Rząd ogłasza narodową kwarantannę od 28 grudnia. W sylwestrową noc zakaz przemieszczania się

Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową – poinformował dzisiaj podczas konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski. Zamknięte będą m.in. hotele i stoki narciarskie, zmiany dotkną również handel. Nowe obostrzenia mają być odpowiedzią na wciąż wysoką skalę dziennych zakażeń koronawirusem i wysoką liczbę zmarłych na COVID-19.

Sylwester na nowych zasadach

Noc sylwestrowa to szczególny dzień w roku. Każdy z nas chce go spędzić w gronie przyjaciół i rodziny. W obecnej sytuacji jednak wszelkiego typu imprezy i zgromadzenia stwarzają niezwykle groźne warunki do dalszej transmisji koronawirusa. A co za tym idzie, są bardzo niebezpieczne dla nas i naszych bliskich. Dlatego zostań w domu i nie organizuj imprez i spotkań towarzyskich poza gronem domowników. Podobnie jak inne liczne kraje europejskie, również Polska wprowadza ograniczenia w tym dniu.

Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.

Nowe zasady bezpieczeństwa – od 28 grudnia do 17 stycznia

Przedłużamy etap odpowiedzialności i wprowadzamy dodatkowe ograniczenia. Wszystko po to, aby przerwać transmisję COVID-19 i jak najszybciej wrócić do normalności. Nowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r., czyli do końca przerwy szkolnej. Co się zmieni?

Ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe
Ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze.

Zamknięte stoki narciarskie

Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego

10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym

Przedłużamy dotychczasowe zasady i ograniczenia:

Zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -16:00 (wyjątkiem są półkolonie)
Ograniczenia w transporcie zbiorowym:

– 50% liczby miejsc siedzących, albo

– 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

Ograniczenia w miejscach sprawowania kultu religijnego – max. 1 os./15m2

Udział w zgromadzeniach – max. 5 osób

Zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji

Zamknięte siłownie, kluby fitness i aquaparki

Ograniczenie w sklepach – max. 1 os./15m2

Godziny dla seniorów – od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00

Zamknięte restauracje. Posiłki wyłącznie na wynos lub dowóz

Żłobki i przedszkola funkcjonują bez zmian

Zdrowe i bezpieczne święta Bożego Narodzenia

Przed nami święta Bożego Narodzenia, które zawsze były czasem spotkań rodziną i przyjaciółmi. Tegoroczne będą jednak różniły się od tych z poprzednich lat. Nadchodzące dni to sprawdzian z odpowiedzialności dla wszystkich Polaków. Sprawmy, aby oczekiwanie na szczepienia przeciwko COVID-19 było bezpieczne dla nas i naszych bliskich. Zastosuj się do obowiązujących ograniczeń – święta spędź w ze swoimi domownikami, nie organizuj dużych spotkań. Pamiętaj, że obowiązuje ograniczenia liczby gości, których możesz zaprosić – jest to łącznie maksymalnie 5 gości poza osobami, które na stałe ze sobą zamieszkują.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
78 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Odyseusz
2 lat temu

Te skurw*syny nie odpuszczą ! Robią to samo co Niemcy tylko dlatego aby zniszczyć gospodarkę i coraz bardziej zniewolić Polaków ! Czyli kaganiec na twarzy nic nie pomaga , to narzędzie za pomocą którego próbują społeczeństwo jak bardzo mogą zniewolić !

odp
2 lat temu
Reply to  Odyseusz

jak proponowali odwołać Kaczyńskiego to pora na innych bo już mam dość jak nie Morawiecki to teraz następny frajer się w to wpycha jak się nie radzi to zostaje tylko zew natury bo przy takich stylu to lecimy na dno a coraz więcej ludzi będzie uciekać bo stolica sobie nie radzi szukajcie boga…….. powodzenia

Bolek
2 lat temu
Reply to  Odyseusz

Polecam Zanzibar -obecnie raj na ziemi.Nie mają znaczenia barwy polityczne.Na świecie i w Europie rządy dominujące są lewicowo – liberalne i wprowadzają takie samy ograniczenia jak dobra zmiana u nas.Toczenie piany nienawiści co najwyżej poprawi Ci humor.Opozycja zrobiła by to samo jak by była u władzy a podejrzewam że poszłaby dalej w ograniczeniach by tylko przypodobać sie brukselskiej biurokracji.Zdrowia życze

Odyseusz
2 lat temu
Reply to  Bolek

Tu nie chodzi o toczenie piany i bardzo dobrze sobie zdaję sprawę że zarówno rządzący jak i tzw opozycja siedzą w jednej kieszeni. Boli że zabierają nam wolność a My dalej udajemy że wszystko jest w porządku dla naszego dobra !

Bolek
2 lat temu
Reply to  Odyseusz

Oczywiście że mnie też krew zalewa na ograniczenia ale spójrz na Szwecję gdzie do tej pory jakby ich wolność na tle innych państw nie była ograniczana że względu na koronowirusa.Ich król w wywiadzie telewizyjnym że smutkiem stwierdził – „zawiedliśmy ” czym przyznał się do klęski dotychczasowej polityki i szybko to państwo wprowadza ograniczenia wolności jak inne państwa bo wydaje się że to jedyna droga jeżeli nie do pokonania epidemii a przynajmniej ograniczenie jej negatywnych skutków.Inna sprawa że niejako przy okazji ograniczeń istnieje pokusa u każdej władzy wykorzystania tej sytuacji dla własnych interesów i tu rzeczywiście zagrożenie istnieje dla naszych wolności

Odyseusz
2 lat temu
Reply to  Bolek

A czy nie zauważyłem że pod przykrywka corona wirusa nagle z Ziemi zniknęły wszystkie inne choroby !W 2020 roku zanotowano spadek zachorowań grypy w stosunku do roku 2019 aż o 98 % cud poprostu cud ! Oni wszyscy realizują czarny scenariusz ludzkości na zlecenie zwolenników wielkiego resetu czyli NWO !

anna
2 lat temu
Reply to  Odyseusz

nic nie zniknęło,tylko umiera 2 razy tyle ludzi niż rok temu,myj ręce i siedz w domu!

Odyseusz
2 lat temu
Reply to  anna

Może umiera dwa razy więcej ludzi bo szpitale pozamykane ! Bo nie leczą raka, bo człowiek z zapaleniem wyrostka umiera na schodach ! Włącz babo myślenie !

Janusz
2 lat temu
Reply to  Bolek

Jasne.Wszyscy jedziemy do Zanzibaru bo tam jest raj na ziemi i nie trzeba pracować bo pieniądze leżą na ulicy jak 50 lat temu w USA.

Piotr
2 lat temu

PiS to największe zło po 1989 r Nie po nie sld tylko PiS

anna
2 lat temu
Reply to  Piotr

PO i tusk to najwieksze zło w ostatnim 1000 leciu!

obywatel
2 lat temu
Reply to  anna

Jak to Arłkowicz (czy jakoś tam) – po ch…… ci tyle szpitali. Polikwidowali laboratoria
, bo jak mówiła Kopacz – ” mamy wszystko pod kontrolą (a sars jej nie posłuchał).
Osiem lat rządzili , pozostawili po sobie to co Sienkiewicz mówił „ch…, du… i kamieni kupa”- a dzisiaj wmawiają, że tylko ONI mogą być zbawicielami.

As
2 lat temu
Reply to  obywatel

Ale nikt tak kraju jak teraz nie zadłużał. W tym roku 240 miliardów w przyszłym ok. 150

obywatel
2 lat temu
Reply to  As

Taki teraz mamy klimat, natura tak chciała – cóż zrobić!

Ziutek
2 lat temu

A KTO POLAKOWI ZABRONI?!
POJDZIE NA SYLWESTRA UPIJE SIE ,POBAWI Z KOLEGAMI
NA POLAKA NIE MA MOCNYCH

obywatel
2 lat temu
Reply to  Ziutek

Albo na strajk kobiet – jak Lampart – aby dopadł ją wirus , a później takie coś rozsiewa to w kraju i na zachodzie (Brukseli) , chce utrzymać w tajemnicy – co tam inni i jeszcze obrażona , że telewizja ujawniła. Natura ją pokarała za bezmyślność.

anna
2 lat temu
Reply to  obywatel

w tvn ,ani słowa o tym ,ze lampart ma wirusa,tvn same klamstwa cała dobę

obywatel
2 lat temu
Reply to  anna

I jeszcze się skarży, Kalisz mówi o przestępstwie (zapomniał że miała obowiązek moralny, etyczny, społeczny, bo tylu ludzi naraziła).a przestępstwo to popełniała notorycznie Lempart. TVN i Wyborcza – dwa media !!!!!!!!!!!!!!!!

obywatel
2 lat temu
Reply to  anna

W TVN teraz postkomunistka – Nowacka chce się dowiedzieć kto ujawnił dane o wirusie u lampart – a tu tylko SYGNALISTA (będący pod ochroną przepisów prawa europejskiego – w interesie społecznym, publicznym) .

Alf
2 lat temu

Rząd coraz bardziej odbija nas od ściany do ściany. Działania są coraz bardziej chaotyczne. Retuszowanie wyników i czekanie na zbawienną szczepionkę widać nie wystarczyło . Mamy najwyższy wskaźnik zgonów od 1946 . Jest bardzo utrudniony dostęp do specjalistów lub wręcz go brak. Zdecydowana większość planowanych zabiegów jest odwoływana , bo min. większość personelu przechodzi na COVID zachęcona podwójnymi poborami , których póki co na razie nikt jeszcze nie widział. Tymczasem Pani Emilewicz mówi ,że to ludzie nie korzystają z opieki bo się boją.Coraz więcej osób targa się na własne życie , bo nie działają poradnie psychologiczne i psychiatryczne i nie mają znikąd pomocy. Ludzie z zamkniętych branż wyprzedają resztki majątku i zapożyczają się , czekając od października na obiecaną pomoc przez rząd.Ale o tym nie usłyszycie w TVPIS .

obywatel
2 lat temu
Reply to  Alf

Jak wszyscy na około – Niemcy, Francja, i inne. Wszyscy szukają jakiegoś wyjścia bo nikt jeszcze się z tym nie borykał – od ściany do ściany.
Można jeszcze popuścić (tak jak Szwedzi) jak w dawnych czasach bywało np .w średniowieczu,
pozostawić to naturze – a co tam życie ludzkie!!!
Takie tu bzdurne narzekania a to że pozostawiono samych sobie z innymi chorobami to prawda
– mają ich gdzieś a później tylko „w tym zmarły osoby z chorobami towarzyszącymi”.

Alf
2 lat temu
Reply to  obywatel

Mamy wyższy współczynnik śmiertelności niż wspomniane przez Ciebie Niemcy , Francja a nawet Włochy. Poznaj dane i pisz dalej.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Alf

Przecież o tym wiem i aż dziw że to dopiero teraz wprowadzono zaostrzenia a wcześniej Polakom mydlono oczy i liczono na cud .
Te statystyki w Polsce to tak jak z płacami w Polsce ze średnią krajową (tak lepiej wygląda).

Neltah
2 lat temu
Reply to  obywatel

W Szwecji najmniej ludzi umarło od początku srandemii, a konkretnie 2000 od marca do lipca. U nas natomiast codziennie umiera po 500 zdiagnozowanych ,natomiast ogółem jest około 2000 miesięcznie. Takie są polskie statystyki. Szwecja uratowała swój kraj,gospodarkę i służbę zdrowia przed paraliżem. Polska niestety jest w ciemnym ogonie Europy za Niemcami, Francją

anna
2 lat temu
Reply to  Alf

za to w tvn usłyszysz

HH-X5N-QY
2 lat temu

Ludzie, tak szczerze. Mija już rok. Czy wy na poważnie wierzycie że to co się dzieje to jest walka z rzekomą pandemią ? Czy myślicie że jak mamy XXI wiek i tyle swobód i dostępu do różnych dobrodziejstw to nic już złego nas nie może spotkać w skali globalnej ?

obywatel
2 lat temu
Reply to  HH-X5N-QY

Statystycznie dowiedziono, że około 30 % populacji się uodporni (tak według statystyk analityków) to czy według ciebie reszta ma zdechnąć i należy wszystko pozostawić naturze ?????

Piotr
2 lat temu
Reply to  obywatel

Jak epidemia co ty gadasz Jakoś w tym roku nie ma grypy tylko covid i to bezobjawowy

Alf
2 lat temu
Reply to  Piotr

Tak wygląda pudrowanie statystyk w naszym wydaniu

obywatel
2 lat temu
Reply to  Piotr

A gdzie jest słowo epidemia??? A co do reszty to zgoda, wszędzie tylko Covid

  • i nie tylko grypa zniknęła z Polski , wiele innych chorób też.

Wygląda na to że w Polsce tylko COVID jest w stanie przeżyć , panoszy się wszędzie – oprócz kościołów (śmieszne to).
W galeriach, hotelach, siłowniach, na ulicach covid się panoszy ,oprócz kościołów?????? (Tacy sami siewcy śmierci jak Lempart)

obywatel
2 lat temu
Reply to  obywatel

Naród Polski , Tarnobrzeski -katolicki modli się o ochronę przed zarazą – a tu nic, zaraza jak była tak jest i nawet chyba księży każe (Dominikanie w Tarnobrzegu). Czyżby Bóg opuścił ten Kraj ?????

vit
2 lat temu
Reply to  obywatel

tumanie – zaraza jest na całym świecie a wiara jest podstawą cywilizacji nie tylko europejskiej

obywatel
2 lat temu
Reply to  vit

Podstawą cywilizacji jest postęp głąbie – niezależnie od jakiejkolwiek wiary.
Jakbyśmy się opierali na dawnych naukach kościoła – to do tej pory medycyny by nie było????

eskop
2 lat temu
Reply to  obywatel

nie kłaM i nie poddaj się demagogii bo kościoły tak jak sklepy ,apteki mają wprowadzone specjalne warunki sanitarne

anna
2 lat temu
Reply to  Piotr

za dużo tvn

wstyd
2 lat temu

anglicy już kują polacy nie zobaczmy jaka jest przepaść miedzy jednym ad rugim państwem a raptem nas dzieli 1800 km

obywatel
2 lat temu
Reply to  wstyd

Ale Anglia już się nie ogląda na Unię – a tu trzeba czekać aż unijne instytucje dopuszczą do stosowania !!!! I znowu winny tylko PIS – zastanówcie się co piszecie.

Piotr
2 lat temu
Reply to  wstyd

To jedz do Anglii i się zakluj

odp
2 lat temu
Reply to  Piotr

chce ale nie zakuć się tylko tam wrócić bo już mam dość porazek rp

walt
2 lat temu

na pasterkę tak na Sylwestra wcale 🙂

o i wiadomo kto rządzi.

wy robaki dostaniecie mandaciki jak wychylicie nosek a rodzina radia maryja jak się bawiła to prokurator od zera umorzył.

anna
2 lat temu
Reply to  walt

w tvn tak mówili?

obywatel
2 lat temu
Reply to  anna

I w wyborczej pisali…………………..

obywatel
2 lat temu
Reply to  obywatel

W środę decyzję o wprowadzeniu poważnych obostrzeń ogłosiła Słowacja. Od soboty 19 grudnia do 10 stycznia nie tylko zamknięta będzie większość sklepów, będą też obowiązywać ograniczenia w przemieszczaniu się. Z domu będzie można wychodzić tylko w uzasadnionych powodach, jak na przykład do pracy, na zakupy czy do lekarza. Zakaz nie dotyczy też spacerów na terenach zielonych i uprawiania sportu na zewnątrz, w tym jazdy na nartach. W okresie świąt w spotkaniach mają uczestniczyć członkowie maksymalnie dwóch gospodarstw domowych. 

I po wyjeździe do Słowacji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111

walt
2 lat temu
Reply to  obywatel

u Urbana 🙂

walt
2 lat temu
Reply to  walt

o koszerną proszę mnie nie podejrzewać bo gdy ja ją w liceum bojkotowałem to Wy jeszcze spijaliście z ust Szechterowych wszystko niczym z ust jakiegoś proroka.

ale nie wstydziłbym się michnikowszczyzny nawet czy plastkiowego tefałen jeśli miałbym porównywać do od rzeczy lisickich,sieci karnowskich czy gazety towarzysza sakiewicza.

forty
2 lat temu
Reply to  walt

co tak polubiłeś Sakiewicza że własnymi tytułami go obdarzasz .Jest taki trend u komuchów by wyzbywać się tego swojego wizerunku który pasował im w czasach komuny a teraz przylepiają je nawet na obsłych drzewach i udają demokratów.

bifor
2 lat temu
Reply to  walt

tylko dureń lewacki porównuje te sytuacje

walt
2 lat temu
Reply to  bifor

no jasne bo za krwawego Jaruzela godziny policyjnej na Sylwestra nawet w Stanie Wojennym nie było 🙂
swoją drogą ma to swój wymiar jak bojownik o wolność,pączek w maśle prlu,doktor praw,gwiazda młodzieżowych filmów wylądowała,że jego wyzwolenie,powstanie z kolan karykaturalne bardziej jest niż schyłkowy Jaruzelski uchodzący za krwawego dyktatora.

Bozo
2 lat temu

Trzeba być niezłym lemingiem żeby przyjąć ten mandat w sylwestra

obywatel
2 lat temu
Reply to  Bozo

Ale żeby zakazać przemieszczania się w Sylwestra, trzeba by było zmienić ustawę (konstytucję -prawo do przemieszczania się), albo wprowadzić stan klęski żywiołowej. Rozporządzeniem, które wprowadzi taki zakaz można sobie co najwyżej ścianę wytapetować .

PRZEMO
2 lat temu
Reply to  obywatel

TO WYJDZ PO 19,JAKI MASZ PROBLEM PRAWNIKU Z BOŻEJ ŁASKI

obywatel
2 lat temu
Reply to  PRZEMO

Ty mądralo – tam na dole jeszcze jeden taki – niejaki JAN .
Nie odzywaj się postkomunistyczny Milicjancie , prokuratorze , prawniku – czy jak ci tam ???
No ale tacy jak wy to Konstytucje zawsze mieliście w d…..

PRZEMO
2 lat temu
Reply to  obywatel

mylisz się ,w sweterkach z napisem konstytucja chodzą właśnie stare komuchy co im pis zmniejszył emerytury,stare sbeki,ubeki,milicja oni są za platforma ubywatelska,zeby było tak jak było kasta

obywatel
2 lat temu
Reply to  PRZEMO

– Jestem przekonany, że te rozwiązania są niekonstytucyjne. Żeby wprowadzić zakaz przemieszczania się, należałoby uchwalić ustawę. Władza unika (…) ustaw, uniknęła wprowadzenia stanu klęski żywiołowej – tłumaczył Rzecznik Praw Obywatelskich, 

obywatel
2 lat temu
Reply to  obywatel

Dopisek do Przemo!!!!!!!!!
Następny prawnik z bożej łaski – co.
Ty to chyba aplikacje robiłeś w tutejszej prokuraturze (co chciała zamknąć niewinnego człowieka na 25 lat) albo w tutejszym sądzie (co skazali go na 25 lat co w dupie mieli dowody – tacy sędziowie co w dupie mają prawo)

  • przestań bredzić!!!!!!!!!!!!!!!!
O co chodzi?
2 lat temu

Może ktoś mnie oświeci dlaczego nasz mister zdrowia nie leczy warunkowo amantadyną? Tym lekiem, którym doktor Bodnar z Przemyśla wyleczył skutecznie ponad 500 chorych z Covid 19. Kilka dni temu dziennikarz w Polsacie zapytał ministra zdrowia dlaczego nie stosują w leczeniu chorych skuteczną amantadynę, którą koszt leczenia jednego chorego wynosi 10zł tylko stosują Remdeswir firmy Gilead Sciences(amerykański koncern farmaceutyczny) który kosztuje dla tylko jednego pacjenta 10 tyś złotych??? Minister odpowiadając zaczął mocno błądzić… Wiecie o co tu chodzi? Każdy kumaty zrozumie jak nas w ch. robią. Wygląda, że lepiej aby ludzie umierali niż leczyć ich tanio i skutecznie… Z łatwością błądzącym(rządzącym) zamyka się nie swoje firmy i biznesy. Ręce opadają…

obywatel
2 lat temu
Reply to  O co chodzi?

Dobre – też ten z solidarnej polski (chyba wiceminister sprawiedliwości ) -że tym go wyleczono.
No ale tego specyfiku brak w aptekach – kto pierwszy wiedział – ten wykupił !!!!!!!!!!!!!!!!

odp
2 lat temu
Reply to  O co chodzi?

skoro jest wojsko amerykanskie w polsce to polska da zarobić firmie z usa

PRZEMO
2 lat temu
Reply to  odp

Dobrze że jest amerykanskie bo za tuska angela kazała zlikwidować Wojsko Polskie

forju
2 lat temu
Reply to  O co chodzi?

Min.Zdrowia mówił że jest zlecone badanie i na dniach N. Instytut Leków wyda opinię .

jan
2 lat temu

tylko przypomnę
że bez wprowadzenia stanu wyjątkowego / wojennego
takie pomysły
są po prostu
PRAWNIE
GÓWNO WARTE
nie dajcie się nabierać

Alf
2 lat temu
Reply to  jan

Zgadza się. Chaosu ciąg dalszy. Podobno trwają dopiero prace nad wprowadzeniem przepisów umożliwiających wprowadzenie godziny policyjnej.

odp
2 lat temu
Reply to  Alf

no to co muszą zrobić polacy którzy chcą weto na co się dzieje bo już nie chce słuchać tego chłamu z ust premiera i ministra zdrowia i jako urodzony i wychowany w tym państwie stawiam warunek odwołania ich ze stanowiska bo mam takie prawo które jest wymienione w konstytucji

Alf
2 lat temu
Reply to  odp

Nic. Niestety , ale w ludziach jest teraz jakaś murzyńskość jak to powiedział kiedyś Sikorski. Zobojętnieli na wszystko. Inna sprawa ,że póki co nie dzieje się nikomu wielka krzywda jakaś. Trzeba to przeczekać. Inna sprawa ,że kiedy będzie realne zagrożenie np. niepodległości , prawie wszyscy pogodzą się z tym w zamian za miskę ryżu jak to kiedyś ktoś powiedział

hanna
2 lat temu
Reply to  Alf

Już dawno wprowadzone i nie podobno tylko napewno,władza działa nie tak jak za platformy ubywatelskiej

PRZEMO
2 lat temu
Reply to  jan

idz na policje i im to wytłumacz,a nie pier.dol głupot

łysy
2 lat temu

U Arabów jak wprowadzili takie ograniczenia swobód obywatelskich i restrykcje to lud wyszedł na ulicę i skończyło się to rozpier…. Libia, Egipt obalenie rządu, Syria – wojna domowa.

odp
2 lat temu
Reply to  łysy

nie tylko na obszarach afryki tak się dzieje tez i w europie jest podobnie francja i anglia chce aby się już to skończyło wiec mam dość tego co robią niemcy i po nich każdy małpuje nawet małpy mają swoje zdanie a są podobni do człowieka……….

obywatel
2 lat temu
Reply to  odp

W Republice Południowej Afryki naukowcy odkryli nową mutację koronawirusa. Możliwe, że powoduje ona ciężki przebieg choroby u młodych ludzi. To nie pierwsza mutacja tego wirusa.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-rpa-naukowcy-odkryli-nowa-mutacje-koronawirusa,nId,4937095#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

smile
2 lat temu

Na Sylwestra spotykamy się wszyscy przed dyżurującą apteką…)

łysy
2 lat temu
Reply to  smile

Na mieście nie będzie nikogo może tylko okoliczne wsie wyjdą przed domy o 12. Kto by się kiedyś spodziewał że taki będzie sylwester 2020/2021 a pamiętacie sylwestry z lat 90tych nad starą fontanną i potem na placu czerwonym jak go przebudowali to było tyle ludu że nie było jak się przecisnąć i pokazy fajerwerków z dachu Kaprysu które trwały 15 minut – Piękne lata 90te!

Neltah
2 lat temu

Nie żyjemy w państwie centralnie sterowanym. Dziś nie może tak jak 40 lat temu wyjść sobie jakiś generał, sekretarz czy wysoki urzędnik i wydać dekret ,że od jutra będziemy karać ludzi za wychodzenie z domu, że zakażemy działalności. Nie ma takiej władzy w centrum aby wpływać centralnie na obywateli kraju za pomocą dekretów,zarządzeń lub „przepisów” jak oni to ładnie nazywają. Skur..syny nic nie wprowadzą, mogą tylko gadać. Czekam aż naród się ogarnie i postawi się władzy na serio. No to już widzę co niebawem będzie w Warszawie, przedsiębiorcy już nie odpuszczą i wywiozą ich na taczkach prosto z sejmu. Ludzie obudźcie się, to jest bezprawne i postawcie się i koniec. Nie dajcie się, sa media, jest internet, je.ać tych wszystkich urzędasów po kolei! Nie mają prawa niczego zamykać ograniczać, jeśli będą, nagrywać,zgłaszać, publikować, walczyć w sądach ,nie dajcie się tej bandzie na górze! Komuna się skończyła w 1989 i nie może wrócić! Najlepsza nazwa to „ukaz” ,takie ukazy wychodzą codziennie ale coraz mniej obywateli się na to nabiera. Zatem sylwester odbędzie się normalnie na ulicach miasta jak co roku. Jeśli ktoś myśli że w sylwester policja zacznie jeździć po ulicach i wyłapywać grupy bawiące się, to jest w błędzie, bo to… Czytaj więcej »

Janusz
2 lat temu
Reply to  Neltah

Araby już dawno by wyszli na ulicę za te wszystkie ograniczenia i restrykcje dlatego oni tak nienawidzą demokracji.

żarcik
2 lat temu
Reply to  Neltah

takich mędrców lewackich jest coraz mniej sami się wykruszają robiąć to co ty proponujesz COVID NIE PATRZY NA POGLĄDY I GŁUPOTĘ .Powiedz ile minus jest po strajkach macic. POPATRZ NA ŚWIAT ,NA EUROPĘ wszędzie są zakazy ,godziny policyjne.,

Piotr
2 lat temu

Komuna wróciła

odp
2 lat temu
Reply to  Piotr

jak by komuna wróciła to by każdy skakał z drzwi do drzwi za zmiana pracy a nie jak teraz pracodawca nie ma ludzi daje więcej na godz. i dalej nie ma pracowników raczej mi sie to kojarzy z rozbiorami za dużo chcę rządzić i może powinny wrócić rok 1025…..

Mieszkaniec
2 lat temu

We wrześniu bieżącego roku belgijscy lekarze i personel medyczny wystosowali list otwarty do władz i mediów swojego kraju przedstawiając rzeczywistą sytuację związaną z zakażeniami koronawirusem, wprowadzonymi obostrzeniami i konsekwencjami z tego wynikającymi dla całego społeczeństwa. List podpisało 394 lekarzy, 1340 pracowników służby zdrowia i 8897 obywateli. My, polscy lekarze medycyny i pracownicy służby zdrowia w pełni zgadzamy się z tezami zawartymi w liście kolegów z Belgii (…) Oczekujemy otwartej debaty, w której wezmą udział eksperci, bez jakiejkolwiek formy cenzury. Po początkowej panice dotyczącej Covid-19, fakty obiektywne pokazują teraz zupełnie inny obraz – nie ma już medycznego i naukowego uzasadnienia dla kontynuacji stosowanych obostrzeń. Obecne zarządzanie kryzysowe stało się całkowicie nieproporcjonalne do zagrożenia i powoduje więcej szkody niż dobra. Wzywamy do zakończenia nieuzasadnionych działań i natychmiastowego przywrócenia normalnych, demokratycznych zasad funkcjonowania Państwa, struktur prawnych, wszystkich naszych swobód obywatelskich oraz przestrzegania praw człowieka. „Lekarstwo nie może być gorsze niż problem”…”
(LIST MOŻNA PODPISAĆ NA STRONIE: LISTLEKARZY PL) .

korset
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

we wrześniu takich mędrców było sporo, w grudniu jest ich znacznie mniej, niektórzy zmądrzeli ,niektórzy odeszli w swojej „mądrości” – wybór zawsze jest, tylko rozumu często brak

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
78
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content