Nauczanie zdalne w Zespole Szkół w Gorzycach

Tablety graficzne, kamery internetowe, prezentacje, filmy, nowoczesne wielofunkcyjne monitory czy lekcje na żywo z siłowni szkolnej – to tylko niektóre narzędzia służące do komunikacji nauczycieli z uczniami podczas nauczania zdalnego w Zespole Szkół w Gorzycach.

– Do nauki zdalnej wykorzystujemy platformę GSuite, która daje szerokie możliwości, korzystamy z aplikacji: Classroom, Meet oraz Jamboard – mówi Wiesław Bednarczyk – nauczyciel informatyki w Zespole Szkół w Gorzycach. W klasach informatycznych korzystamy również z potężnego narzędzia, jakim jest Lokalna Akademia Cisco. Wykorzystujemy również wiedzę zdobytą podczas programu Erasmus, gdyż jeden z projektów dotyczył wykorzystania narzędzi multimedialnych w pracy szkoły – dodaje Wiesław Bednarczyk.

 

Lekcja w formie zdalnej prowadzona ze szkolnej pracowni komputerowej

W gorzyckiej szkole już w miesiącu wrześniu na podstawie ankiet i rozmów zdiagnozowano potrzeby uczniów i nauczycieli dotyczące posiadanego sprzętu komputerowego i możliwości realizacji podstawy programowej w formie zdalnej.

– Uczniom i nauczycielom na czas pracy zdalnej wypożyczyliśmy 16 laptopów i 25 zestawów komputerowych składających się z jednostki centralnej oraz monitora – mówi Krzysztof Komórkiewicz – dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach. W miesiącach wakacyjnych przeszkoliliśmy nauczycieli, we wrześniu uczniów – więc nauka zdalna nie sprawia nam problemów. Jednak zarówno uczniowie jak i nauczyciele wyczekują już na święta i ferie,z nadzieją, że po feriach wrócimy do szkoły i będziemy uczyli się w formie tradycyjnej, w ławkach szkolnych, korzystając z kredy i tablicy – dodaje dyrektor.

Ola i Natalia podczas lekcji prowadzonej w formie zdalnej

Należy również dodać, że dobra organizacja pracy zdalnej w Zespole Szkół w Gorzycach przyniosła już pierwsze efekty podczas letniej sesji egzaminacyjnej. Wyniki uczniów gorzyckiej szkoły zarówno egzaminów zawodowych, jak i egzaminu maturalnego były dużo wyższe od średnich wojewódzkich, czy krajowych. W zawodzie technik ekonomista zdawalność w Zespole Szkół w Gorzycach wyniosła 100% (w kraju 70%), w zawodzie technik informatyk 74% (w kraju 59%), technik logistyk 94% (86%), technik mechanik 91% (81%). Natomiast zdawalność egzaminu maturalnego wyniosłą 83%, przy średniej zdawalności w Polsce w technikum 73%.

Uczniowie do zdania egzaminów zawodowych, w kilkuosobowych grupach przygotowują się pod opieką nauczycieli, a egzaminy będą przeprowadzone już w styczniu. Zajęcia odbywają się głównie w Centrum Kształcenia Zawodowego w gorzyckiej szkole.

Uczniowie przygotowujący się do zdawania egzaminu w zawodzie technik mechatronik

Poniżej link do filmu – Nauczanie Zdalne w Zespole Szkół w Gorzycach
https://www.youtube.com/watch?v=P59EcdOaYUs

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jaś Fasola vel dyrektor
10 miesięcy temu

A uczniowie – w 90% wieśniaki z zapadłych dziur – mają słaby Internet i gówno z tego jest.

odp
10 miesięcy temu

ale czy każdy uczeń ma w domu komputer aby się tak uczyć bo koło domu na pewno stoją dwa auta za 500+ a co do internetu to najgorszy szkodnik to jest orange……

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content