Tarnobrzeg: Sygnalizacja świetlna na wyremontowanym skrzyżowaniu nie jest bezkolizyjna ale jest dopasowana do natężenia ruchu

Dlaczego remontując skrzyżowanie nie poszerzono go i nie zrobiono go w pełni bezkolizyjnego, z osobnymi pasami dla każdego kierunku? – pyta czytelnik w e-mailu przesłanym na adres naszej redakcji, z prośbą o odpowiedź. Pytania czytelnika przesłaliśmy do rzecznika UM Tarnobrzeg, Wojciecha Lisa.

1. Dlaczego remontując skrzyżowanie nie poszerzono go i nie zrobiono go w pełni bezkolizyjnego, z osobnymi pasami dla każdego kierunku?

Rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis: W ramach dofinansowania ze środków rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Finansów była możliwość zgłoszenia jedynie remontu drogi wojewódzkiej.

Remont drogi polegać może jedynie na wykonaniu w istniejącym obiekcie budowlanym robót budowlanych polegających na odtworzeniu stanu pierwotnego przy dopuszczeniu zastosowania wyrobów budowlanych innych niż w stanie pierwotnym. Dlatego też do dofinansowania zgłoszony został remont drogi bez zmiany jej parametrów technicznych.

W ramach zadania zmieniony został program sygnalizacji świetlnej dostosowany do istniejącej geometrii skrzyżowania i natężenia ruchu. Wprowadzona sygnalizacja świetna poprawiła bezpieczeństwo ruchu, zapewniła wymaganą przepustowość oraz minimalizację strat czasu dla pojazdów opuszczających skrzyżowanie.

2. Dlaczego studzienki ściekowe i kanały zostały obniżone względem drogi, czyli już od początku nie zlicowane z nawierzchnią ( jedzie się jak po dziurach)?

Rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis: Wszystkie studzienki i wpusty zlokalizowane w jezdni zostały dostosowane do istniejącego poziomu drogi.

3. Dlaczego odcinek skrzyżowania Wyszyńskiego-Zwierzyniecka wymaga przejechania przez hopkę na skrzyżowaniu, podobnie jak ma to miejsce na przejeździe z Wyspiańskiego na Moniuszki. Nie rozumiem czemu nie da się wypoziomować tego do poziomu, którego nie czuć przy przepisowej prędkości 50km/h.?

Rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis: Remont drogi na wskazanym odcinku został zaprojektowany i wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami.

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
59 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Melnik
10 miesięcy temu

Odpowiedzią jest taniość, wszystko dało się zrobić, ale jak od razu miało być tanio to są efekty. Ale nie oszukujemy się jest dużo lepiej niż było, dobrze, że zrobili. Szkoda, że nie zrobili bezkolizyjnych, następna szansa za kilkanaście lat, oby tylko nie wyprzedali gruntów przy drogach bo wtedy będzie kiszka Franciszka. Teraz trzeba polepszyć parametry Zwierzynieckiej, Moniuszki, Skłodowskiej oraz nie pogorszyć Kwiatkowskiego. I czekamy na na obwodnicę wraz z odpowiednimi zjazdami. Oby się udało nie pogarszać dróg tylko polepszać, dosyć zwężania. Niech moc będzie z Tarnobrzegiem.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Melnik

„Piniędzy ni ma i nie będzie ” – to jest odpowiedź. Można było zrobić ale miasto musiało by do subwencji dołożyć – ale skąd jak teraz tylko na kolekcję potrzeba, ściankę wspinaczkową.
Miasto nie ma kasy ????

wasyl
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Zabrać ze ściany wspinaczkowej, drogi ważniejsze od pierdoly jaka jest scianka. Uwazam, ze brak forsy , nie utrzymywać nie dochodowego kibla , ale w UM nikt nie szuka oszczędności. Jakie miasto taka rada , kupa urzędników siedzących w pokojach ,nikogo nie widać na mieście aby można podejmować decyzje dotyczące naprawy , po co kolekcja . Forsa wydawana bez głowy , asa ważniejsze sprawy niż te w/w.

Jan
9 miesięcy temu
Reply to  wasyl

100% racja i prawda !!!

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Jan

Nie da rady zabrać – niektórzy dla zaspokojenia swojego hobby są w stanie zrobić wszystko – byleby nie za swoje !!!!!!!!!!!!!!!!

anna
9 miesięcy temu
Reply to  Melnik

no i Łokietka , litości prosimy juz 4 go Prezydenta …

Obojętność
9 miesięcy temu
Reply to  anna

Zgloscie do wyborów jakiegoś człowieka na radnego to za V prezydenta będziecie mieli. Przykre to że ludzie ponad dekadę proszą się o drogę.

Mar
10 miesięcy temu

Na jezdni jest przyzwoicie, tyle że trzeba przepuścić ewentualnych rowerzystów i pieszych przy skręcie w prawo. Ciekawiej jest poza jezdnią.

odp
10 miesięcy temu

raczej nie fart oprócz kasy którą dostaje miasto bez tego nic nie zrobią….. powodzenia ale nie z tym szefem co teraz rządzi……..

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  odp

To nie zasługa miasta – remont tego skrzyżowania ???? To droga tylko wojewódzka !

obywatel
10 miesięcy temu

Gratulacje Rzecznikowi za zrozumienie słowa ” Remont ” ( bo bez wątpienia to co innego niż modernizacja czy przebudowa).
Pytanie brzmi – skoro droga została wykonana z subwencji ministerstwa – to po jakiego c…..
były potrzebne lansy w wydaniu burmistrza Bożka z urzędnikami – przecież to że wyremontowano skrzyżowanie to żadna zasługa burmistrza Bożka – on robił tam tylko za dozorcę .

Morda
10 miesięcy temu

Remont z nowym zjazdem na parking przy wieżowcach – coś tu nie gra? Czy inaczej interpretujemy ten sam przepis i definicję???

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Morda

Nie ważne jak się interpretuje (raz tak , raz tak , jak kto woli )- ważne kto tam mieszka ???

Tom
10 miesięcy temu
Reply to  Morda

Kabaret w tym urzędzie. Może któryś radny załatwił sobie zjazd do siebie pod wieżowce? Skoro tam można było zrobić coś czego wcześniej nie było

Hit
10 miesięcy temu

Nie da się tego czytać. Przecież nawet urzędnicy mówią że można wykorzystać subwnecje na remont a resztę własnym sumptem zrobić w ramach np 2 etapów, pierwszy to remont a drugi ze środków miasta na bezkolizyjne światła. I tak na prawdę niby dwa etapy a można zrobić w tym samym roku. Pan rzecznik zorientowany jak żaba w psiej budzie. Ale jakie służby taka odpowiedź. Zamiast inwestować w drogi to będziemy mieli obrazki w zamku. Szkoda słów na to wszystko. I na wiele innych co człowiek wie co się w tym mieście wyprawia.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Hit

Kasy nie było, nie ma i długo nie będzie – subwencja poszła na drogę wojewódzką a że miasto bidne to zrobiono to na co wystarczyło . Ważne, że nasadzenia BURMISTRZA zostały (a jak coś zniszczono to dosadzi).

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Hit

Tam były robione jednocześnie 2 rzeczy: remont jezdni i przebudowa ciągów pieszo-rowerowych. W ramach drugiego można było chyba poszerzyć jezdnię. No ale wtedy na części nasadzeń powstałyby pasy ruchu do prawoskrętów, co powodowałoby konflikt tego zadania z zadaniem wykonania nasadzeń.

007
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

A wykonanie zjazdu pod wieżowce(niszcząc nasadzenia) nie naruszyło już zadania z nasadzeniami zieleni? Naruszyło. Pytanie czy mieli na to zgodę. Jeżeli mieli to równie dobrze mogli ją uzyskać poszerzając skrzyżowanie o ten skręt w prawo.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  007

Ile m szerokości ma zjazd a ile m długości dwa pasy do prawoskrętu łącznie? To pierwsze wynosi trochę mniej zdaje się. A co do zgód itp. to pytaj urzędu, ja tego nie wiem.

Danek
10 miesięcy temu

Ciekawostka jest budowa wjazdu do nowo budowanych sklepów zaraz za światłami – naprzeciwko Fraca
Co będzie jak kilka samochodów będzie chcialo tam wjechać??? Całe skrzyżowanie stoi !

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Danek

Ciekawostką jest po co płacą takiemu bucowi jak rzecznik – za co ????? Ani potrzebny , ani konieczny , ba nawet nieprzydatny !!!!!!!!!!

wyjadacz
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Nie wiesz skąd pojawił się ten rzecznik w urzędzie? Podpowiem, że obecny rzecznik prasowy wcześniej pracował jako dyrektor biura poselskiego Mirosława Pluty. Dla swoich zawsze się dobry stołek na państwowym znajdzie.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  wyjadacz

To tak jak cwaniaczek Stępień (poseł z SLD), jak Burego wsadzili to kaska z zasiadania w biurze znikła, znikła także z zasiadania w radach nadzorczych z nadania (PSL) a teraz koledzy (Bożek z Plutą) załatwili mu stołeczek w radzie , w Kopalni Machów.
Tacy to pożyją ????? Czy to nie mafia????

JERZY
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Jaka Kopalnia Machów ? Przecież kopalni nie ma już ze 20 lat. Co oni tam jeszcze kopią ?

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  JERZY

Kasę dla siebie (sprzedają wszystko aby wystarczyło na wypłatke dla emerytów tam zatrudnionych)- a kasa była z NFOŚ do końca tego roku
(na pompowanie wody w Piasecznie).

Łysy
9 miesięcy temu
Reply to  JERZY

Kasiorę kopią do swoich kieszeni.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Łysy

A miasto ma z tego gó….. – tylko wrzód bo Piaseczno zostało ale politolog – burmistrz NM wziął wrzód to teraz mieszkańcy TBG płacą de facto podatki do Koprzywnicy i gdzieś tam jeszcze do gminy za Wisłą????

Mieszkaniec
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

To jest skandal

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

A tam skandal (w Machowie prawie sami emeryci zatrudnieni oraz kilku z PO). Wyprzedają majątek spółki aby tylko wypłatka dla siebie byłą.
Miasto z przejęcia Kopalni Machów ma tylko jeziorko do którego dokłada.
To taki zakład – dla emerytów – wstydu nie mają ci bezczelni emeryci.

Janusz
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ta „kopalnia siarki” to będzie jeszcze z 10 lat jak nie lepiej bo będą tak kopać i kopać dopóki będzie kasa.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Wszystko się kiedyś kończy – pewnie jak wysprzedają cały majątek na wypłaty dla siebie to się skończy – co prawda jeszcze trochę mają do sprzedania ale kupców brak ???
Tam są tacy fachowcy z tytułami mgr. inż. do koszenia traw i pilnowania pomp.

Mieszkaniec tbga
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Też będziesz kiedyś emerytem.

Urzędnik
9 miesięcy temu
Reply to  wyjadacz

A nie wiesz kto to sa nowi urzędnicy Tylko zapytac i nepotyzm gotowy do definicji

jan
10 miesięcy temu

ludzie!
stąd to trzeba UCIEEEEEKAĆ!!!!!!!

odp
9 miesięcy temu
Reply to  jan

ludzie uciekają z całej polski bo przez te wybory premiera i ministra zdrowia to już się słów nie ma a dlaczego znowu ludzie mają cierpieć z wygody nie oszczędzanie nić nie da bo nikt w polsce nie dołoży bo nie ma z czego……

Ojojoj
9 miesięcy temu

Poszerzać? Przecież naczelna zasada w tym mieście, to zwężać 🙂

Miki
9 miesięcy temu
Reply to  Ojojoj

Tu zostawili jezdnię bez zmian chociaż skrzyżowanie dało się ulepszyć, ale to trochę więcej roboty i więcej pieniędzy wymagalo

system
9 miesięcy temu
Reply to  Miki

I skutek jest taki, że przed przejściem przy zjezdzie do wieżowców cwaniaki zjeżdżają do środka szosy nawet jak się już stoi pół metra- metr na przejściu i jada jakby nie widzieli pieszego na przejściu. Doświadczyłem osobiście, nie żeby mi ktoś opowiadał.

Janusz
9 miesięcy temu

Odpowiedź nr.2 jest najlepsza.

Mieszkaniec
9 miesięcy temu

Rzecznik mówi Wszystko zgodne z projjektem i oczekiwaniami mieszkańców. My krytyki nie przyjmujemy

Mar
9 miesięcy temu

A napisał ktoś do urzędu przed modernizacją, żeby zrobić bezkolizyjne? Bo jak nie, to nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie spodziewaliście się dobudowania pasów do prawoskrętów. Możecie dawać mi minusy, ale prawda jest taka, że jak nie będziecie mieć jasnych oczekiwań wobec władz przed faktem, to po fakcie możecie mieć nie to co chcieliście.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Mar

Szanowny Panie – wychodzi na to że znowu winni mieszkańcy, bo nie napisali do burmistrza i urzędników pisma ??? A to były projekty do budżetu obywatelskiego???
Kasę biorą za myślenie mieszkańcy czy burmistrz z urzędnikami ?????
Oczekiwania to można mieć jak tacy z ul. Łokietka – ale czy się ktoś z tym liczy w urzędzie – wątpię – oni mają swoją wizję i tylko swoją a oczekiwania to spełniają tylko swoich (partyka, nowak ,parking dla urzędników pomiędzy budynkami 12 i 14 na Wyspiańskiego itd…)

Mar
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Panie obywatelu, mieszkańcy nie mogą być winni, bo nie są zarządcą dróg. Nie były to projekty do budżetu obywatelskiego, ale to ma nic do rzeczy. Kasę za administrowanie biorą urzędnicy. Tylko że to jest podobnie jak ze strzyżeniem. Jak się zapłaci fryzjerowi to ostrzyże, ale gdybyśmy na pytanie „Jak strzyżemy?” odpowiedzieli np. „Ładnie.” to niekoniecznie dostaniemy co chcemy. A mniej-więcej podobnie są skonstruowane podstawowe obowiązki prawne różnych organów: prawidłowo, bez zbędnej zwłoki, z troską o finanse publiczne. Tak więc gdy np. urzędowi bardziej przypadną do gustu 2 pasy na dojeździe do skrzyżowania z zachowaniem całej zieleni, a grupie mieszkańców 3 pasy z usunięciem części zieleni, to będzie pierwsze, bo urząd decyduje. Dlatego najlepiej jest próbować przed faktem skłonić urząd do zmiany stanowiska. No ale to samo się nie zrobi, przede wszystkim trzeba wiedzieć, jaki jest projekt itp. Co prawda po fakcie też można próbować coś zrobić, ale wtedy to jest raczej trud daremny.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Mar

Chyba na konferencji ??????

Mar
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Wyjaśnisz?

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Mar

Jak bym cie znał osobiście to bym cię skierował do osoby z Wyspiańskiego (ten parking pomiędzy budynkami nr 12 i 14 – ) tych co byli u Bożka na spotkaniu – w żywe oczy tak kłamać, że o niczym nie wie ?????
Ponoć jak mu zdjęcie pokazał jeden – to na chwilę zaniemówił a później „nic o ty nie wiem” ????????????????
Taki to burmistrz z niego.
Dziubiński cwaniakom odmówił , Mastalerz odmówił (zgodnie z wolą mieszkańców) a ten razem z preziem Turkiem z Siarkowca trzeci raz próbował budować i jeszcze bezczelnie kłamał ( jakby coś to zdjęcie z klatki jest jako dowód i pisma do mieszkańców od ćwoka ze spółdzielni.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Mar

Projekt robią urzędnicy i urzędnicy podejmują decyzje z Bożkiem – fakt.
Skoro w wielu miejscach w TBG już istnieją wytyczone pasy do zjazdów(wyznaczone na jezdni) i spełniają swoją funkcje – płynność ruchu
, to wystarczyło tylko skopiować takie rozwiązanie (chyba proste), zwłaszcza jak jest na to miejsce (tylko trochę farby).
Ale że światełko nie zaświeciło u kogo potrzeba w odpowiednim czasie to jest jak jest ??? To tylko świadczy o tym że z korzystaniem z organów służących do myślenia u naszych urzędników szwankuje.
Mieszkańcy temu nie zaradzą .
Tyle Szanowny Panie ! Dzisiaj był wypadek (kolizja) w Jamnicy – na prostym odcinku drogi , droga ekstra – kto winien ????????????????

Mar
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Co do dzisiejszych zdarzeń drogowych, to żeby nie wchodzić znowu w polemikę odpowiem żartobliwie. Winne warunki pogodowe, bo i znak Stop na skrzyżowaniu przy komendzie Policji nie uchronił dzisiaj przed kolizją.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Mar

Tak winna pogoda – kierowała samochodami – ciekawe ??????

Mar
9 miesięcy temu
Reply to  Mar

Obywatelu, ja też już się przekonałem po kilku różnych sytuacjach, że „na gębę” to można załatwiać rzeczy takie jak zamówienie określonego towaru w sklepie. W urzędach, spółdzielniach itd. pismo to podstawa (papier, mail).

Natomiast co do rozwiązań projektowych itp., to sam widzisz jak to jest w praktyce. Np. drogi pieszo-rowerowe wyznaczone na ciągach składających się ze ścieżki rowerowej i chodnika. Jaka w tym logika? Tym bardziej, że na ul. Wyszyńskiego podziałowi w budowie odpowiada już podział użytkowy. Dlatego podtrzymuję to, co wyjaśniłem powyżej: jak mieszkańcy nie będą mieć jasnych oczekiwań wobec władz przed faktem, to po fakcie mogą mieć nie to co chcieli. Następne ulice do modernizacji, z tego co kojarzę, to Zwierzyniecka Kwiatkowskiego i Kazimierza Wielkiego, także zainteresowanym radzę zorientować się w temacie, zanim będzie za późno na zmiany w projektach.

Jaś Fasola
9 miesięcy temu

A na pasie w kierunku Sandomierza pofalowania asfaltu, garby i muldy. Jak można coś takiego odebrać ? – ano można, przecież robiła lubiana w mieście firma PBI.

edward
9 miesięcy temu
Reply to  Jaś Fasola

A najlepszy jest wyjazd poprzez zatoczkę autobusową na drogę wojewódzką w Zakrzowie na wysokości hurtowni Magdalena z placu na którym składowana jest ziemia i inne materiały budowlane oraz jest złomowisko samochodowe.Wyjerzdzające z tego placu pojazdy zanieczyszczając jezdnie ziemią i kruszywem co jest bardzo niebezpieczne w przypadku hamowania.Czy ten wyjazd z tego placu jest zgodny przepisami i logiką.Czy to tylko samowola? Co na to nasze władze dbające o tą drogę.Ciekawy jestem czy tą sprawą się zainteresuje.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Jaś Fasola

Przyszły wykonawca tzw. obwodnicy ???? Ha Ha Ha – warunki spełnione już są.

Ordynacja
9 miesięcy temu

Na ul. Mickiewicza w Miechocinie wczoraj wypadek – urwane koło, zdjęcia na https://www.facebook.com/Tarnobrzeg112RatownictwoPowiatuTarnobrzeskie/photos/pcb.227717782123351/227706982124431/?type=3&theater

chyba wąskie drogi wychodzą już bokiem. Zwężajcie dalej.

rado
9 miesięcy temu
Reply to  Ordynacja

może umiejętność jazdy, brawura są bardziej powodem, wypadki były nawet na szerokich ulicach , od wieków.

Bulinka
9 miesięcy temu
Reply to  rado

na wąskiej drodze o urwane koło prędzej, zimy jeszcze nie było, a za kościołem na górce będzie ciekawie, a i umiejętności mogą nie pomóc

59
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content