Szpital w Tarnobrzegu w “złotej setce” bezpiecznych szpitali w Polsce

Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu zajął 82 miejsce w rankingu bezpiecznych szpitali w Polsce. Ranking Szpitali „złota setka” jest tworzony od lat przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz dziennik „Rzeczpospolita”.

Ranking „Bezpieczny szpital” oparty jest o badanie ankietowe dotyczące jakości świadczeń medycznych w placówkach opieki zdrowotnej. W rankingu oceniana jest głównie wysoka jakość bezpiecznej opieki, personel i jego kwalifikację, poziom diagnostyki, analiza zdarzeń i skarg, a także inne czynniki, m.in.: sposób zarządzania oraz komfort pobytu.

Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu uzyskał 747,88 punktów zajmując 82 miejsce Złotej setki szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych. Podobnie jak w ubiegłym roku, placówka zajęła 3 miejsce wśród szpitali podkarpackich.

Za najbezpieczniejszy szpital uznana została rzeszowska Pro-Familia. Na drugim miejscu rankingu znalazło Centrum Onkologii im. Franciszka Łukaszczyka z Bydgoszczy, z kolei na trzecim Centrum Medyczne w Pleszewie.

Jak wyjaśnia Centrum Monitorowania Jakości, w tym roku przeprowadzenie badania było niezwykle trudne z uwagi na obciążenie pracą placówek medycznych jak również i personelu. Jednak 182 placówki zdecydowały się na udział w rankingu.

Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
7 miesięcy temu

Strach pomyśleć co się musi dziać w szpitalach, które się nie załapały na setkę….

Anna
7 miesięcy temu
Reply to  Tomek

Wiesz… chyba nie tak trudno być w końcówce wyróżnionej setki na 182 podmioty, które zgłosiły się do oceny dobrowolnie. Gdyby to była pierwsza setka na wszystkie szpitale w Polsce to by to było wymierne i bardzo cenne wyróżnienie.

anna
7 miesięcy temu

ten szpital bez zachwytów , jest bo jest , słaba i niechetna obsługa , trudno w jakiś szczególny sposób cos tu wychwalać , może na niektórych oddziałach jest lepiej ale jak tam się dostać

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  anna

To zapewne sukces Dyrektora Szpitala – Stasiaka (jaki dyrektor taki sukces)
Ale propaganda w stylu bolszewickim – jak to można typowe średniactwo przekuć w sukces

  • ” w złotej setce” ” na 82 miejscu na 182 placówki zgłoszone (ale nikt nie wie ile zgłoszono placówek z podkarpacia).

Tu jest raczej powód do płaczu a wychwalania się – wielkie inwestycje co chwila, mało kogo przyjmują do szpitala, bo ciągle jakiś wirus na jakimś oddziale – a tu proszę , zapewne zasługa dyspozytora na Kopalni Jeziórko (dla wyjaśnienia co kto jest dyspozytor na kopalniach siarki – to ktoś kto przesyła wiadomości, odbiera telefon od pracowników, goni do nadsztygara po dyspozycje a następnie goni do telefonu aby przekazać pracownikowi dyspozycję nadsztygara lub kierownika ruchu – taki goniec i telefonista w jednym).

wasyl
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

A wcześniej kierowca wózka akumulatorowego platformiaka – dyrektor od 7 boleści. Dobrze , ze ma stołek , bo wybił się jako solidarnościowiec, nic poza tym , a co do dnia dzisiejszego postrzegany przez bylych pracowników jako cienki Bolek na ten urząd.

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  wasyl

Drugi taki z Jeziórka to prezesik spółdzielni Siarkowiec (czytaj uchwały w tej spółdzielni – w sprawie podziału nadwyżek z GZM i nadwyżki bilansowej za lata 2008 – 2012)

  • ale kwiat miasta z Jeziórka wyszedł na świeczniki Tarnobrzeskie?????
obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Aha – jeszcze są kwiatuszki z Jeziórka (obok Turka) co zasiadali lub zasiadają w Radzie Nadzorczej Spółdzielni Siarkowiec ( i radach osiedla)- niejaki lejwoda paliwoda , i krzywicki ( patrz uchwały o których powyżej – na około 2,5 mln oskubali ludzi – patrz art. 6 ust,1 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych).
Takie cudeńka co wstyd przynoszą Kopalni Jeziórka i uczciwym ludziom tam pracującym .
Jak kraść to miliony ???????????????????????????????????

dr who
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

znowu stękasz
I tak pod każdym artykułem – wszystko zle, każdy zły, każdy bez pojęcia. Czy jest choć jedna rzecz, która według ciebie Zbyszku jest ok ? – poza samym tobą idealem z patentem na wszystko
Spamujesz fora swoim bełkotem.Zaraz odpiszesz ze na pewno ze mnie potomek bolszewika komunisty itp.bo na nic innego cie nie stać

Uwazny
7 miesięcy temu
Reply to  dr who

Nie potomkiem komunisty. ale osoba ktora ma sie dobrze pracujac zle w szpitalu

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Uwazny

Ciekawe ????? Bardzo ciekawe ??????????????

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  dr who

Bredzisz – nawet Mastalerza pochwaliłem (i wielu innych). Twój bełkocik nic nie zmieni – najlepiej siedzieć cicho i udawać że wszystko w porządku.
Każdy twój wpis jednoznacznie wskazuje że jesteś tym pracusiem ze spółdzielni i co zapewne jednym z tych co macał rączki w tych rzeczach . Dla was Pan Zbyszek (jeśli mowa o tym samym) jest w porównaniu z takimi jak ty KIMŚ.
Dalsza dyskusja z takimi co nawet nie potrafią zaprzeczyć faktom jest zbędna !
Odnieś się do tematów i zaprzecz, że tak nie jest.
Pana Zbyszka to zostaw w spokoju !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dr who
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Lał
Zbyszku
Znowu spółdzielnia
Znowu bełkot
„Nawet Mastalerza” – to jakiś wykładnik twojej aprobaty
Zbyszku
Może teleporada przyniesie ulgę

Dr who
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Zbyszku
Osiągniesz spokój zostawiajac w spokoju innych
Niestety bez tego – twój spokój bez szans

M.M.
7 miesięcy temu

Ciekawe a gdzie sa drzwi przesuwne ? Bo jak inwalida wchodzi to sie moze połamać

orzeł
7 miesięcy temu

gdyby nie doktor kleszcz, zapewne bylibyśmy wyżej

zenek
7 miesięcy temu

gdzie dikladnie lezy ten tarnobrzeg?

PRZEMO
7 miesięcy temu
Reply to  zenek

tam gdzie robisz zakupy wsiurze

zenek
7 miesięcy temu
Reply to  PRZEMO

acha czyli to wioska tak myslalem u nas na wsi tez jest duzo sklepow

PRZEMO
7 miesięcy temu
Reply to  zenek

nie to duże miasto koło gębowa

As
7 miesięcy temu

To tylko smutny przykład stanu naszej służby zdrowia.

Bolek
7 miesięcy temu
Reply to  As

Zwracam uwagę że szpital zgłosił się dobrowolnie i poddał się ocenie co należy uznać za duży plus zwłaszcza że znakomita większość uchyliła się od poddania niezależnej ocenie.Pytanie dlaczego.Miejsce osiágnięte nie przynosi wstydu choć jak zawsze mogło być lepiej niemniej uważam że jest ok .

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Szanowny Panie – szkoda pracy tych co zgłosili szpital , tak jak zbędne są te certyfikaty (które są porozwieszane w różnych miejscach szpitala) papierki dla papierków, ranking rankingiem a co to wspólnego z leczeniem i chorymi.
To są takie bzdurne rzeczy , które nic nie wnoszą do leczenia chorych.
Szpitale są od leczenia a nie zbierania głupawych papierków i występowania w jeszcze głupszych rankingach.

dr who
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

kwintesencja Zbyszka – wszystko jest głupie
nie zasmiecaj forum swoimi bolączkami i urojeniami

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  dr who

Prawda boli co ????

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  dr who

Właśnie nie zaśmiecaj swoimi urojeniami forum – forum jest do dyskusji.
Musisz jeszcze poczekać – oddział psychiatryczny dopiero w budowie w TBG.

Uwazny
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

I to nie miejski tylko powiatowy Powiat ziemski juz nas dawno przegonil w kreatywności i skuteczności

Dr who
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Zbyszku
Spójrz na reakcje
Pora na wizytę

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  dr who

Każdy może się dowiedzieć kto jest w zarządzie spółdzielni i Radzie Nadzorczej i kto był (a był także policjant Z Komendy Miejskiej w Tarnobrzegu a w radzie zasiadał także były .milicjant) wystarczy to sprawdzić na stronach Krajowego Rejestru Sądowego – osoby członkowie spółdzielni mają dostęp do tych uchwał i protokołów Lustracyjnych ).Tam złodziej goni złodzieja (w SM Siarkowiec.Nadzór prawny to Radca Prawny (były) adwokaci z TBG. Ty taki co jesteś pewnie związany z tą mafią tam pracującą -nie ogłupiaj ludzi, Złodzieje okradli ludzi na około 2,5 mln złotych – wbrew prawu. Zgodnie z art. 6 ust. 1 u.s.m., wyrażającym zasadę tzw. bezwynikowej działalności gospodarczej spółdzielni mieszkaniowej, różnica między kosztami eksploatacji i utrzymania danej nieruchomości a przychodami z opłat, o których mowa w art. 4 ust. 1-2 i 4 u.s.m., zwiększa odpowiednio przychody lub koszty eksploatacji i utrzymania danej nieruchomości w roku następnym. Zasada ta ma charakter bezwzględnie obowiązujący i nie może być zmieniona unormowaniem statutowym (zob. wyrok SA w Warszawie z 6 września 2013 r., sygn. akt I ACa 458/13, Lex nr 1369267; zob. też: R. Dziczek, Spółdzielnie…, s. 206). W konsekwencji, w działalności gospodarczej spółdzielni mieszkaniowej w ogóle nie występują pojęcia „zysk” ani „nadwyżka budżetowa”. Różnica, o której mowa… Czytaj więcej »

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  dr who

Cwaniaczku – przejdź na stronę Obywatelskiego Stowarzyszenia Uwłaszczeniowego w Elblągu – tam w pliku „dokumeny” są wyroki w Sądu Karnego w Tarnobrzegu w sprawie Pana Zbyszka (bo chyba jego masz namyśli) – bydlaki chciały go wsadzić do więzienia (jeden sędzia z nadania komuny – kolega Prezia nawet nie pomógł, de facto członek tej spółdzielni) , bo cudem w SO znalazł się jeden Uczciwy).
Takie bydlęta chciały człowieka ukarać i zamknąć w więzieniu, zamknąć mu usta!!!!!!!!!!!!!!!!!

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  dr who

Słuchaj ty pracusiu spółdzielczy – w całym kraju Sądy Apelacyjne (Warszawa, Łódź , Szczecin, Gdańsk i np. SO nakazują umieszczania na stronie internetowej dokumentów (uchwal, protokołów ) – BO TO JEST OBOWIĄZEK

  • wy bydlęta z tej spółdzielni nawet z dostępu do dokumentów ludzi OKRADACIE – A kysz, a kysz , a kysz z takimi fachowcami z Jeziórka, policji i tarnobrzeskiej egzekutywy PZPR co zasiadają w radach, zarządzie – a kysz, a kysz, a kysz.
obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Dopisek do dr wha
– jak wy śmiecie na klatkach schodowych składać życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia – komuchy jedne ?????

Dr who
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Zbyszku
Nie składam życzeń
Nie mieszkam na klattkach schodowych
Zbyszku ja zarabiam

Dr who
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Zbyszku
No w tym obłędzie cię nie wyhamujemy
Spisek
Spółdzielnia
Urząd
Itd
Świat jest zły
No co począć

Zbyszku
Może się dodzwonisz
Trzymam kciuki
Narazie zbieraj siły
Przydadzą się
Może się zaszczep

łysy
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Dzięki tym życzeniom będziesz regularnie opłacał czynsz za to że masz zaszczyt mieszkać w ich bloku.

Dr who
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Oooooo
Bez bolszewika
No przykro frustracie

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  dr who

Jak będziesz na stronie tego stowarzyszenia to przeczytaj również uważnie
Wyroki (postanowienia) sądów gospodarczych z Rzeszowa (zwłaszcza ten słynny wyrok SO- może zrozumiesz
(w co wątpię) – zamilcz ka….lio.

Pacjent
7 miesięcy temu

Jak ten szpital jest zloty to Dyrektor jest królem na wygnaniu

Jan
7 miesięcy temu

Profamilia i szpital Tarnobrzeg,to tak jak porównać KRLD i USA.

Bingo
7 miesięcy temu
Reply to  Jan

Albo Stasiaka i Bila Geatsa.

39
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content