Bezpieczna pożyczka pozabankowa prosto na konto

Pożyczka pozabankowa to możliwość szybkiego pożyczenia pieniędzy bez skomplikowanych formalności. Do tego taka pożyczka jest często dostępna przez Internet i wszystko można załatwić online. To prosty sposób, żeby otrzymać pieniądze bezpośrednio na konto. Czy pożyczka pozabankowa jest jednak bezpieczna?

Pandemia Covid-19 wywróciła życie Polaków do góry nogami w 2020 roku i bardzo je utrudniła. Wiele osób zauważyło na przykład coraz większe ograniczenia w dostępie do finansowania. Aż 41% konsumentów twierdzi, że z powodu koronawirusa trudniej uzyskać kredyt lub pożyczkę. Jednocześnie to potwierdza również, że pandemia nie zlikwidowała całkowicie zapotrzebowania na wsparcie finansowe w postaci pożyczek. Na co przeznaczane są takie pożyczki? 42% konsumentów wskazuje pojawienie się dużego wydatku, którego nie dało się sfinansować z bieżących dochodów. 18% jako powód pożyczenia gotówki wskazuje konieczność zapłaty za nieprzewidziany wydatek. Natomiast 14% konsumentów bierze pożyczkę, ponieważ chce skorzystać z atrakcyjnej oferty zakupowej (np. świąteczne wyprzedaże). W razie problemów finansowych Polacy w pierwszej kolejności sięgają po debet w koncie, później po środki z karty kredytowej, a na końcu po kredyt lub pożyczkę.

 

Źródło: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

 

– Obecnie zamiast kilkukrotnych wizyt w placówkach bankowych w celu skorzystania z kredytu wolimy wybrać bezpieczne pożyczanie. Taką opcję mamy, korzystając z pożyczki pozabankowej dostępnej przez Internet – wyjaśnia ekspert marki VIVUS. – Decydując się na pożyczkę online, wszystkie formalności możemy załatwić, przebywając w domu przed komputerem. Dodatkowo pieniądze otrzymamy bezpośrednio na własne konto bankowe. Dzięki temu, że firmy pożyczkowe używają nowoczesnych narzędzi do weryfikacji klientów, na środki nie będziemy czekali długo – podkreśla ekspert.

Bezpieczna pożyczka pozabankowa

Pożyczka pozabankowa na dowód to w obecnych czasach jedno z bardziej bezpiecznych zobowiązań. Pandemia Covid-19 wymusza na konsumentach ograniczenia i częstsze przebywanie w domu. To powoduje, że większość spraw staramy się załatwić przez Internet. Dotyczy to również pożyczania pieniędzy. Chodzenie do placówki bankowej, stanie w kolejce (np. przed placówką stacjonarną) oraz spotkanie z konsultantem nie jest dobrym pomysłem, ponieważ mamy zachowywać dystans społeczny.

Dlaczego pożyczka pozabankowa jest bezpieczna? Wszystko dlatego, że umożliwia otrzymanie finansowania bez kontaktu z innymi ludźmi, bez wychodzenia z domu. Wszystko możemy załatwić za pomocą komputera, laptopa lub smartfonu z dostępem do Internetu. Procedury przy takim zobowiązaniu są niezwykle proste i szybkie. Wystarczy na stronie internetowej firmy pożyczkowej wybrać kwotę finansowania oraz okres spłaty, a następnie wypełnić formularz. Po jego poprawnym uzupełnieniu przesyłamy online wniosek do pożyczkodawcy. Potem wykonujemy przelew weryfikacyjny na drobną kwotę i czekamy na decyzję pożyczkową. Jest ona przekazywana w formie wiadomości SMS lub e-mail. Jeśli decyzja jest pozytywna, otrzymujemy pieniądze bezpośrednio na rachunek bankowy. Natomiast umowa jest dostarczana w formie elektronicznej na adres e-mail.

Jak znaleźć bezpieczną pożyczkę?

W tym celu warto zajrzeć do porównywarki pożyczek. W porównywarce musimy określić, jaką kwotę chcemy pożyczyć i na jaki okres. Aplikacja wyświetli różne propozycje pożyczek pozabankowych. Wystarczy wybrać tę, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

Wróćmy jednak do kwestii bezpieczeństwa. Dzięki dostępności online pożyczki pozabankowe są bezpieczne, ale trzeba jeszcze zadbać o bezpieczeństwo naszych danych. Nie jest bowiem bez znaczenia to, od kogo pożyczamy pieniądze. Przed złożeniem wniosku warto upewnić się, czy instytucja pozabankowa, którą wybraliśmy, jest wiarygodna. W tym celu należy sprawdzić pożyczkodawcę. Możemy zweryfikować, jak długo dana firma pożyczkowa działa na polskim rynku oraz czy jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego. Dodatkowo możemy poszukać na forach internetowych opinii o wybranym pożyczkodawcy. Jeśli już zdecydujemy się na złożenie wniosku, warto się upewnić, czy strona www, na której wypełniamy formularz, rzeczywiście należy do instytucji pozabankowej i jest zabezpieczona certyfikatem SSL (zielona kłódka przed adresem witryny internetowej). Bezpieczna pożyczka to również taka, które ma przejrzystą umowę, a przed jej przyznaniem klient jest weryfikowany (np. w BIK) i musi potwierdzić swoją tożsamość przelewem weryfikacyjnym.

W czasach pandemii argumenty przemawiają za tym, żeby pieniądze pożyczać przede wszystkim przez Internet. Pożyczka pozabankowa jest pod tym względem zobowiązaniem bezpiecznym, ponieważ wszystkie formalności możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Nie można jednak zapominać o bezpieczeństwie naszych danych, w czym może pomóc sprawdzenie wiarygodności pożyczkodawcy.

Artykuł przygotowany we współpracy z VIVUS Finance Sp. z o.o.

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content