Lodowisko w Tarnobrzegu w tym roku będzie zamknięte. Basen i siłownia tylko dla zorganizowanych grup

Zła wiadomość dla miłośników zimowych szaleństw. W tym roku nie będzie sztucznego lodowiska w Tarnobrzegu.  – Jeśli dzieci i młodzież mają zostać w domu, to nie będziemy namawiać, żeby przychodzili na lodowisko – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWislą24 Adam Strumiński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu.

Lodowisko „Biały Orlik”, przy Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu, uruchomiono w 2012 roku Kosztowało 824 100 zł z czego 300 tys. zł to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W minionych latach z lodowiska można było korzystać bezpłatnie, w wyznaczonych godzinach i przy sprzyjających warunkach pogodowych. W tym roku „Biały Orlik” będzie zamknięty, z powodu obostrzeń wynikających z pandemii koronawirusa..

– Interpretacja przepisów jest tu niejasna. Generalnie jak Ministerstwo tłumaczyło, to podobnie jak baseny czy siłownie, mogą z niego korzystać grupy zorganizowane, natomiast nie może być ogólnodostępne. W niektórych miastach tak to robią, że dzielą chętnych na grupy, gdzie dana grupa może korzystać w wyznaczonym czasie, natomiast my podjęliśmy decyzję, że nie będziemy otwierać. Jeśli dzieci i młodzież mają zostać w domu, to nie będziemy namawiać, żeby przychodzili na lodowisko – tłumaczy NW24.pl dyrektor MOSiR. 

– Jeśli szkoły zostaną otwarte i warunki pogodowe na to pozwolą, to wtedy lodowisko może zostać otwarte – dodaje.

BASEN, SIŁOWNIA, HALA TYLKO DLA ZORGANIZOWANYCH GRUP

Pozostałe obiekty sportowe, którymi zarządza tarnobrzeski MOSiR są dostępne, ale tylko dla grup.

– Tak jak przepisy mówią, czyli na hali nie ma większych obostrzeń, nie mogą tam jedynie odbywać się imprezy z udziałem publiczności. Obecnie z hali korzystają siatkarze i koszykarki -wyjaśnia A.Strumiński. 

– Na basenie i siłowni jest inaczej, ponieważ zgodnie z przepisami nie mogą z nich korzystać ludzie indywidualnie, dowolnie. Mogą tylko korzystać z nich grupy sportowe i szkoły o profilu sportowym. Z basenu korzystają więc dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3, obywają się również zajęcia nauki pływania oraz kluby pływackie. Z siłowni zaś korzystali jedynie piłkarze Siarki – dodaje.

Bez żadnych ograniczeń można jedynie korzystać z zarządzanego przez MOSiR Orlika nad Wisłą.

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
łysy
10 miesięcy temu

Basen mogliby otworzyć dla indywidualnych przynajmniej żeby te 15 osób mogło wchodzić na godzinę.

Adam
10 miesięcy temu

Na basenie wg. rządzących możesz się zarazić ale w tłumie kupujących w galerii lub supermarkecie lub kościele już się nie zarazisz… 😀 To co ten nierzad z nami robi przechodzi ludzkie pojęcie. Zakładają optymistycznie, że bedą szczepić 1mln osób miesięcznie czyli w realu będzie to max 0,5mln. 20 mln osób będą szczepić od 2,5 do 5 lat pod warunkiem, że lekarze odejdą od swoich pacjentów i zajmą się tylko szczepieniem 😀 Ta „szczepionka” będzie działać góra jeden sezon bo to nie jest normalna szczepionka, która działa nawet 5 lat. Mało tego w jednym sezonie koronawirus zmutował już 3 razy więc skuteczniej szczepionki szybko nie będzie 😀 Ale niech mamia głupich skuteczną szczepionką 😀 To jest po prostu niewyobrażalne jak nas w to wszystko wmanewrowali i skutecznie rozgrywają…

stodwanaście
10 miesięcy temu
Reply to  Adam

co bredzisz w galerii, w markecie ,w kościele są opracowane warunki sanitarne A o szczepionce nie masz zielonego pojęcia

Artysta
10 miesięcy temu
Reply to  Adam

W basenie to będziesz moczył swojego wacka i wirusa. Masz pewność że woda nie będzie zawirusowana-wirusologu od siedmiu boleści.

Piotr
10 miesięcy temu

Na co idą podatki?

ehhh
10 miesięcy temu

Niejaki Kononowicz to przewidział, nie będzie niczego.

grzek
10 miesięcy temu

Sauna na basenie działa? Hm… ?

łysy
10 miesięcy temu
Reply to  grzek

Żart ?

bida jak piszy......
10 miesięcy temu

jakie podatki teraz przychodzi czas spłacenia pożyczkę która zaciągnął Morawiecki a w tym mieście nic już szybko się narazie nie wybuduje jak nie dostana dofinansowania więc o nić się nie ma co łudzić….

dopitera
10 miesięcy temu

ty swoją pożyczkę spłacaj bo Morawiecki nie zaciągnął żadnej

Nim
10 miesięcy temu
Reply to  dopitera

Skoro tak twierdzisz to po co rzad ,sprowadzil rezerwy- zlota.??

Neltah
10 miesięcy temu

Dyrektorze Strumiński, zapędziłeś się w interpretacji tych bezprawnych i absurdalnych rozporządzeń i powtarzasz brednie w które chyba sam nie wierzysz. Gorszych bredni w życiu nie słyszałem. Doszliśmy do momentu gdzie są równi oraz równiejsi, są ludzie którym wolno uprawiać sport na hali, oraz tym którym wolno tylko na polu( w zimie,śniegu,deszczu) .Do tego doprowadziliście wy nie,bo rząd jest w Warszawie i sam nie wie co mówi, co ogłasza, rząd jest w rozkroku i plącze się i mota w tych swoich wypocinach, co widać na ulicach Warszawy ,tych codziennych bredniach które się leją w telewizji i radia, nic się nie trzyma kupy. A dyrektor Strumiński bez żadnej rekleksji cytuje i wprowadza jakieś farmazony z jakiegoś rządowego pisma, które otrzymał na e-maila. Ludzie czytają i nie mogą wyjść ze zdumienia co wy robicie. Ogarnijcie się w tym mosirze i dajcie ludziom żyć. Zróbcie solidną interpretację tych „przepisów”. To nie są przepisy, to jest ścierwo którym można sobie tyłek podetrzeć i tyle w temacie.
Kibice,sportowcy do roboty! wychodzić na ulice z megafonami i niech otwierają mosir! Kobiety mogły wyjść?Mogły! A wy na co czekacie?

stodwanaście
10 miesięcy temu
Reply to  Neltah

naćpany czy z psychiatryka czmychnął?

Nim
10 miesięcy temu
Reply to  stodwanaście

Zapewne ,jedno I drugie.

Konishiwa
10 miesięcy temu

Lodowisko? Motłoch ma siedzieć w domu, ferie tak samo, a tymczasem parę osób znajomych z otoczenia trenerów mosiru pójdzie sobie pograć na halę,popływać na basenie, poćwiczyć na siłowni. Oni mogą, reszta siedziec w domu, bo tak zdrowo! Według interpretacji szanownego dyrektora rzeczonego pseudoropzporządzenia PiS-u ,jedynie dzieci ze szkoły nr 3 moga chodzić na basen,bo one są pozbawione covidu. Wszystkie pozostałe szkoły niestety moga być zakażone koronawirusem, mają zakaz wejścia na basen i halę mosir! Tylko i wyłącznie dzieci znanych sportowców, uczestnicy zajęć w tenisa stołowego, siatkówki opłacający zajęcia moga sobie pograć na mosir. Reszta już nie, paszoł won, macie wirusa ,nie wejdziecie na halę!
Pan dyrektor polecił nam abyśmy poszli na orlik zagrać, pogoda jest taka piękna, tylko trochę pada, ale nie szkodzi. Dzieci z innych szkół niż SP3 mają iść na orliki w grudniu ,styczniu, lutym i pewnie jeszcze do lata. No i kolejna wtopa panie dyrektorze, bo jeśli ktoś idzie grać ,pływać ,to nie jest publicznością tylko UCZESTNIKIEM, zatem żadna interpretacja tego g.wnianego rozporządzenia nie pozwala na zamknięcie mosiru dla szaraków, a otwierania dla uprzywilejowanych!

łysy
10 miesięcy temu
Reply to  Konishiwa

Dokładnie.Parę osób znajomków sie skrzyknie jako grupa zorganizowana i już może korzystać z obiektów – każde rozporządzenie można ominąć.

Zuzia
10 miesięcy temu

I bardzo dobrze.Panie, Panowie dosyc leniuchowania ,ubieramy dres I na spacer do Zwierzynca, a pozniej na silownie na swiezym powietrzu.A nie marudzic ze tu boli a tam boli.Ruch,- sex,I dore wino.TO JEST TO.

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content