Ratują kultowy Dwór na Wichrowym Wzgórzu

Na portalu Zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na ratowanie Dworu na Wichrowym Wzgórzu, w Przybysławicach koło Klimontowa. To wyjątkowe miejsce, do którego zjeżdżały wszystkie liczące się w kraju (i nie tylko) gwiazdy muzyki wszelkiego rodzaju.

Kilka słów Gospodarza Dworu na Wichrowym Wzgórzu

Kiedy nasze tekturowe, fasadowe państwo po raz kolejny, bawi się w „Robin Hooda plus”, zabierając komu się tylko da i rozdając swoim, pozbawia nas możliwości prowadzenia działalności gospodarczej, nie oferując żadnej pomocy, znalazła się grupa serdecznych, szczerych przyjaciół, dla których to co udało nam się przez te kilka lat stworzyć stanowi, tak jak i dla nas, jakąś ponadmaterialną wartość.

Ta zima, to będzie dla nas bardzo ciężki czas. Grudzień był ostatnim miesiącem w roku, kiedy to zbieraliśmy pieniążki na kolejne 2,3 chude miesiące (styczeń, luty, marzec) – firmowe wigilie, pakiet świąteczny i noworoczny, Sylwester, w święta dodatkowo parę imprez rodzinnych. W tym roku nie zrobimy nic, państwo zamknęło nam firmę już 17 X, do marca pewno będziemy zamknięci. Przy pierwszym lokdownie otrzymaliśmy bardzo spóźnioną, ale jednak, pomoc państwa, teraz nie otrzymamy żadnej pomocy, nie załapaliśmy się na objęte tarczą PKD, pozbawieni zostaliśmy jakiejkolwiek możliwości zarobkowania z obowiązkiem płacenia danin wobec państwa (ZUS, podatki), do tego dochodzą koszty związane z utrzymaniem lokalu, prąd, ogrzewanie, pracownicy.

Prosimy pomóżcie, a my postaramy się wam odwdzięczyć kolejnymi, fantastycznymi spotkaniami z artystami, których kochacie, lub też będziecie mogli odpocząć w zacisznej i pięknej „Sandomierskiej Toskanii”, a Gospodarz z gitara i lampką sandomierskiego wina, będzie snuł opowieści o tej pięknej krainie….

Zbiórkę na portalu Zrzutka.pl zorganizowali fani grupy KULT:

Wszyscy zapewne odczuwamy w jakim dziwnym momencie naszego życia się znajdujemy. Nie ma już chyba sensu pisać o tym czym jest Covid-19 bo na każdym kroku słyszymy tylko jedno słowo – koronawirus.

Ta sytuacja powywracała do góry nogami życie wielu z nas. 

Wszyscy tęsknimy za powrotem do wypełnionych sal koncertowych, wspólnych spotkań czy planowaniem kolejnych podróży. 

Tym razem jednak chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na problemy, z którymi boryka się branża hotelarsko-gastronomiczna. 

Wprowadzone obostrzenia epidemiologiczne dają się bardzo mocno we znaki i odbierają możliwości zarobkowe wielu podmiotom gospodarczym dlatego postanowiliśmy przyglądnąć się sytuacji naszych najbliższych. 

Jednym z nich jest bez wątpienia Dwór na Wichrowym Wzgórzu w Przybysławicach koło Klimontowa, którego gospodarzem jest nasz serdeczny przyjaciel Jarosław Paczkowski. Jest to człowiek, który pośród świętokrzyskiej ciszy i spokoju stworzył miejsce wyjątkowe, do którego zjeżdżały wszystkie liczące się w kraju (i nie tylko) gwiazdy muzyki wszelkiego rodzaju.

My jako ekipa Kult-Turystów już od pierwszej wizyty wiedzieliśmy, że jest to dla nas miejsce wyjątkowe. Spotkaliśmy się tam z niebywałą gościnnością ze strony Gospodarza oraz całej ekipy tworzącej to wspaniałe miejsce. Bardzo szybko nasze relacje się pogłębiały co owocowało tym, że spora część z naszej grupy regularnie meldowała się w Przybysławicach przy okazji koncertów czy po prostu w celu błogiego odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku i nadmiernego tempa życia.

W odróżnieniu od typowych sal koncertowych w Przybysławicach można zatrzymać się na dłużej, zażyć spokoju, świeżego powietrza i w zależności od pory roku spędzić miło czas przy klimatycznym kominku i dźwiękach muzyki z gramofonu lub ognisku i dźwiękach gitarowych strun.

Wszystko to sprawia, że nie możemy przejść obojętnie obok problemu z jakim boryka się Dwór na Wichrowym Wzgórzu bo nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić sytuacji w której to miejsce miałoby wypaść z tras koncertowych naszego ukochanego zespołu, czy – o zgrozo – po prostu przestań istnieć.

 Wichrowe Wzgórze to nie tylko koncerty to miejsce spotkań wszelakich artystów szukających natchnienia i odpoczynku.

 Przybywa tu też młodzież na obozy sportowe przygotowując się do sezonu.

Sam gospodarz to wielki koneser sztuki, fascynat historii, pragnący odtworzyć to co zniszczył czas, zawsze chętny podzielić się swoją wiedzą, ciepłem oraz przednim winem z klimatycznej piwniczki

 Kto miał okazję dotrzeć tam choć raz, zawsze z radością tam wraca. A kto jeszcze nie miał okazji przekroczyć dworskiego progu, niech nie przechodzi obojętnie wobec tego głosu, aby nie stało się tak, że nie będzie już gdzie leniwie poleżeć na leżaku w cieniu kwitnących jabłoni. 

Prosimy zatem wszystkich Was, którzy mają we krwi sporo muzycznego pierwiastka oraz chęci pomocy – o czym przekonaliśmy się już niejednokrotnie – o wsparcie na ratowanie Dworu na Wichrowym Wzgórzu, aby już w niedługim czasie móc wspólnie cieszyć się wyjątkowymi koncertami w wyjątkowym miejscu, ku radości kochanych Gospodarzy

LINK DO ZBIÓRKI – TUTAJ

foto: facebook

Stylowe tekstylia domowe – sposób na aranżację wnętrz

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hanna
9 miesięcy temu

Państwo z dykty było za PO,za tuska rządów!

As
9 miesięcy temu
Reply to  hanna

Ciekawe , czy byłabyś tak odważna powiedzieć to w twarz ludziom , którzy wydali już oszczędności życia , wyprzedali się i zapożyczyli czekając na cud i patrząc jak znika ich dorobek . Dlaczego rząd tak jak na zachodzie nie wprowadza stanu wyjątkowego , żeby nie płacić odszkodowań.

jasno
9 miesięcy temu
Reply to  As

tak ja na zachodzie nie wprowadza czy ty uważasz ze wprowadzić powinien?

hanna
9 miesięcy temu
Reply to  As

nikt nie mówił że będzie lekko,hiszpania bezrobocie jak w Polsce za bolka 23%

TBG
9 miesięcy temu
Reply to  hanna

Zdaję sobie sprawę że utrzymanie takiego obiektu to niemałe koszty , ale Pan Jarek za koncerty pobierał bilety w wysokości dobrej rangi koncertów w renomowanych salach, więc wydaje mi się, że z nadwyżek powinien sobie jakoś jeszcze chwilę poradzić.Jeśli natomiast ktoś czuje potrzebę wsparcia to nie jest moim celem zniechęcanie, proszę wpłacać.

bob
8 miesięcy temu
Reply to  hanna

A teraz jest państwo złodziei. Mafia pisowska, banda kolesi i nieudaczników niszczy wszystko czego się dotknie.

Apel do właścicieli
9 miesięcy temu

Apel do właścicieli Wichrowego Wzgórza! Postawcie czynny opór ,nie dajcie się tym zaborcom, politykom ,manipulantom. Włączcie sie w ogólnopolski strajk polegającym na masowym otwieraniu hoteli i restauracji. Akcja trwa, rośnie w siłę! Otwierać gospodarkę i nie dawać się urzędasom i politykom! Dość włażenia państwa w prywatne życie uczciwych przedsiębiorców! Kraków, Cieszyn mogły? wy też możecie, ale wspólnie i w porozumieniu, razem można więcej. Urzędasy z sanepidu politycy którzy ich finansują na bruk i , nierobów nie potrzebujemy, którzy niczego własnymi rękami w życiu nie wypracowali, a tylko niszczą i demontują państwo. To się musi niebawem ukrócić. Zgodnie z przepowiednią do marca rząd utraci realną władzę w kraju, system przestanie realizować ich zarządzenia, zapanuje chaos. Bo to musi upaść ,bo nie ma innego ciągu ciągu dalszego obecnej sytuacji
https://polskatimes.pl/krakow-buntownicze-lokale-otwieraja-sie-wbrew-zakazom-kelnerzy-z-termometrem-w-dloni-czekaja-na-pierwszych-klientow/ar/c1-15388093

hello
8 miesięcy temu

Przepowiednie mówią że jesteś głupszy niz ustawa przewiduje!

makos
9 miesięcy temu

Po pierwszym zdaniu nawet nie czytam dalej. Jeśli „tekturowe państwo” to niech zawieszą dzialalność i nie biorą żadnych pieniędzy bo i na co. Rozumiem że jest ciężko, ale brednie i płacz że oni są wyjątkowi i żeby im dać pieniądze to już brak honoru. Niech zrobią bony z ważnością na 10 lat i to będzie w porządku a nie zwykłe żebry na litość. No i nie powinno się to tutaj znaleźć bo każdy w horeca ma źle, nie tylko oni.

Gość
8 miesięcy temu

Dość często bywali tam nobliwi członkowie PSL a już nie wspomnę że bilety były bardzo drogie.W dawnych czasach tzw. szeroka kultura żyła tylko dzięki mecenatowi możnych i zwykłych ludzi. Prawa rynku nieubłagane

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content