Antoś – pierwszy tarnobrzeżanin urodzony w nowym roku

Antoś synek pani Agnieszki Rębisz i Andrzeja Sobowca, jest pierwszym mieszkańcem Tarnobrzega urodzonym w 2021 roku. Tradycyjnie na maluszka czekała wyprawka od prezydenta miasta. Gratulacje włodarz przekazał przez telefon.

Pierwszy w tym roku tarnobrzeżanin zawitał na świecie nad ranem drugiego stycznia. Całe 3300 gramów i 57 cm szczęścia mamy Agnieszki Rębisz i taty Andrzeja Sobowca. Antoś, jest pierwszym dzieckiem pary i pierwszym mieszkańcem Tarnobrzega urodzonym w nowym roku. Pierwszym, za którym na świat zdecydowało się przyjść kilkoro następnych.

– Ten rok zapowiada się bardzo dobrze – przyznaje mgr Renata Bajcarczyk, położna koordynująca na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym i Patologii Ciąży Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. – W ciągu tylko trzech pierwszych dni tego roku na świat przyszło w naszym szpitalu aż sześć maluszków!

Antoś, pierwszy tarnobrzeżanin, zafundował mamie poprawiny po Sylwestrze. – Akcja porodowa rozpoczęła się w Nowy Rok, ale malutkiego na świecie przywitaliśmy dopiero o godzinie 5.20 rano drugiego stycznia – mówi szczęśliwa mama, Agnieszka Rębisz. Póki co, rodzice nie mają planów odnośnie przyszłości synka. – Najważniejsze, by był zdrowy. Wtedy każde, najśmielsze nawet plany może realizować – dodaje pani Agnieszka.

By synek rósł zdrowy i szczęśliwy, świeżo upieczonej mamie życzył też prezydent Tarnobrzega. Tradycyjna wyprawka od prezydenta czekała na maluszka w szpitalu. Gratulacje włodarz składał telefonicznie.

– Gratulować tak wspaniałego szczęścia, to najprzyjemniejszy obowiązek prezydenta miasta. Ze względów bezpieczeństwa w tym roku nie mogłem osobiście wręczyć wyprawki i pogratulować rodzicom pierwszego urodzonego w tym roku mieszkańca naszego miasta. Najważniejsze jednak zdrowie małego obywatela Tarnobrzega i jego mamy. Niech Antoś rośnie zdrów, niech będzie wielką pociechą dla rodziców. Dzieci to prawdziwe szczęście! – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega i tradycyjnie zaprasza Antosia z rodzicami do Urzędu Miasta. – Gdy już będzie kroczył samodzielnie, niech się pokaże, jak wspaniale rośnie! – dodaje.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gratulacje
9 miesięcy temu

też gratuluję ale czy to dziecko będzie miało jakąś przyszłość w tym mieście tylko teraz nie wiem czy im że się uda albo będzie gorzej bo wszystko w gore idzie a postępów nie widać więc nie wiem czy się śmiać czy płakać a niech prezydent wózek kupi bo tak jest rozrzutny bo młodych nie wiadomo czy stać przy takich zarobkach jakie panują w tym powiecie a dziecko jest nie wine i niech się powodzi…….

Bolek
9 miesięcy temu
Reply to  gratulacje

Antoś urodził się w czasie duże bezpieczniejszym niż ja i ma dziś nieograniczone możliwości przy kochających rodzicach.Dużo zdrowia wytrwałości i wiary dla wszystkicj

orzeł
9 miesięcy temu
Reply to  gratulacje

jak będzie władał lepszą polszczyzną od Ciebie to ma szansę i tu zarobić.
Gratuluję rodzicom i wszystkiego najlepszego całej rodzinie życzę jak i wszystkim niemarudzącym a chcącym.

odp
9 miesięcy temu
Reply to  orzeł

ja nie jestem dla nikogo wrogiem i nikogo po okładce nie oceniam ale czasy nie są idealne a mieszkańców w tbg-u nie przybywa tylko ubywa więc to miałem na myśli a czemu większość młodych rodziców ma jedno dziecko albo nie chce wcale czyja tu jest winna bo jest taka odp każdy stąd ucieka i to jest widoczne na ulicach a nie jest tak jak za moich czasów dzieciństwa ze wózek za wózkiem się na chodnikach poruszał a pod każdym komentarzem jest więcej negatywnych komentarzy o szefie miasta
dziecko jest nie wine i niech mu się powodzi jak najlepiej ale jaka będzie przyszłość nikt tego narazie nie wie chyba że ktoś ma taki dar……..

korot
9 miesięcy temu
Reply to  odp

ty jesteś wrogiem samego siebie bo przyjaciela masz głupotę

Justyna
9 miesięcy temu
Reply to  gratulacje

O Jezusie! skąd tyle negatywnych czarnych myśli? Wózek kosztuje 2 tysiące więc raczej stać chyba każdego. A co do przyszłości to już Antoni sam ją zaplanuje 🙂

Robert
9 miesięcy temu
Reply to  Justyna

nie kazdego,ludzie tyle na miesiac zarabiają,z choinki się urwałaś?

Justyna
9 miesięcy temu
Reply to  Robert

Rodziców ma się dwóch i oboje zarabiają, a na przygotowanie się jest 9 miesięcy. Można kupić używany wózek za 500 pln. Dziekuje. Dobranoc.

Robert
9 miesięcy temu
Reply to  Justyna

A jak ktoś nie pracuje to ma stworzyć te pieniądze czy wydrukować?

Serbi
9 miesięcy temu

Gratulacje dla rodziców. Rośnij zdrowo w Tarnobrzegu. Tarnobrzeg potrzebuje nowych mieszkańców. Kapitał miasta to ludzie.

Rysiek
9 miesięcy temu

Pokażcie jeszcze pierwszą świnkę, kotka i cielątko – które urodziły się w 2021roku.
Taki wyczyn wymaga odnotowania przez takie medium jak wasze.

henryk tarnobrzeski
9 miesięcy temu

czy lun jest rodowity?

orzeł
9 miesięcy temu

a ty ile pokoleń? skund dziadek i babka?

henryk tarnobrzeski
9 miesięcy temu
Reply to  orzeł

z łosieka

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content