
10 miesięcy temu

Pan właściciel portalu nie ma tematów i na siłę próbuje podkręcić dyskusję odgrzewając listopadowe wystąpienie małżeństwa Zychów. Konferencja miała zresztą żenująco niski poziom. ( Proszę może zapytać, ile można zarobić za robienie tła na tych konferencjach i trzymanie tabliczki). A co do odpowiedzi prezydenta, to ma rację. Jaki jest sens podejmowania dyskusji i polemiki z „betonem”? I te „pytania Jasia” – dziennikarstwo śledcze na wysokim poziomie.

Grzegorz
10 miesięcy temu
Reply to  kalina

I dobrze bo to są tematy, które nie poruszą ED, TN czy leliwa – nie trudno się domyślić czemu.

Janusz
10 miesięcy temu
Reply to  kalina

To jest bardzo dobry portal bo nie owija w bawełnę jak pozostałe wazeliniarskie regionalne media i podejmują konkretne sprawy nawet takie które nie leżą burmistrzowi i jego świcie.

Tbg
10 miesięcy temu
Reply to  kalina

Co nie zmienia faktu, że prezydent miasta Tarnobrzega nie może obrażać się jak dziecko, gdy się mu zwróci uwagę. Wybrali go mieszkańcy, nie jest królem – słonce, który odpowiada przed Bogiem i historia. Bez przesady. Rozumiem że mu przykro, ale do merytorycznych pytań mógłby się odnieść. A tak wiadomo, że nie ma nic do powiedzenia. Tym samym wystawia mierna ocenę sobie, nie Zychom.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  kalina

To nie wchodź na tą stronę i wchodź na na sponsorowane media z kasy miasta – ECHO, TN lub TVL – tam nie znajdziesz ani jednego drażliwego tematu , bo tam same sukcesy . HA HA HA

Godi
10 miesięcy temu

Każdy mieszkaniec ma prawo pytać o sytuacje miasta oraz wyrażać swoją opinie a Prezydent powinien odnieść się do zarzutów. Jeśli obecny Włodarz nic nie zrobił konkretnego dla miasta i nie ma pomysłu na rozwój tylko zajmuje się trzecim etapem ścianki, nasadzeniami, osadą na jeziorem, itp. to jak ma odpowiedzieć na konkretne zarzuty ? Dwa tygodnie do świąt więc Darek z Krosna robi poważne porządki w domu, trzepie dywany, myje okna, itp. a nie zajmuje się pierdołami.

max
10 miesięcy temu
Reply to  Godi

Godi zgadam się ze stwierdzeniem, że każdy mieszkaniec ma prawo do wyrażania własnych opinii, zaś na pewno nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że Prezydent powinien odniesc się do zarzutów stawianych mu przez konfederację. Co do krytyki działań Prezydenta przez konfederację, to należy przeanalizować całe dwa lata i ocenić to co udało się zrobić i to co jest bolączka miasta i z pewnych, chociażby finansowych realiów po prostu trzeba odłożyć na późniejszy czad. Pytanie zasadnicze, czyPan Prezydent Bożek, jako kandydat na urząd Prezydenta podpisał zobowiązanie wobec konederacji, że jak wygra to będzie realizował program swojego kontrkandydata byłego radnego Z. ? Bądźmy poważni. Dziwne ze Konfederacja nie zauważa dużych inwestycji nad Jeziorem Tarnobrzeskim za 25 mln zł., następnie inwestycji w TSSE na Machowie związanych z modernizacja ul. Zakładowej i Strefowej wraz ze złożonym wnioskiem do FDS w sprawie dofinansowania przebudowy ul. Siarkopolowej, Chemicznej i Mechanicznej, następnie modernizacji ul. Mickiewicza przez Miechocin i odcinka tej drogi przy szpitalu, modernizacji skrzyżowania ul. Sikorskiego – Wyszyńskiego – Zwierzynieckiej, obecnie rozstrzygniętego przetargu na modernizację ul. Orlat Lwowskich czy doprowadzonego do pozytywnego rozstrzygnięcia i zakończenia sprawy budowy drogi obwodowej a co za tym idzie utrzymania przyznanego na to zadanie dofinansowania że środków unijnych w wysokisci 43,5 mln… Czytaj więcej »

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  max

Ciekawy jest fragment:
„należy przeanalizować całe dwa lata i ocenić to co udało się zrobić i to co jest bolączka miasta i z pewnych, chociażby finansowych realiów po prostu trzeba odłożyć na późniejszy czad.”.
Ciekawe że np. zakupu kolekcji dzikowskiej nie trzeba było odłożyć na późniejszy czas. Albo podwyżek w urzędzie (nie mylić z dorównaniem najniższych płac do kwot płacy minimalnej).

Alf
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Naprawdę myślisz ,że z zakupem można było poczekać kilka lat? Ale w tym cały jest ambaras aby dwoje chciało naraz. Nie sądzę ,żeby Tarnowscy poczekali. Co do tej partii , nie wydaje Ci się ,że są to tylko tani populiści jacy w przeszłości pojawiali się wielokrotnie na naszej scenie politycznej? . Wykorzystują zacofanie , religijność i strach w naszym społeczeństwie. Czy proponują coś konstruktywnego?. Zresztą, żeby dorwać się do władzy gotowi są obiecać wszystko wszystkim. Poza tym to w naszym wydaniu skrajna prawica. Pokaż jeden przykład , gdzie takie ruchy zapisały się dobrze na dłuższą metę. Tu żerują na biedzie i braku perspektyw dla młodych ludzi i mącą im w głowach.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Ja jestem przeciwny zakupowi kolekcji, nota bene której część od lat jest w muzeum. Pisałem ostatnio jakie są moim zdaniem najważniejsze potrzeby tego miasta i bynajmniej nie zaliczam do nich kolekcji dzikowskiej. Tym bardziej biorąc pod uwagę sytuację z nieruchomościami w parku.
Co do partii itd., to na tym polega wolność, że ludzie wyznają różne rzeczy i wokół różnych rzeczy się łączą. Niezależnie czy ktoś chce być lewicowcem, konserwatystą, wierzącym, czy np. ateistą, to co Ci do tego? Wyjątek kiedy ktoś łamie prawo, ale nie o tym mówimy.

mag
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Tu chyba jest coś nie tak skoro kolekcja jest warta dużo więcej „tajna wycena” to rodzina Tarnowskich jest …… i sprzedaje dużo taniej …….. ktoś coś kręci…..

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

A czy zakup jest niezbędny do życia mieszkańców i dla miasta ?????

kolo
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

To tak jak dworzec i wody „sraczkowe”. Wprost niezbędne inwestycje wg Zychów. Już nie da się słuchać tych bredni. Co pseudokonferencja, to te same tematy.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  kolo

No to sam odpowiedziałeś – w sumie to poprzednio , jak obecnie i kreujący się w przyszłości o decydowaniu w mieście (na prezydento, radnych) jedną maścią smarowani .

odp
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

s-rz przyciąga turystów ale nie na zabytki tylko kurie i serial o o. mateuszu a skoro tbg-u chce być podobne no to musi zainwestować ale nie ma z czego bo w tej mieścince jest więcej zabytków niż za mostem ale prezydent chyba nie wykładał historii…..

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Zauważyłeś może, że za poprzedników nagrody w urzędzie były dwa razy w roku? Może i podwyżki też. Żaden dobry fachowiec nie przyjdzie do urzędu ( żadnego, nie tylko tarnobrzeskiego) z marne grosze, niewiele większe od najniższej krajowej. Nie wszyscy w urzędach są dajmy na to naczelnikami wydziałów.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ustosunkuję się do tego trochę później jak sprawdzę jedną rzecz na mieście. Chyba że wycofasz się wcześniej z tego 😉

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Jeżeli w urzędzie są mizerne zarobki, to gdzie ten odpływ kadr stamtąd? Odpiszesz, że dostali podwyżki, więc zostali?

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ty drugi obywatelu (z urzędu) – jak tacy fachowcy w urzędzie to droga otwarta
bo jak to mawiał klasyk ” poszukaj lepszej pracy płatnej” a ja dodam droga otwarta wszędzie i szeroko (lidl, biedronka,rossman).

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  max

To co – Bożek by chciał kasę robić , podatki zbierać tylko na podwyżki dla urzędasów. Sporo tej kasy jest nie z Tarnobrzega lecz województwa i państwa. Jak byś nie wiedział , inwestycje w Machowie są robione także za kasę zastawionych udziałów w Wodociągach – czyli pożyczkę którą spłacają mieszkańcy w kosztach wody a koszty te wzrosły – i tym się chwalić – rzeczywiście jest powód ???? Remont kilku ulic to też szczególne osiągniecie – rzeczywiście powód do dumy – wypełnianie obowiązków podstawowych gminu (zgodnie z ustawą o samorządzie). Załatwienie kilku spraw związanych z dofinansowaniem też rzeczywiście powód do dumy (w wielu miasteczkach obwodnice wykonano tylko z kasy województwa lub państwa), – inwestycje nad jeziorem – ale powód do dumy , kasa włożona w coś co nigdy się nie zwróci a generować będą ogromne koszty (oświetlenie jeziora) – kto to za to będzie płacić (tylko mieszkańcy miasta będą ponosić koszty.) Inwestycje – kibel za ponad 500 tyś – Bożek w Radzie miasta, ścianka wspinaczkowa (teraz 2 mln złotych a według projektu w budżecie obywatelskim to ile miała kosztować ????, chodnik do biura i parking dla radnego vel”rączka do góry-za”. Sprzedaż udziałów w wodociągach aby zakupić malowidełka do muzeum od tarnowskich… Czytaj więcej »

białek
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ignorant jesteś!

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  białek

Opisuje sukcesy tylko ????

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  max

No i pozostał najważniejszy sukces BOŻKA -„ustabilizowanie zadłużenia miasta” – sukces nad sukcesy – polegający na zastawieniu udziałów w Wodociągach na inwestycje i próbie sprzedaży udziałów wodociągów (na nabycie kolekcji), branie pożyczki aby spłacić poprzednie pożyczki ::::::::

  • cud nad cudy – sukces powiadam wam niesamowity – pożyczanie kasy, zastawianie udziałów spółki miejskiej (jak w lombardzie) sprzedaż udziałów spółce miejskiej – jak to jest sukces według ciebie to gratuluję inteligencji!!!
odp
10 miesięcy temu
Reply to  Godi

jutro w radiu to się będzie prze cały dzień powtarzać że go kobieta z błotem zrównała a miał tam kilka pomysłów co ośmieszyło tą dziuple jak ludzie przez nie się poruszają i czy przyzna się do błędu że wtopił nie swoją kasę i niech z poborów mu zabierają bo sam chcę za dłużenie tego miasta zmniejszyć pora wyciągnąć ze swojej kieszeni upadły aniele……….

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Godi

Ale prawo udzielenia informacji ma tylko Bożek i urzędasy wytypowani przez niego
a jak nie to nie – nikt tego mu nie zabroni. HA HA HA . Tylko on o tym decyduje komu chce odpowiedzieć a komu nie.

Kako
10 miesięcy temu

Jak się nie ma nic do powiedzenia, to się chowa głowę w piasek. Pytanie po co ten złotousty zatrudniony na etacie?
Ale kto bogatemu zabroni?

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Kako

Bo dobrze płaca , są nagrody, premie , podwyżki co roku – no i po układach politycznych załatwiona praca – narobić się nie trzeba a tylko wyjdzie – popier….. trochę ciemnoty,
zamiast porozmawiać z żoną w domu ( o ile mu żona pozwoli zabrać głos) – ma okazję i jeszcze dobrze płacą.
.

lewakfeministalgbt
10 miesięcy temu

i słusznie , nie ma co gadać z psychicznie chorymi i odnosić się do ich fantazji

obywatel
10 miesięcy temu

Kto to jest psychicznie chory – ma problem z głową – kupować kolekcje za kasę ze sprzedaży udziałów w wodociągach – zaprawdę inwestycja niezbędna dla miasta i mieszkańców bez której obejść się nie można – interes życia sprzedaż udziałów spółki miejskiej – tak to robią ludzie z kapitałem aby ulokować kasę (lokata kapitału) którzy mają za dużo a nie wtedy kiedy miasto jest zadłużone!!!! Brednie gonią brednie w wydaniu Bożka, który uważa się niczym hrabiostwo tarnowskie w epoce pańszczyzny.

stefan
10 miesięcy temu

zarzuty czy tez uwgi sa publiczne , nie jest to hejt choc czuc dużą niechęć , poziom i kompetencje pp Zychów są marne ale Prezydent powinien sie ustosunkowac do konkretnych problemów bo przynajmniej w częśći są to wazne tematy dla mieszkańców , ergo powinien powiedzieć , chociazby dlatego że wszyscy w tej deyskusji sa z tarnobrzega i maja prawo pytać i otrzymac odpowedzi , a styl jak to na skrajnej prawicy mało elegancki

białek
10 miesięcy temu
Reply to  stefan

Ale nie musi na takim portalu. Będzie konferencja, to się wszyscy dowiemy.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  białek

To co chce powiedzieć tylko on – HA HA HA – bez zadawania pytań .

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Jest

A strefową w Machowie to już odebrał znawca – burmistrz – budowlaniec ???????????????????

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Jest

Sukces? Jeśli chodzi o jezdnię, to normalny remont który powinien odbyć się lata temu, nic nadzwyczajnego. Poza jezdnią nowe ścieżki rowerowe i chodniki, to spoko, ale dlaczego ścieżki nie asfaltowe, jak na ul. Kopernika, i dlaczego oznaczono je razem z chodnikami jako drogi pieszo-rowerowe?

Ola
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Co za idiotyzm z tymi ścieżkami pieszo rowerowymi ???!!! Po co takie coś robić Komu to ma służyć???Rowerem po jezdni jeździć nie można A po ścieżce paletaja się piesi

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Ola

No ja nie pojmuję dlaczego tak. Tym bardziej, że za skrzyżowaniem na ul. Wyszyńskiego przy podobnym ułożeniu kostki jest podział na drogę rowerową i chodnik.

Gość
10 miesięcy temu
Reply to  Jest

Ilu inwestorów z nowymi miejscami pracy zawita do Tarnobrzega dzięki tej „inwestycji”?!

obywatel
10 miesięcy temu

DARIUSZ Z KROSNA A W KROŚNIE MIEJSKI PEC, WODOCIĄGI, ZAKŁAD KOMUNALNY , MKS
– czy na pewno on z Krosna ???????????? Nie możliwe aby pochodził z tak porządnego miasta ???
A może go z stamtąd wyp…………………………. bo nie pasował ??????? jako obywatel takiego miasta???????

Gość
10 miesięcy temu

Panie BOŻEK a to że Sandomierz wyrucha Tarnobrzeską szkołę wyższą uruchamiając u siebie kierunek pielęgniarstwa to tak w ramach czwórmiasta?! A tak na marginesie. Jak to możliwe aby studiować pielęgniarstwo na Tarnobrzeskiej uczelni a zdawać egzaminy w Sandomierskim szpitalu?! W Tarnobrzegu nie ma szpitala?! Czy takie hrabiostwo że im się nie chce zawracać z naszymi studentami? Jak się rektor nie może dogadać z dyrektorem to wymienić jednego jak i drugiego. Ci Panowie wychodowali konkurencję na własne życzenie. Pewnie też nie będzie tłumaczenia jak w Tarnobrzegu kierunek upadnie, no chyba że przed wyborami jakieś głupie się znajdzie. Oczywiście jeśli ktoś z „dziennikarzy” zapyta…

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Gość

W Tarnobrzegu jest Szpital Wojewódzki a nie miejski, gminny czy powiatowy

  • i całe szczęście bo już dawno by go sprywatyzowali , a tak i nawet Bożek sprzedać w nim udziałów na zakup kolekcji tarnowskich.
obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

nie może.Pozostały jeszcze tylko udziały w wodociągach (nieco ponad 50 %).

Lola
10 miesięcy temu

Ty chyba tez tak nisko juz upadles.

gosc
10 miesięcy temu

obecny prezydent to wydaje mi się jak  kapitana Francesco Schettino kiedy wieczorem 13 stycznia statek „Costa Concordia” wypłynął z portu w Civitavecchia w tygodniowy rejs po Morzu Śródziemnym. statek rozbił się a kapitan dał dyla.

85
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content