Wiosną odbędzie się referendum odwołujące prezydenta Tarnobrzega D.Bożka? – Klub Konfederacji w Tarnobrzegu rozważa podjęcie stosownych kroków

Lekceważenie postanowień sądów oraz urzędów państwowych, kontrowersje związane z zakupem Kolekcji Dzikowskiej, brak działań wobec budowy Centrum Komunikacyjnego, remontu dworca PKP i wprowadzanie opinii publicznej w błąd, co podjętych działań, brak uczciwej polityki informacyjnej, nieskuteczność w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych, brak priorytetów prorozwojowych w polityce inwestycyjnej miasta, która przyczyniłaby się do powstania nowych miejsc pracy – kolejny raz Małgorzata Zych negatywnie oceniła prezydenturę Dariusza Bożka. W związku z tymi faktami lider Klubu Konfederacji w Tarnobrzegu zapowiedziała, że w nadchodzącym roku po ustaniu pandemii zostaną rozważone działania mające na celu zebranie wśród mieszkańców podpisów potrzebnych do rozpisania referendum nad odwołaniem włodarza Tarnobrzega.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Małgorzata Zych – lider Klubu Konfederacji Tarnobrzeg, ustosunkowała się do planowanych na dzisiejszej  sesji RM Tarnobrzega zmian w budżecie na 2020 rok dotyczących wprowadzenia niezrealizowanych projektów z Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Zabieg ten  w przeddzień kończącego się roku kalendarzowego ma na celu, jak sam prezydent przyznaje w uzasadnieniu do uchwały ” doprowadzenie do zgodności budżetu z uchwałą nr VII/783/2020 Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie”. Uchwała RIO została wydana w związku z naruszeniami prawa regulaminu budżetu obywatelskiego,  jakich dopuścił się prezydent przy poddaniu  pod głosowanie w roku 2019 projektu „Widno i bezpiecznie”. Naruszenia te dotyczyły przekroczenia o 56 tys. zł kwoty dopuszczalnej, dla BO  oraz realizacji części projektu na działkach nie należących do miasta.  W związku z tym RIO nakazała wprowadzenie do budżetu miasta Tarnobrzega realizację projektu wykonania odwiertu wód siarczkowych oraz 4 pozostałych projektów zgłoszonych do puli ogólnomiejskiej.

– Początkowo prezydent zastosował się do zmian wymuszonych postanowieniami RIO, jednak po upływie kilku miesięcy przesunął pod pretekstem walki z koronawirusem zaplanowane środki z inwestycji wykonania odwiertu wód siarczkowych na wydatki w związku ze zwalczaniem COVID19. Natomiast pozostałe środki RM przeznaczyła na dofinansowanie zakupu samochodów dla Komendy Policji w Tarnobrzegu oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Oba akty prawne w tej sprawie: zarządzenie prezydenta oraz uchwałę Rady Miasta z lipca br. zakwestionowała RIO a także WSA w Rzeszowie w oparciu o ustawę o sam. gmin. oraz o finansach publicznych – tłumaczyła lider Klubu Konfederacji w Tarnobrzegu.

Jak powiedziała Małgorzata Zych, działania te w przeddzień końca roku 2020 są bez precedensu i mają tylko wyłącznie na celu uniknięcie odpowiedzialności prawnej prezydenta Dariusza Bożka w postaci negatywnej opinii RIO z powodu niewykonania budżetu za rok 2020, co może mieć konsekwencje prawne przy udzielaniu mu absolutorium za rok 2020.

– Prezydent po raz kolejny wprowadza mieszkańców w błąd, co do realizacji tych projektów i stwarza formalne pozory ich realizacji a w rzeczywistości nie chce ich wykonywać. Najlepszym dowodem na to jest nie wprowadzenie do budżetu na przyszły rok 2021 wykonania odwiertu wód siarczkowych. Takie działania  podważają zaufanie mieszkańców do urzędu prezydenta miasta Tarnobrzega oraz są lekceważeniem postanowień sądów oraz urzędów państwowych. Ponadto brak realizacji tych projektów, nad którymi głosowali mieszkańcy może wpłynąć na podważenie zaufania tarnobrzeżan do idei budżetu obywatelskiego co może przełożyć się na frekwencję wyborczą. Podkreślono również, że prawdopodobnie jesteśmy jedynym miastem, które ma niezrealizowany w całości budżet obywatelski za 2020 rok – kontynuowała M.Zych.

W dalszej części konferencji M. Zych przypomniała również inne zaniedbania prezydenta miasta, według Klubu Konfederacji w Tarnobrzegu „podważające zaufanie do urzędu”: kontrowersje związane z zakupem Kolekcji Dzikowskiej, brak działań wobec budowy Centrum Komunikacyjnego, remontu dworca PKP i wprowadzanie opinii publicznej w błąd, co podjętych działań, brak uczciwej polityki informacyjnej, nieskuteczność w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych, brak priorytetów prorozwojowych w polityce inwestycyjnej miasta, która przyczyniłaby się do powstania nowych miejsc pracy. 

W związku z tymi faktami Małgorzata Zych zapowiedziała, że w nadchodzącym roku po ustaniu pandemii zostaną rozważone działania mające na celu zebranie wśród mieszkańców podpisów potrzebnych do rozpisania referendum nad odwołaniem Prezydenta Miasta Tarnobrzega Dariusza Bożka.

Subskrybuj
Powiadom o
135 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alf
9 miesięcy temu

Co to znaczy rozważone działania? Albo albo. Niech Konfederacja ruszy z akcją zbierania podpisów pod referendum .Zobaczymy wreszcie wtedy jakim poparciem cieszy się ta inicjatywa. Ale oby tylko odwagi nie zabrakło ,że zakończy się to pośmiechowiskiem w mieście. Tak więc czekam na przejście od słów do czynów.

Gość
9 miesięcy temu

NARESZCIE 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 :):)
BRAWO KONFEDERACJA !!!

Kazimierz Pużak
9 miesięcy temu

czekam, ale będzie rechot. liczę na solidną kompromitacje pani Zych i tego śmiesznego ugrupowania

plac zabaw ?
9 miesięcy temu

„rechot ” takie słówko określa kto tu się wypowiada i jaki stosunek ma do spraw miasta.

Kazimierz Pużak
9 miesięcy temu
Reply to  plac zabaw ?

tylko na takie słowa zasługuje konfederacja, której zbliża się pomału kres.

plac zabaw ?
9 miesięcy temu

dorośnij a teraz von z kompa i poczekaj na bajki

Kazimierz Pużak
9 miesięcy temu
Reply to  plac zabaw ?

ojoj zabolało? dobrze, ma boleć!

Kazimierz Pużak
9 miesięcy temu

piękny komentarz, słoma zza klawiatury wystaje.

Rysiek
9 miesięcy temu

Kaziu zamaskował słomę w butach ale umiłowanie do UBckich metod zostało.

Wacek
9 miesięcy temu

drodzy mieszkancy, popatrzcie tylko na Stalową Wole, a u nas dalej swary i przepychanki, dopòki takie miernoty z ZNP zasiadac bedą na urzedzie tak długo ta sytuacja trwac bedzie,,, a w Stalowej inwestycje inwestycje bez konca….ale tam jest gosc na urzedzie, ktòry mysli o mieszkancach

Marlena
9 miesięcy temu
Reply to  Wacek

Może on i z pisu, a może i z kąd indziej, ale ludziska widzą efekty pracy jego, i długie jego rządy w tym mieście bedą, tak jak w Rzeszowie Ferenc , dla nas mieszkańców ważne aby naszymi pieniędzmi z podatków dobrze gospodarować tzn mądrze, a nie jak Daross i spółka

odp
9 miesięcy temu
Reply to  Marlena

ale pierdoły ludziska piszecie jak mają je mądrze wydawać jaki ich nie ma?
skąd mają się……? (ludzie po szkołach bez zawodu opuszczają to miasto, nikt nie chce pracować za śmieszne wynagrodzenie, a zus skąd …….. a 65+ czekają na swoje……)
rzeszów nadal jest miastem wojewódzkim a tarnobrzeg nie i co w tym mieście tak ogromnie się zmieniło kiedy kopalnia upadała czyli ostatnie 20 lat……

Młody
9 miesięcy temu
Reply to  odp

Pewnie że nie ma, jak się je z taką łatwością wydaje na byle projekty scianki, szalety itd itp

Adi
9 miesięcy temu
Reply to  Młody

Szalet to chyba Kielba

wasyl
9 miesięcy temu
Reply to  Adi

Teraźniejszy burmistrz był tez w tym kółku , które podejmowało decyzje strategiczna jaka był KIBEL za 500 tys. zł.

Helmut
9 miesięcy temu

Przyjechałem na święta do tbg z Niemiec, lało jak z cebra, na Wisłostradzie ciemno jak w du..e, allleee, droga dla zająców obok oświetlona jak w dzień, szczyt głupoty, a kierowcy dalej niech się meczą w nocy a co tam, grunt że zające mają widno

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Helmut

Zła drogą jechałeś – trzeba było wzdłuż jeziora – tam w bród latarni.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Helmut

To obok to dla prestiżu (wzdłuż jeziora) – te latarnie .
A ten cud natury – palmy było widać?????

Helmut
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Taaak, te palmy to drogowskaz do bram miasta w nocy

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Helmut

No to jeszcze pozwiedzaj ściankę wspinaczkową (kolejny cud) kibel miejski z kamienia hiszpańskiego (za ponad 100 tyś Euro) no i te słynne nasadzenia wzdłuż Wisłostrady, Sikorskiego i Warszawskiej – takich cudów nawet w Niemczech nie ma
– a jak burmistrz Bożek się postara to jeszcze plandeki może zobaczysz prze wyjazdem.
Taki tu mamy dobrobyt i luksusy – aha możesz jeszcze kupić film z tymi nasadzeniami ale z tym do burmistrza>
Miłego odpoczynku i zwiedzania !!!!!!!!!!!!!!!! Do zamku Cię nie wysyłam bo tu tylko jakiś pałac i z tym jeziorem to tylko nazwa, bo to sztuczny zbiornik – zalew ale możesz Niemcom podpowiedzieć jak zrobić z wyrobiska pogórniczego, zalewu – jezioro.

Helmut
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Dzieki, nie byłem tu kilka lat ale widzę że niewiele straciłem

Burymistrz
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Zwalniam ci z przewodnika turystycznego miasta i proponuje stanowisko ciecia w tym ekskluzywnym WC

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Burymistrz

Kiełbik ponoć nie ma nic do roboty – skieruj te uwagi do właściwej osoby!
Możesz też zaproponować to stanowisko Radnym – Bożkowi, Kalince, Nowakowi, Ogorzałkowi i innym co dali zielone światełko tej inwestycji.
Co do przewodnika – po co w tym mieście przewodnik – zabytki są dostępne bez przewodnika (klasztor, kościół w Miechocinie).

Lucek
9 miesięcy temu
Reply to  Helmut

Po chu..a po nocy jedziesz.

Janusz
9 miesięcy temu
Reply to  Helmut

To fakt przez tyle lat co jest ta wisłostrada i tyle wypadków co tam było żeby jej nie oświetlić to jest skandal.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Ważniejsze były latarnie na ul. Chrobaka – te w polach i lesie!
Ale kasy nie dostali Z FRIL.

greg
9 miesięcy temu

Tak sobie pomyślałem po co zajmować się poboczem drogi ,od razu odwołać prezydenta Polski,papieża,tylko co ta biedna kobieta tym osiągnie?-nic tzw być może chwilowy poklask,poza tym wątpię aby szersza większość ludzi w mieście się podpisała pod czymś co z góry jest skazane na niepowodzenie!,no próbować można ale nawet gdyby to i tak znów miasto się bezgranicznie podzieli bo co siać ferment?

dino
9 miesięcy temu
Reply to  greg

co za merytoryczne rozważanie (szersza większość ludzi , siać ferment ?)Tumanie– ludzie mają takie prawa -referendum do tego należy , Nieudolność i niekompetencje rady było widać od początku kadencji. Same procesy i same wtopy i cisza, żadnego wyjaśnienia , obwodnica 5-y rok -cisza ,wyroki sądu związane z nią cisza nawet nie wyjaśnione sprawy z ttbs i decyzje złe dla ludzi, dla mieszkańców….

Mieszkaniec tbga
9 miesięcy temu
Reply to  greg

Czas bardzo szybko biegnie, czyżby przygotowanie zaplecza do kampanii.

hitak
9 miesięcy temu

przygotowanie ludzi na reakcję ,na myślenie bo żle się dzieje

Rude Boy Janek
9 miesięcy temu

ta i co jeszcze? w mieście nikt poza kilkoma małolatami nie traktuje konfederacji poważnie.

Frank
9 miesięcy temu
Reply to  Rude Boy Janek

Taki jestes pewny, w Stalowej Woli Lucjuszowi też szans nie dawali i cooo,???

Młody
9 miesięcy temu
Reply to  Rude Boy Janek

Bratku, młodych jeszcze jest na tyle w mieście aby takie zera wypier….., nam nie uśmiecha się wyjeżdżać z miasta za pracą za granicę, aby tacy nadal nami rządzili

inspektor
9 miesięcy temu

grupka malkontentów chce zabłysnąć i przedstawić się szerszej publice w mieście, dlatego z grubej rury straszą odwołaniem prezydenta, potem się z tego wycofają i tyle z tego bicia piany

zofija
9 miesięcy temu

Bardzo dobra inicjatywa i jestem pewna ze dojdzie do referendum ,do wypierdol…tego pseudo prezydenta .Gosc nadaje sie co najwyżej na woźnego .Ja podpisze sie dwoma rekami aby w koncu wyjeb…jego i tych wszystkich nieudolnych przydupasów.

król
9 miesięcy temu

pisiorom sie cos nie podoba i skakaja i lewicy tez sie nie potob aswojego pisiora kalinke chca wpierdzielic nikogo z pisu sie nie chce pis to zło dno

Robert
9 miesięcy temu
Reply to  król

za to peło jest gut nie? tak jak angela rozkaz da rudemu tak ma być!po co prezydent jak jest w berlinie,tvn 24

Lila
9 miesięcy temu
Reply to  Robert

Co ty bredzisz.??

anonim
9 miesięcy temu

smieszna głupi a konfederacja nie ma co robic szukaja haków na Bożka wymyslaja głupoty co od niego chca dobry chłop dobrze rządzi

faul
9 miesięcy temu
Reply to  anonim

do szkoły -naucz się pisać

Janusz
9 miesięcy temu
Reply to  anonim

Nie potrzeba szukać żadnych haków bo mieszkańcy widzą co się dzieje.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Wątpię ??? A jak widzi to tylko garstka.

Blondas
9 miesięcy temu

Brawo Konfederaci weźcie się za te skostniałe struktury miasta złożone ze starych komuchów, solidaruchów i ich pociotków w tarnobrzeskich instytucjach. Niektórzy z nich zaliczyli wszystkie miejskie spółki od dyrektorów,kierowników,sekretarzy,zastępców po członków zarządu i tak się ślizgają od jednej do drugiej fuchy co kilka lat a mieszkańcy tylko na nich płacą z roku na rok coraz więcej. Pora przewietrzyć Tarnobrzeg a dziadki na emerytury!

łysy
9 miesięcy temu
Reply to  Blondas

Widać że czerwone miasto skoro w ciągu 3 godzin dostałeś 8 czerwonych łap.

Bolek
9 miesięcy temu

Referendum nie ma żadnych szans na sukces gdyż nie wydarzyło się naprawdę nic takiego co by mieszkańców doprowadziło do wściekłości.Konefederacja jakoś milczy co dalej a właściwie kto po ewentualnym sukcesie referendum.Popularność Pana Zycha pokazały ostatnie wybory i szału nie ma najdelikatniej pisząc

Robert
9 miesięcy temu
Reply to  Bolek

nie nic oprócz opłat za wywóz śmieci podniesionych o 300% w niespełna 2 lata,lecz sie na łebek

Lucek
9 miesięcy temu

KALINKA na PREZYDENTA, przynajmniej miejscowy z ojca,dziadka I pradziadka.

odp
9 miesięcy temu
Reply to  Lucek

już był i co obiecał zrobić to do tej pory nie zrobił a 2.5 roku od kiedy nie jest zastępcą prezydenta….
punkt krwiodawcy co każdy z nim wywiad porusza i nic a niech z ortylem pogada…….
i co zrobi jak się miasto coraz bardziej puste robi tylko 65+ w autobusach i marketach………

do odp
9 miesięcy temu
Reply to  odp

znaczy będziesz ty, boś nie był , zawsze byłeś nikim., nic nie umiesz i nic nie wiesz i o brednie pytasz  „co zrobi jak się miasto coraz bardziej puste robi tylko 65+ w autobusach i marketach………”

Mtbg
9 miesięcy temu
Reply to  Lucek

kalinka? Kolejny nieudacznik.

inny
9 miesięcy temu
Reply to  Mtbg

a uzasadnić potrafisz udaczniku

Lila
9 miesięcy temu
Reply to  Mtbg

To moze masz inna propozycje.??

Piotr
9 miesięcy temu
Reply to  Lucek

Nigdy więcej pisu

Robert
9 miesięcy temu
Reply to  Piotr

za to wiecej komunistycznego po,zeby było tak jak było nie?niestety dzięki PIS stare komuchy mają mniejsze emerytury,ZA TO SZACUN DLA PIS!!!

Nie
9 miesięcy temu
Reply to  Lucek

Jak pis dołączy do referendum to Kalinka zostanie wreszcie prezydentem

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Nie

Ha Ha Ha – chyba nie myślisz o Kalince, czy Nowaku ?????
Jak zmienią struktury w mieście i pozbędą się obecnych cwaniaczków to może ???

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Lucek

Przestań z tym miejscowym z dziada, pradziada – najpierw dowiedź się kim jego tatuś był w Machowie ??? Nie wmawiaj bzdur ?????
Był przez jakiś czas PO-burmistrza i co ??? Jest Radnym przez kilka kadencji i co ???Powsadzał swoich gdzie tylko się dało.

Bozo
9 miesięcy temu

Podpisze się jako pierwszy

Mar
9 miesięcy temu

Na ustanie pandemii się na razie nie zanosi, a w wyniku rozważań może zapaść decyzja negatywna. Wolałbym konkretniejszą deklarację.

Alf
9 miesięcy temu
Reply to  Mar

Powinien startować w najbliższych wyborach człowiek , który coś osiągnął w biznesie i ma pojęcie o zarządzaniu. Niekonieczne po jakiś zaocznych podyplomowych studiach z zarządzania i wieku 60+..Ale póki co takiego kandydata na horyzoncie niestety nie widać

spoko
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

to jest czas na odwołanie a na wybór też będzie czas i pojawią się kandydaci

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

Już był taki – niejaki Niedbałowski – co na stołeczek poszedł do Kopalni Machów , wysprzedawał wszystko (maszyny, działki, złom) i premie z kolesiem za to brał.

Mieszkaniec
9 miesięcy temu

Po wczorajszej manipulacji na sesji w sprawie uchwaly RIO i działaniu majacym na celu przechytrzenie mieszkańców i RIO tylko referendum
WRESZCIE

Jan
9 miesięcy temu

NARESZCIE!!!

Miki
9 miesięcy temu
Reply to  Jan

Pan Zych będąc radnym w poprzedniej kadencji pokazał co potrafi. Jego działalność opierała się na dwóch przesłaniach. Pierwsze to jakby powiedział Ferdek Kiepski – mam pomysła. Drugie – weźmy się i zróbcie. Oczywiście trzaskał z rękawa pomysłami w kwestiach rozwoju miasta, na zasadzie zróbmy „cóś” lecz zapominał o źródłach ich sfinansowania. No cóż – marzenia nic nie kosztuja. Ostatnio słyszy się tylko o najpilniejszej potrzebie remontu dworca PKP i budowie centrum komunikacyjnego oraz wodach siarczkowych. W kwestii wód siarczkowych to pragnę jedynie przypomnieć, iż w jednym z posiedzeń Rady Miasta Tarnobrzega bodajże w 2016 r. uczestniczyło dwóch pracowników Państwoego Instytutu Geologicznego, którzy potwierdzili ze od strony północnej Jeziora Tarnobrzeskiego występuja wody siarczkowe – zresztą można to sprawdzić na mapie geologicznej Podkarpacia – lecz dodali iż są to wody słabo zmineralizowane i dodatkowo o niskiej ciepłocie max 4st. Celsjusza. Rozumiem pomysłodawca chce nam zafundować coś w rodzaju geotermii bis pewnego ojca z Torunia. Takie są fakty. Pytam się czy jak miasto wykona odwiert z ujęciem wód siarczkowych i okaże się że nie ma inwestora zainteresowanego inwestowaniem w tej branży i miasto utopi kasę w tym zadaniu to czy pomysłodawca zwróci ja miastu, gdyż będzie to ewidentnym działaniem na szkodę finansów. Jak… Czytaj więcej »

Obserwator
9 miesięcy temu
Reply to  Miki

To juz słyszeliśmy w kampanii wyborcxej obecnego ptezydenta Miales to realizowac a nie gadac ze nic nie mogę no zli nyli poprzednicy Ciekawe nie wymieniłeś Kalinki. Moze yo on ma byc tym cudotwórca
Nawet przy takiej mizerii mozna robic cos madrego i dobrego dls miasta Wloknina przy roslinach jest tego zaprzeczeniem Polowa znikla i jest na ten temat filmidło o sukcesie. Czy tego oczekiwali mieszkancy Sam sobie odpowiedz.

Myszka Miki
9 miesięcy temu
Reply to  Miki

Jaki lament, trudno dotrwać do końca. Jak widać powielasz program wyborczy wz który chciał powiększenia TBG o Chmielów.Zabawne to co piszesz, bo on jako jedyny w kampanii przedstawił źródła finansowania swoich pomysłów-obligacje przychodowe nie obciążające budżetu miasta ( ale to za trudne narzędzie finansowe dla obecnej władzy).W całej Polsce włodarze budują centra komunikacyjne i remontują dworce, tylko TBG ma jedyny zamknięty dworzec na 49 byłych miast wojewódzkich.Lepiej spytaj swojego idola ile nowych miejsc pracy powstało za jego kadencji i kiedy wybuduje hotel nad jeziorem który obiecał? Jak na razie realizuje inwestycje przygotowane przez GK. Poczytaj sobie co zrobił dla miasta były radny, a nie lamentuj na niego :https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2210010249324610&id=100009469700370
Zabaweczki to sobie kupuje db np. ścianka wspinaczkowa,kolekcja,park linowy, roślinki, lampki ledowe itp. Tak na marginesie czytałam, że w Holandii ludzie w BO złożyli wniosek aby zlikwidować ledowe białe światło w mieście bo maja już go dość. U nas db wziął 7 mln pożyczki z banku na ledy, aby nas uszczęśliwić. Już teraz widać tego efekty- a miało być jeszcze widniej i jeszcze bezpieczniej.

Anonim
9 miesięcy temu
Reply to  Myszka Miki

Obligacje przychodowe – tylko z czego te przychody? Może postawimy most na Wiśle i będziemy pobierać opłaty? Może postawimy szlabany na rogatkach Tbg i będziemy pobierać opłaty? Zero konkretów!! Proszę wtajemniczonych w plany Konfederacji i P. Zycha o konkretne odpowiedzi z czego będziemy czerpać przychody na spłatę obligacji

Myszka Miki
9 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Nie pisz głupot. Najpierw doucz się i poczytaj sobie o tym czym są obligacje przychodowe, a dopiero potem komentuj.

Anonim
9 miesięcy temu
Reply to  Myszka Miki

Ja akurat wiem co to obligacje przychodowe a dla Ciebie podaje najprostsza definicje z sieci. Proszę zwrócić szczególnie uwagę na słowa „przychodów z przedsięwzięcia”:
Obligacja przychodowa – szczególny rodzaj papierów dłużnych pozwalający ograniczyć odpowiedzialność emitenta do wysokości przychodów z przedsięwzięcia finansowanego z uzyskanych przez spółkę lub Jednostkę Samorządu Terytorialnego środków.
Dla przykładu aby rozjaśnić Ci ten problem to gdyby Miasto wyemitowało obligacje przychodowe na remont dworca PKP to ze względu na to że nie czerpało by żadnych korzyści ze sprzedaży biletów, z zatrzymywania pociągów (bo to PKP) musiało by np. pobierać opłaty od mieszkańców za korzystanie z dworca, wydzierżawić jakieś pomieszczenia itp. Wysokość przychodów z tych opłat musiała by jednak być na tyle duża żeby jakikolwiek bank zainteresował się kupnem takich obligacji. Sprawa trudna i zawiła ale najlepiej zawsze powiedzieć że „można” choć nie wie się „jak”.
Pozdrawiam i dalej czekam na konkrety od Konfederacji i P. Zycha

Myszka Miki
9 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Z tego co pamiętam to wz chciał z obligacji przychodowych wybudować ośrodek leczniczy nad jeziorem a nie remontować dworzec na który pieniądze można pozyskać z innych źródeł.Potrafiło to zrobić wiele miast w Polsce.

Anonim
9 miesięcy temu
Reply to  Myszka Miki

Dworzec był tylko przykładem działania obligacji przychodowych. Miasta emitują takie obligacje na inwestycje które mają pewne źródła przychodów np rozbudowa wodociągów – opłata za wodę, komunikacja – wpływy z biletów, budowa bloków – wpływy z czynszów. Niestety ale ośrodek leczniczy jest dla mnie osobiście inwestycją podobna do parku wodnego na którym mozna się bardzo przejechać (Ruda Śląska)

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Takich przykładów w TBG jest więcej na których się przejechano – park przemysłowo-technologiczny, Marina.
Podobnie będzie ze ścianką wspinaczkową a jeziorze to nawet nie wspominając (kiedy to się zwróci).

Anonim
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Twoje 2 przykłady są w 100% prawdą i niestety ścianka także na to się zapowiada. Jezioro traktuję bardziej jako miejsce rekreacji dla Tbg które jak na razie zysków new przyniesie tylko same koszty. Musiały by tu powstać branża typowo związana z turystyką, która jest trudna do stworzenia na siłę wbrew warunkom rynkowym.

Myszka Miki
9 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Na inwestycji w zdrowie jest to mało prawdopodobne.

Anonim
9 miesięcy temu
Reply to  Myszka Miki

Niestety ale żadne argumenty do Ciebie nie trafiają. Udajesz że masz wiedzę ale niestety brakuje jej w stopniu podstawowym, działasz na zasadzie „ja wszystko wiem” a kto się sprzeciwi to pisze „głupoty i się nie zna”. Myślę że większość zdrowo myślących ludzi i tak to rozpoznaje i ma swoje zadnie na ten temat. Więc życzę wszystkim mało demagogii a więcej konkretów bo myślę że z tej wymiany zdań to jasno wynika

Lucek
9 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Przychody maja byc z ,,malpiego gaju,” budowanego za publiczne pieniadze od kilku lat dla kilku malpek z Tarnobrzega.

Alf
9 miesięcy temu
Reply to  Myszka Miki

Żeby myśleć poważnie o obligacjach przychodowych , najpierw trzeba wymyślić biznes na finansowanie którego znajdą się inwestorzy gotowi kupić te obligacje licząc na zyski w przyszłości. Czy wody siarczkowe lub centrum komunikacyjne znajdzie takich inwestorów ? Ja bardzo w to wątpię. Ile miast w kraju zdecydowało się na taki system finansowania?. Dla mnie to są pomysły oderwane od naszej rzeczywistości.

Myszka Miki
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

Oczywiście lepiej wziąć pożyczkę w banku i nie trzeba się wysilać. Jak się nie ma wiedzy i umiejętności to zawsze takie pomysły są oderwane od rzeczywistości.

Alf
9 miesięcy temu
Reply to  Myszka Miki

A Ty może zamiast siać ferment przedstawisz realny program. Po co jeszcze bardziej dzielisz i tak już bardzo skłócone społeczeństwo mieszkając zwłaszcza młodym w głowach. Te obligacje to mrzonka , bo nikt nie zaryzykuje swoich pieniędzy w tak niepewny interes. Ale może pomysłodawca zamiast jątrzyć publicznie pod różnymi nickami znajdzie grupę inwestorów zainteresowanych takim przedsięwzięciem. Wtedy odszczekam wszystko publicznie. Tak samo z odwiertem , gdyby był ktoś poważnie zainteresowany , można podpisać umowę warunkową i wiercić. Inaczej to biorąc pod uwagę dotychczasowe ekspertyzy i mapy wyrzucamy pieniądze w błoto. Dosłownie i w przenośni.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

Młodzi to potrzebują pracy i godnej płacy – z resztą to sami sobie poradzą w życiu.
Mało długów ma miasto ( właściwie mieszkańcy) a nie którym śnią się jeszcze obligacja – wypuszczenie obligacji to nic innego jak pożyczka.

Myszka Miki
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

Jątrzyć na tym forum zaczęła Miki. Po co atakujecie WZ, który tyle dobrego zrobił dla miasta.DB jako radny 3 interpretacje, WZ 51. To chyba wyraźnie pokazuje, kto i jak pracował dla miasta. Zostawcie go w spokoju, to wy rządzicie i pokarzcie co potraficie. Jak na razie wam to nie za bardzo wychodzi. Istny kabaret, właśni radni glosowali ostatnio przeciw swojemu prezydentowi.

Alf
9 miesięcy temu
Reply to  Myszka Miki

Może faktycznie czasami niektórzy przesadzają niekiedy z tą krytyką. Wy w odniesieniu do mnie jest nietrafione , ponieważ nie należę do obozu rządzącego. Intencje tego Pana może i są dobre , ale metody jak dla mnie kosmiczne .W nowym roku życzę aby w przyszłości udało się połączyć więcej środowisk dla wspólnej sprawy jaką jest dobro naszego miasta. Niestety ale w chwili obecnej nie widzę na to widoków.

Myszka Miki
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

Ciekawe z czyjego powodu tak się dzieje skoro konstruktywna krytyka spotyka się z arogancją i butą władzy?

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Myszka Miki

Taka władza w mieście – ci sami ludzie, z tego samego układu co w latch 70 80 ubiegłego stulecia. dzisiaj mamy ich potomków to czemu się dziwisz. Szkoda że ludzie tego nie widzą.

Adi
9 miesięcy temu
Reply to  Miki

Chyba nigdy nie czytałem mądrzejszego i bardziej merytorycznego komentarza na tym forum.

Roman
9 miesięcy temu
Reply to  Miki

Dawno nie czytałem tak trafnego komentarza, zgadzam się całkowicie. Miasto po upadku siarki przeżywało bardzo trudny okres, ale zarazem byłą szansą na rozwój w innym kierunku który został przespany.

mbepe
9 miesięcy temu
Reply to  Roman

sam(Miki) się wychwalasz czy masz klony — nigdy nie czytałem tak durnych komentarzy

Dformat
9 miesięcy temu
Reply to  Roman

Miasto mogło funkcjonować lepiej niż Mielec, ale ludzie nie odpowiedni zrobili co swoje. Ośrodek rekreacyjny i jezioro nie wyżywi miasta, dlatego obudźcie się bo miasto się wyludnia w zastraszającym tempie, młodych z dziećmi tu niewiele. Gdzie obiecane inwestycje? Gdzie rozbudowa infrastruktury? Najdroższe miasto pod względem życia w tej części Polski! Obudźcie się!

Alf
9 miesięcy temu
Reply to  Miki

Ja dodałbym jeszcze helikoptera , który w jedną kadencję zwiększył dług miasta o drugie tyle co mleczarz w trzy. Dziwi mnie tylko liczba negatywnych komentarz pod tym postem, który jest kwintesencją smutnej historii najnowszej naszego miasta.

Adizabebe
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

kto wyprzedał wszystko co się dało, teraz ubolewamy, ze nie ma PGK, PGKiM, MKS i PEC. Sam PEC finansowały remonty dróg w każdym roku.

Alf
9 miesięcy temu
Reply to  Adizabebe

Wielu tu piszących próbuje obarczyć winą obecnego włodarza miasta. Hipokryzja w najczystszej postaci.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

A co no robi z Wodociągami ???? A czy przypadkiem jak Bożek był Radnym to nie sprzedano reszty udziałów w PEC-u ????

flat
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

jaka hipokryzja- czym obecny włodarz imponował wyborcom a co robi – nic, nic nie potrafi to honor dyktuje dymisję a nie marnuje lat i możliwości które jeszcze zostały

wasyl
9 miesięcy temu
Reply to  flat

Będzie kustoszem w muzeum przy kolekcji dzikowskiej.

Obserwator
9 miesięcy temu
Reply to  Adizabebe

A kto sprzedał Wodociągi i posadził tam na stołku Prezesa kumpla

Lucek
9 miesięcy temu

SZALETY MIEJSKI – ponad 600tys,plus poprawki.Przed szaletami kawalek chodnika wola o pomste do nieba.Ale na poprawke pieniedzy nie ma .Ale zeby kilka malp mialo sie gdzie wspinac,to pieniadze sa.

jarosław
9 miesięcy temu

faszysci w natarcju

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  jarosław

a bolszewicy w strachu ! Co ?????

usemka
9 miesięcy temu

Właśnie wczoraj byłem świadkiem rozmowy dwóch młodych ludzi na ulicy przez telefon-,,wejdź na stronę NW24 i fb i dawaj lajki za Zychową dzwoń do ziomów i naginaj -elektorat?

gimb
9 miesięcy temu
Reply to  usemka

rozum odebrała panika powodowana oderwaniem od koryta– tacy siedzą w UM

Lucek
9 miesięcy temu
Reply to  usemka

GUMOWE UCHO ,wiecej. nie podsluchuj.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Lucek

On był na służbie – tylko robił swoje.

wasyl
9 miesięcy temu
Reply to  usemka

Cos nowego ,służby wywiadowcze miasta, podsłuchiwania czyichś rozmów, czyli siegnelismy DNA.

Miejscowy
9 miesięcy temu
Reply to  wasyl

Ale chociaz jest sie od czego odbic.!!

jarosław
9 miesięcy temu

stali dyskutanci na wszystkim się znają a słoma z butów wychodzi

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  jarosław

Tylko tyle masz do powiedzenia ???? Nic więcej ?????????????

smile
9 miesięcy temu

Papa Smerf…to już koniec bajki….:)

Alf
9 miesięcy temu

Ludzie w jakim kraju my żyjemy. Dziś odebrano bank Czarneckiemu. Akcjonariusze i obligatoriusze nie dostaną ani złotówki. Czarnecki mógł się zgodzić sprzedać bank za złotówkę . Byłby do przodu.

gal
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

— BFG wiesz co to jest

Alf
9 miesięcy temu
Reply to  gal

To taka trochę mityczna instytucja. Wszyscy wierzą ,że ich depozyty w bankach są bezpieczne bo mają gwarancję tej instytucji. Niektórzy wierzą , że ich depozyty mają gwarancje państwa poprzez ten fundusz co jest wierutną bzdurą. Tymczasem ten fundusz powstał ze składek innych banków i obecnie nie byłby w stanie wypłacić depozytów po upadku średniej wielkości banku w kraju bo ma za mało kapitału.

wim
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

To jest typowe dla totalnych – niewiedzą lub kłamstwem rysują błędy albo afery rządu, nawet tu w temacie zupełnie odbiegającym od dyskusji. To jest szkoła SB.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

A to dobre – tysiące ludzi okradli – a ty bredzisz że odebrano coś Czarneckiemu – te banki jego okradały ludzi – nie bredź ty z PO. Jaki pokrzywdzony, a okradzionych ludzi nie żałujesz ????

Alf
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Przyczepiłeś się dziś do mnie jak rzep psiego ogona. Hejtujesz mnie pod każdym moim komentarzem w dniu dzisiejszym. Nie będę się zniżał do Twojego poziomu i nie dam wciągnąć się w pyskówkę. Powiem tylko ,że bank to nie tylko Pan Czarnecki , który już był głównym udziałowcem tego banku. To są pewnie setki tysięcy ludzi mających akcje i obligacje. Dziś jedną decyzją zostali pozbawieni wszystkiego. A to dlatego ,że mściwa dojna zmiana za wszelką cenę zrealizowała „plan Zdzisława” z 2018. Bank najprawdopodobniej wychodził na prostą i nie wymagał likwidacji. W chwilę po ogłoszeniu decyzji dwóch wiceprezesów banku przejmującego podało się do dymisji na znak protestu i brakiem zgody na takie działania. Za ok. 10 lat pewnie z naszych podatków wypłacone zostanie odszkodowanie . Ale tym będą martwili się następcy obecnej ekipy. Bez odbioru.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

Szanowny Panie – nie hejtuje – tylko mam inne przeciwstawne zdanie a to jest różnica.

Jak to ktoś napisał ” promowanie ludzi o złych skłonnościach buduje tzw. drzewo genealogiczne”.- Zły człowiek promuje następnego, tamci kolejnych”
– właśnie tak jest u nas , nawet w TBG., Tak powstała fortuna (też Czarneckiego)

Mądre słowa ktoś napisał :
,,głupców jest wielu, ich się nie sieje jak ziarno!, ich się zbiera jako chwasty, aby potem urosły na tej ziemi plony”

A Tarnobrzeg ŚPI – udają w nim, że wszystko w porządku!!!!!

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

Szanowny Panie – a co Pan myślisz o betonowych kulach przed urzędem Bożka,
tych co zastąpiły słupki biało- czerwone – niby miasto zadłużone, brakuje kasy a tu kolejny sukces Bożka (nieudacznika) i urzędasów.
Wiesz Pan kiedy w TBG coś się zmieni –   Kiedy z magistratu zniknie nominat SLD, Po, PSL, ZNP, ORMO i MO – bo to jest przyszłość
(oprócz TBG) -naród tarnobrzeski czeka.

To kolejny sukces wielki naszego jaśnie nam panującego burmistrza i jego świty uff. Aż chce się zawołać :
„Panie burmistrzu Bożek może wygłosi pan orędzie noworoczne i „pochwali się ” co pan dobrego zrobił dla miasta i jego mieszkańców w 2020r”???????

Kule zamiast „patriotycznych” słupków przed magistratem w Tarnobrzegu. Dobra zmiana? 
Obecny prezydent Tbg ma tyle wspólnego z biało-czerwonymi barwami co nosorożec z baletem mongolskim.
Jest typowy komuch udający patriotę. Kandydat PO, ZSL, SLD a na to wszystko ZNP.                                   

Lila
9 miesięcy temu
Reply to  Alf

A CH.. TO KOGO ,OBCHODZI?

jarosław
9 miesięcy temu

pogadali ;ponarzekali ,złote mysli nawzajem przekazali a robić nie ma komu.

Lila
9 miesięcy temu
Reply to  jarosław

Brat Kiepskiego sie odezwal.

dzielnia
9 miesięcy temu

No cóż zainspirował mnie jeden z portali, aby tu zajrzeć i co czytam -banda sfrustrowanych nieudaczników wytykających błędy innym, poza tym widzę że niektórzy nie przyłożyli się albo nie przykładają do zwykłego pisania w języku Polskim, co świadczy że większość to młokosy! tak wy co co nie macie podstawowej wiedzy o pisaniu ale jacy z was organizatorzy wiedzy i struktur rządzenia,ech no szkoda że z większością nie da się tutaj merytorycznie porozmawiać,zresztą same ip wskazuje na to że pod zmienianym nickiem można napisać wszystko co jest na jęzorze!,-,,głupi ten naród który opiera się na domniemanych doktrynach”-……

jan
9 miesięcy temu
Reply to  dzielnia

to jest ta twoja mądrość ponadnarodowa zwana dość popularnie- cymbałem. ,”głupi ten naród który opiera się na domniemanych doktrynach”-……

Lila
9 miesięcy temu
Reply to  dzielnia

No I Ty sie znizylas do tego poziomu?To o Tobie tez swiadczy.!!

greg
9 miesięcy temu
Reply to  dzielnia

Od dawna o tym tutaj piszę że to wylęgarnia głupich wpisów i pomysłów praktycznie dzieci!,tym bardziej teraz jak nie pozostaje nic innego jak komputer!, a tak swoją drogą myślową poznałem już wielu tutaj piszących,w formie typu sklecić napisać i się podniecać a tzw -uwaga ciężki wyraz -słowotwórstwo- nie tylko w przekazie tym ustnym ale pisanym, fakt pozostawia ślady pod wieloma nickami! na tym właśnie gubią się ci co tak jucznie ujadają! ale niech piszą może w końcu dojdą do etapu typu-gramatyka opanowana na -5-

jarosław
9 miesięcy temu

pani Kiepska poznała swój serial -brawo [to ten poziom dyskusji]

Hit
9 miesięcy temu

Gorąco na forum. Uważam, że im szybciej odejdzie nie tyle pan prezydent Bożek ile wiceprezydent to tym lepiej dla miasta. Pan Prezydent ma bardzo złych doradców. Nie jest zły ale słucha złych ale też jak ich słucha złem przenika i staje się zły.

Wima
9 miesięcy temu

Przykro stwierdzić Tarnobrzeg nigdy nie miał dobrego prezydenta

Miejscowy
9 miesięcy temu
Reply to  Wima

Dobrzy to oni byli ,ale dla wlasnych korzysci majatkowych.Szczegolnie ten ,co kilka dzialek nad jeziorem za psie pieniadze kupil.

Miejscowy
9 miesięcy temu

K…K……-NA PREZYDENTA TARNOBRZEGA,!! PRZYBLEDY WON!!

Dytor
9 miesięcy temu
Reply to  Miejscowy

Weź wyp*******j

Miejscowy
9 miesięcy temu
Reply to  Dytor

TYLKO KAMIL NA PREZYDENTA – tutaj walczyl Jego dziadek
,w partyzantce.A czym ty wiesniaku mozesz mu dorownac??.

lolo
9 miesięcy temu
Reply to  Miejscowy

I grał na fujarce

zofija
9 miesięcy temu
Dformat
9 miesięcy temu
Reply to  zofija

Tarnobrzeg obudź się, wyludniamy się najszybciej w województwa podkarpackim jest nas już mniej niż 46 tys., wąłdze nie robią nic by odwrócić ten trend.

Dformat
9 miesięcy temu
Reply to  zofija

w materiale jest mowa o szerokopasmowych drogach a u nas zwężają wszystko co mogą – bieżcie przykłąd z lepszych

Mar
9 miesięcy temu

No no, jakie zainteresowanie tematem 🙂 Ciekawe czy jakiekolwiek działanie formalne zostanie podjęte.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
135
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content