O dworcu „widmo”, ujęciu wód siarczkowych i nie tylko. Poseł Grzegorz Braun spotkał się z dziennikarzami w Tarnobrzegu (zdjęcia oraz video HD)

– W kluczowych dla mieszkańców sprawach nic się nie zmienia. Jedną z takich spraw, symboli , jest dworzec widmo w Tarnobrzegu. Dworzec którego w Tarnobrzegu najwyraźniej nikt nie chce, Polskie Koleje o niego nie dbają, ale co najgorsze, nie zadbali też ojcowie miasta, którzy mieli swoją szansę i mogli dworzec przejąć za symboliczną złotówkę. Rezultat tego jest taki, że dworzec straszy i o ile mi wiadomo, Tarnobrzeg jest jedynym z dawnych miast wojewódzkich na mapie PRL-u i post PRL-u, które mają taką wizytówkę – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł na sejm RP Grzegorz Braun.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
107 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kutombo
10 miesięcy temu

Niestety ale w Tarnobrzegu jest obraz nędzy i rozpatrzy.Jest też potrzeba reaktywacja swojej Komunikacji Miejskiej i Zakładu Komunalnego,bo to co sie dzieje w tym temacie w Tbg to jest żenada!!!

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Kutombo

A po co takie rzeczy w mieście emerytów , bo gdzie popatrzysz na ulicy tam Babcia, Dziadziuś, niejednokrotnie o lasce – a nasz burmistrz z urzędnikami – tylko jezioro, ścianka wspinaczkowa, park linowy, park wodny jakby miał jakąś umowę z ZUS-em i zakładami pogrzebowymi ???

Bolek
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Tarnobrzeg to bardzo fajne spokojne ciche miasteczko gdzie czas biegnie jakby wolniej.Statystycznie żyje się chyba najdłużej w PL,jest bezpiecznie,dużo zieleni.Osoby starsze przeważają i dlatego należy w inwestycjach brać to pod uwagę a to oznacza że park linowy czy wspinaczkowa ściana trochę rozmijają się jak mniemam z oczekiwaniami tej grupy społecznej.

dawa lata
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

ze jest ciche to jest okej ale że było powiatem tak jak przemyśl wcześniej tylko w tym drugim więcej pociągów kursuje a jak by miasto kupiło za symboliczną pl to nie ma za co wyremontować bo jak żyję pare dekad to pdb jest najgorszym debilem jako gospodarz miasta

białek
10 miesięcy temu
Reply to  dawa lata

Chyba sam jesteś debil skoro nie widzisz zmian. I nie wiem ile dekad żyjesz, ale cofnij się chociażby do poprzedniej kadencji – gdzie był ten rozwój? A wcześniej wysprzedano wszystko co można było. Teraz trzeba naprawiać.

odp
10 miesięcy temu
Reply to  białek

pamiętam czasy dziub miasto było zadłużane ale przynajmiej robota była i nowe bloki powstawały a teraz raptem dwa się budują i puste mieszkania stoją i lokale powiedz mi gdzie te nowe miejsca prac dla tych co szkołę kończą i gdzie ta pomoc dla młodych rodzin w blokach co maja ponad 30 lat puknij się w czoło…….

Stary dziad
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Przestan chlac Bolku i ogarnij swoje zycie.

dawne lata
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

nie wiem czy pamiętasz jak za małego się poruszało starymi lokomotywami a teraz raptem w ciągu 24 godz. nie wiem ile przelatuje szynobusów i ten kiosk co się kupowało gumy turbo za dzieciaka a teraz do kogo tu pukać Zychowa to jest za mała rybka a prezydent to całkiem nie wypał

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  dawne lata

Pamiętam – ale i też o zakładzie komunalnym, PEC-u miejskim, MKS-e, PKS-e,
basenie odkrytym, że dzieci mogły się bawić na trawnikach bez obawy że Straż miejska czy Policja przyjedzie, młodzi z TBG i okolic grali w Siarce w wielu dyscyplinach – oj można tu wymieniać chyba bez końca gdyby tylko nie komuna , PZPR, SB, UB.

odp
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

moze te czasy wrócą ale nie jak prezesem jest dziedzić bo pamietam ile ludzi chodziło na odkryty basen a teraz tam jest istna dzungla a to wiecej dyscyplin sportu to jest konflikt miasto klub……

pikpik
10 miesięcy temu

Podobało mi się zainteresowanie sprawami lokalnymi ,ale jak usłyszałem podejście do szczepionki na covid to zwątpiłem w ich działanie, ich powagę i normalność .To są niebezpieczni, fanatyczni ludzie.

Zen
10 miesięcy temu
Reply to  pikpik

Posłuchaj jeszcze raz wypowiedzi Brauna w sprawie szczepionek i pomyśl czy gość nie ma racji. Te szczepienia na covid to największy eksperyment medyczny w dziejach świata. Czas pokaże kto miał rację. Czas pokaże jakie dzieci będą rodzić zaszczepione matki nie przebadanym specyfikiem. Zobacz co zrobiła ze zdrowych dziewczyn „bezpieczna” szczepionka przeciw HPV w Danii. Są filmy dokumentalne w necie, zainteresuj się a nie łykaj wszystkiego co rząd nam wmawia.

medycyna
10 miesięcy temu
Reply to  Zen

to nie jest obowiązkowe ale kto będzie chciał do się skuje ale też nie musi a ja chcę aby to się unormowało bo już mam dość słuchania o Morawieckim i samego jego dajcie żyć a nie cofać się,……..

pikpik
10 miesięcy temu
Reply to  Zen

popatrz na świat cały nie na Brauna to niepoważne ,nie racjonalne– maseczka dla dobra ogółu ,nic nie kosztuje noszenie, a tu tylko głupi ośli upór.

As
10 miesięcy temu

Dlaczego bez maseczek na twarzy?. Kolejny przykład na butę i arogancję i brak przestrzegania zasad współżycia społecznego. O podejściu do szczepionek nawet nie wspomnę. I to ma być jakakolwiek alternatywa skrajnej prawicy?. Ja za taką alternatywę dziękuję .

mieszkaniec Tbg
10 miesięcy temu

A lokalni dziennikarze tuląc się do siebie trzymają dystans od Brauna i siebie na odległość zgiętej ręki z mikrofonem 😀 Czy tak się roznosi zaraza? 😀

obywatel
10 miesięcy temu

No widzisz – a na zawołanie na konferencje burmistrza bez strachu i obaw !!!!! Po Virusie a tacy odważni!!!!!!!!!

Mar
10 miesięcy temu

Dobrze, że Konfederacja porusza sprawy miasta. Proponowałbym jednak w pierwszej kolejności zająć się sprawami bardziej naglącymi niż dworzec kolejowy, tj. – w mojej ocenie – np. gospodarką odpadami czy też przyciąganiem inwestorów.

Stary dziad
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Czy dworzec kolejowy lub wieksze centr. komunikacyjne + obwodnica obok zaszkodza inwestorom?

Roman
10 miesięcy temu
Reply to  Stary dziad

Po co firmie produkcyjnej na przykład na strefie dworzec?

ćma
10 miesięcy temu
Reply to  Roman

ale ludziom tam zatrudnionym (może) by się przydał

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  ćma

Szkoda czasu – za trudne dla nie których.
Pewnie też sklep i galeria po drodze do pracy i z pracy byłaby nieprzydatna ???
Pewnie nadłożył by drogi aby zahaczyć o galerie i sklepy w centru, miasta ???

Roman
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ludzie dojeżdżają do pracy samochodami albo zorganizowanymi busami nie sądzę żeby korzystali z dworca kolejowego, oczywiście przy założeniu dojazdu do pracy w Tarnobrzegu. Co do sklepów po drugiej stronie torów ma powstać park handlowy to raczej żaden inwestor nie zrobi sklepu na terenie dworca. Wyremontujemy go i będzie nam piękny stał pusty.

Roman
10 miesięcy temu
Reply to  ćma

Oczywiście chodziło mi o ludzi pracujących w nowej firmie. Będą dojeżdżać do pracy z dworca?

stif
10 miesięcy temu
Reply to  Roman

nie wykluczone z dworca dobra komunikacja z firmami i mamy ludzi miejscowych i z okolicy

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Stary dziad

Odpowiedź krótka ale powierzchowna: nie. Odpowiedź dokładniejsza poniżej.

Inwestorzy / zakłady / miejsca pracy to tylko jedna z głównych potrzeb miasta, obok np. niskich opłat bytowych (woda, ścieki, śmieci itd.). Dlatego należy patrzeć kompleksowo. Włoży się dajmy na to 5 mln w dworzec, nie będzie tych 5 mln na co innego. Według mnie na dziś lepiej zainwestować 5 mln w gminną instalację do odpadów niż w remont dworca. Podkreślam: zainwestować, czyli zbudować za to coś konkretnego, co będzie działać i obniżać koszty gminy.

Roman
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Zgadzam się całkowicie.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Pewnie , że tak – dla firmy liczą się koszty – nikt nie przyjdzie do miasta w którym śmiecie drogie, woda droga, ciepło drogie i podatki wysokie (tak jak Mastalerz podnosił dla firm a które później pouciekały z miast). Nawet inwestycje w budowę przeszkoli miejskich, hospicjum miejskiego – daje efekty – miejsca pracy.
Tu nikt nie przyjdzie – żaden inwestor – no chyba , że jedynie z powodu niskich kosztów pracy (płacy) .
Do tego potrzebna jest techniczna infrastruktura – drogi, kolej, instalacje elektryczne, gazowe, kanalizacyjne – bez tego ani rusz (przykład ST. Wla, Rzeszów).
W Tarnobrzegu myślą , ze wybudują halę ( jak w parku technol. – przemysłowym) i wydzierżawią – to już dawno historia – im nie potrzeba zbędnych kosztów typu utrzymania zarządu obiektu!!!!!!!!!!!!! Inwestor nie przyjdzie tylko dlatego, że jest gdzie odpoczywać (jezioro) , dla rozrywki (ścianka wspinaczkowa, park linowy), nawet dla tzw „dziedzictwa” jak muzeum, kolekcji w nim.

Bolek
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Stan dworca PKP jest wizytówká właściciela i z pewnością nie jest to miasto.Żadnych wydatków z kasy miasta na remont tego dworca.Remontować i utrzymywać ma własciel i zapewniam że to zrobi prędzej czy później .Póki co możemy obserwować niemoc właściciela co mnie ani grzeje ani ziębi

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Przecież napisałem, że są sprawy bardziej naglące, więc logiczne, że nie optuję za przejmowaniem i remontowaniem dworca. Ale skoro już poruszyłeś wątek wydatków z kasy miasta na własność kogo innego, to jak uważasz: czy powinny być wydatki z kasy miasta na prywatne kluby sportowe, dzieła sztuki niestanowiące własności gminy, czy infrastrukturę spółdzielni mieszkaniowych?

Bolek
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Jeżeli interes gminy jest należycie zabezpieczony to nie wykluczał bym współpracy.Każdy przypadek jest inny i wymaga analizy.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Ok. To w takim razie czy Twoim zdaniem w przypadku dotacji dla Siarki interes gminy został należycie zabezpieczony? A jeżeli tak, to na czym konkretnie polega owo zabezpieczenie? Innymi słowy jaki będzie procent zwrotu tych dotacji w ciągu 10 lat? Przez 100% rozumiem zysk w kwocie równej kwocie dotacji.

Bolek
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Według mojej wiedzy dotowanie KS Siarki na obecnych zasadach to pomyłka.Ale to radni z nieznanych mi powodów podejmują takie a nie inne decyzję by dotować tę spółkę

Alf
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Według mnie to w mieście trzęsą tyłkami , żeby nie ogłosili upadłości . Nikt nie chce dopuścić do sytuacji ,żeby obiekt pobudowany za zdaje się kilkanaście milonów stał pusty. Władze spółki wiedzą o tym i umiejętnie wykorzystują sytuację. Poza tym Pan Bożek , przez niektórych niesłusznie według mnie uważany za grabarza koszykówki w mieście nie chce powtórki z rozrywki i koło się zamyka.

Zygfryd IV Wystawa
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Sport bez miasta nie pociągnie, a firm nie ma chętnych na sponsoring, zniszczyć łatwo odbudować już nie. Grabarzy koszykowki jest wielu, historia i los ich policzy.

obywatel
10 miesięcy temu

Z miastem to może być tylko sport niszowy , taki jak tenis stołowy w Tarnobrzegu. Popularne dyscypliny jak piłka nożna, koszykówka potrzebuje kasy a żeby była kasa na drużyny o wysokim poziomie , dobry stan finansów miasta (dochody) a dochody biorą się z podatków a aby podatki były potrzebne są poważne i duże firmy (inwestorzy) – bez tego ani rusz.
Na pewno sponsoring taki jak był w wykonaniu prezydento NM
(spółki miejskie wkładały kasę na tzw. reklamę typu Wodociągi,
KS Machów) Dla spółki akcyjnej do niczego nie prowadzi a jedynie obciąża mieszkańców.
Jeśli koszykówką mają się zajmować tacy ludzie jak poprzednio
to a kysz, a kysz!!! To oni są grabarzami koszykówki a nie miasto .
Miasto powinno dawać kasę tylko na sport młodzieżowy a nie na zawodowców. Zawodowcy i akcjonariusze za ze spółek akcyjnych nie szukają na własną rękę sponsorów.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Szacun za szczerą odpowiedź. Daję kciuka w górę.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Stary dziad

Dalej odnośnie centrum komunikacyjnego. Fajne by to było, tylko znowu to nie jest podstawowa potrzeba miasta na dziś, na dodatek to jest kolejne kilka mln ponad to, co trzebaby włożyć w dworzec kolejowy. Osobiście szedłbym w kierunku wydzierżawienia na kilkadziesiąt lat większej część tych gruntów prywatnemu inwestorowi pod budowę galerii handlowej lub sklepu wielkopowierzchniowego, zostawiając obok miejsce na dworzec autobusowy, który w przyszłości możnaby przy niej zbudować.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Stary dziad

Wreszcie co do „obwodnicy”. Pomijając tłumaczenie po raz kolejny, że ta droga przyniesie korzyści niewspółmierne do jej kosztu, to na odcinku przez działki tereny inwestycyjne przy niej nie powstaną. Co innego na odcinku od Zwierzyńca do Zakrzowa. Więc jeśli celem jest powstanie przy niej terenów inwestycyjnych, to po co odcinek przez działki? Było ją zacząć od ul. Dworcowej. Albo zacząć ją od ul. Sienkiewicza i poprowadzić ulicami Kwiatkowskiego, Curie-Skłodowskiej i dalej jak w projekcie.

Alf
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Czy Ty nie bujasz trochę w obłokach ?. Z terenów inwestycyjnych w strefie , które miasto wystawiło w tym roku na sprzedaż nie zgłosił się zdaje się żaden chętny. Z terenów , które zostały kupione w 3-4 ostatnich latach , też nikt nie rozpoczął budowy. Takie są niestety smutne realia i obwodnica znikąd donikąd tego w żaden sposób nie zmieni. Jedyna korzyć , to trochę mniejszy ruch przez centrum na dziś.

Tak tak
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Kupią je słupy za 40 proc. wartości.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

A szanowny Panie – dlaczego to – Panu się wydaję że to co było z RYBKĄ to przypadek ?????????????????? (mawiają , że wpadł grosik).
A dlaczego to inwestor chętny zainwestowania w Machowie , zainwestował w ST. Woli ??????????????? ( Tylko nie mów Pan, że to PIS).
A po co mają przepłacać za wodę , śmieci, podatki itd .. – jak tuż obok jest o wiele taniej !!!!

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Tak na marginesie – dlaczego to firma z Tarnobrzega (producent kostki brukowej) nie zainwestował w budowę zakładu w Machowie (na terenach gminy i miasta Tarnobrzeg – tylko wybudował zakład i halę w Stalach – Gmina Grębów ?????? Myśli Pan że to przypadek.
A pamięta Pan chętnego do inwestora na terenach po byłym Polmozbycie
– mrzonki niektórych o sponsorowaniu remontów mienia gminy prysły jak bańka mydlana – bezpowrotnie !!!!!

Alf
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Zdaje się ,że na początku roku w czasie sesji chyba Pan Partyka oburzony faktem ,że firmy nie inwestują na zakupionych od miasta gruntach zaproponował ,żeby w umowie były zapisy o obowiązku inwestycji w określonym czasie. Jakież było Jego zdziwienie , gdy referujący sprawę chyba naczelnik stwierdził ,że w ogóle nie ma zainteresowanych zakupem. Dziś inwestorzy mają do wyboru tereny , gdzie oferuje im się cały system ulg zachęt i zwolnien. Nas na coś takiego podobno nie stać ,żeby może precedensów nie tworzyć i nie ma nic.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Alf
obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Tak sobie popisaliśmy na tym forum a i tak Burmistrz z urzędnikami i radnymi maja swoją wizję rozwoju (ścianki, park linowy i wodny, latarnie , farmy, kolekcja) a na wokoło , gdzie nie spojrzeć inwestycje miejskie i gminne, nowe miejsca pracy – to tak jak w zupce RATATUJ – po brzegach piękna czysta woda (wszystkie miasta wokoło) a w środku „NIC” czyli Tarnobrzeg.
Wizja władz miasta taka jak i reklamy – tarnobrzeżanie wyjechali na wczasy do miasta na drugim końcu Polski, portier się pyta -” a skąd Państwo przyjechali” a oni ” Z Tarnobrzega” a portier ” aha , to gdzieś koło Sandomierza i Baranowa Sandomierskiego?” a turyści „a co Pan nie słyszał o zamku Dzikowskim i o jeziorze tarnobrzeskim?” a portier ” o zamku w Sandomierzu a i owszem, w Baranowie też słyszałem a o tym w Tarnobrzegu to nie. A i o jeziorze też nie ale że dawno chodziłem do szkoły to może przegapiłem tą lekcje”.
Koniec i kropka i jak wychodzi z tej opowiastki co kiedyś przespano to i nie ma i nie będzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

uwaga
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

wchodzimy w kompromitację- może coś z relaxu m 5 min

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  uwaga

szanowny Panie (lub Pani) to tylko taka opowiastka opisujące miejsce Tarnobrzega i słynnego jeziora. Ciąg dalszy – portier ” Sprawdziłem – Coś Państwo coś tu kręcą z tym jeziorem – jakie jezioro w Tarnobrzegu , patrzyłem na mapę (mapa jeszcze przed wprowadzeniem zmiany przez NM) tam są w okolicy stawy, zalew w Solinie – jeziora nie ma” . Tarnobrzeżanie wyjaśnili że to po wyrobisku po kopalni a portier -” proszę państwa jakie jezioro to tylko zalew”. Tarnobrzeżanie opisali mu jak doszło do zmiany nazwy (za czasów Mastalerza)i celu zmiany a jak było opowiadane nazwa była zmieniona ” dla podniesienia prestiżu”. Następnego dnia portier na widok tarnobrzeżan z daleka się uśmiecha i widoczna chęć do rozmowy i po jak tarnobrzeżanie podeszli do niego aby dalej pociągnąć konwersacje , portier od razu z pełnym zadowoleniem i uśmiechem ” Mamy pełno gości, w większości z południa (Podkarpacia, małopolski, Świętokrzyskiego), dobrze że ten Wasz Prezydento nie zmienił nazwy zalew na MORZE bo wtedy to byłoby coś i byłaby konkurencja dla nas i naszego miasteczka a tak to możemy być spokojni” i na koniec dodając ” u nas biorą rybki w morzu a u Was też nie tylko w jeziorze, ale u nas jest wiele… Czytaj więcej »

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Zostaje jeszcze ocean 😉 Nazwa „Europejskie Centrum Tenisa Stołowego” też byłaby prestiżowa.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Ha ha Ha – pozostaje jeszcze ” europejskie centrum wspinaczki ściańkowej”, a Bożek skończy stawiania wszędzie latarń ” aby było bezpieczniej i widniej” – ” miasto oświecone, miasto tysiąca latarń” a później jeszcze dokończy wizje swojego poprzednika, pomiędzy swoimi nasadzeniami wzdłuż Wisłostrady – nasadzi PALM , zmieni nazwę (tak jak z zalewem) na UL. PALMOWĄ i gotowe ” Miasto tysiąca PALM” i gotowe.
A prawda jest taka – zalew to zalew – ściąga tu wielu mieszkańców ościennych miejscowości aby się poopalać i dup…. pomoczyć a mieszkańcy Tarnobrzega w większości, rowerkiem lub pieszo , z własnym pokarmem i napojem w plecaku idzie w lato się wykąpać aby trochę zaoszczędzić na wodzie z tarnobrzeskich wodociągów ????

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Prezydent i radni sami się nie wybrali. Ale ok, wybrać można nie najlepiej, bo nie jesteśmy jasnowidzami. Jednak dla bierności mieszkańców po wyborach nie ma wytłumaczenia innego niż to, że podoba im się to co się dzieje, a przynajmniej ich to nie boli, ewentualnie nie wiedzą co się dzieje. Na ostatniej sesji zwyczajnej było rozpatrywane jedno wystąpienie obywatelskie (skarga). Jedno na całe miasto. Tyle w temacie, bo zwracałem na to uwagę już nie raz.

Skarga
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Nie pitol, że Twoja 🙂

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Skarga

Nie pitolę 🙂 Detektyw?

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Sam sobie odpowiedź – ” czemuś biedny – boś głupi, czemuś głupi – boś biedny” – powiedzenie ludowe, w sumie prawda ” nie boli”

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Księga Przysłów mówi:
„11:11 Dzięki błogosławieństwu prawych wznosi się miasto, a usta niegodziwych je burzą.”.
Z kolei w Ewangelii Łukasza opisano, jak Jezus ubolewa nad losem Jerozolimy:
„13:34 Jeruzalem, Jeruzalem, które zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy są do ciebie posłani. Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, tak jak kokoszka gromadzi swoje kurczęta pod skrzydła, a nie chcieliście!
13:35 Oto wasz dom zostanie wam pusty. Zaprawdę powiadam wam, że nie ujrzycie mnie, aż przyjdzie czas, gdy powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pana.”.

Ada
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Na co i jak wnioskowały? POczytaj:)))

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Ada

Ado, link jest do mojego konkretnego komentarza. Alf wie o co chodzi 🙂

Torez
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Trzeba lepiej ogłaszać, bo jeżeli ogłasza się na tablicy i bipie to co chcesz wiedzą tylko swoi.

Roman
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Całkowicie się zgadam, Państwo Zychowie upatrzyli sobie ten dworzec i wody. Ale to nie są jakieś trafione cele. Nie pociągnie to za sobą ludzi.

odp
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

no to wiesz ze to miasto jest spalone bo jest za dłużone skąd wezna kase na łapówki a młodzierz nie chce 5pl za godzine pracować a w tym mieście ze emeryci sobie do emerytury bada dorabiac bo sie szybciej zgodza……….

praca mu
10 miesięcy temu

no to jest duży problem bo jest w tym miejscu zatrudnionych pod 200 osób i nic nie robią a miasto jak było wojewódzkie to lepiej żyło teraz każdy na każdego tylko narzeka i mieszkańcy nic nie robią w tym kierunku i tu się nie dziwie bo sami seniorzy zostali a modrych głów w tym mieście brakuje a Poseł Grzegorz Braun może coś załatwi bo pdb jest za cienki w tych interesach…….

Bolek
10 miesięcy temu
Reply to  praca mu

Poseł Braun nie ma żadnych możliwości by coś załatwić. Zbiegać o załatwienie czegoś dla Tbga można skutecznie tylko u ludzi władzy a więc co najwyżej u Rafała Webera czy Marcina Warchoła.Czy lokalna władza ma możliwości to już inna bajka

Grzegorz
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Weber inwestuje u siebie…Ale co sie dziwic? zobaczcie ile sie dzieje w STW ile inwestycji…

Roman
10 miesięcy temu
Reply to  Grzegorz

Ale przynajmniej inwestuje a Pan Braun nie ma na to wpływu.

orzeł
10 miesięcy temu

jakby wpadła policja to by było wesoło 🙂 Bo jak wiemy Braun potrafi dyskutować o sprawach obowiązkowych maseczek 🙂

Skarga
10 miesięcy temu
Reply to  orzeł

W parku nie są obowiązkowe.

Opineo
10 miesięcy temu

Prezydent DB ma trzy priorytety dla mieszkańców TBG: 1. Ścianka wspinaczkowa, 2. Park linowy, 3. Skok na bungee z wieży ciśnień. Tak wysokich horyzontów myślenia można pozazdrościć Prezydentowi !!! Ale szczyt głupoty to zasypanie basenu i farma fotowoltaiczna w Sobowie kto to wymyślił, ile głów nad tym pracowało ?

Monika
10 miesięcy temu
Reply to  Opineo

Niestety nie masz racji Opineo to są bardzo dobre pomysły na które czekają mieszkańcy. Osobiście uważam że ścianka jak i zagospodarowanie okolic basenu to strzał w dziesiątke.
Mocno kibicuje obecnemu Prezydentowi za tymi pomysłami. Nie teraz to za jakiś czas uda się pozyskać finansowanie. Takie głosy jak Opineo, widać że to głosy złośliwe, aby tylko skrytykować nie ważne co.

Lokaj
10 miesięcy temu
Reply to  Monika

Większość młodych ludzi ucieka z Tbg a pozostali sami emeryci i co oni czekają dzisiaj na ściankę lub park linowy ? Jaki inwestor przyszedł w ostatnich latach dzięki obecnej władzy i są nowe miejsca pracy ? Trwa marazm i wegetacja miasta i Ty to popierasz ?

Roman
10 miesięcy temu
Reply to  Lokaj

Zgadzam się głównym celem władz powinno być przyciągnięcie inwestora to by zatrzymało młodych ludzi.

Michał PR
10 miesięcy temu
Reply to  Roman

Tak, ale jakiego inwestora ? który da jaką prace i za jaką pensję ? Jaka pensja i jakie stanowiska pracy zatrzymają młodych ludzi ?
Wózek widłowy, czy praca przy obrabiarce ? Czy np. menager ?

Roman
10 miesięcy temu
Reply to  Michał PR

Nowe firmy wprowadzą konkurencje o pracownika. Konkurencja zmusza do do podniesienia płac nawet i operatorom. A i nowa firma to i kadra zarządzająca i specjaliści będą potrzebni:)

odp
10 miesięcy temu
Reply to  Roman

no to trochę czasy pomyliłeś bo jak byś zobaczył teraz sami magisterka więc każdy oczekuje zarobków jak w stolicy……

odp
10 miesięcy temu
Reply to  Roman

raczej nie aktualne……..

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Monika

Czy dobrym pomysłem jest ścianka wspinaczkowa, park linowy czy park wodny, nad jeziorem ????
Zapewne też to są inwestycje dające mieszkańcom pracę??? – Takie pomysły dla rozrywki.
A np. w St. Woli – przedszkole miejskie, hospicjum miejskie – nie tylko dostali kasę na inwestycje ale przede wszystkim będą miejsca pracy bo ktoś będzie tam musiał pracować – inwestycja także w miejsca pracy – tym się różni burmistrz TBG od prezydenta w St. Woli – czy trudno to zauważyć – miejsca pracy a wraz z tym wpływy dla miasta.

lewakfeministalgbt
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

stalowa dostaje bo pis ma tam swojego delfina u władzy , usłużnego nuncjusza 😉

obywatel
10 miesięcy temu

A Nowa Dęba – też – mają zakłady produkcyjne to i są inwestycje jak np. w Dezamecie, które przysporzą miejsc pracy.
A w TBG co jest – tylko garstka udziałów w wodociągach ma jeszcze miasto i tyle.
A gdzie delfiny tarnobrzeskie z PIS-u (które wygrały wybory do rady miasta)
Kalinka, Nowak, Pekar i inni – odpowiem na dobrze płatnych stołeczkach!!!!!!!!!

  • chyba , że tylko od brania diet.
  • Tak to jest jak tarnobrzeżanie głosują na Sagatowską, Webera i Dziubińskiego (wcześniej bajarza Stępnia z Lewicy a zakładu jak nie było tak nie ma w Jeziórku).
przykra rzeczywistość
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Tobie się coś pomieszało by oczekiwać po garstce radnych którzy nie wygrali wyborów ani nie są w koalicji rządzącej wielkich działań ,za tych co wygrali wybory lub są w takiej koalicji To jest jakieś pomieszanie pojęć .Tarnobrzeżanie wybrali sobie Bożka dwie patie które utworzyły koalicję i POkazują działania. A ty jeszcze do tego domieszałeś wybory parlamentarne w których to tarnobrzeżanie dali popis i wybrali posłów opozycji na czele z Braunem , Poncyliuszem i Tyszki i posła SLD. PIS uzyskał minimalną przewagę na podkarpaciu nie dzięki TBG.Teraz oczekiwać wzajemności do działań dla TBG należy oczekiwać od kogo ? może mądrale sami sobie odpowiedzątE POSADY KTÓRE TAM WSPOMNIAŁEŚ NIE DOSTALI ZA AKTYWNOŚĆ OD TYCH RZĄDZĄCYCH W TBG.

obywatel
10 miesięcy temu

Szanowny Panie – to są radni miejscy a nie tylko PIS-u, PO czy czegoś tam jaszcze . Im płacą mieszkańcy a nie PIS, PO, czy czegoś tam jeszcze – reprezentują mieszkańców . Rozgrywki partyjne to niech sobie załatwiają między sobą ale sprawy do załatwienia dobre dla ogółu mieszkańców niech załatwiają razem – za to im płacimy.
Co do wyborów i posłów to zgoda – pytanie tylko kogo zwłaszcza jeśli na siłę wciska się takich co Stępień i Pluta a obecnie Kalinkę
co nic nie zrobili dla miasta i nie zrobią nawet będąc posłem .

przykra rzeczywistość
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

nie żartuj PŁACĄ !!! PRZECIEŻ ZA DIĘTĘ NIKT NIE WYŻYJE i wszyscy radni mają etaty. Ale najważniejsze komisje i rada są obsadzone przez tą koalicję i nikt inny się nie liczy ( jego głos).nawet dobre dla mieszkańców sprawy -sprawdż w odbytych sesjach

obywatel
10 miesięcy temu

Wielu emerytów może pozazdrościć , zwłaszcza jak się łączy diety radnego miejskiego i kasiorke np . przewodniczącego osiedla – ponad 13 tyś. Emeryt potrafi wyżyć a Radny nie ???
Ciekawe za kilka godzin siedzenia w miesiącu i tylko podniesieniem rączki do góry ????

p.rz
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

wylazłeś poza temat

Torba
10 miesięcy temu

Jak będzie o nas wspominał na mównicy sejmowej to będę głosował na Konferencję. A co KPO bo cicho?

inspektor
10 miesięcy temu

bicie piany, może pan braun ze swoimi ziomkami kupią dworzec za złotówkę jak taki tani i wyremontują? jak łatwo jest się przyczepić do bzdetów nie widząc dobrych rzeczy…

Pol
10 miesięcy temu

A ja pytam gdzie jest policja? I czy sanepid to widział? Wszyscy bez maseczek! Im wolno? Powinni być ukarani!!!

łysy
10 miesięcy temu
Reply to  Pol

Ty jakiś dziwny jesteś moim zdaniem.

Tarnobrzeżanin
10 miesięcy temu
Reply to  Pol

Konferencja odbywała się na terenie parku, a w parkach nie ma obowiązku zasłaniania ust i nosa (§ 25 ust. 3 pkt Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1 grudnia 2020 r. – w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r., poz. 2132)).

Stara gwardia
10 miesięcy temu

Prosta sprawa: główny przystanek (pętla) komunikacji miejskiej w tym mieście, przy ul. Dworcowej, wygląda tak jak wygląda.
Wokół tej pętli: dziury w asfalcie, chwasty i śmiecie, a obok ruina dawnego dworca PKP.

Roman
10 miesięcy temu
Reply to  Stara gwardia

Są to tereny oddalone od centrum miasta, ile osób korzysta z dworca. Dopóki nie będzie więcej połączeni nie ma to sensu.

lewakfeministalgbt
10 miesięcy temu

zlot popaprańców

Nima
10 miesięcy temu

TAKICH JAK TY ,-POPAPRANCU!!

lewakfeministalgbt
10 miesięcy temu
Reply to  Nima

niestety mi z nimi nie po drodze 😉 banda pseudo katolików, narodowców i psycholi

Roman
10 miesięcy temu

Reprezentujesz słaby poziom dyskusji.

lewakfeministalgbt
10 miesięcy temu
Reply to  Roman

JA NAWET NIE STARAM SIĘ DYSKUTOWAĆ 😉 STWIERDZAM TYLKO FAKTY

janek
10 miesięcy temu

Ten Braun to kompletna porażka,
tak jak i ten „zychowy dwór”. I tyle komentarza.

maciek
10 miesięcy temu

Kurwa, błagam, zróbcie coś z tym bannerem pod galerią bo cała strona skacze i nie da się czytać komentarzy.

łysy
10 miesięcy temu
Reply to  maciek

Jak byś ty zapłacił za reklame jajek i choinek to też byś tak narzekał ?

aniol z agh
10 miesięcy temu

Osobiście uważam ze temat Dworca przez Konfederacje (były pan radny wraz z żoną) to typowe bicie piany politycznej i zbijanie kapitału na nieświadomych mieszkańcach miasta którzy z resentymentu mogą uwierzyć w banialuki wypowiadane przez ludzi od Szczęść Boże. Po krótkim wstępie fakty: – dworzec własnością PKP – według Pana radnego miasto mogłoby przejąć za symboliczne 1zł ? mamy jakieś pisma, list intencyjny, choćby zwykły mail z PKP że takie przejęcie mogłoby nastąpić . Nie widziałem takich dokumentów. – dobry artykuł podsumowujący co działo się w kwestii Dworca zrobił Redaktor Piotr Welanyk z Tyna, 29 Październik. Jeśli ktoś nie czytał i nie zna całej historii to wrzucę w następnym wpisie zdjęcie, bo dość mam populizmów które krążą w przestrzeni publicznej. – wczoraj osobiście dzwoniłem do PKP inwestycje (bo interesuje mnie także status projektów przystankowych na linii 71 i 25). Dworzec Tarnobrzeg to obiekt przy linii 25 kore szlak prowadzi do Skarżyska Kamiennej. Wschodnia Magistrala Kolejowa. Prowadzone są na niej prace projektowe które później podczas inwestycji maja doprowadzić do max prędkości 120 km /h. Otóż, dlaczego to takie ważne? Bo osobiście przy całym szacunku do prac lobbingowych nie wierze (staram się racjonalnie podchodzić do inwestycji prowadzonych w Polsce) ze tzw. Szprycha nr… Czytaj więcej »

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  aniol z agh

To samo robi Bożek z urzędnikami i radnymi , to samo robił Kiełb, Mastalerz, Dziubiński i Kalinka (ze swoimi delfinami z miasta).
Co prawda dworzec przydałby się przyzwoity (ale miasto nie chciało) i nie chce. Odwiert wód Siarkowych – sam w sobie po co – chyba tylko do wykonania odwiertu. Taką samą wartość jak wykonanie odwiertu ma obecnie ścianka wspinaczkowa i pomysły nastawiania latarń (gdzie tylko się da), park linowy, park wodny na Przywiślu, nasadzenia wzdłuż głównej drogi przelotowej przez miasto, zakup kolekcji ze sprzedaży udziałów w wodociągach a wcześniej kibel za 500 tyś. przez Kiełba i słynny park technologiczno- przemysłowy (Mastalerz i chyba Dziubiński) – inwestycje dla inwestycji dla zaspokojenia ego kilku gości.

As
10 miesięcy temu
Reply to  aniol z agh

Brawo. Zobaczymy , czy Pań Tarnobrzerzanin zdobędzie się na rzeczową
polemikę ?

Zygfryd VI Bokobrody
10 miesięcy temu
Reply to  aniol z agh

Kolej to podstawa. Nie zgadzam się z tobą, infrastruktura ( w tym i kolej) i tanie media (woda, śmieci) to podstawa dla miasta a u nas jest odwrotnie. Biedota dźwiga ciężary głupich decyzji, nikt tu nie przyjdzie z inwestycjami bo po prostu jest za drogo i mało opłacalne inwestowanie w Tarnobrzegu. Władza robi co chce, a to co zrobili w 2020 roku woła o pomstę do nieba. Niech surowy los ich rozliczy.

Anioł z agh
10 miesięcy temu

A gdzie ja w moim wpisie napisalem ze neguje transport kolejowy? Ba czekam z niecierpliwością na przystanek na osiedlu na ktorym mieszkam . Jeżdżę koleją od 20 lat, nie tylko po Polsce. Obecnie czytam książkę ktora moge polecić- Ostre Cięcie, jak zniszczono Polska kolej. Moj wpis odnosi się do strategii ewentualnego remontu dworca i uwazam ze strategią i lobbowanie za przejęciem dworca przez samorząd jest błędem bo są przyklady ktore pokazałem ze skorzystanie z programów czyli narzędzi rządowych i de facto tez funduszy europejskich pozwala na rewitalizację tego typu obiektow.

mirek
10 miesięcy temu
Reply to  Anioł z agh

Człowieku co ty piszesz, widać że nie wiesz w ogóle o co chodzi. Żeby PKP wyremontowało dworzec to ktoś musi o to zabiegać nasz cudowny włodarz nic nie robi w temacie. Pisma w tej sprawie dawno zostały wysłane jeszcze za poprzednich prezydentów ale PKP jak dotąd nie odpowiedziało pozytywnie bo prezydent o to nie zabiega. Potrzebny jest nacisk polityczny ale ten DB nic nie robi. Jeśli PKP nie wprowadzi do programu remontu dworca pozostaje jedynie przejęcie dworca i pozyskanie środków z zewnątrz na jego remont. Ale tu trzeba wykazać jakąś inicjatywę a miasto nie robi nic. Na drugi raz zanim się wypowiesz to naucz się czytać i słuchać.

Stefa
10 miesięcy temu
Reply to  aniol z agh

O czym ty mówisz kłamco jeden , dworzec miał być przejęty za symboliczną złotówkę i są na to dokumenty które przedstawiali na konferencji ignorancie jeden i to ty przestań bić pianę. Włodarze zrezygnowali – wywiadu z Kalinką nie widziałeś w ITV Wisła sam się do tego przyznał. A ten Bożek nic nie robi dalej, ani nie stara się o wprowadzenie dworca do remontu przez PKP ani nie chce przejąć bo jak sam powiedział dworzec jest mu nie potrzebny. Brawo trolu bożkowy nie grzeszysz inteligencją.

Wstyd mi za prezydenta
10 miesięcy temu

Nie wiem czy oglądaliście najnowszy reportaż w itv Wisła? Tam jest framgent jak prezydent Bożek z ironią wypowiada się że w jego programie wyborczym nie było żadnej zapowiedzi remontu dworca. Po raz kolejny stwierdził że kto mądry utworzy na dworcu punkt handlowy, usługowy ,czy sklep? No nikt! No przecież kto mądry przyjdzie na dworzec kupować cokolwiek i siedzieć tam? Dla prezydenta to pytanie retoryczne.
Obejrzałem wypowiedź Kamila Kalinki, Grzegorza Kiełba na ten temat i nie da się porównać ich kompetencji z kompetencjami prezydenta Bożka, który widać ma słabe doświadczenie w pracy administracyjnej i nie umie odnieść sie rzeczowo do tematu, tylko ciągle wyciąga coś z kapelusza, ktoś mu coś podsuwa z doradców,a sam od siebie nic.
Niestety, w tej kadencji raczej nic się nie zmieni. Jednak poprzednicy mimo iż kompetentni, to też mało zrobili

Alf
10 miesięcy temu

Po co tak się sami nakręcacie. Żeby jeszcze śmieszniej było w sprawie dworca , który nie jest i nie był własnością miasta. PKP nie remontuje go od kilkudziesięciu lat i nagle taka dyskusja jakby cokolwiek mogło to zmienić w sytuacji miasta. Otóż nie zmieni, ponieważ raz ,że miasto nie ma z 20 milionów na remont. Dwa ,że byłyby to pieniądze wyrzucone w błoto , podobnie jak odwiert. Poczekajcie jeszcze ze 2-3 lata. Zapowiadane galerie dobiją do reszty resztki miejscowego handlu i wpływów do budżetu miasta .

Zygi
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

Jaki miejscowy handel paru miejscowych wyzyskiwaczy? Korzystający z non stop że stażystów lub pomocy pupy?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
107
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content