Jak Omegle chat wideo może zaoszczędzić czas do poznania innych osób

Istnieje duży odsetek osób, które poważnie wierzą, że randki online w internecie jest rzeczą zupełnie beznadziejną. Wierzą, że zapoznanie się z twoją przyszłą bratnią duszą jest możliwe tylko w realnym życiu. Ponadto, są tacy, którzy są pewni, że randki online jest środkiem ekstremalnym. I że serwisy randkowe lub czaty wideo są używane tylko przez najbardziej zdesperowanych osobników. Naturalnie, to jest zupełnie głupie przekonanie. A teraz powiemy Ci dlaczego.

Co mówią nam statystyki 

Prawdopodobnie będzie to wiadomość dla Ciebie, ale pierwszy serwis randkowy typu nowoczesnego, pojawił się w dalekim 1995 roku. To był serwis Match.com, który, przy okazji, jest bardzo popularny nawet do tej pory. Jak mówią sami autorzy, dzięki Match.com powstało ponad dwa miliony par i urodziło się ponad milion dzieci. Ten fakt jest wystarczającym, aby zrozumieć, że randki internetowe nie są stratą czasu.

Statystyki nie kończą się jednak na tym:

  • Stanem na rok 2020 około jednej trzeciej internautów przynajmniej raz używała aplikacji randkowych i czatów wideo.
  • Ponad półtora miliona ludzi spędza ponad cztery godziny dziennie na serwisach randkowych.
  • Stosunek mężczyzn do kobiet na popularnych zasobach wynosi 50/50.
  • W USA to właśnie dzięki serwisom randkowym i czatom wideo liczba par międzyrasowych wzrosła o 50% już w 2017 roku.

A to tylko niewielka część ze świata statystyki. Sami użytkownicy często przyznają, że korzystają z serwisów randkowych i anonimowych czatów wideo, ponieważ po prostu nie mają wystarczająco dużo czasu na realne życie. Najprawdopodobniej trend ten będzie się utrzymywał, ponieważ współczesny człowiek z roku na rok ma mniej czasu wolnego. Nie bierzemy pod uwagę sytuacji z koronaawirusem. Prędzej czy później, wszystko wróci do normy, a przepisy z czasów kwarantanny zostaną odwołane. I wszyscy wrócimy do szalonego rytmu życia.

Oczywiście, nie należy odbierać randki online jako kompletny substytut prawdziwej randki. Ale jako wielki dodatek — można. A jeśli jeszcze nie odkryłeś tego formatu, to nadszedł czas aby to naprawić. Możesz użyć wszystkich narzędzi, które są.

Chat wideo Omegle i jego alternatywy

Czat ruletka Omegle została uruchomiona w roku 2009 i w ciągu pół roku dzienna liczba użytkowników często przekraczała dwa miliony osób. Zasada działania zasobu jest dość prosta — system łączy Cię z przypadkowym użytkownikiem. Możesz poznać go, pogadać na różne tematy, wymienić się jakimiś innymi szczegółami o sobie, podać dane kontaktowe oraz, jeśli chcesz, umówić się na spotkanie osobiście.

Popularność tej strony nie pozostała niezauważona. Nic dziwnego, że wkrótce pojawiło się wiele alternatyw dla Omegle. Co więcej, wiele z nich było jeszcze bardziej funkcjonalnych i wygodnych. I co najważniejsze — z doskonałą moderacją, której Omegle czasami brakowało.

Wśród najciekawszych analogów Omegle są następujące:

  1. Chatrandom. Strona ma szerszą funkcjonalność w porównaniu z Omegle. Na przykład, tutaj możesz wybrać z kim chcesz się komunikować — z mężczyznami, kobietami lub parami. Ponadto, można szukać rozmówców za pomocą geolokalizacji. Istnieje również funkcja wieloosobowego pokoju dla rozmów (chat room). Jest to świetna opcja, jeśli czujesz się nieswojo rozmawiając tet-a-tet, ale chcesz znaleźć nowe znajomości.

  2. Omegle Alternative. Ten alternatywny Omegle jest pozycjonowany przede wszystkim, jako platforma dla randkowa do zaprzyjaźnienia się z dziewczętami na całym świecie. Strona ma bardzo dobrą moderację, a darmowa wersja próbna jest dostępna dla użytkowników pod adresem https://omeglealternative.com/pl. Możesz wypróbować wszystkie dostępne narzędzia i zdecydować, czy ten format jest odpowiedni dla Ciebie.

  3. Shagle. Funkcjonalnie, strona jest bardziej podobna do Chatrandom niż Omegle. Tutaj możesz również wybrać z kim chcesz porozmawiać — z mężczyznami, kobietami lub parami. Do Twoich usług jest filtr geograficzny — Shagle działa w ponad 70 krajach. Wśród ciekawostek — wirtualne prezenty dla rozmówców.

  4. Chatroulette. W dużej mierze kopiuje funkcjonalność Omegle, a w 2010 roku strona była jego głównym konkurentem. Jednak z powodu niemal całkowitego braku moderacji Chatroulette szybko straciła swoją publiczność. Teraz ten webchat doświadcza swego rodzaju odrodzenia i stopniowo staje się coraz bardziej popularny. Administracja teraz kładzie większy nacisk na jakość moderacji niż wcześniej.

Istnieją dziesiątki, a nawet setki alternatyw dla Omegle. Jedni tylko kopiują podstawową funkcjonalność, inni oferują naprawdę przydatne funkcje. Więc, na pewno, nie warto ograniczać się tylko do jednego webchatu. Wypróbuj różne warianty, użyj zaawansowanych ustawień, zapoznaj się i komunikuj z ciekawymi ludźmi w dowolny sposób.

Nowoczesny czat wideo — nie jest stratą, ale oszczędnością czasu

Wyobraź tylko, ile czasu stracisz, jeśli spotkasz się i porozmawiasz w realnym świecie? Randki w prawdziwym życiu mogą być bardzo kłopotliwe. I bądźmy szczerzy, nie wszyscy ludzie są w porządku z zapoznaniem się, na przykład, na ulicy. Przede wszystkim to dotyczy dziewcząt.

Po zapoznaniu się przez internet można oglądać dziesiątki kandydatów, przeglądać profile w serwisach społecznościowych lub randkowych, czatować, omawiać ciekawe tematy. I co najważniejsze — nawet przed pierwszym prawdziwym spotkaniem, zrozumieć, czy jesteś gotowy przenieść swoją randkę do offline i spróbować zbudować związek z tą osobą. Miałeś już pewnie sytuacje, w których pierwsza randka po prostu nie wyszła, po czym komunikacja z po prostu się zatrzymała. To, po pierwsze, nie jest zbyt przyjemne dla was obu. A po drugie, zajmuje to cenny czas. Tak, i pieniądze, jeśli zdecydujesz się siedzieć czas w kawiarni, pójść do kina, i tak dalej.

Więc, czy powinieneś odmówić sobie możliwości zapoznania się online, jeśli naprawdę jest to wygodniejsze, szybsze i bardziej skuteczne? Co więcej, badania potwierdzają, że pary, które poznają się online, okazują się być silniejsze. I tak, liczba rozwodów wśród „par online” wynosi 6%, a dla „par offline” — 8%. Różnica, jakkolwiek nieznaczna, ale nadal istnieje.

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content