Antoś – pierwszy tarnobrzeżanin urodzony w nowym roku

Antoś synek pani Agnieszki Rębisz i Andrzeja Sobowca, jest pierwszym mieszkańcem Tarnobrzega urodzonym w 2021 roku. Tradycyjnie na maluszka czekała wyprawka od prezydenta miasta. Gratulacje włodarz przekazał przez telefon.

Pierwszy w tym roku tarnobrzeżanin zawitał na świecie nad ranem drugiego stycznia. Całe 3300 gramów i 57 cm szczęścia mamy Agnieszki Rębisz i taty Andrzeja Sobowca. Antoś, jest pierwszym dzieckiem pary i pierwszym mieszkańcem Tarnobrzega urodzonym w nowym roku. Pierwszym, za którym na świat zdecydowało się przyjść kilkoro następnych.

– Ten rok zapowiada się bardzo dobrze – przyznaje mgr Renata Bajcarczyk, położna koordynująca na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym i Patologii Ciąży Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. – W ciągu tylko trzech pierwszych dni tego roku na świat przyszło w naszym szpitalu aż sześć maluszków!

Antoś, pierwszy tarnobrzeżanin, zafundował mamie poprawiny po Sylwestrze. – Akcja porodowa rozpoczęła się w Nowy Rok, ale malutkiego na świecie przywitaliśmy dopiero o godzinie 5.20 rano drugiego stycznia – mówi szczęśliwa mama, Agnieszka Rębisz. Póki co, rodzice nie mają planów odnośnie przyszłości synka. – Najważniejsze, by był zdrowy. Wtedy każde, najśmielsze nawet plany może realizować – dodaje pani Agnieszka.

By synek rósł zdrowy i szczęśliwy, świeżo upieczonej mamie życzył też prezydent Tarnobrzega. Tradycyjna wyprawka od prezydenta czekała na maluszka w szpitalu. Gratulacje włodarz składał telefonicznie.

– Gratulować tak wspaniałego szczęścia, to najprzyjemniejszy obowiązek prezydenta miasta. Ze względów bezpieczeństwa w tym roku nie mogłem osobiście wręczyć wyprawki i pogratulować rodzicom pierwszego urodzonego w tym roku mieszkańca naszego miasta. Najważniejsze jednak zdrowie małego obywatela Tarnobrzega i jego mamy. Niech Antoś rośnie zdrów, niech będzie wielką pociechą dla rodziców. Dzieci to prawdziwe szczęście! – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega i tradycyjnie zaprasza Antosia z rodzicami do Urzędu Miasta. – Gdy już będzie kroczył samodzielnie, niech się pokaże, jak wspaniale rośnie! – dodaje.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gratulacje
23 dni temu

też gratuluję ale czy to dziecko będzie miało jakąś przyszłość w tym mieście tylko teraz nie wiem czy im że się uda albo będzie gorzej bo wszystko w gore idzie a postępów nie widać więc nie wiem czy się śmiać czy płakać a niech prezydent wózek kupi bo tak jest rozrzutny bo młodych nie wiadomo czy stać przy takich zarobkach jakie panują w tym powiecie a dziecko jest nie wine i niech się powodzi…….

Bolek
23 dni temu
Reply to  gratulacje

Antoś urodził się w czasie duże bezpieczniejszym niż ja i ma dziś nieograniczone możliwości przy kochających rodzicach.Dużo zdrowia wytrwałości i wiary dla wszystkicj

orzeł
23 dni temu
Reply to  gratulacje

jak będzie władał lepszą polszczyzną od Ciebie to ma szansę i tu zarobić.
Gratuluję rodzicom i wszystkiego najlepszego całej rodzinie życzę jak i wszystkim niemarudzącym a chcącym.

odp
22 dni temu
Reply to  orzeł

ja nie jestem dla nikogo wrogiem i nikogo po okładce nie oceniam ale czasy nie są idealne a mieszkańców w tbg-u nie przybywa tylko ubywa więc to miałem na myśli a czemu większość młodych rodziców ma jedno dziecko albo nie chce wcale czyja tu jest winna bo jest taka odp każdy stąd ucieka i to jest widoczne na ulicach a nie jest tak jak za moich czasów dzieciństwa ze wózek za wózkiem się na chodnikach poruszał a pod każdym komentarzem jest więcej negatywnych komentarzy o szefie miasta
dziecko jest nie wine i niech mu się powodzi jak najlepiej ale jaka będzie przyszłość nikt tego narazie nie wie chyba że ktoś ma taki dar……..

korot
20 dni temu
Reply to  odp

ty jesteś wrogiem samego siebie bo przyjaciela masz głupotę

Justyna
22 dni temu
Reply to  gratulacje

O Jezusie! skąd tyle negatywnych czarnych myśli? Wózek kosztuje 2 tysiące więc raczej stać chyba każdego. A co do przyszłości to już Antoni sam ją zaplanuje 🙂

Robert
22 dni temu
Reply to  Justyna

nie kazdego,ludzie tyle na miesiac zarabiają,z choinki się urwałaś?

Justyna
20 dni temu
Reply to  Robert

Rodziców ma się dwóch i oboje zarabiają, a na przygotowanie się jest 9 miesięcy. Można kupić używany wózek za 500 pln. Dziekuje. Dobranoc.

Robert
19 dni temu
Reply to  Justyna

A jak ktoś nie pracuje to ma stworzyć te pieniądze czy wydrukować?

Serbi
22 dni temu

Gratulacje dla rodziców. Rośnij zdrowo w Tarnobrzegu. Tarnobrzeg potrzebuje nowych mieszkańców. Kapitał miasta to ludzie.

Rysiek
21 dni temu

Pokażcie jeszcze pierwszą świnkę, kotka i cielątko – które urodziły się w 2021roku.
Taki wyczyn wymaga odnotowania przez takie medium jak wasze.

henryk tarnobrzeski
20 dni temu

czy lun jest rodowity?

orzeł
20 dni temu

a ty ile pokoleń? skund dziadek i babka?

henryk tarnobrzeski
19 dni temu
Reply to  orzeł

z łosieka

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x